Řekly jste rodičům o porodu?

lenatko91
15. čer 2019

Dnes jsme se s manželem bavili na téma porod a on řekl, že i kdybychom jeli do porodnice o půlnoci, tak to rodičům zavolá. Prý aby se necítili vynechání nebo co. Moje představa je spíš taková, že se ozveme pár hodin po porodu. Tak mě jen ze zvědavosti zajímá, jak jste to u prvního porodu měli vy? Druhý je nejspíš jasný, když někdo musí hlídat sourozence 🙂

pipi_puncocha
15. čer 2019

Mě to teprve čeká, ale ano, taky bych se radši ozvala až bude mimčo na světě, ať nás tam nebombardují všichni příbuzní... nicméně bych v tomto respektovala i to jak to chce manžel, přece jen "půlka dítěte" je jeho. 😁

badyr
15. čer 2019

@lenatko91 Ve 33.tydnu mi praskla voda (ten den jsme byli nakoupit drogerii do porodnice s tím, že za chvíli budu nastupovat na mateřskou a pomalu si připravím tašku), stojím ve sprše a manžel říká mojí mamce, že balíme do nemocnice a pak zavoláme. Ještě potřebovala pracovně něco konzultovat, tak jsem si telefon vzala, vyřešila pracovní věci a řekla jsem jí, že jak budu vědět v nemocnici více, tak jí zavolám. Teprve pak jí to cvaklo, že nebalím předem, ale že "průšvih"...od té chvíle jsem v podstatě rodila s mobilem u ucha 😂

martinakovar
15. čer 2019

Uprimne bych to nevolala ani nepsala.My volali pri bondingu..a malej babicky pozdravil krasnym placem😂👶okolo 6te rano😂(nastesti vstavaly do prace)..ale zalezi jak se dohodnete.Hlavne si myslim ze i tvuj partner bude v tu chvili vystresovany tak si ani nevzpomene ze chtel volat rodicum atd..

hanulkaha
15. čer 2019

Volali jsme az po porodu 😉

jane46
15. čer 2019

U obou jsme dali vedet az kdyz bylo miminko na svete. U dcery jsem dokonce byla v nemocnici uz od rana a i tak jsem mamce tvrdila, ze jsme v poradku a nic se nedeje 😀
Chteli jsme mit klid jen pro sebe a neresit to, ze babicky nekde trnou co a jak, pisou a volaji... Uz vidim jak mame cas jim davat vsem vedet jak to postupuje (tedy oba me porody trvaly od poradne kontrakce 4 hodiny, u druheho jsem se v nemocnici valela, protoze mi odteklo trosku plodove vody).
Ale my tajili i koupi domku a svatbu 😀 😀

tynka9
15. čer 2019

Také jsme dali vědět až pár hodin po porodu. Přišlo mi to tak správné, chtěli jsme si to prožít v klidu spolu, nevěděli jsme, jak dlouho bude porod trvat a nechtěli jsme zbytečně stresovat rodiče tím, že by už věděli, že jsme v porodnici. Navíc jsme odjizdeli do porodnice kolem 1 hod ráno a nikoho jsme nechtěli budit. U druhého jsme měli plánovaný sc, takže byl i datum jasně daný, ale manžel nechtěl volat dřív, než si budeme jistí, že jsem v pořádku, takže jsme volali až když jsem hýbala nohama a z Ara mě přesunuli na šestinedělí, tj asi po 3 hod nebo 4 hod od příjmu na sál.

Ale třeba švagrová hlásila vše od první kontrakce..

michaelllas
15. čer 2019

My jsme jim dali vědět, jakmile jsme vyrazili do porodnice. Všichni ale měli soudnost a nikdo nás ,,neobtěžovall"😉

zuzineckah
15. čer 2019

My měli vždy jednu babičku v termínu porodu doma, takže když jsme odjizdeli, dala vědět te druhé 👍 bylo to v noci, takže druhá babi si sms přečetla až ráno 🙂 děti si dávaly nacas, takže manžel je průběžně informoval 🙂) a pak jsme poslali už rovnou fotku s mírami 😁druhy den dojely za nami do porodnice ❤️ Máme úžasné babičky a bylo prima je mít po ruce a hlavne ty jejich dojaté a vdecné pohledy.... k nezaplacení😍😇
@michaelllas

gruyerre
15. čer 2019

@lenatko91 nerikala bych nic, dokud nebude mimino na světě. Fakt nevidím jediný rozumný důvod, proč hlásit, že se dítě chystá na svět 😃. Zbytečně by je to stresovalo, navíc by přicházely otravné sms typu: "Tak co?" nebo "Už?" 😀

michaelllas
15. čer 2019

@zuzineckah to s tebou souhlásím🙂 a taky mám štěstí na super babičky❤

kaja2016
15. čer 2019

@lenatko91 v cechach zije jen ma maminka a te jsme to volali az po porodu. Nejak nebyl cas ani chut to nikde hlasit. Ostatni samozrejeme tez pote...jinak obecne si fakt myslim, ze nejhorsi "maly nesvar, ktery se nam tu rozmohl😃" je si neco k porodu planovat.)

kafr
15. čer 2019

Aby se necítili vynecháni?! A když jste mimi dělali, tak jste je taky informovali o všem? .... Promiň, nemohla jsem si pomoct 😂
My jsme neříkali nikomu nic. Porod se může protáhnout a my jsme chtěli klid.

martinau5
15. čer 2019

Měla jsem plánovaný CS a řekly jsme to dopředu, což byla největší cjyba. Všichni mě pořad bombardovali zprávami a hovory. 🤦‍♀️

v_erunka
15. čer 2019

Jedna babicka nás vezla po porodnice a druhým jsme dali vedet az po porodu, bylo to v noci. Prislo mi to spravné. Ted to budou vedet driv, nekdo musi hlidat malou

nikola093
15. čer 2019

Jelikož mi praskla voda u prvního porodu u našich tak o tom věděli od začátku, ale nijak nás nebombarodovali SMS, mamka mi pak říkala že pili vodku a čekali až zavolám 😂 a u druhého mi hlídali prvního 🙂

ariadna12
15. čer 2019

@lenatko91 jedna babicka vse vedela dopredu, ostatni prarodice az po porodu.

vikinkav
16. čer 2019

Manzel volal sveho tatinka a moje rodice kdyz jsme byli v porodnici, ja nic neresila, me nikdo nevolal. Vsichni 3 do porodnice prijeli a kdyz se maly narodil (po 2 hodinach takze ani necekali dlouho), tak je pustili na sal a mohli ho na par minut hned videt. Je to trochu ujety ale doted na to rada vzpominam. V tu chvili mi to bylo fuk, pekne to klaplo, manzel mel proste pocit ze jim vsem zavola. U druheho jsme volali z auta smerem do porodnice, no a za 2 hodky pri bondingu jsme vsem sdelovali ze uz je malicka na svete. Tentokrat za nami nikdo nejel, ale to telefonovani bylo krasny. Libilo se nam seilet tu radost. Nikdo nemel potrebu nas ale “otravovat” behem porodu, na druhou stranu to byly rychlovky nastesti...

starbucks
16. čer 2019

Dle diskuzi jsme asi divní, ale dávali jsme vedet. První byl vyvolávaný, na porodní box jsem se dostala kolem 4 v noci, v 5 jsem volala máme, že už rodim.
U druheho, bylo potřeba hlídání, takze naši věděli a tchýni jsme volali z auta.
Rodiče všechno prožívají s náma, tak by mi přišlo zvláštní nedat jim vědět, že už se něco děje.

valeri10
16. čer 2019

Nedali jsme vědět rodičům. Jednak není dopředu jasné jak dlouho to bude trvat a nechci nikoho nechávat v obavách a stresovat kdyby to trvalo dlouho a chtěli jsme si to s manželem užít v klidu jen my dva. U druhého jsem rodila sama a manžel hlídal první a to už vůbec nás nenapadlo někomu v noci volat že rodim. Jsem ráda, že manžel tuto "intimitu" dodržel a nikomu nevolal.

nabellucinka
16. čer 2019

U nas jsme davaly vedet az po porodu u obou kluku. S prvnim jsem byla 5 dni v nemocnici nez se narodil akutnim cisarem a to jsme vubec netusily,jak to ten den bude. Moje mamka byla zrovna v ten den v nemocnici na vysetreni a zrovna ji neco rikalo,ze uz asi to mame za sebou a tak se prisla podivat a hned videla maleho,ja byla jeste na sale. Tak dala vedet dedovi a vsem tetickam. Tak jsme se aspon mely klidek. U druheho jsme mely planovany a to vsichni vedely kdy,jen jsme jim vsem daly pozdeji vedet miry a vahu

hansed
16. čer 2019

Svagrova se svagrem dali vedet, ze jsou v porodnici a pak, ze se mala narodila. Byla jsem napnuta jal ksandy, ale cekala jsem a nenapadlo me jim psat. Po pulnoci prisla sms, ze je mala na svete.

hansed
16. čer 2019

@starbucks taky mi to prijde divne nedat vedet rodicum .. samozrejme kazdeho vec, ale staci se predem domluvit, aby nechodily sms jako uz? Tak co? Bylo by mi lito, kdyby mi dcera vedet nedala, at uz v tom, ze rodi, nebo ze je dite na svete...

hanci23
16. čer 2019

My bydlíme s tchyní, takže ta to bude vědět stoprocentně, ale mým rodičům nevím, jestli to dám vědět. Nepřemýšlela jsem nad tím.

terrydavi
16. čer 2019

Tak já jsem 2x rodila císařem a pokaždé se nám to povedlo utajit a dát vědět až po porodu, aby se nejbližší nestresovali moc dopředu😁

leilinka1234
16. čer 2019

U první jsme chtěli jet na tajňačku. Ale protože jsem skončila v nemocnici a nakonec mi museli po dvou dnech porod vyvolat, tajný to moc nebylo 🙂 u druhýho dítěte to nešlo, potřebovali jsme hlídán tě starší 🙂 takže věděla celá rodina, protože když už jedna babička, tak i druhá a všichni okolo :D

brookmichaela
16. čer 2019

My poslali sms ze jedem.

piskle89
16. čer 2019

U nás jsme se shodli, že budeme volat až po. Bohužel jsem o den dříve byla hospitalizovaná, takže jsem to říkala. Ale s tím, že jsem měla jet ještě domů. Když mi praskla voda a bylo jasné, že se jede na sál, volala jsem jen přítele, aby dorazil. Nikdo jiný nevěděl, že už je to tu. O to větší bylo to překvapení ráno. Vzhledem k tomu, že mi pak nebylo úplně dobře, tak jsem byla ráda, že jsme to oznámili až chvilku po, co jsem se dala dokupy. A nemusela jsem odrážet SMS či telefonáty

lachtanice86
16. čer 2019

Já šla na vyvolání takže o terminu rodiče věděli. I tak porod trval 38hodin a dávali jsme vědět až se malá narodila

karcoolkap1
16. čer 2019

U obou deti jsme volali vsem az po porodu, je to nase intimni chvile a nechtela jsem nikoho dalsiho. U prvního si mamka stezovala a u druheho uz ne. Starsi syn byl u kamaradu. Druhy porod byl jeste k tomu ambulantni, tzn. 3 hodiny po porodu domu a druhy den me vsichnk meli jet do porodnice navstivit, meli jakoze vyzvednout manzela a hromadne jet za mnou a ja byla doma, tak to bylo hezke prekvapeni pro vsechny :D

kata267
16. čer 2019

Rekli jsme to hned jak jsme jeli, u druheho to.bylo samozrejme (hlidani starsi), pak jsme volali az se narodily...oproti "obtezovani" neni nic jednodussiho nez si vypnout pri porodu mobil 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru