Jak nasedat na pánské kolo se sedačkou pro dítě?

m_m_m
12. dub 2016

Ahoj,
ráda bych začala malou vozit na kole. Mám ale pánské kolo a mám trochu obavy z toho, jak se na něj bude nasedat, když nebudu moci přehodit nohu kvůli dítěti? Přední sedačka se mi kupovat nechce. Máte někdo pánský rám? Dá se to nějak zvládnout? Je mi jasné, že asi vozí i tatínci a ti to nějak zvládnout musí 😀 , ale taky maj přece jenom víc síly... Díky

konidana
12. dub 2016

Vyzkoušela jsem ... a koupila přední sedačku:D Je celkově lepší stabilita kola a bezproblémová komunikace s dítětem za jízdy. Udržet (vést) kolo s dítětem na zadní sedačce bylo na hranici mých sil, to jsem nechtěla riskovat. A myslím, že nějakou páru mám:D

gepe
12. dub 2016

@m_m_m ahoj, tak me pomuze vzdy, ze kolo o neco opru, posadim dite a pak nalezu na kolo 🙂) Nastesti i kdyz se postavim, tak ram mam akorat k rozkroku, tak se mi na nej leze dobre.

m_m_m
autor
12. dub 2016

Děkuju za rady 🙂

duvi21
12. dub 2016

To stejne resim taky. Mozna teda pujdu do te predni. Aspon si s ni budu moct povidat a bude to bezpecnejsi.

duvi21
12. dub 2016
eicul82
12. dub 2016

Je to úplně v pohodě 🙂

konidana
13. dub 2016

@duvi21 tak ty nové neposoudím, my měli tu starou se stupačkami s mřížkou. Překážela asi míň než ty nové. Děti se do ní vešly tak do + - 3 - 4 let, pak už jezdily na tyči nebo jsme střídaly jednu sedačku a jednu tyč. Méně nebezpečná podle mne není, protože s dítětem vepředu pád kola skoro nehrozí a i když mi asi 2x padalo, tak jsem měla možnost ho zachytit úplně nebo pád zmírnit - chytám přímo dítě. Kdežto pádu kola s dítětem vzadu nezabráním , protože padající kolo s těžištěm takto vzadu není možné za řidítka udržet. Píšu o pádu kola ne o pádu z kola, protože si myslím, že je pád za jízdy je velmi nepravděpodobný na rozdíl od pádu při nastupování nebo sestupování. Jezdili jsme dlouhé trasy s brašnami a OK. Nejlepší by bylo vyzkoušet oboje, co vám bude více vyhovovat:D

frantiska85
13. dub 2016

Přední sedačka je jen do mála kg. Manžel vozí. Nohu přehodí přes rám, přes sedačku ne, není baletka 🙂

m_m_m
autor
13. dub 2016

Mě se právě nechce investovat do přední a pak do zadní. Pravděpodobně totiž tu sedačku používat často, protože se potřebuju v létě nějak přemisťovat na zahrádku v zahr. kolonii za městem a s kočárkem je to nadlouho... Asi začnu trénovat nohy, abych je uměla dát pěkně vysoko :D a budu jezdit opatrně...ale určitě to musim vyzkoušet, protože mám právě docela obavy, jestli se na to kolo vůbec dostnu 🙂...Zkoušeli jsme i vozík za kolo, ale to je pro mě fakt makačka.

konidana
13. dub 2016

@m_m_m a nemůžete někde vyzkoušet projet se s různými sedačkami? cykloprodejna, půjčovna, cykloservis , sousedi, známí, náhodné kolemjedoucí matky a pod. :D

m_m_m
autor
13. dub 2016

@konidana ty kolemjedoucí matky mě nenapadly :D, asi vyzkoušim 🙂, díky za tip 🙂

duvi21
13. dub 2016

No, pisou, ze zadni je bezpecnejsi, protoze pri pripadnem padu s kolem nespadnete na dite 😀 Ale pujdu do zadni asi z tech duvodu, ze na ni nebude tak foukat, nebude polykat mouchy 😀 a taky proto, ze vydrzi daleko dyl. Myslim, ze s tim nasedanim by problem byt nemel. Kdyz to zvladnou páni... 🙂

m_m_m
autor
20. kvě 2016

Ahoj, tak jen kdyby někoho zajímala moje zkušenost. Dneska jsem poprvé jela z dcerkou v zadní cyklosedačce a pro mě to bylo překvapivě jednodušší, než jsem čekala (pokud tedy dcerka nedělala skopičiny, ale dala si říct). Do většího provozu bych si teda netroufla. Chce to ještě cvik, ale půjde to.. Nejhorší je asi nasedání a vysedání 🙂, ale mám rám jakžtakž, takže to jde. Určitě je lepší si to kolo k něčemu přistavit a mít jistotu, že děcko nespadne na druhou stranu, "kdyby něco". Jak je to dítě rovnou za zadkem, tak ta rovnováha neni zase tak hrozná. Mám 164 cm a 55 kg a řekla bych, že docela v pohodě 🙂. Jo a taky se samozřejmě musí přizpůsobit styl jízdy, protože se musí brzdit pomalu 🙂. Tak třeba to někomu pomůže v rozhodování. Btw. zkoušela jsem si představit děcko mezi rukama a jsem ráda, že jí mám za zadkem 🙂.