• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak odstránit skvrny od fixu?

13. září 2016 
Tak Vám všem přeji šťastný Nový rok. Nám to teda pěkně začalo, i když jsme ponocovali, Adík vstával normálně v sedm a řádí jakoby mu spánek vůbec nechyběl, zato já jsem zpomalená, takže nám ten rok začal pěkně, natáhla jsem se chvíli v posteli s časopisem s tím, že v bytě není nic co by na něj mohlo spadnout, ale našel si něco jiného. Včera jsem popisovala CD s fotkami no a fix jsem nechala na zemi u notebooku, nejlepší způsob, jak zjistit, že už ví co to je a jak se to otevírá, byl samozřejmě ten, že za mnou přišel nadšeně do ložnice a udělal čárku na bílé povlečení. To by ještě nebyla tragédie, ale když jsem dorazila do obýváku, málem mě trefil šlak. Ráno jsem sundala deku z pohovky, protože ji zamazal čokoládou no a teď si z bílé pohovky udělal omalovánku s krásně vyvedeným rudým flekem 10x10 cm, který nám teda vůbec neladí k barvě obýváku . Z pohovky se dá potah stáhnout, ale stejně nevím, jak s tím dolu, četla jsem o mýdlových hoblinách, ale nějak mi nepřijde, že by to zabíralo.. Uvítám jakoukoliv radu.. Děkuju
1. led 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli je povlak opravdu bílý, tak bych zkusila namočit na delší dobu do slabého roztoku se savem perex a pak ještě to se savem perex vyprat. Mně se tenhle postup dost osvědčil třeba na skvrny od ovoce a to i u barevného prádla. Ta skvrna začala mizet dříve, než obrázek, tak jsem to ihned po zmizení skvrny hodila do pračky - to jsem to už vyprala bez sava. Uvidíš, jak to bude mizet. Třeba taky to jen bude stačit namočit do kbelíku (s cca čtvrtinovým dávkováním, než píšou do pračky) a pak už to jen normálně vyprat. Hodně štěstí!
6. led 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja malá si "vyrobila" fixkou fľak na krásne tričko,
dala som to do vedra s horúcou vodou, nasypala som tam za hrsť prášku a ešte predtým som to drhla ručne v tekutom "ariel professional", ten som potom pridala aj do toho vedra,
je tam síce ešte slabučká škvrkna, ale tričko je už nositeľné, keďže je fialové s kvetinkami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonije, taká téma tu už je, neviem presne kde môže byť a ako sa volá, ale viem, že to riešila kočka s nickom 4a, tak skús pohľadať
6. led 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8664&user=47050

mne mala popisala kocik, a vyskusala som snad vsetko z tohto linku. najvaic mi pomohol ten koncentrovany persil a lanza mydlo
7. led 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
savoperex je dobré na bílé,mě zas malá včera popsala fixem na cd koberec hodně světlý krémový koberec :astonished: no to je na šlak trefení :grinning: ,ale vyčistila jsem ho normálním odlakovačem na nehty.
7. led 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja mám fixovú čiernu škvrnu na svetlo modrom gauči...už som skúšala ledačo...len trochu škvrna zbledla...nič viac :rolling_eyes: je to ako päsť na oko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
7. led 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby....mne rano mala popisala oranzovou fixou koberec...myslite, ze staci vycistit klasickym prostriedkom na koberce? on je uz sice aj ak v hroznom stave, ked to nepojde, pojde do kosa, ale zase este chvilku by mohol vydrzat...
7. led 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš malý si popsal fixem nové froté pyžamko, myslela jsem že mě trefí, byl popsaný až na těle podtím...fakt durch, tak jsem vanish rozpustila v trošce teplé vody,udělala takovou kaši, natřela, nechala asi hodinu působit, pak vyprala, bylo to o moooc lepší, ale ještě tam trochu zbylo a ten zbytek jsem dostala ven lanza mýdlem a není tam naprosto nic!
19. led 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ma niektora z vas skusenost ci sa da vycistit flak z vecneho pera - vyliala sa nam tuha na nohavice.
19. led 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mám tiež od fixky čierne škvrny na oranžovom gauči...už som skúšala vanish ...vôbec to nepomohlo...je to strašné,prosím pomôžte mi.... :frowning2:
22. únor 2014 v 18:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@drobcek0071, skus sprej na vlasy. Znie to blaznivo, ale funguje to.
22. únor 2014 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cakemama ok skúsim a postup?nastriekať,nechať postáť koľko?a potom?ďakujem veľmi pekne za radu,dúfam,že to pomôže,lebo vyzerá katastrofálne..
22. únor 2014 ve 21:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na odstranění fixů existuje prostředek "Dáblík na skvrny - fixy a zvýrazňovače" Stojí kolem 68,- Kč. Nevím jak zde připojit odkaz. :wink: Když, tak si ho překopírujte do vyhledávače. Zde přidávám odkaz na Ďáblíka na fixy. http://www.svet-modelu.cz/dablik-na-skvrny-fixy-a-zvyraznovace-50-ml-reckitt-benckiser-d-250410/d-73385/
Pak posílám perfektní stránku, kde najdete nejenom různé rady, návody na odstránění skrvrn, ale hafo perfektních rad pro domácnost, vaření, zdraví, krásu.... http://www.rady-navody.cz/ Je to stránka k nezaplacení.
27. únor 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem narazila na tuhle skupinu když jsem hledala návod jak odstranit skvrny od fixy z přehozu na gauč (světle modrý a bílý). Předeprala jsem mýdlovým slizem (neměla jsem Jelena "vcelku") a většina skvrn zmizela, pak jsem ještě postříkala čističem na skvrny W5 z Lidlu a teď peru, ale vypadalo to dobře i předtím, takže snad to bude v pohodě i po vyprání :slight_smile:
12. pro 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, jak na skrnu od Lihovky?A tmavé šmouhy na zrcadle?Děkuji:o)
19. led 2015 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také už nás doma "potkaly" různé skvrny - od ovoce, zeleniny, a časem od fixek, zaschlé modelíny či vodovek. Zatím se mi vždy osvědčilo namydlit Jelenem, chvíli nechat působit, a pak hodit do pračky (stačí na 40 stupňů). Když se mi nějaká skvrna jó nelíbila, přidala jsem k prášku na praní ještě sůl na skvrny. Ale většinou nebylo potřeba, takže na Jelena nedám dopustit. A nemusím pro něj ani do drogerky, mají ho za super cenu v Albertu. Když něco nemůže do pračky, jako třeba sedačka :slight_smile:)))) nebo nějaký potah na židli, tak hodně namydlím nějaký hadřík, kterým opakovaně stírám. A ještě sluníčko je dobrý pomocník - vystavit "problémový" flíček na ostřejší sluníčko, a ono někdy dělá zázraky :slight_smile:
19. kvě 2015 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mě napadla rada, třeba se bude někomu hodit - existují fixy, které lze bez problémů vyprat a dobře umýt z ručiček, což je super.. Když si s nimi dcerka hraje, můžu si bez starosti odběhnout třeba udělat kafe :slight_smile:
19. kvě 2015 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosim o radu mam novou bilou kozenou sedacku a mam ji upatlanou modrou centryfixou zkousela jsem odlakovac ,benzin a zadna zmena .Poradte prosim
29. zář 2015 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z koberce? No taky oslivy, počmarany jsme meli v detskem pokoji, no museli jsme ho nechat odborne vycistit v Praze - interdesign.cz, samoztne mi to nijak neslo a jelikos bych pomerne drahy tak jsem to ani zkouset nechtela
19. kvě 2016 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evzikao.
A po jake dobe je dobre davat koberec na vycisteni?
13. črc 2016 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekde jsem cetla ze je dobre je citit v rozmezi 5ti let
13. črc 2016 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo nekdy je ale clovek i tak musi cistit vicekrat nez za takovou dobu, taky zalezi kde ten koberec je a jaky je, doma mame jeden persky a na tom si zakladame.
7. srp 2016 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naša malá si zašpinila s perleťovým červeným perom šaty 3 fľaky, jeden bol dokonca centimetrový - vyskúšala som tento návod:
Škvrnu od fixy na odeve postriekame lakom na vlasy, necháme 15 minút zaschnúť a potom vyperieme teplou vodou. Funguje to aj na škvrny od prepisovačky (guličkového pera).
po zaschnutí to vyzeralo, že to vôbec nezabralo, tak som to drhla ešte žlčovým mydlom a potom ma napadla tá skoro horúca voda a všetko vyšlo zo šiat, úplne ma to prekvapilo, tak strašne to vyzeralo, že som očakávala fliačik...neprala som to hneď ale o 3 dni....parááááda....úžasný nápad...
13. zář 2016 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek