• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak poznat pohlaví podle obilí? Znáte to?

19. února 2013 
maminky, čekáme druhé miminko a rádi bychom věděli, co to bude. u prvního se malý nechtěl ukázat - byl hlavičkou nahoře, takže to bylo překvapení až do konce. proto nechci spoléhat ani na 3D ultrazvuk. slyšela jsem o metodě, že se má zasadit snad ječmen a pšenice a zalívat to močí těhotné ženy. a co vyklíčí, takové pohlaví to bude - pšenice holka, ječmen kluk. znáte to? vyšlo to?
30. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nikdo to nezná?
30. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda tohle jsem v životě neslyšela ale přijde mi to jak mega kravina :grinning:
30. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confused: to take slysim poprvé to je naka pověra asi
30. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já jsem to někde četla...zkusím najít stránky, ale zkušenost nemám...a jestli to funguje...tak to si fakt netroufám říci.
30. kvě 2010 ve 21:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,neslyšela jsem to,ale proč nezkusit?zasaď,zalejvej a pak uvidíme :wink:
30. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já věřím na čínský kalendář, počítala jsem to spoustě lidí a skoro všem to vyšlo. i mě to vyšlo podle něho
30. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
strouzek - taky bych na to chtela verit (cinsky kalendar), ale v mem pripade je to pravy opak, podle tabulky mam cekat holcicku, ale na UTZ byly videt tak krasne kulicky....takze na to nedam a to polivani obili tehotenskou moci zni jako pekna kravina :grinning: alespon jsem se zasmala... :wink:
30. kvě 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
zní,ale schválně,jestli to vyjde :wink:
30. kvě 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
prcku no hodně lidí neumí s tím čínským kalendářem pracovat a počítají to jinak než by se mělo. já to počítám podle věku matky při početí, tzn. že mě bylo v době ovulace 26 a 2 měsíce ale otěhulit o týden dřív počítám to 26 a 1 měsíc
30. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Lucko,
jejda, to jsem neslyšela. I když jsou všemožné pověry, které se tradují. V mém případě jsem vyzkoušela dvě při prvním těhotenství, v obou dvou případech bych měla mít teď doma holčičku, ale máme doma kluka jako buka.
A jenom přidám perličku. U našich na zahradě jsem chodila na malou na keřík, který po čase uschnul, protože jsem mu močí spálila kořínky...
Ale jsem zvědavá, jestli to vyjde.
30. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si pořiď ten test na určení pohlaví a budeš to vědět. Sice to není 100%, ale to není kolikrát ani utz:slight_smile:
30. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak díky!
Stroužku, ten čínský mi praávě u Martínka nevyšel, tak už mu nevěřím.
Heli, čauky, no chudák keřík :slight_smile:
Alenko, no to stojí 1000 korun, to je mi líto dát :slight_smile: zkusila bych raději nějakou přírodní metodu :wink:
30. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ono to nevyjde u každýho, ale jak říkám spíš mi to vycházelo řekla bych že tak u 80% lidí mi to vyšlo.jediný co tam je nutný fakt vědět pro přesnost je přesný den ovulace a žena nesmí mít po transfuzi krve protože tam se to řídí výměnou krve
30. kvě 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já jsem po transfuzi,takže u mě už to nejde?
30. kvě 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prý se to počítá podle výměny krve v těle matky nebo tak nějak takže u lidí co dostali cizí krev to prý nejde
30. kvě 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: :frowning2: :frowning2: ,já měla transfuzi,když mi bylo 13
30. kvě 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
strouzek - já ten čínskej kalendář zkoušela a taky nic... Mně podle všeho vycházela holčička nakonec na utz byl kluk a taky se kluk narodil... KAždopádně ať jsem to brala horem dolem (přesný datum ovu jsem nevěděla), vždycky mi to vyšlo na holku :grinning:
30. kvě 2010 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
k.ate, to jsme na tom stejně :slight_smile: ovulaci přesně nevím, ale bylo to na konci července, a to jsem měla mít snad 5 měsíců holčičku :slight_smile:
31. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem podruhe otehotnela uplne necekane a podle dr. jsem ovulaci NIKDY nemela :grinning: :grinning: vzhledem k tomu, ze jsem tehotna zase, tak ovulace byt asi musela ne? anebo ze bych byla zazrakem a opakovala se historie? :grinning: (nechci se rouhat)
31. kvě 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Prcek, to je dobrý :slight_smile: příroda si umí poradit :slight_smile:
31. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže nikdo to neznáte?
1. čer 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, myslím, že nejspolehlivější bude ten ultrazvuk :sunglasses: mohl by vyklíčit i nějaký plevel a pak by jste se děsili, co se vám vlastně narodí. :grinning:

Ještě mě napadá, že v češtině je Ten ječmen a Ta pšenice - jak to ale dělají v zemích, v jejichž řeči jsou zmíněná zrna jiného rodu? Na Slovensku jna Záhoří e kupříkladu kukuřice To žito - a české To žito je na Slovensku Ta raž.Boží co?
lingvistická vsuvka... :grinning:

ne, tuhle tradici fakt neznám - - možná se ještě někdo najde :slight_smile:
1. čer 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie.krajcarova četla jsem to jako babskou radu, ale žádnou zkušenost nemám. Bych tipla, že to vychází jako všechny jiný babský rady, takže jak co jak komu :wink: :grinning: A za sebe nedoporučuji upínat se na pohlaví. Podruhý jsem si tááááák strašně přála holčičku, z doktora jsme páčili od 12tt, jestli "něco" vidí, ať nám tu holčičku konečně potvrdí... no a máme dva chlapy :sweat_smile: :grinning: Nedala bych je za nic na světě a lituju, že jsem Matouše v první chvíli odmítla, protože nemá to správný pohlaví :frowning2: teď se necháme překvapit a přejeme si zdravý miminko, ať s pindíkem nebo bez pindíka :wink:
13. čer 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čauky Míšo, ještě si tě pamatuju z Dubňátek!!! no jo, k pohlaví se moc upínat nechci, sice chci daleko víc holčičku a do třetího už nepůjdeme, ale když to bude kluk, tak bude taky náš :slight_smile: spíš už jsem to prostě chtěla vědět, ať mám čas se s tím vyrovnat D U Martínka jsme to taky do poslední chvíle nevěděli, byl hlavičkou nahoře,tak mezi nožičky nebylo vidět. tak snad tentokrát budeme mít více štěstí :wink:
13. čer 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
njn, byli jsme pilný jak včeličky :grinning: já jsem to podruhý vědět nechtěla, ale mm jo... no a fakt jsme to těžce nesla. Po porodu jsem samozřejmě neváhala ani vteřinu, ale lítostivá jsem byla až do konce těhotenství :pensive: :pensive: takže za mě raději nevědět. Teď je mi to naopak úplně jedno, hlavně ať je zdravý a všechno je ok, víc si nepřeju, tak se necháme překvapit :wink:
14. čer 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
neni to babska rada, je to z historickych pramenu, delali to tak v starem egypte :wink:
da se to vygooglit :wink:
19. únor 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek