Pohlaví miminka - může to být kluk?

michaelah94
2. říj 2018

Ahoj holky, čekáme s přítelem první miminko.... Moc se na něj těšíme. Pohlaví nám pan doktor neurčí, musí počkat na další screening ve druhém trimestru. Ale prakticky všichni z rodiny vidí na fotkách z ultrazvuku kluka, co myslíte, může to být kluk??

michaela_2
2. říj 2018

Já tam moc nevidím popravdě 🙂 pro srovnání přidávám fotku syna tehdy ve 13. týdnu - třeba to pomůže 🙂

michaelah94
autor
2. říj 2018

@michaela_2 děkuji 🙂

looolaaa
2. říj 2018

@michaelah94 ten výběžek je pohlavní hrbolek - ten mají všechny mimina v prvním trim stejný, na konci prvního trim. 13-14 tt jde velmi dobře poznat zda je to on či ona - hrbolek je stále u obou ale sklonem se liší.
vy jste dle fotky 12+0 tady by to tedy bylo věštění z koule.. je to malé.. to co vypadá jako pindík totiž úplně v pohodě může být klitoris

michaelah94
autor
2. říj 2018

@looolaaa aha.. Děkuji 🙂 no tak další středu nás čeká ještě další 3D fotka, tak snad už to tam půjde vidět lépe. Jinak budu muset vydržet do listopadu :D

verys
2. říj 2018

@michaelah94 to, co tam vidite je pohlavni hrbolek a u pohlavi zalezi na jeho sklonu. Zde je hezky videt http://www.baby2see.com/gender/external_genital...

michaelah94
autor
2. říj 2018

@verys děkuji 🙂

rebe
2. říj 2018

Ano, může to být kluk. Pravděpodobnost v tuto chvíli a podle této fotky je někde kolem 50 % 😀

michaelah94
autor
2. říj 2018

@rebe :D super...

vendelinka08
2. říj 2018

@michaelah94 tak dle prvni fotky by to dle pohlavniho hrbolku mela byt holka....takto jsem to ted mela i ja a bylo mi receno..ze zo vypada na holcicku a na potvrzeni si musim take pockat. Ale dr.mi rikala ze kluci maji pohlavni hrbolek smerem nahoru. Tak jak je to krasne videt na fotkach...co tady dala odkaz verys.

vendelinka08
2. říj 2018

@verys diky za odkaz...clovek je zase o neco moudrejsi.

michaela_2
2. říj 2018

@michaelah94 Někteří doktoři pohlaví ve 13. týdnu dokáží určit podle sklonu močové trubice (podle toho jak směřuje, se dá prý odvodit, jestli se budou vyvíjet mužské nebo ženské pohlavní orgány 🙂).
Ale co jsem takhle slyšela, tak dost těch ,,tipů" z toho 13. týdne pak bylo o měsíc dva změněno na druhé pohlaví.
Moje doktorka nechce říkat dříve než v 18-20 týdnu, kdy - pokud je miminko správně natočené - už je to vidět zřetelně 🙂

petrusew
2. říj 2018

Jedno je jisté...bude to miminko 🙂 A teď vážně, nikdy to není jisté, dokud se miminko nenarodí...a to ani po odběru plodové vody...u nás po odběru pv to měla být holka a je to chlapeček 🙂 Ale je fakt, že u něj to bylo krásně vidět na utz ve 20tt

kittyy17
2. říj 2018

Jeden doktor mi řekl, že budeme mít kluka, druhý doktor že holku. Další utz už v plánu nebyl a měli jsme to jako překvapení 😉 kamarádce doktoři tvrdili, že je to s jistotou holka, a byl to kluk. A ona měla celou vybavicku růžovou....
Pohlaví není jisté dokud se nenarodí

michaelah94
autor
2. říj 2018

@kittyy17 I mým rodičům až od porodu tvrdili, že budou mít kluka a narodila se ségra.. Jenže tenkrát nebyl žádný screening, tak jsem myslela, že teď už je to s dohadováním pohlaví jednoduší a přesnější 🙂

michaelah94
autor
2. říj 2018

@petrusew Tak snad to bude vidět i u nás 🙂.

michaela_2
2. říj 2018

@michaelah94 nám tedy dceru i syna řekli spolehlivě 🙂 je tedy fakt, že jsem pokaždé hlásila, že to chci vědět jen pokud to bude vidět a nechci žádné tipování 😀 no a pokaždé mi ukázali, kde co mají 🙂

Teď u třetího skřítka bych chtěla vyzkoušet překvápko, ale manžel to vědět chce.........za 2 týdny jdu na velký UTZ ve 21. týdnu, tak se ještě rozhodneme 🙂

michaelah94
autor
2. říj 2018

@michaela_2 No tak snad půjde něco lépe vidět uz teď na další 3D fotce a nebo budu muset doufat, že na screeningu ve 2. trimestru už to vidět půjde 🙂.

evakaspar
3. říj 2018

Podle prvni cernobile fotky to vypada na holcicku.

lachtanice86
3. říj 2018

Já pohlaví vím od prvního srcreeningu ve 13tt. Jsem 33tt a stále stejné pohlaví

mrnousek121
28. říj 2018

taky tipuju holčičku

michaela_2
28. říj 2018

@michaelah94 tak už víte? 🙂

evakaspar
28. říj 2018

@michaela_2 me s jistotou na genetice ve 12 tydnu rekli holcicku a holcicka to je. Predtim 2 kluci 😉

michaela_2
29. říj 2018

@evakaspar mě povedela doktorka, ze jisté, je to cca do toho 16 týdne z krve 🙂 dle UTZ je to 50:50 a vzhledem k tomu, ze jsou jen dvě možnosti, tak leckomu se opravdu trefí 🙂 a podle mého okolí to i docela odpovídá - takové půlce tem, kteří se ptali už tak brzy , to sedelo a druhým to pak změnili později ........

Ale jako chápu, ze podle něčeho na kvalitním utz už tam ty indicie jsou! A zkušený doktor si muže dovolit tipnout 🙂 ale ten pohlavní hrbolek tam v tomto tydnu mají kluci i holky, takže ty rozdíly jsou hodně nepatrné ve 12 týdnu 🙂

evakaspar
29. říj 2018

@michael Opravdu uz ve 12 tydnu se 100 % jistotou nam to rekla. Na pohlavi sme se neptali to se nas zeptala pani doktorka jestli chceme znat. A pry co mame doma rikam 2 kluky a ona tak to gratuluji cekate holcicku, krasne se mi ukazala, a i nam vysvetlila na fotce jak ze hokcicky maji trubici vodorovne a kluci kolme 😉. Kdyz sem pak chtela ve 20 tydnu u meho lekare at mrkne na pohlavi tak mi zdelil ze pani doktorka se nikdy nemili a ukazal mi kavove zrno 😉

michaela_2
29. říj 2018

@evakaspar tak to je sikovna paní doktorka! 🙂

vendelinka08
29. říj 2018

Chtela jsem to poprve vedet az ted a pi doktorka rekla ze to vypada na holcicku..ze se pekne ukazala a vysvetlila jak vypada pohlavni hrbolek u kluku a jak u holek...pak mi dalsi pi doktorka rekla ze to vypada na holku a dle plodovky je to holka.

michaelah94
autor
8. lis 2018

@michaela_2 ano. Bude to chlapeček 🙂.

mikejla_a
2. pro 2018

Holky prosim vas a na me fotce je videt hrbolek?

evakaspar
2. pro 2018

@mikejla_a ja mam podobnou fotecku akorat cernobilou a mame holcicku. Podle sklonu u vas spis chlapecek bych rekla.

mikejla_a
2. pro 2018

@evakaspar myslite,ze jakoby ta "tycinka" je ten hrbolek? Ja si nejsem prave jista..kamoska mela takovou fotku a ma holcicku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru