Jak řešíte s manželem Vánoce? Jste sami, nebo s rodiči?

raduza
11. říj 2006

ahoj holky, omlouvám se, vím že tohle téma moc do snažilek nezapadá, ale moc stojím o váš názor, jak řešíte štědrý večer? jste z manžou sami dva, nebo u některých z rodičů?

wacinka
2. lis 2006

no to teda má, ale já dostává dárečky všechny pod stromeček 😉

artep26
2. lis 2006

Tak to taky není spravedlivé. Moje dcera se narodila 28.7. a jelikož je Anička tak má svátek 26.7. ale poctivě slavíme vše zvlášť 🙂

wacinka
2. lis 2006

jj když jsem byla malá tak jsem dostávala druhej den i dort a dátrky, ale teď je mi to jedno kdy to dostanu 😉 vždy mi řeknou to máš k narozkám... mamča mě nikdy nešulila 😉

artep26
2. lis 2006

No jo, teď je to jiný než v dětství ... Waci jdu na o, běž si popovídat s holkama na TT ve 45 .... pa pa pa 🙂

wacinka
2. lis 2006

já valím za chvilku do práce tak zatím papa 😉

xctij01
2. lis 2006

Představte si, že teta mého manžela se narodila 24. 12., a jmenuje se Eva. Toje síla, co? Maminka se jí pěkně pomstila🙂

artep26
2. lis 2006

😀 😀 to je až kruté 😠 😠

xctij01
2. lis 2006

To teda jo... Prý neměli vybrané jméno a když se narodila na Štedrý den, tak její maminka řekla, že si holčička vybrala jméno. Děs. Našim se to docela povedlo. Narodila jsem se v srpnu a svátek mám v únoru. Takže krása🙂

slevik
2. lis 2006

Taky znám paní, co je Eva a narodila se na štědrý den 😒 to je fakt paráda... Mě stačí to první, narozky mám naštěstí v červenci 😉

alex1
2. lis 2006

holky, já mám svátek na Štědrý den a narozky 7.1. Takže to mám všechno brzy po sobě a pak celej rok nic 😢 😀 😀

slevik
2. lis 2006

Alex - 😒 Tak to udělej jako moje mamča, ta má svátek jako my a narozky v listopadu, tak si vymyslela jinej termín svátku v květnu a je to 😉

raduza
autor
13. lis 2006

čau holky, tak jsem se trápila kvůli vánoc, a už se to vyřešilo. Původně jsme se chtěli střídat u rodičů, ale švagrová chce trávit vánoce za každou cenu u svých rodičů, takže jsme vymysleli, že budeme dvakrát večeřet, a tchyňa řekla, že ve čtyři nehodlá večeřet, že ji stejně vánoce neberou a že ji je jedno, jestli tam budem nebo ne, takže jsme se rozhodli, že tam pojedeme ráno a po obědě se přesunem k našim. A je to. Sakra a já se tím tak trápila,protože já jsem taková cíťa, moje mamča taky, a myslela jsem, že prostě všechny ženské jsou takové, ale holt moje tchyňa je taková ledová královna, takže se to alespoň takhle vyřešilo. Uf, to mi spadl kámen ze srdce..

anik
8. pro 2006

ahoj holky, už tady dlouho nikdo nepsal, přitom je to téma pro mě právě teď aktuální. Mám přítele, chodíme spolu 3 roky, 2 roky bydlíme. Vloni jsme trávili vánoce každý u svých rodičů, letos poprvé budeme spolu sami dva na štědrý večer. Strašně se toho bojím. Myslím, že vánoce by měly být o tom, aby byla rodina pohromadě. Už jsme se tak ale domluvili a já to nechci na poslední chvíli měnit a navíc bych měla sama před sebou pocit, že se pořád držím máminy sukně a nejsem schopna se postavit na vlastí nohy. Ale určitě to obrečím. Mi příjdou by vánoce vždycky tak dojemné, přitom by měly být veselé...

berruna
8. pro 2006

no já jsem byla do loňského roka svobodná a taky jsem každý rok trávila u rodičů, takže jsme byli odděleně od sebe..letos jsme se vzali a tudíž jsme rodina 🙂 takže budeme poprvé pospolu.. 🙂

janinininka
12. pro 2006

tak já se taky přidám,přiznám se,že na tomhle tématu se nemůžeme dohodnout.Trávíme s přítelem spolu 2 vánoce.Radši bych byla,kdybysme byli
sami,ale přítel říká,že by se mu stýskalo,a mě možná taky.Ale vyžaduje,abysme šli na večeři k nim,což se moc nelíbí mě,naše mamka je sama s bráchou a minulý rok jsme byli na vánoce u přítelových rodičů a teď bych chtěla být u našich.Ale přítel k nám nechce,a radši by,abysme šli každý ke svým rodičům.Tak to nějak teď přetrpím a příští rok když budu mít štěstí a budu těhotná,tak je třeba budeme slavit už spolu. 😉

hanah_2002
12. pro 2006

Tak nám přinese ježíšek pod stromeček miminko, takže budeme 3. Jinak vánoce letos vůbec neřešíme. Máme jiné starosti.Jen ozdobíme stromeček a dáme si večeři.Ani dárečky nekupujeme, protože si myslím, že naše miminko bude nejkrásnější dárek nejen pro nás, ale i pro naše rodiny.Pokud budu na vánoce v porodnici, chtěla bych, aby tam byl přítel se mnou i přes noc. Pokud bude nadstandart, tak to lze, ale pokud ne, tak to budou první vánoce, kdy budeme odděleně. Já s miminkem a přítel sám doma. Tak snad se mimí narodí na termín a na štědrý den už by jsme mohli být doma. Tak držte palečky. 🙂

janinininka
12. pro 2006

o tom jsem taky přemýšlela,snad tam bude standart,to si taky neumím představit.Tak ať to vyjde!

hanah_2002
12. pro 2006

Děkuju 🙂

janickabez
12. pro 2006

janinin_ to jsme taky kdysi řešili, když jsme spolu byli asi 2 nebo 3 vánoce. Byla jsem s mamkou sama a moje dnes již tchyně mě pozvala na štědrý den k nim - je to asi 140 km. Tak jsem příteli, dnes již manželovi tenkrát vysvětlila, že jeho máma tam bude mít svého muže, manželovu sestru s rodinou (bydlí u sebe kousek),ale naše máma by byla doma sama... a to v žádném případě nedopustím...nikdo se na mě nezlobil,tenkrát jsme nakonec slavili, každý zvlášť, od té doby jsme spolu u nás. Dnes společně bydlíme a ke tchyni jezdíme před štědrým dnem. 😉

janinininka
12. pro 2006

to je dobrý,ale můj přítel strašně visí na rodině,a k nám by šel až po večeři,mě to mrzí,chci trávit vánoce s ním,když spolu žijeme,a nechci,aby to mrzelo naší mamku,že nejsme na večeři u ní.Tak tam půjdeme asi na večeři a k nám pak.Jsem zvědavá,jak to budeme dělat s mimískem,to nikam chodit nebudu!Ani jsem se letos ještě neodvážila se zeptat co bude,v létě jsme se o tom bavili a pohádali se,tak to bude asi stejně jako minule u skorotchýně.

janickabez
12. pro 2006

je to je mi líto...já vím onno se to lehce radí a těžko dělá, máš to dobrý, že je máma aspoň s bráchou, že tam není sama.
No až bude mimi, tak si to budete muset ujasnit a asi je lepší hned, než pak stresovat mimi a hádat se před ním. Když spolu žijete máte přece SVŮJ DOMOV a svoji skoro rodinu, ne?? 🙂

janickabez
12. pro 2006

jinak moc držím palečky... 🙂

romana27
12. pro 2006

Ahoj holčiny, mě se to teda netýká, co tu píšete. Večeřím s přítelem a máme oba rodiče, co jsou ještě dva, takže " nemusíme " tohle řešit.
Ale tak mě napadlo, když to píšete. Co takhle navrhnout a pozvat inkriminované rodiče k sobě? Místo jezdit a dohadovat se s partnerem, ke komu půjdete🙂

janinininka
13. pro 2006

janickabez- já vím,a taky to tak cítím,ale tak půjdeme k nim,pak k naší mamině a máš pravdu,musíme si to pak vyjasnit až bude mimi,to už snad bude lepší,nepočítám,že by šel beze mě k mamince 😉
romco-to asi nepůjde, neznáš tchýní-skorotchýni,ta by nikam nešla,je samá práce,a i my že přijdeme,tak to zařídí přítel,oni nás minule ani snad sami nepozvali.Je to blbý.Když má máma bráchu,tak to není tak hrpzný,ale až se odstěhuje,tak nevím.

manicka77
14. pro 2006

My většinou den před Vánocema jsme spolu, na Štědrý den u přítelovi mamky, pak objedem moje babičky, tatíčka a pak jedem ještě na jednu večeři k moji mamině, ať není sama. Je to mazec. 😉 , ale kompromis.

janinininka
14. pro 2006

my jsme takhle lítali minulý rok a bylo to hrozný,přišli jsme někdy v 10 ke stromečku k nám až.Budeme to muset nějak vymyslet letos. 😉

karotky
14. pro 2006

Ahoj holky!Jak řešíme Vánoce?Manžel si s tím neláme hlavu.Vybaví mě penězi a já to oběhám(baví mě to).Pak to společně zabalíme.Občas pomůže s cukrovím(spíš převažuje ujídání 😀 )-letos jsem to nepřeháněla-jen 5 druhů.Stromeček máme umělý,ale až budou děti,určitě to změníme.

kam
15. pro 2006

Ahojte, tak my s manželem trávíme už 7 Vánoce. První 2 jsme byli každý u svých rodičů a jak jsme začali spolu bydlet, tak od té doby jsme na Vánoce sami dva.
A k rodičům jezdíme o svátcích. Ale je pravda, že mě ty Vánoce pomalu ale jistě přestávají bavit. Docela se totiž nudím. A asi před 2 roky jsme si začali pomalu říkat, že by bylo fajn mít pro koho ty Vánoce dělat 🙂 Tak se už 4 měsíce snažíme, ale zatím nic. 😢

karotky
17. pro 2006

Ahoj KAM!Nevěš hlavu-4.měsíce ještě nc neznamenají.Až po půl roce bych se nad tím zamýšlela.Nám to trvalo 3roky,než jsme se dočkali a jsme rádi,že ty nepříjemnosti máme za sebou.Jinak držím palce,ať se to povede a příští Vánoce máte veselejší.

consti
22. pro 2006

Holky tak zítra odjíždíme na vánoční víkend do penzionu a je to silně ohroženo.V tom penzionu je totiž restaurace na štědrý den zavřená...takže kde budeme jíst, to netuším.Připraví nám akorát snídani. Navíc je to v takové vesničce a už jsem psala asi do dvou hotel.restaurací a z té jedné se mi neozvali a z druhé mi napsali, že mají také zavřeno.Takže náš štědrý večer bude asi vypadat tak, že budeme jezdit autem a hledat nějakou hotelovou restauraci, která je otevřená..ach jo 😒