Jak se díváte na dnešní puberťáky?
ahoj maminy jen by me zajimalo jak se divate na dnesni pubertaky?
ja teda za sebe muzu rict ze je to katastrofa.Kdyz jsi vzpomenu co jsem delala ja ve svych 14letech,tak podle techto deti jsem byla asi "mimino"
kde bydlim tam mame "skolni centrum"je to vice skol dhromady a kdyz vedu kazdy den syna do skolky tak sem tam neverim svym ocim.Jako je to hruza tyto dnesni deti.je fakt ze doba se meni ale ........... 😔
trochu respektu pred starsi osobou by mohli mit,teda my jsme meli i kdyz jksem pak byla a nejen ja i moje kamosky v tom tvrdym pubertalnim veku.
tak bych se chtela zeptat jak to vydite vy ostatni.dekuju za odpovedi 🙂 🙂
Stručné shrnutí
- Hlučné, asociální a rizikové chování skupin puberťáků se v diskusi popisuje jako častý problém u školek, škol a na sídlištních hřištích; opakovaný zásah doporučují volat Policii nebo městskou policii.
- Školní intervence a programy prevence (sexuální výchova, výchova k rodičovství) jsou v diskuzi uváděny jako prostředky snižování rizikového chování a předčasných těhotenství.
- Rodičovská angažovanost, jasná pravidla a kontrola volnočasových aktivit jsou v diskuzi prezentovány jako klíčová opatření proti vandalismu, kouření a dalším problémům; názory na efekt fyzických trestů („po zadku“) jsou rozdělené.
Nejčastější otázky
Q: Jak nahlásit hlučné a nebezpečné chování skupiny puberťáků?
A: V diskuzi rodiče opakovaně uváděli volání Policie nebo městské policie; policie skupiny rozptýlí, ale podle příspěvků se často vracejí, proto diskutující také zmiňovali opakované hlášení a kontaktování obecního úřadu.
Q: Co může škola dělat proti agresivnímu chování žáků (házení předmětů, vyhrožování)?
A: Učitelé v příspěvcích popisovali incidenty (házení tužkami, vyhrožování smrtí) a doporučovali zapojení třídního učitele, výchovného poradce a kontaktování rodičů; jeden případ byl podle diskuse řešen nahlášením rodičům a zvýšenou důsledností při výchově.
Q: Jak snížit riziko předčasného těhotenství u dospívajících?
A: V diskuzi pedagogové zdůraznili sexuální výchovu a informovanost o antikoncepci; jedna diskutující z UK uvedla, že v UK roste procento těhotných dívek pod 17 lety, a doporučila komplexní výuku v rámci školy (výchova k rodičovství, biologie).
Q: Má smysl fyzické trestání („dostat po zadku“) při výchově?
A: Názory byly rozdělené: někteří diskutující tvrdili, že fyzický trest „po zadku“ u nich fungoval jako efektivní korekce, zatímco jiní to považovali za nevhodné a volali po komunikaci, důsledné disciplíně a moderních výchovných metodách.
Q: Co dělat, když rodiče věnují dětem málo času a děti tráví čas venku bez dozoru nebo u počítače?
A: Diskutující doporučovali zvýšit rodičovský dohled, nabízet organizované aktivity (sport, tábor), omezit pasivní konzumaci (TV, PC) a sledovat kamarády dítěte; v příspěvcích se objevilo i kritické zmiňování „kupování“ věcí místo času nebo posílání dětí do heren.
Q: Kde hledat pomoc nebo komu se obrátit při opakovaných problémech s partami puberťáků v místní oblasti?
A: V diskuzi byl doporučen kontakt na Policii a městskou policii, komunikace s obecním úřadem, školy (třídní, vedení) a využití místních patrol městské policie jako první kroky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Puberta je vnímána jako náročné období, ve kterém se objevují experimenty, vzdor a rizikové chování.
- Rodičovská angažovanost a dohled jsou považovány za zásadní prevenci problémů.
- Školní výchova a programy (sexuální výchova, výchova k rodičovství) byly opakovaně zmíněny jako užitečné nástroje prevence.
Sporné názory
- Někteří diskutující tvrdí, že dnešní puberťáci jsou „horší než dřív“, zatímco jiní argumentují, že „každá generace nadává na mladší“ a rozdíly nejsou zásadní.
- Někteří podporují fyzické tresty („dostat po zadku“) jako účinnou výchovnou metodu; jiní to odmítají a preferují komunikaci a důsledky bez násilí.
Otevřené otázky
- Jak zajistit dlouhodobou efektivitu zásahů Policie a městské policie proti opakovaným shlukům puberťáků?
- Jak motivovat rodiče, aby místo „kupování“ věcí věnovali dětem více času a dohledu?
- Jak efektivně škola, rodina a obecní úřad koordinují prevenci závažnějších forem rizikového chování (drogy, násilí, předčasný sex)?
Zmíněné značky a firmy
McDonald's, Discman, MP3, Coca-Cola, Billa, Centrum.cz, Czechtek, Policie, Městská policie
Zmíněné produkty a metody
Discman, MP3, McDonald's, Coca-Cola, antikoncepce, kouření, „dýmání“ (slang pro kouření), alkohol, marihuana/tráva, LSD, kriminalita nožem, fyzické tresty („dostat po zadku“), sexuální výchova, výchova k rodičovství, volání policie, intervence školy, hlášení na obecní úřad
Místa a osoby
Unicove, Londýn, UK, Německo, svajciarska (Švýcarsko), Dobrise, Karlos, Dominik, Katarina, Krystynka
Já vlastně ani nevím. Přepla mi to holka a viděla jsem jen kousek. Rodičům jedno dítě málem uhořelo, teď je sice v pořádku, ale obličej a nevím co ještě znetvořené a staršího syna loni zabila elektřina. Bylo to myslím v pořadu 148 hodn nebo tak nějak.
Já už na tohle radši nekoukám....mám pak nerva kvůli všemu....je to strašný. 😔
...jinak ženy, vy mi dáváte..... 😀
Ema - další mimino chci už dlouho, ale asi už mi nebude dáno. Ovšem ještě jsem flintu do žita neflákla....
Apon - babička už jsem, i když "levá".....vnouče se vyjímá v mém albumu..... 😀 Budou mu dva roky a je to naše láááááska... 😵
http://www.ceskatelevize.cz/program/10204139010... tady to je, ale jen pro silné povahy. Asi v polovině.
Bylo to 168 hodin, příběh chlapečka, který jako prvňáček se při hře popálil, měl popáleniny na 80% těla, dva měsíce v umělém spánku, přežil, nespočet plastických operací v narkóze, trvalé postižení, chlapec vlastně žije v neustálé bolesti, prostě něco děsivého, chudák dítě, já brečela jak želva, když jsem viděla, co si vytrpěl on a jeho rodiče. To se stalo někdy 2006 /? nevím přesně/ a měl staršího bráchu, o kterém mluvil, že se mu po něm stýská, no a toho bratra loni zabil elektrický proud.
Bylo to ve 168 na CT1. Ach jo, mam z toho taky splin, kterej jdu radsi zaspat. To jsem se zase jednou divala na televizi. Od osmi film o pogromu Zidu a o odsunu Nemcu po valce a vyvrcholilo to touhle reportazi. Tyhle rodinny tragedie nejsou nic pro me, teda po porodu vlastne zadna tragedie neni pro me 😔 , jsem ze vseho hned uplne down. Je mi lito nejen rodicu, ale samozrejme i chlapecka, ktery prisel o starsiho brachu, ve kterym se urcite videl... Ach jo, uz se v tom zase moc hrabu, misto abych po konci reportaze dve sekundy nad tim popremysela a prepla kanal... Priste si pustim Boba a Bobka, bude mi pak na dusi urcite lip 😢
Xaver mluvíš mi z duše....já jak tohle zkouknu, mám okamžitě strach takovej, že bych si nejradši děti zase nacpala do vačnatce, abych je uchránila od všech běsů......
Niko, já to taky zkoukla náhodou, protože mi to přepla holka, páč to bylo z jejich bývalé školy.......a nemůžu to nějak rozchodit.......... ☹
Jako o bojím jsem věděla, ale že tyhle případy patří k sobě, to mně teda dorazilo.
Radši nekoukám..... jsem kdysi chodila na praxi, byla tam paní, měla dvě děti, kluka a holku, oba v mém věku. Holka se jí zabila v 18, jela se svým klukem v autě a měli bouračku, to si i pamatuju, v té době jsem byla na té praxi. No a je to tak měsíc, zabil se jí i ten syn, měl taky havárku.... pochovat obě děti, to musí být strašný ☹
Mand, máš pravdu. Hlavně zdravé děti........ a čím víc jich člověk má, tím líp. No, škoda že nám to třetí nevyšlo.
Tak to si napsala moc hezky a hlavně pravdivě. A s tím že holčičí puberta je horší taky souhlasím na plné čáře. I když teda kamarád má dvě holky a říkal, že je rád protože kdyby jeho kluk vyváděl to co on kdysi, tak ho musí zákonitě zabít. 😀
Vanusak, opět si mi vrátila naději a klid 😅 😅 😅 a na 100% s tebou souhlasím. Vlastně všechno co jsem já říkala mi tu ,,dokládáš,, jako potvrzené z ,,praxe,, 🙂 Což mám radost... a to samé Ema 😉 měla s mamkou taky takový vztah, že jí nechtěla trápit 😉 A o tom to jééééé 🙂
K té holčičí pubertě - mě přijde, ale to už fakt nemůžu plně posoudit, že holky víc diskutují: A proooč, mami, ale proóóč?! A štěkaj a štěkaj... pak i to, že mi může přijít zbouchnutá 😅 Ale i to je o komunikaci. Moje máma mi při prvním klukovi (v 15) řekla, jestli chci prášky (měla jsem ještě k tomu problémovou pleť) tak jsem je dostala a měla klid a já taky. Ale měla jsem v sobě půl plata, nějak jsem se neudržela a hupsli jsme na to 😅 a po chvilce jsem to s obrovským pocitem viny přerušila (ale kua se mi chtělo pokračovat 😀 ) , že to nemůžeme a měla jsem fakt výčitky.
Ještě že mám kluka, tomu vysvětlím na co je guma a bude snad klid 😅 😅 😅
Ahojky.
Nikka, teď ses myslím hoooodně spletla. Přesně jak si psala, holce necháš napsat antikoncepci, když jí moc nebudeš věřit, tak na ni dohlídneš aby to brala a pohoda. Ale co uděláš s klukem. Sice mu můžeš vysvětlit jak se používá guma, můžeš mu jich koupit tašku, ale to je tak všechno. Pak mu jeho slečna sdělí, že bere antikoncepci, on se na jakoukoliv vlastní ochranu vykašle a za pár měsíců mu slečna sdělí, že neví jak je to možné, ale je v tom. Jak to pak budou řešit už necháme stranou. A to ti můžu říct i z vlastní zkušenosti. Holka brala antikoncepci a pak přišla s tím, že to nedostala a že zjistila, že si jeden prášek zapoměla vzít. Myslela jsem, že ji přetrhnu, ale hlavně jsem se jí ptala, co na to říká její kluk a taky jsem jí řekla, že mi to přijde vůči němu sakra nefér. Protože on byl přesvědčený, že se nemůže nic stát a v momentě kdy by byla těhotná už jen může přihlížet tomu, co se bude dít. Protože i když si můžeme namlouvat, že to budou řešit spolu, to rozhodnutí je na té holce a pokud nebude chtít, ten kluk s ní nehne, ať se rozhodne dítě donosit, nebo jít na interupci. Jo mimochodem, naštěstí ta naše hoka těhotná nebyla a už dávno se naučila antikoncepci brát spolehlivě. 😅
mandarinka: no jasně, že to žádná matka neuhlídá
nikdy jsem si před mámou nezapálila a s partičkou jsem bafala jak sádrový ježek 😀
stejně tak jsme kouřila trávu (a dokonce ji i pěstovala)
pařila jsem docela fest
ale k tomu jsem o volných dnech na střední chodila vždy pracovat - byla jsem zodpovědná, ale i pařanka - protože jsem na to měla věk
bez problémů jsem vystudovala vš
dnes je mi kousek přes třicet a teoreticky bych už mohla mít dítě jdoucí do puberty - nemám
nevyrost totiž ze mě žádný vyvrhel společnosti, ale manažerka s vynikajícím platem a postavením, prcka jsem si pořídila o kousínek později
a očekávám že ondra to v pubertě taky pěkně rozjede 🙂 (tatínek který v pubertě hrál šachy a chodil na hodiny klavíru se bude tuze divit 😀)
Hupcza Tys kouřila a přitom jsi vystudovala VŠ? To jako jde? 😀
Ne, dělám si srandu, Hup i Mirko omlouvám se. Ale mě to prostě nedalo, protože některé ty reakce mě doslova zvedaly ze židle.
Mirko na Tvojí otázku - vysvětlovala jsem, vysvětlovala jsem, vysvětlovala jsem. A teď už jen doufám, že ten mozek, co má v hlavě použije
Mand, to máme stjně, ale stjeně se bojím aby nepřišel se slovy "musím se ženit". I když vím, že bych nic nenadělala.
Tak co já vím, starší holku nemá. Tak snad má fakt rozum a nezbouchne první, která mu dá...
No hlavně jde o to, aby se ona nenechala zbouchnout 😀 😀 😀 . Když to doma nadhodím, tak mladej jen koulí očima a pak odvětí, že není idiot. No, nemyslím, že k tomu musí být idiot. 😀
Mirko já doufám, že prostě má rozum. A jestli se nám to teď povede, podle mě bude vyléčenej a bude si tak dávat pozor, jako nikdo jinej 😀
Jooo, tal to je pravda. jakmile si rodiče pořídí mimino, děti se k tomu dlouho neodhodlají 😀 😀 😀 😀 .
No jako že si pořádíme miminko a on uvidí, že to není žádná sranda, takže si dá při sexu pozor

a o co tam slo? nebo jak se to jmenuje? ze bych se na to ted koukla?