Jak se dostat "tam dole" do pořádku po porodu?

1sally1
13. dub 2018

Ahoj ženy, mám na vás dotaz ale nevim jestli mi dokážete poradit. Jsem 3.5 měsíce od porodu (císařem) a sex je pro mě jedna velká katastrofa. Bolí mě to pálí řeže, no prostě hrůza. Lubrikantu jsem vyplacala mraky a nepomáhá. Že by na ten sex byla nějaká extra chuť se taky říct nedá. Po šestinedělí mi dr předepsal antikoncepci Azalia pri které jeden den krvácím a když si dam vložku tak si akorát pařím kaču na vložce a neukapne ani kapka, začnu krvácet zas až tu vložku oddelam 😅. Vůbec se "tam dole" necim fit a ani si "nevonim". Prostě můžu se sprchovat jak chci a umyvat se mydlem jakym chci ale proste se furt cítím.
Chtěla bych od vas poradit co mam dělat abych se dostala "tam dole" do pohody a abych měla chuť zas na sex. Navic kojim tak treba takovy kotvicnik nemůžu a kontryhel mi kdysi davno udelal v tele akorat bordel. Omlouvam se za svuj anonymni profil ale tak trochu se stydim. Moc děkuji 😊

dadamatysek
15. dub 2018

Ahoj. Jsem po těžkém mnohahodinovém porodu, při kterém mě dceruška díky špatnému vedení lékařky dost potrhala. Takže jsem byla velmi bolestivá skoro dva měsíce. Dost jsem se naplakala jen při obyčejném zvedání z postele, židle, aj. Když jsem si po několika měsících na sex vůbec troufla, zjistila jsem, že není zdaleka tak jednoduché mě vzrušit, jako dřív. Takže, abychom si s manželem mohli dopřát potěšení, je třeba mnohem delší předehry, hodně líbání a ideálně nejprve mě mazlením přivést k vyvrcholení. Pak je samotný sex mnohem příjemnější. Ať jsi brzy fit!

penelopaw
15. dub 2018

Taky přeji, ať se brzy vše dá do kupy... U mě byl zásadní problém, že díky kojení jsem byla dole "suchá", bolelo to i když jsem rodila císařem, jako kdyby se všechno zúžilo. K tomu jakákoli absence chuti na sex a totální vyčerpanost z nevyspání. Začalo se to zlepšovat s přikrmováním mimča, kdy už se mi pak mléka nedělalo tolik + když jsem se pořádně v yspala a byla odpočinutá a v psychické pohodě, tak to taky bylo lepší 🙂. Takže za mne je nejlepší předehra se dobře vyspat 😀. Každopádně proces je to dlouhodobý, při plném kojení ta chuť moc veliká nebývá, dole je sucho, je to divné, dře to, pálí... Pokud není potřeba ani u partnera, tak je to cajk, ale pokud naléhá, tak je to horší a těžko se zas do něčeho nutit... Ale co vím, tak kdokoli problémy měl (kamarádka to poprvé zkusila až 6 měsíců po porodu, protože prostě nechtěla, bolelo to, neměla chuť), tak je nakonec překlenul. Takže bych hlavně asi poradila nikam nepospíchat a dát tomu čas, chlapa případně ukojit jinak, a než k tomu dojde, tak si zajistit hlídání, prospat se, odpočinout a využít prázdného bytu k hodně dlouhé předehře... Držím palce, ať je líp 😉.

normalnimatka
15. dub 2018

tak prvně bych vysadila antikoncepci... může způsobovat nechuť k sexu a další věci.
jinak je ale ta nechuť docela normální bych řekla..:/ zvlášť pokud kojíš. kojení dělá taky "sucho" a tak trochu frigiditu:D prostě hormonky působěj... že máš bejt oddaná dítěti a ne mužoj;)

normalnimatka
15. dub 2018

a teda doktor, kterej chce "rovnat MS" antikoncepcí hned po porodu...to je k zulíbání🙂))