Jak se dostat "tam dole" do pořádku po porodu?

1sally1
13. dub 2018

Ahoj ženy, mám na vás dotaz ale nevim jestli mi dokážete poradit. Jsem 3.5 měsíce od porodu (císařem) a sex je pro mě jedna velká katastrofa. Bolí mě to pálí řeže, no prostě hrůza. Lubrikantu jsem vyplacala mraky a nepomáhá. Že by na ten sex byla nějaká extra chuť se taky říct nedá. Po šestinedělí mi dr předepsal antikoncepci Azalia pri které jeden den krvácím a když si dam vložku tak si akorát pařím kaču na vložce a neukapne ani kapka, začnu krvácet zas až tu vložku oddelam 😅. Vůbec se "tam dole" necim fit a ani si "nevonim". Prostě můžu se sprchovat jak chci a umyvat se mydlem jakym chci ale proste se furt cítím.
Chtěla bych od vas poradit co mam dělat abych se dostala "tam dole" do pohody a abych měla chuť zas na sex. Navic kojim tak treba takovy kotvicnik nemůžu a kontryhel mi kdysi davno udelal v tele akorat bordel. Omlouvam se za svuj anonymni profil ale tak trochu se stydim. Moc děkuji 😊

jednaholkaa
13. dub 2018

@1sally1 Ahoj. Ja jsem nikdy nerodila, tak asi v tyhle dizkusi nemam co delat a predesilam ze o tom vim jenom malo od kamaradek. Ale byla si u doktora? To me nezni moc ok. Asi nejaky zanet? Nic by nemelo palit, "nevonet" apod. Ja bych teda letela k doktoru..

j.a.n.i
13. dub 2018

@1sally1 Mě nedělala dobře ta Azalia... přitom pře těhotenstvím jsem HA brala a naprosto bez problémů. A jinak doporučím látkové vložky s fleesovým spodkem, ty jsou prodyšné.

sumitra
13. dub 2018

Chce to trpelivost, ja jsem se citila ve sve kuzi az tak 8 mesicu po porodu. Telu to chvili trva se dostat zase do normalu...

petrasipkova1
13. dub 2018

Taky myslím,že není kam spěchat, každopádně dojdi k lékaři, ať udělá stěr, podívá se co a jak. Zkusit výplachy, probiotika, vyřadit cukr ze stravy, do sexu se nenutit, snažit se na něj nažhavit 😊 a dát tomu čas, vzdyt trhu trvá 9 měsíců! já se cítila fakt normálně až když jsem dokojila 😉

astyna
13. dub 2018

Kojíš? pokud jsem kojila, byla dole Sahara 😀

versatilka
13. dub 2018

Já tě nepotěším, fit jsem se začala cítit až po třech letech, teď je to super. Zhruba od roku mě nic nebolelo, ale nebyla chuť, vůbec. K chuti mi kromě času pomohlo vysadit antikoncepci a Cordyceps sinensis. Je to doplněk stravy, třeba by zabral. Pomohl mi i na únavu a posílit imunitu.

calvac
13. dub 2018

@1sally1 Mne Azalia delala velkou neplechu,paleni, sucho,nechut k sexu a taky pozdeji deprese,vysadila jsem a bylo vse ok. Je ale fakt,ze telo se musi dat dokupy,chce to cas.

blahova_andrea
13. dub 2018

mě to vše provází i téměř 4 roky po porodu. zřejmě už to lepší nebude. dole už to teda lepší určitě nebude. porody a hormonální změny holt mají svou daň. a s chutí...no možná to bude lepší až budeme mít dětičky méně za zadkem 😀

1sally1
autor
13. dub 2018

Holky moc diky za podporu a rady. K doktorovi se jeste objednam a je fakt ze na tu antinu jsem necetla moc dobre recenze, navic s manzelem spolu spime tak malo ze ji vlastně zatim ani nepotrebuju 🤣🤣. Brala jsem ji aby mi udelala poradek v MS ale jak vidim tak je to k nicemu. 😝
@versatilka a tady ten Cordyceps sinensis se da uzivat i behem kojeni? Mozna bych vyzkoušela 😊
Ja jsem hlavne hrozne rada za sveho manzela. Musim se s nim pochlubit 🤣🤣. Je skvely v nicem na me mespecha netlaci a hlavne je hrozne chapavy... jak ho tak miluju holky. 😊
A fakt moc diky. Treba tato diskuze pomuze i jinym prvorodickam 🙄

chimneysweeper1
13. dub 2018

Mě to po císaři taky pálilo, dokud jdem plně kojila, pak se to podstatně zlepšilo a rok od porodu je všecko už v normálu. Žádnou antikoncepci teda neberu...

1sally1
autor
13. dub 2018

@chimneysweeper1 ja ksem prave cetla ze ten prvni sex po porodu neni uplne v pohode... akorat u me to byl i 2 i 3 i 4 vlastne pokazde co jsme spolu spali 😤

j.a.n.i
13. dub 2018

@1sally1 Počkej, ale tahle HA se bere bez pauz a pořádek v MS ti rozhodně neudělá... a tu klasickou dvousložkovou zas nejde brát při kojení.

luj89
13. dub 2018

Ahoj, chce to cas 🙂. muj gynekolog mi rikal, ze to je potreba tam dole ojezdit, aby se to dalo dokupy 😀. Chut nic moc, ale aspon jednou tydne se ,,donutime,,. Po 6 mes. uz to bylo lepsi, ale ani ted 10mesicu po porodu zadna hitparada, boli to trochu a clovek si to ani moc neuzije... Ale tak muze partner pouzit ruku ci vibracni vajicko 😉

1sally1
autor
13. dub 2018

@j.a.n.i no a o to prave jde. Krvacim i pres brani teto antikoncepce ... ale jak rikam je to jen nekdy (vetsinou kdyz oddelam vlozku 🤣🤣) pauzy nedelam, byla jsem poucena ze mam brat v kuse a ve stejnou dobu. Vse dodrzuju ale asi marně

ivuska1986
13. dub 2018

Ahojky, taky jsem sla cisarem, prvni sex dost bolel, az mi bylo chvili zle, ale rozjezdili jsme to😂 ted jsem hodne utahana a v osm tuha, takze poprvé v zivote na sex nemam chut, jinak si myslim, ze je to unavou a jidlem, kdyz jsem unavená, tak desne zeru. Myslim, ze az ty nase drobecky dokojime, tak se vse srovná👍

ladyhacek
13. dub 2018

Při braní HA ( jakékoliv) nemusí být chuť na sex. I sám manžel mi říká že bez antikoncepce se mu zdám více "akční" mi
Císaře jsem neměla rodila jsem přirozeně. Ha že začátku poctivě mxka po každém vycurani vodou. Zkus i to opravdu se mýt třeba jen vodou pak zkus intimní gel

sviva
13. dub 2018

Já bych za sebe vysadila HA a počkala než se tělo dá do pořádku samo. Určitě bych zašla k lékaři ujistit se, že se nejedná o nějaký patologický průběh, že jde pouze o navracení se k sobě po porodu. Stejně tak vliv může mít kojení. Je sice po porodu, ale hormonální kolotoč pokračuje.
Paradoxně mi na pocit zápachu a pocitu čistoty pomohl menstruační kalíšek, kterému jsem se dobu vyhybala, protože mi to přišlo fují. :D

versatilka
13. dub 2018

@1sally1 tak jsem teď koukala, že s kojením se nedoporučuje :(

j.a.n.i
13. dub 2018

@versatilka A proč se nedoporučuje? Já to tedy (když to bylo pro mě aktuální) nikde nečetla, tak jsem ho spokojeně používala...

j.a.n.i
13. dub 2018

@versatilka Ale co jsem tedy absolutně nesnesla byly tampony (dřív v pohodě), zkusila jsem jeden a od té doby už nikdy...

anetka1701
13. dub 2018

Azalie je svinstvo... když jsem ji brala, měla jsem do puntíku stejnej problém... Vysadila jsem a vše OK... teďka jsem 6tejdnu po třetí sekci, bez antiny a je to super!! Chut je, dole vše funguje... Už bych znovu do antiny nešla...

pecinkaandulkova
13. dub 2018

@1sally1ahoj treba antina ti delato problem. Skus dr a rict i ohledne pachu,muzes mitto zanet, nebonebo neco..nechci strasit ale skus se domluvit na gyndeto...mozna to vse dejai praveprasky

medvedinka
13. dub 2018

@1sally1 ahoj, mně kdysi pomohly čípky Cicatridina. doporučené gynekologem, protože anti jsem nebrala a zánět jsem taky neměla...

uzjetotak
13. dub 2018

@1sally1 3,5mes po porodu chce doktor delat poradek s MS pomoci antikoncepce??? Jen na Tobe ryzuje provize! Ale kdyz se nechas...

puresin
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie_j
13. dub 2018

Já byla po císaři v pohodě tak za rok. I po půl roce byl začátek sexu nepříjemný, jizva na děloze se hojí dlouho trvá to než se jí vrátí pružnost. Po druhém porodu, který byl přirozeně, to bylo Ok hned po šestinedělí a to mě šili hodinu a půl.

versatilka
14. dub 2018

@j.a.n.i důvod neznám, ale je to napsané v informaci o výrobku. Není vhodný pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Já to už neřešila. V době užívání jsem již nekojila.

j.a.n.i
14. dub 2018

@versatilka Jsem pako a neumím číst, jsem myslela, že reaguješ na kalíšek a zuřivě jsem přemýšlela nad důvodem proč by se neměl používat při kojení... trklo mě až to nevhodné do 3 let 😀

versatilka
15. dub 2018

@j.a.n.i já zase nechápala, proč mi píšeš to s těmi tampony

j.a.n.i
15. dub 2018

@versatilka Tak teď už víš 😇