Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

kaleilah
29. říj 2009

Začni porodním plánem 🙂 zrovna včera jsem si ho psala. Pak výběrem porodky a potom DULOU!!!!!!!! fakt bez ní ani ránu 😵 😵 😵

majatob
autor
29. říj 2009

kal, jenze kdyz si vezmu dulu, tak uz tam prej nepusti manzu, pokud to z tech jejich stranek spravne chapu..proste jedna osoba a je to fuj jestli babicka, manzel, dula nebo doktor a dost.. 😅 porodni plan, myslis, ze neni zbytecnej?

majatob
autor
29. říj 2009

co v nem vsechno mas? jako ja se nebranim temer nicemu, akorat bych nechtela pichat vodu a nechci rodit vleze na zadech...jinak at si delaji v podstate cokoli 😀 😀 😀

kaleilah
29. říj 2009

mas mail? poslala bych ti jak jsem to napsala, kdyžtak písni do ip

kaleilah
29. říj 2009

Máš to tam, jo kvůli tobě jsem tam nic neměnila-jako údaje a pod 😉 takže ne že to zneužiješ 😀 😀 😀

majatob
autor
29. říj 2009

no a dal? masaz, epi-no, malinik...ani vlastne nevim jaky vselijaky moznosti jsou... 😅 a pak taky netusim jak muze probihat porod jinak nez vleze nebo ve vane... 😅 😅 😅 proste jsem se na prvni nepripravila a hodne me to zaskocilo, ted bych rada znala vsechny moznosti... 😀

kaleilah
29. říj 2009

já jsem rodila na vaku, to bylo super, na takovým tom koženým jak v tom jsou ty polystyrenový kuličky, za mnou seděk manža a byla jsem o něj opřená, původně jsem chtěla rodit v kleče, ale bylo mi to nepohodlný. rdodila jsemtady na zemi u tý vany 🙂 http://www.nemkadan.cz/

kaleilah
29. říj 2009

Aha, takže nalevo lůžkový odd., nahoře dát gyn-por, a tam CAP A CAP foto

kaleilah
29. říj 2009

ještě jromě maliníku se pije lněný semínko, to jsem vynechala, epi-no taky nemám. Masírovali jsme co se dalo, ale bylo mi to nepříjemný. Jinak fakt bych viděla řešení v dule. A když jí nechceš mít přímo u porodu, tak aspoň se s ní párkrát setkat a pokecat, hrozně to pomůže 😵

majatob
autor
29. říj 2009

jee, to je super 🙂
u por. planu jsem byla nejaka namekko, boze ono uz se to blizi a ja vim stejny prd jak s Tobikem 😀

majatob
autor
29. říj 2009

proc jsi nepila to seminko? epi-no je pekne drahy a me se nejak prestava chtit za to dat tolik penez 😖 ale zas na masaz su teda dost stydlivka a nevim jestli to od manzi prekousnu a sama se k tomu nedokopu 😀 nad tim "pokecem" s dulou popremyslim 🙂

kaleilah
29. říj 2009

z čeho naměkko? Blíží se to, co? Já když viděla znova ty dvě čárky tak se mi rozklepala ruka jak prase 😀 plánovali jsme to, ale v první chvíli jsem nevěděla jestli to fakt chci 😀 Teď mám přes den různý fáze, Když jsem ok tak se hroznětěšim, nejen na malou ale vyloženě i na porod, když mi je blbě tak dostanu strach 😉 koukala jsi na ty fotky?

majatob
autor
29. říj 2009

jj, koukala, vypada to pekne, teda jestli muze porodnice vypadat pekne 😀 😀 😀
no me ted lehce opustil ten panickej strach a vazne bych chtela udelat neco pro to aby pro neho ani nebyl duvod...ale bojim se, ze se stejnak k nicemu nedokopu a dopadne to stejne ☹

majatob
autor
29. říj 2009

pridala jsem aktualni pupek, uz jsem te dohnala, rekla bych 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

majatob
autor
29. říj 2009

boze, vzdyt ja jsem uz v 6.mesicu!!!! 😲 😲 😲

kaleilah
29. říj 2009

tak já tě tu budu kopat 😀 kde jsi rodila? a přemýšlela jsi o tý dule? díky ní jsem fakt na nějakou paniku ani neměla čas 😉

majatob
autor
29. říj 2009

rodila jsem v Prostejove a chci tam zas 😀 ikdyz si popojedem skoro 120 kilacku 😅
premyslela?...popravde?...nepremyslela 😅

kaleilah
29. říj 2009

a myslíš že by ti nepomohla?

majatob
autor
29. říj 2009

kal, ja fakt nevim ☹

kaleilah
29. říj 2009

Tak já ti napíšu v čem pomohla mě 😉 Když jsem utěhotněla s danýskem, tak jsem to ze začátku moc neřešila, ale pořád jsem si představovala porod, a mám v hlavě jeden fakt hnusnej když jsme byli na praxi v prze v krči na porodnici, tam byla mladá máma, rodila sama a byla fakt v tom hnusným porodním sále na tom lůžku, ležela a brečela, že je tam sama, že jí to bolí. Dote´d na ní myslim tak jsem hledala porodku u nás která by byla jiná a to byla kadaň. A pak nějak mě napadlo co zkusit dulu. Tak jsem si našla jestli není nějaká u nás, poprvé jsme se s ní sešli i s MM a fakt nám hrozně sedla. Hlavně ten její přístup. Ona je dost propagátorka přirozených porodů, já jsem jí říkala jakou mám zkušenost z praxe, a že prostě to tak nechci, že z toho mám strach a ona mi začala vyprávět o porodech v kadani na capu, vysvětlila nám o čem porod vlastně je a pořád nám radila at si ho přirovnáváme k sexíku 😉 že je to stejně přirozený, uvolňují se stejný látky jako při porodu i u sexu, a taky nechceme aby tam bylo milion lidí co na nás čumí, kecají nám do toho 😀 😀 😀 a že prostě jen my sami to děláme, jak to momentálně cejtíme-jako polohy atd, že do nás nikdo nevidí a proto nám nemůže říct a teď na to jděte např. zezadu, takhle to bude pohodlný. A u porodu je to stejný. Že si prostě muim sama prosadit co je pro mě pohodlný, proč bych u tlačení měla ležet, když je to nepřirozený a mě to není pohodlný.Sešli jsme se před porodem několikrát, psali jsme si dost mailůl a vždycky mě hrozně uklidnila, já jsem jí napsala čeho se bojim a ona to dokázala tak perfektně vysvětlit a uklidinit, že jsem jela rodit fakt v klídku a pohodě. Pak i na sále přesně cěděla, kdy co potřebuju, kdy mě má nechat a nešahat na mě,kdy potřebuju stisknout ruku, kdy otřít obličej.Taky měla bonbonky-hroznovej cukr, to bylo super, fakt dodaly energii. A hlavně, už mě znala z těch schůzek, takže věděla jaký mám představy, znala moje zdrvotní problémy-kyčle apod, takže mi pomáhala vybírat úlevový polohy. Bylo to superm protože PA která mě viděla poprvé v životě nemohla ani náhodou vědět co chci, co mi vyhovuje...a hlavně dula na mě měla čas, byla tam pro mě. takže jsem se nikde nechoulila v klubíčku sama. Taky mi pomáhala dejchat, to by třeba MM nezvládnul, protože dula přesně věděla kdy a jak takže jen jakoby začala dejchat se mnou a já se napojila 🙂

kaleilah
29. říj 2009

ty voe, to je dlouhý 😀

majatob
autor
29. říj 2009

hm, tak ta zkusenost z praxe mi tak lehce nekoho pripomnela...taky jsem lezela a brecela, ze me to boli a ze zadny decko nechci... 😅 ale moje blbost, nezkusila jsem ani tu pitomou sprchu, treba by mi pomohla... ☹
najela jsem si nejakou stranku o dulach, tak to nastuduju... 😉

kaleilah
29. říj 2009

zkus www.duly.cz 😉 to je oficiální stránka. Právě že hodně ženských jenom leží a bojí se cokoliv zkusit, že se nechtějí ani hnout, protože je to bolí a to je blbě, protože když se jen leží, dítě logicky nemůže pořádně sestupovat a trvá to všechno o dost dýl, úplně zbytečně 😉

Zkus si sepsat porodní plán jen tak pro sebe, prostě co chceč a nechceš, třeba ti to pomůže zjistit v čem je u tebe problém a ačít to nějak řešit. A co manža u porodu, pomohl ti nějak? A jak dlouho jsi rodila od prvních kontrakcí, nebo teda od doby kdi jsi zjistila že se něco děje? 😉

Mě teda když přišly ty nejhoršíkontrakce tak uklidnilo že větší už nebudou a zárověň mě zarazilo ale že jsem je čakala ještě horší 😀 takže jsem si hned říkala že to není tak šílený 😀

majatob
autor
29. říj 2009

kal se vsim vsady od probuzeni prvni kontrakci az po narozeni tudlika necelych 12 hodin..
manza se snazil, delal vsechno o co jsem si rekla a nedelal to, co jsem nechtela 😀
tak ja si prave rikala kdyz jsme prijeli do porodky, ze uz to teda pekne boli a pak kdyz to teprve zacalo, tak me to uplne odrovnalo 😅

kaleilah
29. říj 2009

já jsem to teda čekala horší, všichni strašili tak jsem se poctivě připravila na nejhořší a to přišlo až po porodu 😉 větší hrůzu mám zase z kojení 😝

majatob
autor
29. říj 2009

jee, tak na kojeni se tesim, hrozne se mi to libilo..teda hned jak to prestalo bolet 😀 😀 😀

kaleilah
29. říj 2009

Hmmmmmmmm, tak mě u toho tekly slzy proudem, kroutili se mi palce u nohou 😝 😀 Když to bolet přestalo, tak když jsem malýho přiložila tak se začal dusit, protože mlíko stříkalo prodem a on nestíhal polykat 😝 tak jsem asi po 4týdnech začala odtříkávat a krmit z flašky, a kojo jsme utnuli ve 4 měsících, byl už na 80% dokrmovanej 😝

Dost mě štve že vim že jsem pro to neudělala všechno..teda vlastně skoro nic, ale prostě jsem nemohla, před kojením jsem brečela, byla z toho ve stresu, prostě mi to nešlo tak jsem to vzdala. Teď se budu snažit víc 🙂

majatob
autor
29. říj 2009

kojit za kazdou cenu taky neni nejlepsi... 😉 ja jsem obrecela kdyz se Tobik odstavil..misto abych jasala, ze se tak ve svych 14 mesicich rozhodl sam 😀 😀 😀

kaleilah
29. říj 2009

14 měsícůůůůůůůůůů 😵 😵 😵 😵 a pak že je kojo antikoncepce 😀

Já zase mám občas stavy že se bojim že u porodu umřu 😒 MM je na to už alergickej, pořád ode mě slyší:kdyby se se mnou něco stalo, tak danýsek má věci na doma tady v tý skříni..nebo má rád když se mu uvaří tohle a takhle...pořád mu dávám instrukce jako bych se už neměla vrátit 😉

majatob
autor
29. říj 2009

no on se odstavil pote co jsem otehotnela 😀
tak toho se nebojim, vim, ze by si mm poradil 😀