Jak se zbavit kočky?

klokanka31
20. lis 2022

Nemáte nějakou zaručenou radu jak se zbavit cizí kočky?

budouci_maminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
autor
20. lis 2022

@budouci_maminka To je drastický 🤔 my máme jednoho psa, ale z toho si nic nedělá.

limali
20. lis 2022

@klokanka31 odchytiť a zaniesť buď na MP alebo do útulku, ktorý je na to určený. Vzduchovku používajú len barbari, to nie je riešenie

budouci_maminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
autor
20. lis 2022

@limali Ona to je kočka sousedů, teda částečně. Byla to toulavá kočka, sousedi ji začali dávat ven jídlo, nakonec i pelíšek, ale domů si ji nikdo nevezme 😒

budouci_maminka
20. lis 2022

@klokanka31 jako ja bych se asi ani nedokazala podivat sousedum do oci kdyby se nahodou zeptali zda jsem nevidela jejich kocku (po tom co bych ji odvezla nekam pryc) ...navic by si stejnak casem mohli poridit novou ze jo..
A vam tam kajdí, nebo neco nici? Da se delat neco v tomhle ohledu aby nedochazelo ke skodam? Nebo ji pravidelne plašit?

klokanka31
autor
20. lis 2022

@budouci_maminka Tahle je oprásklá, v létě když mi na terase skákala po sušáku s prádlem (já jako silný alergik z toho měla fakt radost) tak jsem na ni vychrstla kbelík vody. Utekla, ale po chvíli se zas vrátila. Byla schopná k nám vlézt i když jsme s malou byly na terase, přeskočila plot a malé málem skočila na hlavu. Ale teď už mi došla trpělivost, máme ji na terase x krát za den, uteče až když vezmeme koště, na slovní vyhánění nereaguje. Pořád číhá na sýkorky v budce, a asi spadla z okna,protože mi rozflákala zahradní trpaslíky co jsem pod oknem měla 😡

budouci_maminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
autor
20. lis 2022

@budouci_maminka Jsem četla že kočkám vadí muškáty, ale v létě byla schopná i v noci mi do truhlíku skočit, a muškáty zvalchovat. A nějaký plašičky koupit nemůžu, protože to prý funguje na kočky ale i na psy...

budouci_maminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
20. lis 2022

@budouci_maminka Vzduchovku? Odvézt do jiné vesnice? Tak to je humus, chudák kočka.
@klokanka31 Zavolejte do útulku a odvezte ji tam, chudák kočka, tam ji bude líp.

klokanka31
autor
20. lis 2022

@budouci_maminka Máme v baráku x sousedů, a nikdo s tím nic nedělá. Mají ji rádi, krmí ji, drbou, ale jak říkám, že by si ji někdo vzal domů, to ne.

mourovatakocka
20. lis 2022

Já jsem už kdysi volala do útulku a kvůli nějaké toulavé kočce se neobtěžovali. Že máme zjistit, jestli někomu nepatří. Hele, já nejsem zabiják zvěře, měla jsem psy, kočky, jako dítě hromadu různých hlodavců a další havěti. Ale, vocaď pocaď - pokud by šlo o děti a o zdraví, tak pryč s ní. Za mě útulek, třeba budou ochotní, promluvit se sousedy, plašič na kočky - prý to skutečně funguje. Vzduchovka až v poslední řadě, ale úplně bych jí nezavrhovala. Tohle "řešení" má ale háček, nikde není psáno, že se brzy neobjeví kočka č.2.

limali
20. lis 2022

@klokanka31 no, pokiaľ nie je domáca je túlavá a nie je nikoho. Ono je to aj tak dosť nebezpečné, túlavé mačky prenášajú všelijaké choroby. Takže ak chcu susedia kŕmiť, nech sa zložia na veterinára. Ak nie, tak by som proste volala na nejakú záchrannú stanicu vo vašej spádovej oblasti. Za chvíľu bude ešte viac zima.

marcicek84
20. lis 2022

@klokanka31 a proc by si ji nekdo mel brat domu?jsou i venkovni kocky,na vesnici docela bezny jev...nikdo si domu kocky nebere...

klokanka31
autor
20. lis 2022

@marcicek84 No jo,ale oni tu kočku "připoutali" k domu, a jim o nic nejde, jim do patra neskáče...

marcicek84
20. lis 2022

@klokanka31 a vis to,ze kocka je vzdy pripoutana k mistu a ty s tim tudiz uz moc nezmuzes,krome odchytu a odvezeni nekam do utulku,ze se jedna o nalezence...jeste muzes zkusit nejak zabezpecit balkon,aby se tam nedostala...

monika3456
20. lis 2022

@klokanka31 ať ji manžel odchytne a odveze alespoň 10 km od baráku. Měli jsme to same, nejde se jich jinak zbavit. Je to hnus, od té doby moc kočky nemusím, nehledě na jejich nemoci.

izz76
20. lis 2022

To je toho,jedna kočka,tak ji taky pohlaď a dej jí najíst,lepší než spřádat plány jak ji uškodit. Svět nepatří jen lidem.

klokanka31
autor
20. lis 2022

@izz76 🤦‍♀️ psala jsem že na kočky mám silnou alergii, kdybych si ji pohladila tak mě odvezou 😄
A nehledě na to že mi dělá škodu na věcech.

evap1
20. lis 2022

@izz76 Moje řeč. Jak může někdo chtít odvézt zvíře 10km pryč a tam ho jen tak vyhodit a odjet.. To chce silný žaludek. 🤮🤮

izz76
20. lis 2022

@evap1 Taky nechápu,člověk je hrozně rozpínavý tvor.. Podle toho naše zeměkoule taky vypadá.

evap1
20. lis 2022

@izz76 Svět je plný psychopatů.

izz76
20. lis 2022

@klokanka31 Zajímavé,že kočky škodí jen těm kdo je nesnáší😆Nam se tu po okolí taky potuluje pár koček,cíleně je nekrmím,že bych měla pořád plné mističky u baráku to ne,ale sem tam číče něco dám. Nic nám tu nedělá,občas projde po zahradě,někdy leží pod pergolou,jednou přinesla mrtvou myš. Většině sousedů taky kočky nevadí,někteří je krmí. Máme tu dvě rodiny které kočky nenávidí,nejraději by je stříleli na potkani a těm samozřejmě kočky stále něco provadejí. Zvlastni náhoda😃

evap1
20. lis 2022

@izz76 Upřímně, nikdy jsem neslyšela, že by kočka chodila k někomu cizímu a tam něco ničila, skákala sama od sebe na cizí lidi, atd.. 😳 A to mám s kočkami opravdu bohaté zkušenosti..

izz76
20. lis 2022

@evap1 Taky jsem se nesetkala s tím,že by kočka někomu skočila na hlavu. Že vleze na cizí zahradu,beru tak,že je to příroda,chodí k nám i ježci a slepýši.. Komu tohle vadí,ať se zavře v paneláku.

daasqua
20. lis 2022

Mne napadlo ji párkrát postříkat vodou, to ony dost nesnáší. Plus je dobré vyhánět tak, aby si myslely, ze je vyhání nějaký "automaticky plašič", ne konkrétní člověk, to pak budou číhat, až doma nikde nebude...u něčeho, co neumí hned poznat (třeba letící míč z okna nebo proud vody z balkonu), si budou myslet, ze to dělá "něco na tom místě", ne člověk. Případně nastražit chlupy psa (pokud není alergie), případně moč, ale to nevím, zda je odradí a nebudou naopak pořád vypouštět nádrž, aby to zakryly 😀

prosinec22
20. lis 2022

A zkoušeli jste promluvit se sousedy, kteří ji krmí? Normálně bych jim řekla, co Vám vadí a zkusila to s nimi vyřešit, třeba je samotné něco napadne nebo navrhnou útulek/ vezmou si ji domů. Sousedi mají taky kočku, občas nám vleze na zahradu, terasu, jednou i do domu, ale střílet po ní mi přijde trochu moc. Beru to tak, že žiju na vesnici. Tam prostě kočky jsou. Chápu, že alergici to mají podstatně horší, ale - kočka za to nemůže.

prosinec22
20. lis 2022

Jo a ještě doporučuju, rodičům přestaly lézt na zahradu kočky potom, co si pořídili psa :D jinak jak píšou ostatní: stříkat na ni vodu - to by ji mělo odradit (ale všeho s mírou).

klokanka31
autor
20. lis 2022

S tím stříkáním vodou - proč mě to jen připomíná scénu z filmu Vánoce naruby?😄