Kočka na stromě. Mám nějakou naději na pomoc?

zblabunka
23. čer 2022

Ahojky lidičky, už nevím kde mám hledat, tak jdu pro radu sem. Kočka mi uvízla na stromě. Cca. Tak 25 metrů od země, možná víc. A až úplně na vrchu jsou nějaké větve, jinak je kmen holý. Zahnali ji tam cizí děti. Hasiči nemůžou, že toho mají moc, veterinář mi nedokázal poradit. Stromolelec chtěl skoro 8000,- které nemůžu jako samoživitelka dát. Mám nějakou naději na pomoc? Už je tam skoro třetí den.
Děkuji za každé reakce ,řady a pomoc

majena39
23. čer 2022

@zblabunka a co zkusit znova ty hasiče? Sestřenici přijeli hned ten den když měla kočku na stromě 😔 Snad nemají práci tři dny nonstop 😱

journals
23. čer 2022

Dobrovolni hasici? Skupina mistnich horolezcu? Poptat se v utulku nebo zvireci zachranky?Zkusila bych se treba na FB vaseho mesta zeptat, jestli nekdo nema tip koho poprosit o pomoc?

hojda
23. čer 2022

Na koho se obrátit o pomoc, pokud kočka nezleze ze stromu?
Pokud posoudíte, že kočka na stromě potřebuje rychlý zásah, můžete se ji pokusit sundat sami, ale vyžaduje to obratné a opatrné lezení. V opačném případě můžete ublížit sami sobě nebo vyděsit zvíře ještě více, což ji přiměje k lezení na vyšší větve. Proto stojí za to zavolat v takové situaci pomoc. Můžete například kontaktovat stavební firmu, která pracuje v okolí a má zdvihák. V takových situacích zasahují i hasiči. Nicméně, vzhledem k problémům, kterým čelí na denní bázi, měly by být zavoláni jako poslední možnost, pokud jiné způsoby selžou.

pampeliska1313
23. čer 2022

Zkusila bych nějaký útulek, jestli o někom neví, z toho co jsem tak koukala mívají “svoje” lidi se kterými jsou v užším kontaktu a pomáhají jim s kočkama. Chudák zvíře, musí se bát.. nebo ti dobrovolní hasiči..

goovana
24. čer 2022

@zblabunka místní dobrovolní hasici?
Nemáte ve vašem městě SDH?
Popřípadě zavolat znovu na Hasičský záchranný sbor.

majaveja
24. čer 2022

Nam také kočku (ne nasi, ale co jsme našli v lese) sundavali v lese ze stromu dobrovolní hasiči z vedlejší obce, zkusila bych je, bývají to prima chlapi 🙂

sirinfirst
24. čer 2022

Zkusila bych SDH, u nás v obci takové věci řeší

anetka1701
24. čer 2022

Určitě útulek-oni mají svoje kontakty... Odkud jste?

zrzeckas
24. čer 2022

Ja volala hasice...dispecerka mi rekla, ze pokud nesleze do urcitych dni (nevim ted kolik), tak mam zavolat znovu a dojedou ji sundat, ale ze kdyz vylezla mela by i slest... Ze ty dny co rekli, vydrzi a treba ji odvaha, hlad donuti slest nebo ji teda pak sundaji aby to nemela zivotu ohrozuji..... Slezl nakonec sam (den pred tim, nez bych volala znovu)...zahnali ho tam psi, tak se asi potreboval uklidnit a dostat odvahu slest.... Stala jsem u nej a volala jak jen to slo aby vedel, ze je klid a jsem tam s nim....

ina10
24. čer 2022

@zblabunka jak to dopadli?Dojel pro ni nekdo,pomohli ji?My volali starostovi,ten nejdriv "no ale kocka umi sama slezt ze stromu" (je psomil,zadny kockomil) my na to,ze tam je uz minimalne 2 dny a cela v kreci,tak zaridil hasice...asi nechtel taky prijit o volice.

zblabunka
autor
26. čer 2022

@ina10 ahojky veterina doporučila počkat do neděle,tj dnes. Ale nakonec přijeli kluci lezci od hasičů a kočku se snaží sundat. Veterina ji předpověděla 3 dny, už je tam pátý. Držte palečky

zblabunka
autor
26. čer 2022

@ina10 tak lezci dolezli k cice, bohužel když ji strkal do záchranného vaku a než utahl, tak kočka vylitla jak Holík a padala cca.30 m. To bylo 15:00h. Asi do 19:00 jsme ji hledali po lese. Nic.... Teď jsem ve 21:35 šla zavřít branku- ne kecám, volala jsem jako celý zbytek dne její jméno..... A vidím ji na trávě u cesty . Tak jsem letěla pro vodu a pár kousků masa. Kočka vystresovana, uhýbala i před můrou co letěla v trávě. Kulhá a je celá zaklistovana. A když šla k misce tak jsem ji Čapla i s miskou a šla domů. Udělali jsme ji pelíšek jak pro princeznu. Zítra jedeme na veterinu. Snad bude mít jen ,,zlomenou " nohu a ne žádné vnitřní zranění. Děkuji za podporu a pomoc

eviicka
26. čer 2022

@zblabunka moc držím palce, dej vědět.

zblabunka
autor
26. čer 2022

@eviicka určitě se ozvu

novamamina
26. čer 2022

@zblabunka smudlinka... Dej vědět!

zblabunka
autor
28. čer 2022

@novamamina tak to dopadlo s naší cicinou....... Žádné vnitřní zranění, hlava v pořádku, nic natržené a odražené. Nateklá noha nakonec byl utržený drápek a zlomený prst. Veterina nám nabídla složitou operaci za 25000,- nebo léky za 2000,- a nechat ji 3 týdny doma a nechat pracovat přírodu.... Hádejte co jsem vybrala....
Skoro jsme týden nespali, ale dopadlo to dobře. A z netykavky se stala neskutečně mazlivá číča. To už je druhá kočka co nám hasiči sundávali ze stejného stromu. Kocour tam utekl, když na něj nějakej dědek poštval psa. Hasiči rozmýšlí zda ho utnout, ale bydlíme u lesa a to je ještě fůra možností kde se můžou zaseknout. Děkuji za podporu a milé slova. Přeji vám všem krásné slunickove dny, krásné prázdniny. A ať jsme všichni zdraví.....