Jak sžít psa a děťátko?

kacenka1111
10. led 2013

Maminky pejskarky, mam dva dotazy🙂 Snad mi poradite. Jak szit psa a detatko? Nejdriv ji nase Lilly krasne prijala, ale ted zarli a Veve se ji asi trosku boji. Pes se nenecha od male pohladit, pritom maminyho psa si hladi normalne. Kdykoliv se k ni Veve priblizi se mnou v naruci, pes utece. Naopak jakmile Lilly zasteka, Veve se boji. Driv problem nebyl. Takze asi neco delam spatne. Ale co? 2. Jak uklizite? Vsude chlupy. Dokud nebyla Veve, tak nejak jsem poklidila, smirena s tim, ze mame chlupateho psa a neresila to vic, nez bylo nutne. Ale ted ma Veve uplne vsude chlupy, na obleceni, v postylce, dokonce na ruckach, nestiham chlupy utirat. Vytru, ale jdeme do lesa a nejsem schopna psa utrit tak dokonale, aby vsude neroznesla bahno. Nejsem prehnane cistnotna, abych malou drzela jak sklenikovou panenku, ale tohle je moc. Navic, jakmile odejdeme, pes skoci do postele ( mame 1+1, nejde tomu zabranit ). Mohla bych prevlikat kazdy den, protoze Veve s nami spinka v posteli.
Dekuji predem za jakoukoliv radu. P.S.: Zakladam otazku, ne diskuzi, protoze v diskuzich se to jen hada a ja hledam odpoved.

llluckaaa
10. led 2013

Omlouvám se, že vstupuji do otázky, když na ni neumím poradit.Ale zajímal mě tvůj dotaz, tak jsem si ho přečetla, a musím se přiznat, že jsem měla trošku problém rozpoznat, kdy píšeš o psovi a kdy o dítěti 😅 Až když jsem si to přečetla několikrát za sebou, dospěla jsem k názoru, že Lilly je pes a Veve dítě 😀 Tak to jen taková malá nápověda pro ostatní, kteří to nechtějí číst naněkolikrát jako já.
PS: Sice tam píšeš, že Lilly štěká, ale u nás je normální, že si s dětma hrajeme na psa nebo kočku, takže po sobě různě štěkáme a mňoukáme (to jen pro ty, kterým by přišlo divné, že nepoznám psa podle štěkání) 😀

aneta0707
10. led 2013

my sme meli 2 civavy. kdyz semala narodila, vse bylo v pohode. zacalo se to zhorsovat asi na pul roce a to ji mala nic nedelala (ani nelezla) ani si ji nevsimala. nejdriv zacala vrcet, pak stekat... davala sem je dohromady pres rok, porad sem si rikala, ze to nejak pujde a snazila se. mala si psa nevsimala, nechadila za nim a bala se ji. skoncilo to tak, ze pes prisel k maly, ocuchal ji a bez varovani ji pokousal ruku...
kazdej pes je jinej a ma jinou povahu, takze si myslim, ze se nedaji brat rady ostatnich, ale spis to, co z toho psa citis ty...
ted mame uz jenom jednoho psa a ten malou hlida a sou to partaci.
a k tem chlupum - ted prelinava, nejdyl za mesic to zase prestane a bude to unosny

ilonka30
10. led 2013

Ahoj, sice neporadím, ale my čekáme prcka v květnu a už teď se bojím toho samého. Máme doma plemeno Shiba inu a to jsou majetnický psi, takže buď si mimčo přivlastní nebo naopak na něj bude žárlit . Nevím, jestli by to mohlo souviset, ale když jsem byla těhotná cca 2 měsíce , tak se čubina rozkojila....napadlo mě, zda to ze mě nemohla vycítit 🙂D

ined77
10. led 2013

ahoj, asi to bude chtít trochu času než se pejsek s malou spřátelí, každopádně bych ji s pejskem nenechávala samotnou.
a k čistotě...tady by pomohlo leda pejska oholit 😀 . ne, dělám si legraci...nevím, v takhle malém bytě asi těžko udržíš čisto za stávající situace. zvířata, konkrétně psy mám velice ráda, ale v tomhle případě bych dala přednost dítěti. taky nejsem maminka skleníkových dětí, ale vše má své meze 😉 .

pejtho
12. led 2013

My osobně psa doma nemáme, ale často jezdíme k našim na návštěvu, kde mají Ridgebacka. Hned při první návštěvě jsem jí dala obě holky trochu očuchat.
Musím říct, že jí holky moc nezajímají. Nehlídá kočárek, jak píšou jiné maminky pejskařky, ale je fakt, že s ní prostě nejsme denně.
Starší dcerka 18m se jí občas trochu bojí. Přece jenom je pes teď tak stejně veliký, jako ona. Ale hladí jí, krmí a pes se chová slušně.
Pokud by jste měla strach o chování psa, tak bych se asi zkusila poradit s nějakým veterinářem co se týče výchovy psa.. Aby z žárlení nebylo něco horšího-jak se zachovat, aby jste to nezhoršili apod.
Já se třeba snažím Bashiru netrestat, když omyl zadkem svalí Emču na zem, nebo když jí zalehne hračku...🙂 Řeknu nesmíš, ale jinak jí netrestám, aby si nevybudovala nějakou nenávist. Ale to by poradil veterinář nebo možná i psí psycholog? Někde jsem viděla, že existují 🙂
Co se týče úklidu, tak těžko poradit, protože s tím se asi nic neudělá. Bashira je krátkosrstá, ale chlupy jsou taky všude. Na oblečení, rukou, když si malá hraje na zemi...Nemáme psa doma a u našich to neřeším. Mít to takto denně, tak nevím. Chápu, že to vadí, ale buď bych psovi vymezila nějaký prostor, kde se smí pohybovat-viz ta výchova a nebo oholit dohola, jak píše ined77 🙂