Jak to finančně a celkově zvládáte se třemi dětmi?🙏🏻

31. led 2021

🙏🏻🙏🏻Ahoj holky jak to mate financne se tremi detmi? Jak to zvladate financne a tak velkove?? Dekuju🙏🏻🙏🏻

priefi
31. led 2021

Pokud máte zajištěné bydlení a nemusíte platit hypotéku, 30tis/měsíc zvládne uživít i 3 děti bez potíží. Jsou rodiny, co jsou na tom daleko hůř a zvládají. Pak jsou rodiny, kterým 30 tis nestačí ani při jednom dítěti... Ono někteří ty příjmy mají jinde a díky tomu žijí jiný život, než rodiny, co mají příjem 30 tis./měsíc. Hodně udělá to bydlení. Každopádně počítej s výdaji na nové auto.

ovecky
31. led 2021

Podle mě se do auta vejdete (my čekáme třetí každým dnem, minimálně prvních 15 měs. je mimino ve vajíčku a to může být vpředu a ty se zmáčkneš vzadu - my to takto plánujem, větší auto až pak, i když by to asi nebylo nutný - máme Tourana).
46 tis. je dost, ale tak posuď si sama, zda máte rezervy/uspoříte/úspory, nebo vycházíte špatně?
Klesnout na 30 na první tři roky dítěte mi nepřijde trága, protože mimino toho ze začátku moc nepotřebuje. Já jsem na třetí skoro nic nekupovala: hadry po starších, hračky, látkovky, postýlku... vše mám... jednorázové plenky jsem swapla za naše přebytky a mám tu do zásaby x balíků. počítám, že zas budu kojit (ale 2 krabice UM jsem taky swapla 😀), pak pár mrkví... samozřejmě to zlehčuju, nemáme hlídání, bude to krušný i pro nás, ale podle mě je lepší jít do toho, než pak litovat, žes mohla mít další děťátko. Držím palce, ať se dobře rozhodneš. 🙂

felixfelicis
31. led 2021

@ovecky mame v Touranovi normalne vzadu tri sedacky, ani napad, ze bych se mackala vzadu 🙂

ovecky
31. led 2021

@felixfelicis Díky, vím, že tam některý jdou dát, ale jednak máme široký, přišly nám bezpečnější, jednak pak chceme kvůli vození babiček pořídit sedmimístnýho Sharana.

felixfelicis
31. led 2021

@ovecky To jsme se rozhodovali, jestli Tourana, nebo Sharana, nakonec vyhrala mensi krabice. Babicka s nami jede tak jednou za rok, tak sedi v kufru 😀

lenka3p
31. led 2021

@ovecky Jani, Touran je pro tři děti s maminkou vzadu v pohodě, Sharan je super! 🙂 Nebo obdobné auto. My máme Toyotu Avensis Verso a místa neuvěřitelně.
Jinak ve věku dětí do šesti let se dá vyžít s málem. Pak to roste s kroužky a školou a akcemi, kdy už člověk chce něco víc než se plácat kolem domu po hřištích. Do doby odrostu nejmenší ratolesti se ale mění i podmínky platů a práce, takže bych se toho nebála a šla do toho. My jsme tak dlouho přemýšleli, jestli jo nebo ne, až se to rozhodlo tak nějak za nás 🙂 A finančně dobrý, psychicky i fyzicky dobrý (až na drobné schízy způsobené covidem). Nemůžu nedoporučit 🙂

ovecky
31. led 2021

@lenka3p Leni, díky, u nás už je to jasný, mám termín ve středu (teoreticky). Nejsem zakladatelka tématu, jen teď všechny povzbuzuju, ať jdou taky do dalšího. 😀 Ty jsi můj vzor, protože bez hlídání a školky to bude asi veselý. Ale to dáme. 🙂

pavca1982
31. led 2021

Peugeot 5008 7 míst. Tak na ten si myslím já hned jak budu zase plně pracující člověk. 🙏

lenka3p
1. únor 2021

@ovecky To si piš, ty zvládneš všechno! Držím palce a těším se na info 🙂

jakreb
1. únor 2021

@budouci_maminka To je dosť málo podla mna.... Ale ano ak platia len energie a nic viac okolo bývania tak sa da vsetko ked sa chce...