Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

muminek
13. říj 2008

Ahoj holky závidím všem vám které máte paní na úklid já s malým nic nezvládám. Manžel chodí až večer na malej když usne tak padnu a uklid je mě volnej. U nás nikdo takovej není ale kdyby byl to by bylo super. A to jsem měla doma uklizeno teď se stydím někoho pozvat na návštěvu. Ach jo ☹

maart
13. říj 2008

...hele holky, a co povleceni....jak casto menite 😀 . Tak treba moje tchyne menila cely zivot 1x tydne.....myslim, ze je cvok (+nene, nemame se radi, tak taky proto) a co rucniky???

aponchie
13. říj 2008

ja menim co 14dni a male co tyden pac je alergik,ale osobne miluju vuni a pocit ciste povlecene postele a nesnasim spocenej polstar a prosteradlo a davam periny z okna a vetram a vetram 😀

maart
13. říj 2008

Taky jsem vetraci maniak 🙂 .....no ale cele rodine kazdy tyden...nevim, to mi pripada prece jenom kapku moc. Maly taky prevlikam kazdy tyden, ale vetsim detem uz teda fakt ne...vune cisteho povleceni je super, to zase jo.

skuli
13. říj 2008

Jak už jsem psala taky nemám ráda sterilní čistotu a bakterie mi nevadí.Používám houbičku na nádobí i když vím,že na ní,kuchyňském prkénku a utěrkách je jich nejvíce.Koupu se i 2 hodiny ve vaně i když vím,že tam se mnou plavou miliony bakteríí.A klávesnici nemyju,u počítače obědvám i večeřím a když mi na klávesnici něco ukápne,tak to jen olíznu 😀 Žádné chemické sračky nepoužívám.Doma mám jen Savo perex na skvrny na prádle.A Domestos na záchod.Vytírám a umývám všechno slizem.Do matky zanett mám teda hodně daleko.Podlahu zametám každý den proto,že je tam prostě prach a nějaké drobky z večeře.Moje malá ještě nechodí a všechno co je na zemi strká do pusy.Nemusela bych vlastně zametat vůbec,ona by to všechno snědla a ještě by jsme ušetřili za Sunar.V naší rodině měli všichni hezky uklizeno a myslím si,že se člověk nemůže doma cítit dobře,když má všude centimetrové vrstvy prachu, koberec samé smetí a páchnoucí záchod.Toť můj názor.

skuli
13. říj 2008

Povlečení měním tak co 3 týdny,malé častěji podle potřeby.Pořád si do postýlky něco vylívá.Peřiny dávám často na balkon vyvětrat,krásně se pak spí.Ručníky každý týden.Máme v koupelně 2 na ruce a každý má svou osušku po koupání.

zanett
13. říj 2008

maart - jako aupair jsem u dvou rodin musela menit povleceni cele rodine jednou za tyden 😝 Navic ty tezky povleceni na manzelskou postel (jedna velka perina pres celou postel) mi cvicily se zadama...

Ted asi budu vypadat jako uchyl sama, ale ja pouzivam cisty rucni kazdy den (tzn. za tyden spotrebuju min. 7 rucniku), pac mam rada, kdyz kazde rano zacnu sprchou a pote se utru do cisteho rucniku...bakterie mi min vadi na koberci ci jinych plochach, nez ma mem tele 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
aponchie
13. říj 2008

me teda prevlikani caste a ty rucniky vubec nevadej ja jeste casto neli denne utiram wc

zanett
13. říj 2008

😀 hehe, gedren, ty jses muj clovek, pry; 'asertivne jsem s ni vyjebavala' 😀 Ja to taky delam 😀 Ja jsem se te ptala proto, ze me zajimalo, jestli to tvou mamku treba mrzi, ze ti misto poklidnyho detstvi pripravila uklizeci vojnu. Tu mou to totiz nemrzi, dokonce si nemysli, ze by delala neco spatne, spis si myslela, ze mi tim prokazovala sluzbu a ja ze jsem nevdecna, kdyz neocenuju. Myslela jsem si, ze mamku by treba melo mrzet, ze jsme se segrou vyrostly a odesly z domu a jediny vzpominky co mame jsou vzpominky na uklid (ja bych si to totiz jako matka vycitala)...ji to ale neprijde, mysli si, ze nas jednou neco osviti a konecne si uvedomime, jak dulezite je zasvetit zivot uklidu 😝 😀 😝

danae
13. říj 2008

Tohle je zajímavá diskuze. Já si myslím, že je hodně rozdíl mezi špínou a nepořádkem. Špína mi vadí, nepořádek zas tolik neřeším 🙂

Teď, když je ten zvýšený výskyt žloutenky, tak jsem si i objednala Desprej a občas tím stříkám třeba držedla u kočárku, kliky a celkově záchod a koupelnu. Třeba po návštěvě. Ono člověk nikdy neví. Pokud jsem to dobře pochopila, tak ona se ta žloutenka projeví v podstatě skoro až když to člověk přestane roznášet. Nepořádek ale řeším, jen když na to mám energii a třeba někdy dávám talíře po večeři do myčky ze stolu až ráno 😉 Rozházené hračky zkouším řešit tak nějak průběžně, ale popravdě spíš proto, že si říkám, že kdyby se duplo smíchalo s různýma puzzle a dřevěnýma skládačkama, tak už to nikdy nedám dohromady 😅

maart
13. říj 2008

....Zanett.... 😀 ...prej uchyl 😀 ...hele ja to jako chapu, vzdyt kazda mame nejakou slabustku vid? Ty holt denne cisty rucnik....ja treba...haha, musim se prvne zamyslet a pustit do eteru neco neeeee az tak silenyho...jdu varit, po jidle to sem pisnu 😉 .

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
13. říj 2008

no maart, v mym pripade je to tak, ze jsem v puberte mela sileny akne (jeste ted mam obcas podobne problemy 😅 ) a tenkrat mi dermatolog doporucil pouzivat denne cisty rucnik (tim myslel na oblicej), ale nejak mi to zustalo a ted si neumim predstavit,ze bych se mela utrit (telo + oblicej) rucnikem, ktery uz byl k podobnemu ucelu jednou pouzit (ty mikroskopicke castecky koznich bunek + vlhke prostredi rucniku = bleee 😝 ). Samozrejme pokud si po umyti jen utiram ruce, tak si pokazde neberu cisty rucnik...

zanett
13. říj 2008

Jj, moje matka mi taky casto 'zvedala sebevedomi' tim, ze mi rikala 'To by se fakt nasel nekdo, kdo by te chtel?' 🙄 Kdyz jsem zacala zit s MP, tak si matka mohla vykroutit krk, jak moc se divila; 'To mu fakt nevadi, ze neumyvas zabradli?', 'Fakt mu nevadi, ze neumis varit?', ' Fakt mu nevadi, ze nemate doma zaclony?' a podobne lahudky...at ziji matky 🙄 😠

aponchie
13. říj 2008

u me matka silela z toho ,ze nemam zavesy zaclony koberce v kuchyni,ze malo topime,nemame tv v loznici a ze probuh chodime spat tak brzo a neusiname u hallmarku a ze neuklidim hned po dovareni vsecko,ze nemam HLAVNE teda vymyslene hned rano co budu varit na zitra na obed a veceri a nejlepe si to predvarit a hlavne me sere tim jak nam porcuje jidlo na talirky a jeste to pokraji jakobychom neumeli kousat 🙄 🙄 🙄 a pak to na etapy ohriva v mikru vzdycha u toho ma zachvaty mdlob drepa si a zhluboba dycha a utira se uterkou a vsem da jidlo a veme si treba nejakou kost z plechu a ohlodava ji za pochodu u linky kdyz umejva nadobi jakoze nakrmila vsecky a sama chudera nema cas se najist jako jeste mit vycitky u zradla to fakt nr 😝

aponchie
13. říj 2008

a nejvic ju naseru kdyz je u nas a vstanu a ona co budeme varit?a ja rikam nevim no uvidime casem a je 8hodin rano a ja nevim co budu varit sakra to je hruza co?? 😀 tak zacne varit sama a u toho zobe bordel na koberci a chodi v mezicase hulit pred dum a utira kouplenu sklada mi pradlo no hruza 😅

maart
13. říj 2008

Ty matky museji mit desnou skytavku....ja si teda uplne kvalitne vybavuju, jak jsme se segrou "dupkaly" koberec. Proste kdyz tam bylo par smitku, tak jsme je musely rucne "vydupkat" (patri tam hacek nad d), aby se nemusel vyndavat vysavac. Pakarna nejvetsiho kalibru...nasi to mimochodem delaji dodnes (nevim to teda jiste, ale poderzrivam je, ze jo).

....tak a ted moje uchylka...holka ma vecer do vanicky 3 kachnicky - 2 cervene a jednu bilou. Koupe manza, takze po koupani jsou kachnicky na okraji vany v libovolnem poradi...no a mne to neda a vzdytky je urovnam tak, aby byla ta bila uprostred...... 😀 😅 ....ale furt lepsi, nez dupkani koberce, ne?

...zaclony nesnasim a nevlastnim 😉 .

maart
13. říj 2008

Hele Aponchie, to tvoje "zobe bordel na koberci" mne desne pripomina nase stare zname dopkani..... 😀 !

aponchie
13. říj 2008

no to jo moje matka si libovala ve flokati prehozech na sedacku (nicmene je velmi tvoriva a napadita to zase jo)tapetovala sama celej byt fialove bile tapety vzorce kosoctverce jako vypadalo to dobre ,ale ty nervy pro nas a ja bych to nechtela ona tapetovala i strop!!!!!!!!!!!!!

zanett
13. říj 2008

apon - my zase k udesu me matky mame TV nejen v loznici, ale i na stene v kuchyni (tu uz tam davali byvali majitele, tak jsme ji tam nechali a MP ji velmi rad vyuziva pri zehleni 😉 )

Mne kdyz matka vola, tak se me vzdycky pta, co delam, pripadne co budu delat, az spolu domluvime a ja polozim telefon. Vzdycky ceka, ze ji reknu, ze samozrejme ze uklizim/peru/zehlim a pokazde v tom telefonu slysim naznak povzdechu, kdyz ji zklamu tim, ze rikam, ze momentalne nedelam nic a flakam se a ze ani pote, co spolu domluvime, nehodlam nic delat 😀

zanett
13. říj 2008

apon - moje matka si kachlickovala kuchyn, protoze prece mela 'tak neschopnyho chlapa' (dle jejich slov), kterej nebyl schopen to udelat 😀 😝

aponchie
13. říj 2008

presne moje matka mi kdysi vycitala ze ani ustlat neumim poradne ona mela takovej udesnej slozitej zpusob stlani me malem trefilo 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
maart
13. říj 2008

.....Gedren, ten smetak na tyci jsme meli taky, ale byl prave najakej rozbitej, tak jsme ty drobky a smitka holt sbirali ruco...moje mamca tomu rikala dupkani.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kyri
13. říj 2008

gedren: hrnec a kastrol 😀
a ten šolíchač na koberce jsme měli taky (teda, hodně jich - páč se furt rozbíjely)

teda, ženy, to je úleva, co? že už nemusíme takhle galejničit, jako za dětských a pubertálních let 😉
(to jenom reflektuju příspěvky o tom, jak má člověk vědět v 8 ráno, co bude vařit, zobání koberce, mytí knoflíků u sporáku, žehlení všeho, co jde... 🙄 )

... ale teda musim říct, že moje matka se změnila. když jednou přijela, tak jsme měli děsný binec (písek hlavně) v předsíňce. a já na to: máme děsnej bordel, my totiž skoro neuklízíme 😀 a máma na to: no jasný, co bys uklízela, užívej si dítě a odpočívej 🙂
a myslela to vážně - takže to je dobrej pocit, že ani moje matka už tak zběsile neotročí ideálu pořádku a čistoty, jako dřív

zanett
13. říj 2008

jezis vy jste meli vymakanej sbirac smeti? 😲 No to kdyby se dozvedela mama, tak by ji ranilo, jak to, ze ona ho jeste nema 😀 My jsme smeti/drobky sbirali rucne, ale obavam se, ani vymakanej sbirac by nic nezmenil na tom, ze me jebal uz ten princip, ze MUSIME sebrat kazdy mikroskopicky smitko 🙄 (lhostejno, zda rucne ci se sbiracem)

Gedren - ja teda dodnes nevim, jaky je rozdil mezi kastrolem a hrncem 😀 , na to jsem honena nebyla, protoze matka je spis odbornik na nejruznejsi chemicke pripravky; nejrozmanitejsi roztoky, pasty, prasky, oleje atd. Navstevam nas dum musel pripadat jako najeka soukroma chemicka, protoze zasoby cisticich pripravku byly v koupelne, kuchyni a na zachode (ja jsem driv umela zpameti vyjmenovat vsechny pripravky urcene na nejruznejsi typy materialu 😀 )

kyri
13. říj 2008

zanett - už jsem to tu psala, ale i my museli růčo sbírat smetí z koberce. jako že se ozvalo: děti, vyzbírejte si koberec! a my zaklekli a třeba 20 minut lozili po pokojíku a sbírali smetíčka, co jsme potkali. 😝

zanett
13. říj 2008

kyri, tak tos mela hodnou maminku, protoze moje matka vecne rvala 'Seber to!', 'Nepokapej gauc/ubrus/koberec!', 'Nevidis, ze ti spadl drobek? To snad seberes, ne?!?!', 'Utri to', 'Narovnej ten potah/polstare!' 'Nestahuj ten potah!' (pozn. pri sezeni na gauci)...mati je spis general, ona se nejebala se zadnou omackou, v jejim pripade to byly vojenske rozkazy 😝