Jaké rady od maminek, babiček vás nejvíce rozčílily?

lendych
20. čer 2008

ahoj, nevím zda tu tohle téma už není..
ale je zajímavý
Me štve tchýně, furt řešila že jsem malou kojila déle. Ona kojiula a 3 hod 10 minut. ja kojim pul hodky i kazde 2 hodiny. Furt mi to vnucuje, a prej ji mam nechat vyřvat hlady!!!!No rady na pěst 🙂

zusma
20. čer 2008

Kasli taky od mamky slyším ať ji spousty věci dám syrových a diví se proč to vařím. Taky říká že skleničky jsou hrozný chemický hnus. Říká toho ona i okolí asi ještě milión a jsem na to silně alergická.

pipisek
21. čer 2008

schnek

a jak? to se UM smí zahřát tak, že se vaří??? přece normálně tu krupici nasypu do studeného mléka a zahřívám až začne vařit a zhoustne a je z toho klasická krupicová kaše. UM se přece vařit nesmí, ne????? 😲

ne že by se tím něco měnilo na tom, že kaši jinou než kupovanou a určenou pro dítě mého věku, dávat nebudu 😀

janickabez
21. čer 2008

za poslední dny .....

🙄 není zima? - moje matka
🙄 jak dlouho musí jíst ten Nutrilon...už přejdete na Sunar? - moje matka
🙄 bezpečně poznám, kdy se chce malé spát...ale moje matka by ji vrazila do postýlky kdykoliv ji vidí, takže při každým ubreknutí - dej ji do postýlky, třeba se jí chce spát 🙄
🙄 a ještě jednou ma matka (ona je na tohle taková plodná)- Jano..malá je na zemi.... já vím ona si tam hraje.... no le ona je mimo podložku 😀 .... (na dotaz když jsem já začínala lízt, co ona dělala a kam mě dávala lízt mě ma matka odpověděla, že já jsem měla ohrádku- tím jsem si vysvětlila svuj klaustrofobní pocit ze sklepů, podzemí, tunelů a podobně
🙄 kojíš? ne nekojím a následuje .....jak bude kojit muj muž, když bude na mateřské? - moji a jeho kolegové v práci
🙄 kolik stojí to miminko měsíčně? - babička a cizí baba v obchodě 😲 to mě dostalo snad nejví za poslední dobu, se mě zeptala jako kdyby to bylo nějaký auto nebo co........... 😲 😲 😲

kukuli
21. čer 2008

Tak jsem si procetla i tu prni diskuzi a musim rict, ze jsem si pripadala jak u nas doma 😀
Me uplne toci tchyne:
-uz kdyz jsem byla tehotna, tak porad srovnavala moje a jeji tehotenstvi, to nevadi ze rodila pred 30ti lety 😉
-pak to zavrsila kdyz mi vtrhla se svym "skvelym" pritele v den porodu na hekarnu 😲 , pry si mysleli, ze maly uz bude na svete
- co se maly narodil, tak neustale resi komu je podobny a samozrejme potrebuje slyset, ze manzelovi, vcera nam napriklad porovnavala rasy 🙂
- neustale slysim Jara (MM) mel tohle a umel tohle a maly bude po nem, Jarovi jsme davali tohle, podle ni uz by Kubicek mel jist bucek a knedliky
- vcera me vytocila, kdyz jsem si ji dovolila rict at malymu porad nedre plenkou bradicku, jo ja vim slinta, taky mu sliny utru ale ne pri kazdem naznaku a aby mel az celou cervenou bradicku - na to se naklonila do kocarku a rika "mama tomu prd rozumi, vid " - no od narozeni ho videla asi 5x a ja jsem s nim jen 24h denne, no tak tomu nerozumim
- jo a slinta, protoze mu "rostou zuby" 😀
- dale me toci " tak at mi te zase rodice privezou, jo" - bydlime v jednom meste, ale kdyz chce malyho videt, tak my ji ho musime privezt a pak se jako muze pretrhnout, ze ona je ta nej babicka, na to ji teda prdime
- "jeee babicka by si te pochovala, ale ty jsi moc malickej "- asi ho bude chovat az pujde Kubik do skoly 😉
- "netrapi te rodice?, vsechno babicce rekni "
-"malo se oblikas, prijdes o mliko"
no mohlabych pokracovat a mozna i napsat roman Ma skvela tchyne 😀

vanusak
21. čer 2008

Vy mluvíte sice o samejch mimouších, ale ani u pubošů to není jinak.
Mě nejvíc sejří následné. Snažíme se stravovat rozumně a neládovat do sebe všemožné tuky navíc, takže vždycky když přijdeme s dětma k babičce, kde se vyváří jenom typická česká kuchyně a denně nové plechy s plackama, kynuté buchty... tak ihned dětem vnucuje - jen si vemte, "vždyť je to jenom ovoce..." Ale ty kila tuků a cukrů v tom, to nic není... A pak jsme za krkavčí rodiče, že jim nic nedopřejeme. Jo a taky věta - "vždyť to pak vyběhaj" mě doráží... To bych chtěla vidět, kde... Na ICQ u počítače a u televize nebo DVD to nebude... To už není jako za nás, kdy jsme celý odpoledne do večera lítali venku.

barunka81
21. čer 2008

kukuli 😉
me take rozciluje tchyne, na malou vzdy rika a trapej te rodice, vse mi rekni. Nevim co je to za blbou frazi, rika to tak plno lidi...
A v tehotenstvi mi s tchanem rekli ze jsem noc pribrala. Od te doby ji nenavidim, maj prvni vnouce tak se meli z meho briska radovat a nemit tak stupidni kecy 😠 😠 😠

pepemomo
21. čer 2008

Cau holky,ja ziju v severnim irsku,manzel je ir a cela jeho rodina sou irove.Co se tyce vychovi deti atp. sem si manzela "prevychovala" na ceske mysleni ale zbytek rodin je KATASTROFA!!!!!!!! 😖 🙄 😲
Nejvic me snad ale vytocilo,kdyz se nam narodil Leon,narodil se rano aten samy vecer sme si ho mohli prinest domu kde na mne cekaly starsi dcery a tchyne se svagrovou.A ty dve carodejnice,jak sem vesla do pokoje se zacaly hrozne smat a rikat ze prej moje bricho vypada jak kdybych tam mela jeste jedno decko!!!! 😠 😲 😨 No chapete to,12 hodin po porodu!!!!!!!Kravy obecne sou to!!!! 😠

kukuli
21. čer 2008

Jo a jeste jedna, ktera me toci: "babicka je od toho aby te rozmazlovala"
a kdyz jsem tchyni rekla, ze neni treba houpat kocarem (podotykam, ze Kubik neplakal, spokojene chrnel na zahrade), ze ho to moc nechceme ucit, ze bysme pak doma nedelali nic jinyho - "a od ceho mas mamu, vid" 😠 - samozrejme kubula je pro me vsim, ale taky se musim najist, umyt, obcas uvarit vyzehlit,...

lu777
21. čer 2008

téda holky, když to čtu 😲 tak mám zlatou rodinu..
teda oni s ničím prakticky nepomůžou, ale zase mě neotravujou 😅

spíš pro zasmání: byla u nás mamka a pořád mi říkala dokola, že malému je zima, že nastydne, že nemám rozum a pořád mu dávala ve vytopeném bytě svetry a čepici na ven.. pořád jsem jí vysvětlovala, že ho zbytečně balí, že si to nepřeju.. a ona pořád mlela svou.. pak jsem šla za roh něco koupit a vrátím se, už ode dveří slyším hroznej řev z postýlky.. a mamka říká bezradně Nevím co mu je.. 😨 On měl na sobě (podotýkám, že to bylo vedle topení ještě) svetr, čepici, rukavice a španělskou deku !! 😲 😅 byl úplně zlitej potem, probudil se a tak jsem ho hned odvlíkla a okamžitě spokojeně usnul 😅 😅 😅

jo a pak jsem se zasmála, když jsem se teď ptala bratrance co mají na zahrádce co by malý mohl jíst, až za dva týdny přijedeme.. a sms: kapusta, řepa, fazole, ředkvičky 🤐 😀 😀

poletucha
21. čer 2008

lu777 no to si pochroupe 😀
ja teda pridam trosku mimo,pac jeste miminko nemame,ale poridili jsme si dvoumesicni stenatko a bydleli jsme ted u tchyne tri tejdny....no a doted jsme spolu vychazely naprosto fantasticky,ale kdyz jsem videla co delala s tim psem,ac jsme ji vyslovne tisickrat prosili,at ho nekrmi zadnym lidskym jidlem,ze nesmi na gauc atd...no proste porusovala uplne vsechno...byla jsem fakt hodne rada,kdyz jsme leteli domu 😎 ...takze si umim zive predstavit co bude,az se nam jednou zadari a oni budou mit vnouce...ja jim ho proste nesverim 😀

barunka81
21. čer 2008

Ted tu byli tchanovci, a mala mela hlad po 2,5hod. Tchan rekl, no to musis dokrmovat...Nemas dost mlika.....
No me by se krve nedorezal....me to uplne depta furt ty pripominky. 😠

mysulka
21. čer 2008

Tak větu, řekni mámě, že chceš tohle a tamto, taky miluju 😉 to prozměnu prabába, je ráda za každou chvilku, kdy může být s malým, a mně to pomůže, když si ho vezme ven, ale nesmím u toho být 😀 To je on chce tohle, řekni máme, že chceš být ještě venku....

Je poznat, že je to všude stejné
😀 😀 😀 a charakterně se o to podělíme 😎

A to mě ještě dostala tchýně větou honzík bude po Pepíčkovi hubenej a dlouhej. Máme průměrný mímo, ale je nějak jinak stavěný a nemáme špíčky, nevím tedy po kom, i když teď už jo 😀 bylo mi to vysvětleno. 😀 😀 😀

zd57
21. čer 2008

ahoj holky, i když už jsem babička tak napíši o své tchýni to bylo a je stále naši kluci ...., po kom to dítě je a já v zuřivosti odpověděla to nejhorší má samozřejmě po mně. Přece " naši kluci" jsou nejlepší. Samozřejmě, že i já jako babička udělám nějaký průser a úplně nevědomky. Někdy to prostě ujede, ale ve zlém to nemyslím. Holky jsou fajn a starají se o své děti vzorně.Já si nemám kromě své tchýně na co stěžovat.

kacka.va
23. čer 2008

"to dítě má studené ruce" a já na to "jenže podle dlaní se teplota nesleduje" 😉. Ve vedrech má malá žízeň tak jednou za 1,5 hodiny a reakce na to je "nekojíš nějak často?" a já na to "ona má jen žízeň, tak si chvíli cucne"