Jakou sušičku na prádlo?

coxa
28. zář 2015

Ahoj, konečně jsem se rozhoupala a pořídíme sušičku na prádlo. Jen vůbec nevím jakou... 😅 Můžete mi prosím napsat jakou máte doma a jak jste s ní spokojené, jestli můžete doporučit? Děkuju! 🙂

kkouzlo
29. zář 2015

Mám LG, cca 17 tisís, přesné označení z hlavy nevím. Nejkratší program je na 50 minut, většinou je to suché až na límečky třeba, pleny úplně v pohodě. Některé programy, co jsem zkoušela, se automaticky prodlužijí, když není prádlo suché, to mě štve, ale jinak jsem spokojená. Nežehlím. Nádobka na vodu se vylejvá snadno a filtr se taky čistí dobře. Mám ji od jara, zatím žádný problém.
Kamarádky manžel je prodává, říkal jedine Miele, ale na to nemáme finančně, kupovali jsme i pračku rovnou, tak LG doporučil ;) plus teda i v obchodě jsem je zpovídala

misadan
29. zář 2015

Kupovali jsme nedávno a v obchodě taky Miele Miele, ale s pochopením dodali, že to je trochu mimo rozpočty spousty domácností, potom doporučil Bosh, Siemens, AEG....Máme Siemens (asi za 20) a spokojenost....koukat na spotřebu, programy, recenze... my třeba máme asi 1,75kW...ale o pár tisíc dražší model a novější už jsem viděla, že má asi 1,2...což je na sušičku krásný...

kata1988
29. zář 2015

máme zvlášť pračku a sušičku, oboje Bosch a nemůžu si stěžovat: http://sety-domacich-spotrebicu.heureka.cz/set-...

nov777
29. zář 2015

Mame kombinaci LG za 25tis. Nejlepsi inveatice myho zivota 😉 Velka spokojenost.

konoupek
29. zář 2015

Taky mám LG,sice "jen"za 15 tis.,ale já jsem spokojená 🙂.

vitoriova
29. zář 2015

AEG, kombinace pračka a sušička na ní, cca
30 000, doplatek za elektrinu žádný, ještě nám vraceli. Nejlepší vynález 21. století je sušička!!!

radushka1
29. zář 2015

Tez mam Bosch a velka spokojenost 🙂

prokopa
30. zář 2015

Ahoj holky co už máte zkušenost se sušením v sušičce, teď o víkendu jsme si jí taky pořídili (Beko dpu 8360X) a stihla jsem jí vyzkoušet jen jednou. Protože jsem měla vypranou takovou směs - ponožky, kalhotky (syntetické), trenky bavlněné se syntetickým opaskem, jedny plátěný kalhoty a nějaký trika - tak jsem dala program MIX. Ponožky se mi trochu srazily a trička jsou jak když je vyndá krávě z tlamy, horší než ze šňůry. Jsem teda zklamaná, pořizovala jsem jí hlavně proto, abych nemusela žehlit. O víkendu budu zkoušet další programy, tak jsem zvědavá. Jak to máte s nežehlením vy? Díky moc 🙂

myskin
1. říj 2015

Máme sušičku AEG Electrolux a jsem s ní maximálně spokojená. Máme ji už 7 let a až doslouží chci sušičku zas. Máme kombinaci pračka a na ní postavená kondenzační sušička. Když se oblečení po dosušení vyndá hned, pouze se poskládá a většina se nežehlí. Žehlím opravdu vyjímečně. Suším v ní i některé věci co mají na štítku upozornění nesušit v sušičce a vždy to dopadlo dobře. Chce to zvolit vhodný šetrnější program. Doporučují spíš kombinaci zvlášť sušička a pračka než 2v1. A určitě bych už koupila sušičku s tepelným čerpadlem, úspora elektřiny je výrazná.

markyf
24. led 2016

obnovuji tuhle diskuzi 🙂 Jakou sušičku máte a jste s ní spokojeni? Aby nesrážela prádlo a aby se v ní neničili obrázky na dětském oblečení? Kombinaci pračka + sušička v jednom nechci, takže jen vyloženě sušičky. Díky moc za každý typ 🙂

frankie
25. led 2016

Já mám pračku i sušičku Bosch a jsem spokojená. Kombinaci bych taky nechtěla. Prádlo se nesráží, obrázky jsou stejné.

masim89
14. lis 2016

Hezký den přeji. Jak velký rozdíl je prosím v sušičce s tepelným čerpadlem a kondenzační? Myslím tím spotřeba elektřiny a kvalita sušení/nežehlení prádla. Předem děkuji za rady

misadan
14. lis 2016

@masim89 Obvykle se jedná o kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem ;) a pak už je to výrobce od výrobce...máme sušičku se spotřebou cca 1,7kWh za cyklus..mam takovej dojem.... usušeno kvalitně, nežehlí se až na košile nebo něco náchylnějšího...

marcihandr
10. pro 2016

@coxa Ahojda,
my máme doma sušičku Siemens WT47W590 (http://nejsusicky.cz/susicka-siemens-wt47w590-r... jestli na ni chceš mrknout), a můžu říct, že jsem s ní hodně spokojená. Je docela tichá, aspoň co mi říkala kamarádka když u nás byla, má dobrou kapacitu a je docela šetrná a s přijatelnou spotřebou. Suším v ní téměř všechno až na nějaké drahé oblečení, tam si nejsem vždycky úplně jistá a sázím na jistotu, ale určitě jsem ráda, že ji máme. Takový to domácí oblečení pak ani nežehlím, není to tak hrozné a na doma se to snese, ze šňůru nebo ze sušáku to bývalo horší 😉 Jestli se teda chystáš kupovat, tak se na ni zkus podívat blíž, třeba se ti zalíbí 🙂 Já jsem spokojená. Jinak co jsem slyšela, tak dobrá jsou ještě Bosch a Beka, ale to nemám ověřené 😉

spisilka
4. led 2017

Mám Beco, mají dlouhou záruku a není drahá. Jsem s ní spokojená. Mám i pračku Beco. Peru hodně, denně nebo pak celý víkend. Suším všechno.

katass
14. bře 2017

Ahoj holky. Tak jsem si do nového bytu pořídila i sušičku..AEG...a teda jsem z toho dost nešťastná. 😢 Mám možnost nastavení programu MIN,MED,MAX ( u každého se prodlužuje čas sušení..asi o pět až deset minut ) .. V podstatě ať zvolím cokoliv, tak silnější lemy, např. u tepláků jsou vlhké, taktéž trochu silnější mikina. dokonce i ponožky a to je před vložením z pračky kontroluji, jestli nejsou zasukované nebo vtažené do sebe. Tchyně a kamarádka suší dokonce i dvě pračky najednou...no to si nedovedu představit. Strašně mě to mrzí, protože to byl dárek od mamky a jsem z toho úplně zničená. Dávám program sušení do skříně, ale to teda bych do skříně rvala se strachem, že mi to zpuchne. Prosím o jakoukoliv zkušenost nebo radu...třeba dělám něco špatně. ☹ díky

spisilka
24. bře 2017

Zkus sušit postupně. Také se mi neprosuší vše hned na první sušení. Začínám většinou na mix bavlna/syntetika, když program skončí, vyndám co je suché a dosuším na úplné dosušení, nebo jiný program. Druhý program už si sušička sama přizpůsobí, tedy zkrátí čas. Prostě to pusť vícekrát, pak už to je třeba jen 10 minut. Tento systém postupného sušení používám třeba i na věci, které do sušičky normálně nesmí, třeba funkční oblečení, dětem plyšáky atd. 🙂 Sušičku mám už 4 roky, a oblečení přežívá 🙂

coxa
autor
24. bře 2017

Já jsem taky dávala sušení do skříně a byla z toho taková rozpačitá, teď dávám rovnou Extra suché a super, nemá to chybu. 🙂

katass
26. bře 2017

Děkuji! Musím to natrénovat...vyzkoušet ty programy a to by v tom byl čert 😉 ještě se tedy zeptám, žehlíte pak??? Trička teda žádná hitparáda.... Jinak mám programy na sušení bavlna nebo syntetika...mix bohužel ne 😒

spisilka
29. bře 2017

Pokud máš ve várce jen bavlnu, můžeš to dávat hned na program úplného vysušení, případně zopakovat jednou dokola, ať je to fakt suché. Pokud máš ve várce mix, dala bych nejdřív syntetiku a pak dosušit. Ale chce to zkoušet, který program na jaké oblečení. To vychytáš. Taky je lepší nepřeplňovat. Na kolik máš kg??? Já i pračku plním spíš méně. To samé sušička, když jí naplníš moc, bude sušit hůř a hodně to mačká. Tj. odpověď na druhý dotaz, já nežehlím. Ale mám vyzkoušené, že "žehlivé" věci je lepší menší množství. Volněji se to suší a tolik nepomačká.

katass
29. bře 2017

@spisilka mám aeg na 8kg. No jen jednou jsem zkusila dát dvě pračky a teda trika děs. Jak vytazene krave z ..... !! Ještě zkusím u těch silnějších věcí (mikiny,tepláky) dát program Jeans - píšou,ze je to na to vhodné... No každopádně zkusím tu syntetiku první a pak si ev.nastavím ještě pár minut k dosuseni... No zehlit se mi právě moc nechce. Hlavně,když má člověk doma tady ten instrument 😀 má to práci usnadnit. A uz se Ti stalo,ze se něco smrsklo??? Zatím díky moc za rady 🙂

laurastara
4. kvě 2022

Ahoj holky, koupila jsem si novou sušičku, každopádně by mě zajímalo jestli máte nějakou vůni vhodnou do sušičky?

hojda
4. kvě 2022

@laurastara Prodávají se takové papírky do sušičky.

kejt29
4. kvě 2022

@laurastara kupuju parfemy na prani Puella, voni nadherne. Cena je vyssi, ale davam jen 5ml na celou pracku 9kg.

tinadental
1. zář 2023

@kejt29 za me jedine Giovani, jsou mnohem lepsi 🙂