Jaký je váš názor na trochu jiné maminy?

anomisss
20. srp 2014

Ahoj nevím jestli to sem úplně patří ale nevím kam jinam to napsat. Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na vzhled mamin které vypadají trochu jinak jak ty ,,klasické" . Jedná se zrovna o mne a i mého přítele oba dva jsme dost výrazně potetovaní já mám celý hrudník,celou ruku,část zad a celé lýtko.Vlasy mám červeno-černé a tunely v uších 😀 můj přítel je ještě o dost víc potetovaný než já je mu sice skoro 30 ale moc tak nevypadá 😀 k tomu že je napůl vietnamec má na obličeji ještě pigmentovou skvrnu a piercing v ústech a také má tunely. Zajimalo by mne jestli máte o takových lidech s takovým vzhledem nějaké předsudky. Hodněkrát jsem se potkala s názory že jsme např.: nezodpovědní nebo absolutně nevhodní jako rodiče ( což teda važně není pravda nijak se nelišíme od jiných lidí jen vzhledem 😀) ale chci vědět jaké máte reakce na takové lidi už jenom kvůli reakcím mamin se kterými se v budoucnu budu vídat. Děkuju a pěkný den 🙂

tvarohacek
21. srp 2014

@nynus přesně, já s tebou plně souhlasím...uvedený text je pouze zkopírovaný od uživatelky anomisss 😉

anomisss
autor
21. srp 2014

Tak fajn od tetování a jiných vzhledu jsme se dostaly k mému věku ? Ano jsem trochu vzhledově jiná a nedělala jsme tuhle diskuzi kvůli obavám nebo něco podobného jen ze zvědavosti kolik je pořád v ČR omezených lidí co mají předsudky o takových rodičích i když o nich nic neví. Další věcí když jsme u těch předsudků to každá mladá holka oc má staršího chlapa na něm musí být finančně závislá ? 😀 Moje rodina je DOST a když říkám dost tak dost finančně zajištěná (tím bych se nijak nechtěla chlubit nebo něco podobného jen mě tenhle názor docela zarazil) 😖 Pokud se s přítelem rozejdeme popř. v budoucnu rozvedeme nemám sebemenší obavy o mě ani o malého
@nonnni
Nejsem mladá blbá holka co si myslí jak bude mít růžovej život 🙂
Takže tak znám dost ženských co jim je daleko víc jako mě a absolutně nezvladají ani dítě ani manžela ani finance stát se může že se rozejdou lidi i po x letech. 😉
Takže tak. Díky za váš názor jak jsem vlastně hloupá jak si v podstatě nezodpovědně zkazím život i malému ale díky bohu s jistotou vím že v žádném azyláku ani u rodičů neskončím a k té mateřské tu nemám mám pouze rodičák a né že by jsme ho potřebovali ale z principu že na něj mám nárok si ho vyberu.
Díky a pěkný den 🙂

nonnni
21. srp 2014

@anomisss mozna by sis mela znovu precist, co jsem napsala, nez zacnes skakat, jak certik z krabicky. Nejak nechapu, z ceho jsi vyvodila sve zavery, ale super, ze nejsi blba a hlavne, ze s jistotou vis urcite veci, protoze ja vim s jistotou jen vec jednu...tu samou, co uz vedel Sokrates.

Mmch, co je vyspeleho na tom viset na rodine, nebo na partnerovi? Jako super, ze je to tu jako moznost, ale to je fakt plan roku "vsak o se o me vzdycky nekdo postara".

anomisss
autor
21. srp 2014

@nonnni MOžná toho tam bylo až moc 😀 a řekla bych že do slovo viset není tak uplně přesný pokud o tom nic nevíš neměla bych být tebou takový názor jaký máš ale budiž když nemáš nejmenší tušení jak to mám tak bych si takové komentáře nechala pro sebe děkuji 🙂

nonnni
21. srp 2014

@anomisss reagovala jsem na toto:

Moje rodina je DOST a když říkám dost tak dost finančně zajištěná (tím bych se nijak nechtěla chlubit nebo něco podobného jen mě tenhle názor docela zarazil) emoticon Pokud se s přítelem rozejdeme popř. v budoucnu rozvedeme nemám sebemenší obavy o mě ani o malého

To, ze jsem te upozornovala na rizika ekonomicke zavislosti na partnerovi, zejmnena v situaci, kdy se sama nemas sanci postarat (a pokud si to prectes znovu, tak jsem zminovala i vyjimky, kdy muzes mit financni zabezpeceni a specificky jsem psala, ze v tom pripade jde o jinou situaci) nevidim, jako delani z nekoho blbce. Na coz argumentujes tim, ze se postara rodina...takze proste na nekom visis, at se ti ta formulace libi, nebo ne.

Nehlede na to, ze jsi zalozila verejnou diskusi, tak neni prilis efektivni radit lidem, at si nechaji komentare od cesty...

punky
21. srp 2014

@anomisss ahojky ja jsem take potetovana a pritel ten je take potetovany a ma tuneli a oba jsme meli piercingy ja jich mela v obliceji 7 a pritel 4 😉 mame radi punk ja i ska pritel spis crust 😉 ja vzycky byla rada stredem pozornosti nosila ciro modry vlasy vystredne oblecena 😉 a okoli jsem nikdy neesila a ani ted to nerresim i kdyz uz nemam piercingy ni modry vlasy ale furt jsem to ja a moje heslo zni uz nekolik let snad uz od zakladky:jsem takova jaka jsem a jestlo se to nekomu nelibi at mi zadek polibi 😉 vas vzhled vase dite vychovavat nebude ale vase laska,laskavost,trpelivost takze jestli ma nekdo blbe keci prd na ne oni s tim maji preoblem ne ty 😉

biibaa
21. srp 2014

@anomisss Mě je teda úplně jedno, jak kdo vypadá, o tom, jaký je rodič to nevypovídá vůbec nic. Nějaké předsudky má ale opravdu každý z nás. Ty vůči starším maminkám, někdo tady vůči mladším maminkám, jiný vůči jiným maminkám... Já jsem hodně tolerantní člověk, ale tuhle jsem míjela na silnici stopaře hodně tmavé pleti a pomyslela jsem si něco o tom, že tebe bych opravdu nevzala...Pak jsem se nad tím zamyslela a toho člověka mi přišlo hrozně líto, jak se mu musí s takovou vizáží žít, když se jde třeba ucházet o práci atp... Fakt jsem se zastyděla...Opravdu bychom neměli odsuzovat někoho, koho neznáme. Někdy se může ten první dojem potvrdit ale někdy může být úplně mimo...

anomisss
autor
21. srp 2014

@nonnni Na coz argumentujes tim, ze se postara rodina...takze proste na nekom visis, at se ti ta formulace libi, nebo ne. takže kdybych ti řekla že mi před 3 lety umřela matka a zdědila jsme po ní nemovitosti i finance tak na někom visím ? není to teda pravda 😀 ale kdyby byla ? ..... nemůžeš si myslet že něco víš když nevíš nic.To je zase můj názor Končím nebaví mě tohle rozebírat a mimochodem diskuze byla o jinak vypadajicích maminách né o mladých maminách a jejich zabezpečení. Ahoj měj se pěkně

elvira
21. srp 2014

@anomisss - no, po příspěvku v 11:18 ti upřímně přeju, aby ti to tak vyšlo, jak si představuješ. Skoro si myslím, že se rouháš...
To, že s jistotou víš, že v azyláku neskončíš... hm, tu jistotu ti závidím, někdy život dělá kolotoče. 🙂

nonnni
21. srp 2014

@anomisss nepises, ze jsi zdedila substancialni castku penez, ale ze tva rodina je dost a dost bohata. Ne, ze ty jsi zabezecena, ale ze tva rodina je bohata. Nevim, jaky zaver mas pocit, ze se z toho da udelat, nez ten, ze tva rodina ma penize...ne ty osobne. Chapu, ze muze radostne dat a delit se, ale porad jsi nepsala, ze ty finance mas ty.

Jizsteze o tobe vim jen tolik, co jsi sem napsala...pak se nemuzes divit, ze clovek z toho psaneho slova ucini nejaky zaver. Z ceho take jineho, ze.

Mmch reagovala jsem na TVUJ prispevek, kde rozebiras vek matek.

texetka
25. srp 2014

@anomisss Neřeším to. Každý se nějak obléká, nějak žije. Pokud není dotyčný sprostý jak kanál na děcko, nebo není vylitej jak váza ... Kdo jsem abych ho soudila ?
Taky pro některé lidi nespadám do "normy" - bull psiska, zbraně, tetování, piersing 😀 At si každý trhne nohou, hlavní je aby byli ti dotyční spokojení, dítě bylo spokojené a okolí po nich nic není .

oktarina
25. srp 2014

nečetla jsem diskuzi (to si nechám ke kafi) ale proč by prboha někdo měl řešit tvoje tetování? Osobně se mi nelíí tunely a vytahané uši a piercing v jazyce a sama to nenosím, ale copak to je důvod se chovat k mamince na pískovišti jinak, jen proto, že ona to tak má a líbí se jí to? Nevím, asi už jsem vyrostla z toho, posuzovat lidi na první pohled, mnohem víc je pro mne podstatné, jak se daný člověk chová, než jestli má tetování a jak je oblečený. Ale přiznávám, jakmile někde vidím barbínu cimprdlínu na "kilometrových podpatcích", např. v zoo, kde je to z kopce do kopce a dítě komplet v bílé minimálně adidas soupravičce a bílých značkových botičkách, jak po něm celou dobu jazgotá aby se proboha nezašpinilo, tak takové matky bych střílela od boku 😀 nbo ještě ten typ, co mluví hůř jak kdekterý dlaždič či kopáč kanálů bez ohledu na to, že jsou zrovna na hřišti s malýma dětma... a poslední typ matek, vůči kterým mám výhrady, je ten, co svým dětem v roce cpou párek a hranolky z mekáče na sváču a dítě to zapíjí Coca-Colou...
Takže všechny ostatní matky jsou pro mne potenciální další ženské na pokec na hřišti či kdekoli jinde, kde se s dětma potkáme. Rozdílné názory? A? Tak si popovídáme a zjistíme třeba něco nového. Rozdílný styl výchovy, oblékání nebo vyznání nebo co já vím? Tak zjistím a vyhýbám se tématu, co by mohlo být nevhodné nebo přímo urazit. A když mi něco nevyhovuje? Svoboda moje končí tam, kde začíná svoboda druhého a nikdo mi nepřikázal trávit čas s dítětem zrovna na tomto hřišti 😉
Jo a ještš jeden typ rodičů mi vadí. když mají starší dítě než já a jejich dítě doráží na mé (strkání na skluzavce, bez dovolení braní hraček či bábovek z rukou, shazování dítěte z houpačky atd, to startuju a řvu, bez ohledu na to, že jinak zastávám názor, aby si každý rodič srovnal vlastní dítě, prostě agresi neuznávám.

bielamacka
26. srp 2014

@oktarina jojo, přesně mi mluvíš z duše - ženské, co dítě oblíknou od hlavy k patě do nějaké značky a pak po něm vřískají "Nesedej si, neber to do ruky, nesahej na to, neopírej se...." - z toho bych já jako malá určitě dostala nějakej stihomam 😀 A k té Coca-Cole, to jsem viděla teď na FB - mám kámošku, co má roční dceru a pořád postuje "zlatíčko v Mekáči", "zlatíčko v KFC" a roční holka se cpe hranolkama s tatarkou a hamburgerem, k tomu již zmíněnou colu - a ostatní matky se jí pod fotkou rozčilují, jestli té holce opravdu tu tatarku vykydla na stůl 😀 (je tam špatně vidět, že to je na bílém stole na ubrousku), místo toho aby řešily, že roční dítě jí smažené hnusy. To mi fakt hlava nebere.

nonnni
26. srp 2014

@bielamacka ja mam trosku jinou zkusenost...dite tedy nemam ve znackovem a uz vubec prestylovanem (deti nosi hodne sedou, cernou a vubec, razim heslo, ze ani na dospelem a ani na diteti nemaji byt vice jak 3 barvy), ale asi i tak to nektere matky drazdilo, protoze ja slychavala od ostatnich matek: "jezis pozooor...ona se vam uspini!!!!" Pricemz me to bylo jedno, kvalitni material neni problem vyprat, ani od zadrene travy, ci fleku od boruvek, ale nejak to hur neslo okoli 😀

Jo a zcela uprimne...me nejvic stvou matky, ktere sve deti nesmyslne nabaluji...venku dobre deset stupnu a ony je jeste vodi do skolek v zimnich bundach, cepicich a rukavicich...nektere jsou schopne nasadit cepici diteti i klidne v patnacti stupnich...nikdy nepochopim...a v naproste vetsine jsou to deti, ktere jsou permanentne marod...a aby nebyly. A ja se pak musim hadat se skolkou, ze moje dite, jako jedine nema cepici, a ze si nepreji, aby ji nekdo cepici nutil. Dokonce jsem to davala pisemne, protoze ostatni matky se bourily, ze jejich si cepici sundavaji, kdyz vidi moje dite bez cepice...jak u blbech...to same s ponozkama.

bielamacka
26. srp 2014

@nonnni kristepane, dodnes si ze školky a tak první 2-3 tříd základní školy pamatuju buzeraci ohledně čepic a rukavic a mně vždycky bylo vedro a nechápala jsem, proč mi to někdo neustále cpe 🙂 jsi uvědomělá žena....

nonnni
26. srp 2014

@bielamacka cpali ti to, protoze jine matky jim tam pak prudi...takhle me na**ali vloni v druzine, kdyz cela trida sla bobovat a jedina dcera nesmela a stala tam!!!!, protoze nemela oteplovacky...pricemz mela teple kamase, zimni kabat a snehu bylo tak na tri svezeni...jenze ja je celkem chapu, protoze jine matky jim tam pak prudi, jak silene...tak se chrani.

bielamacka
26. srp 2014

@nonnni no to je fašismus.... to už vidím, jak budu každej druhej den lítat nadávat do školky / školy / družiny, protože já nejsem zrovna stádní typ a tyhle šílené postupy a restrikce mě rozčilovaly už coby dítě.

nonnni
26. srp 2014

@bielamacka z me zkusnosti se s ucitelkami domluvit da...horsi je to s jinyma matkama. Ne vzdy, ale casto...a je jedno, zda maji kerku, nebo ne, ony dokazi byt na pest obe skupiny...a jsem si jista, ze kdyby se ony mely vyjadrit k tomu, ze me dite v listopadu chodi v botach bez fusekli, tak jim prijdu uplne stejne nemozna 😉

bielamacka
26. srp 2014

@nonnni no já znám holčinu, co má kérky a přitom je to přesně ten typ matky, se kterýma bych se nechtěla zakecat v parku 😀 Protože krmí dítě Euroshopper párkama a instantní polívkou (holčičce je kolem 1,5 roku), zato řeší, jestli si každých 10 minut umyla ruce 😀 Já když si vzpomenu, jak jsme s bratrem strkali do pusy kameny nebo jak jsme se po břiše klouzali u babičky na zahradě v blátě, tak se těmhle sterilním hysterkám fakt směju 😀

nonnni
26. srp 2014

@bielamacka no, ja neockuji nic navic...prome zloutenky, protoze moje prasatka spasou naprosto vsechno a nehodlam za nimi porad behat s prdelnima ubrouskama a lestit jim tlapky....pripadne se s nimi prat o kdejaky vajgl, co kde najdu. Tedy nasly, ted uz se nechavaji, jak bezdomovci 😀

Me jde ted mladsi do prvni tridy a nejen, ze se netesi, ale navic si vcera dala na cumes tak, ze je sedrena na obou loktech a predloktich, kolenech i holenich, brade a nos v haji...si to fakt musela nechat na posledni tyden v srpnu...uz vidim, jak se bude v tech radach nastrojenych holcicek vyjimat...asi ji s sebou dam nejaky obr fikus pro pani ucitelku, at se za nim schova 😀

Kazdopadne ona se dokazala dorasovat vzdycky, i kdyz treba z houpacky/prolejzacek/kolotoce letela ve flauskaku s baretem...proste letela jen o to elegantneji 🙄 😀

nonnni
26. srp 2014

Napriklad takhle...kabatek za mene nez stovku, ale spolumatky kvetly...tak mala hodila parkrat sipku po hlave, slezla bleskove par prolejzacek a vyvalela se v pisku (jako reakci na jejich, ze ma na sobe mit teplaky, kdyz je na hristi) a nasledne se sla nasvacit prave nejakych vajglu...tady ji byly dva a ctvrt 😀 😀 😀

bielamacka
26. srp 2014

@nonnni lol, ty se mi fakt líbíš, přesně taková byla moje máma a předpokládám, že tyhle sklony člověk od rodičů odkoukává 🙂 budete za rodiče, co týraj děti, počkej 😀

Jinak ten outfit je super 😀 právě že vyválet se ve špíně v teplákách nemá vejšku, tohle je ten správný punk 😀 a kde se daj takový hadříky sehnat za méně než kilo? 🙂

nonnni
27. srp 2014

@bielamacka na MMB (www.mimibazar.cz)...tehto kabatek me stal 80Kc...chce to obcas si sednout a proste projizdet ( v dlidku, treba u TV..zase tak narocna prace to neni🙂)...jsem ujeta na kabaty na dcery. I kdyby to bylo za dve stovky, tak za obyc podzimni bundu das stejne vic. A jako je fakt, ze z techto kabatu se vypere vsechno a pisek opadava vicemene sam😉 Baret jsem si nechala hackovat/plest na zakazku, to take nestoji zadne velke penize a vydrzi nekolik let, pruzi. Sukni fakt sezenes za par susnu, kdyz nebudes chtit mermomoci novou. A trika dceram kupuji biobavnu z H&M, cerna s dl rukavem. Za 3.99 (libry, ebo na MMB to to vzdycky nejaka dobra duse koupi, ikdyby s mensi prirazkou, ted je navic blbej kurz) a vyrzi roky. Doslova.

1kacaba1
27. srp 2014

@anomisss Předpokládám, že žádáš upřímnou odpověď, tak tady je: Já osobně bych asi nějaké předsudky měla, ale myslím, že bych je najevo nijak nedávala. Určitě bych se ale nebránila osobnímu poznání, abych si mohla názor poopravit.

bielamacka
27. srp 2014

@nonnni já se na mimibazar bojím chodit, někdo mi říkal, že to fórum žere mozky 😀

konidana
27. srp 2014

@bielamacka
@nonnni Vy dvě se mi tu líbíte, ale spíš si myslím, že MK žere mozky 😀 Začínám být závislá ☹

bielamacka
27. srp 2014

@konidana no mně MK přijde z těch mateřských fór relativně nejnormálnější 🙂

ivonapop
27. srp 2014

Trochu jiná mamina - věc mého názoru by byla spíš v uvozovkách, jako "Trochu jiná mamina", a ne vzhledem, zda má tetování či co, tím určitě ne. Pro mne je trochu jiná mamina spíš nemamina, která se o dítě nestará, či stará, ale tak, že dítě vrazí k hlídání rodičům, sousedům nebo přátelům. To je jiná mamina! Ale určitě né Ty! Mezi ty jiné maminy patří ty, které si jdou za svou zábavou a koníčky. Kdyby to byla práce, která jim něco přináši, byla bych jak myška.

nonnni
28. srp 2014

@bielamacka
@konidana

z me zkusenosti je uplne nejblbejsi mimiaukce, takm se dokazi nektere matky ve vecernich hodinach vysponovat do takoveho adrenalinu, ze jsou schopny zaplatit za nejakou vec (pouzitou) vic, nez by daly na MMB (nebo jinde) za novou...hlavne ze prehodily vsechny ostatni a vyhraly. Tedy, abych uplne nekecala...ja tam chodila pred cca 5-6 lety, kdyz mladsi byla mrnavka, ale to bylo proste silene. Onoseny set mikiny s riflema, pro batole...infantilne popsane, jako "mikinecka s temer neznatelnou direckou za krckem, sikovna maminecka lehce opravi, trosku slehly chloupecek, jinak jak nova a riflicky s jen lehce prodrenyma kolinkama" se dokazal vysplhat treba na 9 stovek...pricemz novy by te stal tou dobou 6 stovek. Hlavne se takhle nakupuje Next, proti kteremu obcas nic nemam, ale vetsinou je to prave preslazene a precancane. Ale mam od nich rada overalky na uplne mala miminka, protoze maji ty prkelapeci tlapky na ruce a material fakt drzi..a videt to dite moc v noci neni😉

@bielamacka MMB je spis o tom, ze to dokaze sezrat cas, ale ja to delam narazove...kdyz se nudim, prokrastinuju (tzn, ze se mam ucit na zkousky 😀 ) atd...vcera jsem delala zkousku z psychologie a den pred tim objednala asi tri veci z MMB 😀

bielamacka
28. srp 2014

@nonnni no tak to bych asi předčasně porodila, tvl 😀 😀 😀 já jsem hrozný grammar nazi, já těmi mateřskými zdrobnělinami a pojmy hrozně trpím.... ze zvědavosti jsem se na ten web na tvůj popud vlezla podívat a přijde mi to dost uživatelsky nepřehledné a nepružné, ten web je zastaralý, tady mi ten bazar přijde OK.

Jinak v tomhle tématu jsme asi už lehce offtopic 🙂