Jen se potřebuji vypsat

11. led 2021

Ahoj, na MK jsem se registrovala nedávno, ale tohle chci napsat anonymně...snad pochopíte v průběhu čtení. Jsem prvorodička, hodně věcí nevím a nemám nikoho blízkého, s kým bych se radila. Moje maminka už není, tchýně byla spíš chladná máma, moc si toho o dětech nepamatuje, kamarádky ještě děti nemají. Hodně věcí hledám přes Google a většinou jsem odpovědi našla v konverzacích tady. Registrovala jsem se. Přišlo mi, že na MK, je komunita maminek, které si pomáhají, radí si, dělí se o radosti i strasti života. Hodně maminek tady ráda sleduju ale po krátké době, jsem si všimla i spoustu hrubosti, někdy až nevraživosti, kyberšikany (?). U mých i cizích dotazů. Vím, že ženská komunita a vztahy mezi ženami jsou náročné, někdy je to prostě hrozná slepičárna. V dnešní době, je toho málo co by nás těšilo, a k tomu ještě tohle? Jsem smutná, někdy až vytočená z té negativity některých uživatelek. Ženy by měly tahat za jeden provaz. A jestli si tady někdo jen tak vybíjí frustrace na maminkách “jen tak”, je to děsně ubohý. Chci tady dál fungovat, protože jsem tady našla pár skvělých holek, co mi poradí bez povyšování a výsměchu, promluví si jen tak a s radostí. Proto anonymně. Protože jsem nedávno psala na zeď oficiálně, taky jsem se chtěla jen vypsat a zprávy typu - “jseš blbá”...”takovou krávu uplakanou jsem dlouho neviděla”...”trapný”...a podobně už nechci dostávat. Je dost špatný, když vás cizí lidi odsoudí jen tak, protože můžou, i když vás neznají a vy máte jen den blbec.

terka555
11. led 2021

To je tady bohuzel u spousty uzivatelek normalni, vetsinou jsou to navic ty same, ktere se evidentne doma ohromne nudi a nemaji nic jinyho na praci nez se tu ostatnim vysmivat🤷‍♀️

kami2262
11. led 2021

Ahoj, kdybys náhodou chtěla pokecat, tak klidně napiš soukromou zprávu .... Jsem sice prvorodička, ale v podstatě jsem vyrostla mezi mladšími sourozenci, atd.... Takže jsem nikdy neměla nikoho k sobě, ale zase díky tomu mám velké zkušenosti s dětmi ☺️ Teď jsem skoro dva roky od rodiny pryč a absolutně netuším, co se svým časem, jakmile za mnou neustále nebeha nějaký prcek 😍

merope
11. led 2021

Doporučuji se "schovat" do termínovky. Jsem ve více a ve všech je to super a na takovéto "blbiny" jako vysmívat se a povyšovat jaksi nemáme čas a asi ani náladu.

blondynka400
11. led 2021

To máš jako všude v životě, někdo je fajn a někdo není.... Někdo ti sedí a někdo ne. Jen tímto příspěvkem si zase přímo říkáš o nějaké reakce, o které asi úplně nestojíš.... Zase na druhou stanu někdy jsou ty dotazy dost přihlouplé (teď nemyslím tebe, neznám tě) a dost často si o to říkají a některé uživatelky to myslí dobře, ač to třeba tazatelka tak vidět nemusí....

maaaadlaaaaa
11. led 2021

Já jsem tu taky chvilku a už si tu i pamatuji nicky uživatelek, které hned za vším hledají problém a rozeberou tě a hned mají svůj vlastní scénář. Sama jsem tu po jedné založené diskuzi brečela a nadávala jak můžou být takový svině jen, protože se jim něco nezdá a soudí podle sebe.... Většina ani nemá tušení, co druhá prožívá a hned odsuzují. Chce to nadhled nebo vůbec nereagovat. Lidi jsou i zlý, bohužel, a někdo si hold tady dovolí a je hnusný, protože třeba doma ji hned utnou a nemá to kam ventilovat, tak jde na MK. 😉 Je dobrý si uvědomit, co chci o sobě sdělit a do čeho nikomu nic není. Pokud pustíš něco hodně osobního a ne úplně v souladu s jejich smýšlením, tak tě rozcupují. 😐

zelenaesmolda
11. led 2021

Me zase treba vadi vylozene hloupe dotazy...

blondynka400
11. led 2021

@zelenaesmolda paní psycholožka přišla 😂

zelenaesmolda
11. led 2021
odula
11. led 2021

Na druhou stranu - ty víš, jakej je internet prostředí. To, že na koníku jsou maminy, z něj nedělá ( naneštěstí) místo, kterymu by se trollové a šikana vyhýbali. (Ale pořád je tu přívětivější prostředí bez třeba na fb nebo insta dle mého). Pokud dáš na internet veřejný dotaz ve kterým dáváš prostor k útoku (osobní, citlivé téma), nemůžeš se divit, že takový útok přijde. Takže - buď se "schovej" do soukromé skupiny jak tu někdo doporučoval, nebo "grow some balls and get over it", jak říkaj anglani. Jseš velká holka - to, že ti nějakej anonymní troll na internetu napíše , že jsi krava, ti přece může bejt úplně jedno ne?

blondynka400
11. led 2021

@zelenaesmolda krátká paměť? 😀

ema90
11. led 2021

Ja to vidim spis tak, ze ne kazda zena zvladne prijmout uprimny nazor nebo kritiku, mnohdy za naprosto hloupy dotaz, ktery se tu opakuje dnes a denne.
No tak, jsme dospeli lide, snad zvladneme pripadnou ostrejsi kritiku, ne?
Ze je nejaka zena az moc citliva a bere si vse osobne, jen proto, ze napriklad konkretne ja napisi odpoved v trochu ostrejsi verzi, bez smajliku a hned je to spatne.
Holt nekdo proste nesnese lidskou blbost.
On je rozdil mezi nevedomosti, polozenym dotazem, ktery ma hlavu a patu a lidskou blbosti, kdy uzivatelka odpoved prijmout nechce a kope kolem sebe.
A uplne nejhorsi je srazka s blbcem. Nezlobte se, ale kdo tohle aspon jednou za svuj zivot nezazil?
Kdyz se snazim uzivatelce vysvetlit naprosto logickou vec (a nejen ja) a ona si porad mele to svoje a absolutne odmita nase logicky argumenty.
Nevidim duvod, proc byt porad mila a usmivat se jak slunicko 🙂
Je mi jedno co si tu o mne kdo mysli.
Nektere uzivatelky si uz vsimly, ze umim byt i mila.
A v osobnim zivote jsem velmi empaticka a mozna by se tu nektery zensky divily v jakych vecech se angazuju a pomaham.
Jen jsem vazne alergicka na hloupost lidi. Lidi, kteri si nenechaji poradit nebo nechapou danou vec i kdyz na ni dostanou odpoved xkrat.
To je muj nazor 🙂

blondynka400
11. led 2021

@ema90 vcelku souhlasím, ač si myslím, že to není tak jednoduché... Hloupost lidí je hrozně subjektivní, stejně tak jako kdo chápe jakou věc..... V principu chápu, jak to myslíš, ale v realitě si myslím, že to není tak jednoduché. Člověk vždy soudí podle sebe a to co si myslí/zažil on sám je podle něho pravda a je to tak dobře, ale někdo jiný to má/může vnímat úplně jinak....

odula
11. led 2021

@ema90 zásadní poučení - v diskusích absolutně nemá cenu se něco snažit vyargumentovat. Nikdy. Pokud člověk není už disponovaný přijmout odpověď, tak je těžký i osobně někoho přimet být jenom uvažovat o cizím názoru. Natož pak ho změnit/ upravit. Na internetový diskusi je to téměř nemožný. Podle mě je třeba ukázka blbosti pár excelence se pořád dokola někoho snažit přesvědčit o svoji pravdě/ názoru ačkoliv vidím, že dotyčný o muj názor nestojí nebo s ním nesouhlasí. Jo a ještě něco - takový jako nutkání některých uživatelek se vyjádřit naprosto ke všemu co se probíra i když k tomu nemaj co říct. Taky zábavný 😬

sudylichozrout
11. led 2021

@ema90 Souhlasim do puntiku.

autor
11. led 2021

Holky, děkuji za odpovědi. Každý má na to svůj názor. V principu mi šlo jen o to, že když chci poradit v komunitě pro matky, nečekám nějaký útok. Odpovědi můžou být milé, odměřené, stručné, někdo prostě vychrlí i informace, které nepotřebujete ale někdy to spíš vypadá, že někdo vysloveně čeká na to aby se na někom projel. Internet je prostě černá díra kam si všichni vylévají zlost, tomu rozumím. Nemůže byt všechno růžový a sluníčkový. Prostě jsem to nečekala, v takové míře na takovém webu. Skupinku využívám, občas ale koukám na zeď a to jsou věci, panečku. Když vidím nějaký dotaz, příspěvek, který mi přijde hloupý, banální, tak na něj nereaguju. Proč bych to dělala? Někomu kazit den? Proto se divím, že někdo takhle marní čas a třeba někomu ublíží (nemůže vědět, jestli to tu ženskou semele nebo jestli jen mávne rukou) Z příspevku člověka nespoznám a nemůžu ho odsoudit. Spousta uživatelek to ale asi vidí jinak a mají potřebu ukázat se 🤷🏻‍♀️

ema90
11. led 2021

@blondynka400 Ano, ale jsou veci, ktery jsou nemenny.
A kdyz mi nekdo bude tvrdit, ze 1+1 jsou 3, tak je to podle me hloupej clovek. A ne proto, ze to nevi, ale proto, ze si to nechce nechat vysvetlit, nechce to chapat a porad si za tim vysledkem 3 bude stat.
A bohuzel, uz jsem tu na par takovych narazila.
Takze at si takovy zensky klidne fnukaj a litujou se, jaka jsem zla a zakomplexovana a ja nevim co vsechno.
Je mi to v techto pripadech jedno 🤷🏼‍♀️😀

blondynka400
11. led 2021

@ema90 tak to jo, jen si pořád myslím, že ne vždy to musí být tak jasné jako 1+1..... A to je ten hlavní problém .-)

kevi1
11. led 2021

@blondynka400 ked ti niekto skalopevne hovori, ze u neho doslo k oplodneniu 3 dni pred ovulkou a myslim ze @ema90 naraza na taketo pripady, tak tam subjektivita pravdy nehra moc rolu, je fakt ze u zeny dochadza k oplodneniu proste pocas ovulacie a hotovo. Ine je nazorova vec, ale myslim ze je fajn diskutujucim na internete tieto nezmysly aspon trochu vyvratit, predsa len neskor to citaju aj deti a podobne, tak aby sme nevychovali bandu tupcov co si fakt bude musiet ze spermia vie zenu oplodnit aj bez pritomnosti vajicka a podobne 😎

ema90
11. led 2021

@kevi1 😂😂😂 Ano, napriklad presne tohle.

blondynka400
11. led 2021

@kevi1
@ema90 a teď se zeptám takto, jak může dotyčná 100% vědět, kdy ovulka opravdu byla .-) I toto je subjektivní a daná uživatelka vychází z nějakých svých dat a ne vždy relevantních

kevi1
11. led 2021

@blondynka400 nechapes ma.. to bola uzivatelka ktora fakt tvrdila, ze k oplodneniu moze dojst mimo ovulaciu. Nie ze nevedela kedy mala ovulaciu, ona trvdila ze ovulacia nemusi prebiehat v momente ked dojde k oplodneniu 🙃🙃

blondynka400
11. led 2021

@kevi1 ale pak asi nemá s někým podobným cenu diskutovat a ať si myslí, co si myslí ne?...

sudylichozrout
11. led 2021

@kevi1 U me doslo k oplodneni 4 dny pred ovulkou, hec! 🤪 (ve skutecnosti to bylo tak, ze sex byl 4 dny pred ovulaci a ty potvory si pockaly, ale psssst, nechci te dotycne borit jeji predstavy o biologii cloveka 😂🤪)

kevi1
11. led 2021

@blondynka400 ved citaj co pisem 🙂 diskutovat je jedna vec ale 2-3c zdoraznit pravdu ked to niekoho velmi stve ze podla mna ok, predsa len tie diskusie si ludia googlia a este si fakt niekto pomysli ze netreba ovulaciu na oplodnenie 😃 ako ja sa nehadam mne to je tri a zapojujem sa minimalne, toto jedine ma napadlo ale bol to bizar teda

kevi1
11. led 2021

@sudylichozrout na moju ovulku si spermie museli pockat aj dlhsie 🤣🤣 ja som nevzdelana mlada blba zila v predstave ze vtedy ani nemozem otehotniet a ta spermia co nemala co oplodnit prave teraz chrape vedla mna v posteli ze som si musela dat do usi stuple 😃

sudylichozrout
11. led 2021

@kevi1 😂😂

blondynka400
11. led 2021

@kevi1 po tobě se špatně čte, když nepíšeš čárky a další věci :-ú. Každopádně si myslím, že jedna mluvíme o koze a druhá o voze .-) Ač možná v konečném důsledku obě mylsíme to samé.

kevi1
11. led 2021

@blondynka400 mne sa nechce ani normalne, nieto o jednej v noci, uznavam, ze moj pisomny prejav je ubohy 🤣 ale na to ze mam vsetky dys- sveta sa snazim aspon trochu, v sukromi po mne lusti cela rodina. Pisanie na mobile nepatri medzi moje cnosti. Esteze vela nediskutujem, na gramatike a preklepoch ma miestne neraz dostali 🙃😃

blondynka400
12. led 2021

@kevi1 dys jsou jenom výmluvy 🙂. Sama píšeš, že se ti nechce 😀 Hlavně, že máš přednosti někde jinde .-)

ema90
12. led 2021

@kevi1 Presne proto jsem tu nechtela zminovat ten pripad s ovulaci. Vedela jsem, ze se toho nekdo chytne a ze vznikne nesmyslna debata 😀

@blondynka400 Jeste k tomu, ze nema smysl s takovym clovekem diskutovat.
Ano, to nema. Blbcovi holt nic nevysvetlis.
Bohuzel ja jsem z tech, ktera se o to snazi, protoze mi prijde opravdu hloupe, aby mezi nami zenami byly takove, ktere vlastne ani netusi jak takova reprodukce funguje. To je pro dospelou zenskou proste ostuda.
A nenecham takovou diskuzi bez povsimnuti, protoze to ctou i jine zeny a mne se proste prici, aby si takovy blaboly cetl i nekdo jinej a nedejboze tomu i veril.
Vzdycky se snazim veci uvest na pravou miru, pokud o tom neco vim, a stojim si za tim.