• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jméno pro dítě, jak vybíráte?

3. října 2013 
Pekny vecer, jmeno pro dite, jak vybirate? Jak se jmenuji vase deti?
2. říj 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my máme problém se shodnout na jméně. Každý by chtěl dát to jméno,které se mu líbí....ale problém je, že manželovi se nelíbí skoro nic z toho co mi :unamused: ale jsme ženy a my si dokážem prosadit svoje ne :angry: :grinning:
2. říj 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Moje rec, muj muz by chtel Majdalenku ale ja ne. Jaka jmena se vam libi?
2. říj 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@julie89 U nas vybira manzel holku, ja kluka. Vypada to spis na holku podle UTZ. Holka bude Adina, kluk by byl Matouš.
2. říj 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Matousek oblibene jmeno, me se taky libi. Ja bych chtela Adelu nebo Davida
2. říj 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
obě holky byly asi do 30tt Alexandra..ale nelíbí se mi Saša, takže Apolenka a Evelínka, po užším výběru asi z 10 jmen.
2. říj 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Evelinka to je pekne :slight_smile:
2. říj 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to možná bude Maxmilián. Je to snad jediné jméno které se líbí celkem oběma
2. říj 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše děti si je vybrali samy,jméno k nám přišlo když jsem byla těhotná a vyloženě na miminko sedělo.. :wink:
2. říj 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@julie89 evelinku máme v plánu,pokud bude 4 té holčička
2. říj 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@julie89 Majdalenka,lepší možná Magdaléna,ne?
2. říj 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem chtěla Mikuláše, ale neprošlo mi to a tak máme Davida.
2. říj 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my mameklucika stepanka a do budoucna holcicku amalku a dyz kluk tak krystof nebo jonas :slight_smile:
2. říj 2013 ve 20:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My máme 3 jména. Já bych chtěla Ellu, taťka by chtěl Petu a náš synátor by si přál Lucii. Nevíme, jak se rozhodnem, protože každý si stojí za svým. No ještě máme 2měsíce času tak uvidíme :slight_smile:
2. říj 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paajulle Oslovila bych ještě někoho čtvrtého a na jeho názor dala - v rámci zachování klidu v rodině :grinning: Co třeba Anastázie :slight_smile: To jsem chtěla já pro první dcerku .....
2. říj 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak môžem prispieť, ako to robíme my s menami pre bábätká. Tak vyberáme mená aj na základe toho, čo znamenajú, aký
majú význam. My máme dcéru Letíciu - je to "nositeľka šťastia" .. a tak isto ked si vyberieš meno, tak je dobré, či ti sadne s priezviskom. Držím palce pri správnom výbere... my čakáme tretie dieťatko a tiež vyberáme vhodné meno :wink:
2. říj 2013 ve 22:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli jasno - první holka bude Eliška po mamince a babičce, kluk Ladislav po tatínkovi a dědovi :slight_smile:, horší byl výběr dalších jmen - nakonec holka Adéla a kluk by byl Matěj nebo František. Případná další holka bude Anička nebo Anežka (manžel by chtěl Agnes a já Amálii), takže kompromis :slight_smile:
2. říj 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paajulle My jsme taky měli "času dost" a nakonec jsem papíry se jménem vyplňovala při odjezdu do porodnice :grinning:
2. říj 2013 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@julie89
ja si na to koupila knizku o jmenech, všechny jmena která jsou tam uvedena se nemusi davat na výjimku a je u nich i vyznam. ale fuska to byla i tak. nechteli jsme zadne jmeno co je v rodine protože u nas se dedi po pokoleních Josef a Jan a uz jich je asi 10 z každého jmena takze když se sejdeme tak hruza. Taky u kluka aby to sedelo k prijmeni, ma to na cely život.
2. říj 2013 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Půjčila jsem si knížku Jak se bude jmenovat od Knappové, sepsala seznam jmen, co se mi líbí, manžel taky. Neshodli jsme se ani v jednom:grinning: A pak se manželovi díky jednomu seriálu zalíbilo jméno, které mi předtím škrtnul v seznamu jako jedno z prvních:grinning: A tak máme Olivii:slight_smile: Kluk měl být Martin, na tom jsme se shodli hned- po našem kamarádovi, který tragicky zemřel...
2. říj 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Když jsem otěhotněla, tak jsem byla s manželem 15 let a celých těch 15 let manžel toužil po holčičce, která se bude jmenovat Kačenka (po Kačence z filmu "S tebou mě baví svět"... :slight_smile::slight_smile: takže to bylo předem dané... :slight_smile:
Ale jak píše kajovaevicka taky jsme koupili knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat a udělala si seznam jmen, co se mi líbí (taky bylo třeba jméno pro kluka, kdyby náhodou...) Líbilo se mi, že v knize je i popis jmen a zkratky, které jdou u jmen použít. Např. místo Tomáš "Tomi". Takže pro kluka se mi líbilo Tomi, Lukáš, Patrik. Pro holku třeba Veronika nebo Sára (druhé dítě si prý mohu pojmenovat já... :wink: )
Mimochodem nemáme v rodném listě zapsáno Kateřina, ale Katka. A zní to hezky! (taky dle té knihy šlo zapsat Katy, Kathy...) tak pokud váháte se jménem, doporučuji podívat se do té knihy.
3. říj 2013 ve 04:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My mame jmena 2 u klucika.Mame jmeno Matyas,protoze to jmeno se nam libilo a ja chtela mit Tadease,Matyase nebo Tobiase (jenze Tadu mame v okoli a Tobias jsem nechtela davat z duvodu,ze slavi svatek na dusicky) a jmeno Jiri mame po dedeckovi a tatinkovi maleho (plus jeste krteny Zdenek po druhem dedeckovi,ale to jmeno nepouziva)..Pak jsme meli jeste pro holcinku Sara Magdalena,Julie Anna a kdyby byl dalsi kluk,tak bud Patrik Antonin nebo Jonas,ale jeste nemame druhe k tomu...
3. říj 2013 v 06:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás vybírám já a manžel je pak odsouhlasí, když se mu líbí, případně vetuje, jemu na tom zas až tak nesejde...ale rád si vymýšlí jména, který bych nikdy dítěti nedala, a pak tak dítě před narozením oslovuje a s ním i všichni okolo :grinning: - syn byl pro něj třeba Imrich, dodneška mu občas děda říká Imríšku :slight_smile:, a už si vymýšlí další lahůdky... Syn je Daniel, další dítě bude Nikolas nebo Rebeka :slight_smile:
3. říj 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek