Jméno pro holčičku

marka128
8. srp 2018

Ahoj,
čekáme miminko holčičku a s manželem vybíráme jméno. Mně se líbí Olívie, Elen, Mia, Liliana, Anna, Eliška. Manžel chce Lauru.
Prosíme o radu i Vás. Pište prosím návrhy jmén co se Vám líbí, můžou být česká i cizí 🙂

babanci
14. srp 2018

Co Evelina?

valeriex
14. srp 2018

Mně se líbí Anastázie, ale neprošlo to. Pak je moje topka Valérie, Viola, Emílie, Anežka, dlouhodobě Stella.

babanci
14. srp 2018

Mám dospělou dceru Johanku. Byla jediná široko daleko a každý si jí pamatoval křestním jménem. Stačilo jen napsat u kadeřníka Johanka a všichni věděli. 😀

ha_ja
14. srp 2018

Čekáme Elišku. Jméno jsme měli s manželem jasné hned a je nám docela fuk, zda je jich jako máku, nemáme potřebu být za každou cenu originální.🙂

kassandra1
14. srp 2018

Já mám naopak ráda ,,tvrdá,, jména s R. Moc nemusím ty ušišlané zdrobnělé jména typu Štěpánka, Anežka, Eliška - z té se osypávám, si vždycky vzpomenu na tu uječenou pohádku s ÉÉÉliškou.

@marka128 Z vašich se mi líbí Laura a Silvie. Anča vůbec.

1nelinka
14. srp 2018

@kassandra1 aaaaa mam to s Eliskou uplne stejne boze a ja to jmeno nosim uz 33let a porad me sere😂😂

londy
14. srp 2018

@marka128 tak mi mame doma Emilii po babičce a pokud druhe mimi bude holčička tak chceme Viktorii 😉 Liliana ale byla taky na prvních mistech u nas 🙂 Stella,Ela,Elizabeth,Michaela,moje maminka se jmenovala Adélka,tu ale už ma segra 😉

semmi
14. srp 2018

@babanci ano dcera má ve školce ve třídě tři Elišky. Jinak jmeno je to hezké, ale bohužel už hodně ohrane, stejně jako Sofie.

babanci
14. srp 2018

@semmi V našem pracovním kolektivu je nyní hodně mladých lidí s malými dětmi. A jsou tu Sofie, Emy, Elišky a šíleně moc Jakubů. Z legrace říkáme Kuba o každé rodiny. 😀

hawah
14. srp 2018

Mně se líbí Mariana a Stela, manžel by zas byl nejradši za Lindu 🙂

pavlapavlapavlapavla
14. srp 2018

My mame Sarinku a Stellinku .. holkam jsou dva a ctvrt a furt za me TOP jmena ..

michaelahorakova
14. srp 2018

Tez mame lauru a take vybiral manzel

klea81
14. srp 2018

@babanci to je jak pro nějakou tetku ;o)

oliverka28
14. srp 2018

Mě se strašně libi Olivie,ale kazdy by z ní udělal Olinu. Kdybych měla holčičku tak by to byla Anna.

takyjedna
14. srp 2018

My mame Adelu a kdybych mela v zivote jeste jednu holcicku, dala bych Alice ❤️

bayt
15. srp 2018

@raschwa No promin, ale to je pekna blbost. Theodor je tak 50. pouzivane jmeno dle zebricku. Zrovna Jakub je snad na druhem miste a je jich vsude jak maku. Podivej se na rozpisy do skolky, to je samy Honzik, Kuba a Filipek. A celkem chapu, ze nekdo nechce dat hodne popularni jmeno. To je pak, ze ucitelka zavola Kubo a ozve se pet hlasu: "Kterej?" a vymysli se dalsi prezdivky, aby se to odlisilo. K cemu jmeno, ktery stejne pak nestaci k oslovovani a vymysli se dalsi, aby se to nepletlo.

alutep
15. srp 2018

My máme doma Violu a Miriam (říkáme jí Mia). Teď čekáme třetí holčičku, které dáme jméno Jasmína. Taky se nám líbila Hedvika, Malvína, Stela, Nina, Timea a Zoe. 🙂

raschwa
15. srp 2018

@bayt Já se nehádám, to máš určitě pravdu, jen se to u nás v okolních vsích sešlo jinak. 🙂 My byly v porodnici na pokoji Jan a Jakub, jako reklama na nejčastěji dávaná jména. Sestřička to ale komentovala slovy, že jsme jediný pokoj, kde mají kluci normální jména, tak zrovna asi převažovaly originální maminky. 🙂 U nás byl Jakub vysněné jméno a holt se s tím, že jich třeba ve třídě bude víc musí poprat. My byly ve třídě také tři Radky a přežila jsem to bez úhony a problémy to nedělalo. 🙂

aedoss
15. srp 2018

My máme Zlatu, kdyby byla ještě jedna holčička, tak by nejspíš byla Lada, ale líbí se mi i Zita, Nina, Nela, Linda. Nechtěli jsme jméno, které má dvacet dětí ve třídě - sama vím, jaké to je, ale chtěli jsme nějaké české.

bayt
15. srp 2018

@raschwa My byly ctyri stejneho jmena a prave mi to hrozne vadilo :(

raschwa
15. srp 2018

@bayt Tak to jo, já to nijak neprožívala. 🙂 Svým příspěvkem jsem jen chtěla říct, že i když člověk dá hodně frekventované jméno, může mít štěstí a v okolí nikdo stejného jména být nemusí a naopak i originální jméno může mít smůlu a mít svého "dvojníka". Takže odmítnout jméno, které se mi líbí, jen kvůli tomu, že je v TOP desítce, je zbytečné. Ale uznávám, že u Jana a Jakuba je ta pravděpodobnost mnohonásobně vyšší než třeba u Kvida. 🙂

kassandra1
15. srp 2018

Já se té popularitě Jakubů docela divím. U nás se vždycky říkalo: ty jsi ale Kuba...ve smyslu ty jsi ale hloupý trdlo. To samé Matěj...

ptacatko01
15. srp 2018

Máme Lilianu, říkáme ji Lili, k výběru jména se váže příběh, stalo se mi něco v 8tt po čem jsem měla naprosto jasno o jméně i že to je holčička, jak se říká, "přišlo" zhůry a přítel naštěstí souhlasil. Určitě ještě děti chci, když mi bude přáno, cesta k prvnímu byla hodně složitá. Byla bych ráda kdyby u dalšího dítka, ke mě jméno také "přišlo", za jiných okolností tedy. Mě se u chlapečka hrozně líbí Samuel, ale to se nelíbí příteli. Druhou holčičku bych chtěla Emily, možná bych byla ochotná přistoupit i na Emílii, ale to nevím jestli by mi prošlo 😁 přítel se moc netvářil 😀 a říkali by jsme ji Mili.

soleilll
15. srp 2018

@marka128 Můžete to udělat jako my - napsat favority na lístečky a jeden vylosovat. 😀

bayt
15. srp 2018

@ptacatko01 Mne se taky libi Samuel, ale vadi mi, kolik jich ted je. A Nataniel, ale to se nelibi manzelovi.

chocolady
15. srp 2018

Lina, Ingrid, Dorothea.. <3

jane_1
15. říj 2019

Laura je krásné a nezvyklé. Alžběta, Anežka, Jesica

lucca13
15. říj 2019

@oliverka28 mám Olívii a nikdy ji nikdo neřekl Olino...když už tak Olinko. Jinak nejčastěji ji oslovujeme Olí nebo Olivko 🙂

malinkata
26. srp 2023

@marka128 já chtěla Deborah. Tedy teď naposledy. Je to kluk.
Mám Kryštofa, Karin a poslední je Mikuláš

malinkata
26. srp 2023

@marka128 strašně se mi ale líbila Zoe a nově Timea.
No a když jsem dávala jména pro holku na matrice, byla to Sofie, Natálie a Laura