Jméno pro holčičku Alex, jak se vám líbí?

nikitickaa
14. kvě 2012

Ahoj holky,všem přeji pěkný den 🙂.
Chci se zeptat jak se vám líbí jméno pro holčičku Alex ne Alexandra!!Varianty snad povolené Alexis,Alexia,Alex.
Děkuji za názory a příspěvky 🙂

kalo
14. kvě 2012

Alex je krásné......Jediné, co mi přišlo divné je, jaké jména máš zvolené pro sourozence...Lojzík a Alexis....Vím, že děti spolu žít nebudou 🙂 Ale já teda volila jména sourozenců, aby k sobě hezky zněla a nebyla k sobě třeba takto vzdálená....(jako jedno echt české a jedno nevšední)

nikitickaa
autor
15. kvě 2012

@sabkaaa
jj,"bohužel" když jsem pred tremi roky cekala Lojzika,tak jsem mela taky uplne jine jmeno vybrane ale pod "tlakem"pribuzenstva ze bude asi 10 v rodu jsem podlehla,nejdriv se mi vubec nelibilo,ale ted uz jsem si zvykla a libi se mi a nemenila,kdyz se mi manzel pri prvnim rande predstavoval Ahoj jsem Lojza...no neverila jsem svym usim,kdyz jsme se seznamili bylo mu 26 a takove jmeno jsem teda snad slysela u mladyho kluka porpve a hodne dlouho jsem si zvykala 😉

jeudi
15. kvě 2012

mate vybrane krasne jmeno je to o zvyku treba jak pises o Lojzíkovi taky bych si asi těžko zvykala ale je to jen zvyk 🙂 a kazde jmeno je krasne kdyz se hezky vyslovi 🙂 a Alexis je moc hezke klidně bych do toho šla 🙂

sabkaaa
15. kvě 2012

@nikitickaa to není bohužel 🙂 prostě je to Lojzík, tak je to váš Lojzík, vy jste si zvykly, jemu to zatím nepřijde a taky si na to zvykne uplně normálně, jen to beru asi z mého pohledu že kdybych já byla Maruška a moje ségra třeba Alexis tak bych to jako puberťák možná řešila 😀 a jsem zvědavá jak se rozhodnete 🙂 Ale když se řekne Alois a Alex, tak to zní moc hezky 🙂

krystofa
2. čer 2015

Dobry den, touto skupinkou jste me moc potesili 🙂 ja mam rada at cizi jmena nebo ceska,mam rada netradicni, u prvniho ditete sem vybirala holcicku Emmu a na kluka jsem porad nevedela a ani jsem si nepripoustela ze by to mohl byt kluk :D a dnes mi doma lita Krystufek,jeste jsem chtela Mikulase,do bunoucna premyslim nad dalsim ditetem a chtela bych Noru,Adrianu,Lilianu,Amalii nebo Rozarku a i kdyz bych chtela holcicku ani nevim ktere jmeno bych ji dala nemuzu se rozhodnout, muzu se zeptat ktere jmeno se libi vam z meho seznamu