Jméno pro holčičku

eliska_m
8. zář 2015

Ahojky holky, chtela bych vas poprosit o nejake napady na jmeno pro holcicku. Libi se mi snad kazdy tyden neco jine☹ co se podle vas nejvíce hodí k příjmení Michalčáková? Kalendář uz mame snad prolistovany od A po Z. Diky moc za nápady a přeji hezký večer!

xoriska
8. zář 2015

@eliska_m My máme Kristinu - říkáme jí Tino, Kiki, Kris 🙂 . Druhou bysme rádi Karolínku. Ale na každém jménu je něco hezké. Záleží zda se Vám líbí spíš česká a nebo cizí jména ;)

lv
8. zář 2015

5slabičné příjmení - dala bych kratší jméno. Eva, Anna, Nina, Sára..zkus alespoň pár příkladů, co ti sedí - cizí, ryze české..

frndafrrr
8. zář 2015

Adina , Lada 😵

andy80
8. zář 2015

@eliska_m máte dost dlouhé příjmení, takže něco krátkého - Ema, Emma, Anna, Ella, prostě kratší jména.

janajens
8. zář 2015

@eliska_m ahojky za me jméno Iveta

ninive211
8. zář 2015

K tak dlouhému příjmení určitě krátké jméno,maximálně dvojslabičné. Kolegyně je příjmením Bartošíková a sama se jmenuje Kateřina a má dcery Karolínu a Kristýnu...no než ty holky se podepíšou..za mě fakt krátké. A spíš nějaké to české než třeba Sofie. Možností je milion, záleží i na tom, co se líbí tatínkovi. V tom vám žádná diskuze nepomůže, leda sem napsat vaše favority jako tipy.
Jinak my máme Elenku a případná druhá holčička by byla možná Nina (tatínek si přeje).

17mirka
8. zář 2015

Já mám první Anetku a druhá měla být Stela ale máme kluka 🙂 Taky máme dlouhé příjmení tak jsem to hodně řešila a Stela se mi moooc líbila 🙂 🙂

mirin89
8. zář 2015

mně k tomu sedí Lucie 🙂

lesni_vila
8. zář 2015

To je hodně individuální, ale také bych volila krátké jméno. Mě se líbí např. Ema nebo Linda.

terinda
8. zář 2015

Iva, Ema, Zora, Nina, Eva, Laura.... hlavně ne delší 😉

anniesfibis
8. zář 2015

Nspadla me hned Lucie 😆 nebo Lili

apple11
8. zář 2015

Mně se strašně líbí Zlata. Příjde mi to strašně nedoceněný jméno. Skoro ho měla naše :D

leeloo_x
8. zář 2015

my cekame Elenku 🙂 Sice neni nejkratsi, ale hodilo by se..

mercedesse
8. zář 2015

Já vždycky chtěla Lucinku nebo Šárku.

madulinka
8. zář 2015

My máme Marii a taky 5ti slabičné příjmení.. Líbí se mi i Diana, Laura, Linda, Sofie, Thea 🙂 ale myslím, že k vašemu přijmení jdou spíš ty více české - nebo třeba ta Ema.. Jmen je opravdu spoustu.. 🙂 taky jsme měli problém s výběrem 🙂

urum
9. zář 2015

dala bych max. dvouslabicne jmeno. Dala bych neco bez zmekcujicich a prodluzujicich souhlasek, protoze ty uz jsou obsazene v prijmeni. Dala bych Jana, Eva, Dita, Rita, Karin, Anna, Dana, Chloe

veveruska007
9. zář 2015

Jsem pro Lauru, my ji máme a říkáme jí Lolo, Lolčo a když se zlobím tak Lolino :D

hapajo
9. zář 2015

Co treba Nela? A Sara by slo velmi pekne k vasemu prijmeni.

mmaiuska
9. zář 2015

@hapajo: Sáru budeme mít u nás už v lednu 🙂
😉

pecora
9. zář 2015

Nam se moc libilo jmeno Nora, neni tak caste ale v tomhle tezko radit. Misto Nory mame ted Davidka a dalsi bude urcite Nora 😀

nalja
9. zář 2015

První syn měl být Zoe a druhý Evelínka a já doufám, že potřetí to vyjde a budeme mít Rozálii nebo Josefínu. A na nějaké dlouhé podepisování bych zřetel nebrala, stejně se provdá a co tak kolem sebe sleduji, ženy si nechávají dvě příjmení a to je podepisování ještě delší nehledě na křestní 😉

adji
9. zář 2015

Lucinka 🙂 K příjmení se moc hodí, spousta variant k oslovení, nádherně zní...

pavlapl
9. zář 2015

Já mám Haničku a Andělku, ale k tvému příjmení by se hodilo krátké jméno jako Hana, Anna, Eva, Iva, Ida atd.

kessien
9. zář 2015

My máme také dlouhé přijmení. A máme Karin. To se mi moc líbí, znám strašně málo nositelek toho jména 🙂 Jinak se mi dřív líbila ještě Ela, ale pak jí stihla dát švagrová, dřív jak já, tak mi to bylo blbé. Jinak se mi líbí ještě Barbara, Dominika, Darina.

victress
9. zář 2015

Diana, Ellen, Viola, Doris, Luisa

michaela2310
9. zář 2015

My máme Valentýnku, ale k vašemu příjmení bych volila něco kratšího ... Viola, Vanda, Diana, Sylva, Laura, Ella, 🙂

jaja01k
9. zář 2015

Tereza, Marta, Pavla.

petapetruska
9. zář 2015

@eliska_m já bych dala Lenku....🙂

ninive211
9. zář 2015

@petapetruska Joo, k tomu příjmení by to docela šlo 🙂 Sama jsem hrdou nositelkou tohoto jména a je strašná škoda, že dneska se téměř nedává. No jo, za nás (1.pol. 80.let) byla naopak "přelenkováno".

lenka27
9. zář 2015

co třeba Lea nebo Beata