Jméno Uljana pro holčičku. Líbí se vám?

oklementieva
12. únor 2016

Maminky, poraďte prosím. Líbí se nám s manželem jméno Uljana. V Česku je skoro neznámé. Líbí se vám nebo vůbec? Děkuji za názory.

magdalenax
12. únor 2016

Upřímně - mně ne

kika_21
12. únor 2016

Líbí, ale české není. Lenin byl snad původně Uljanov, ale to bylo asi příjmení, ne? Něco jiného se Vám nelíbí?A taky je to s příjmením trochu jazykolam- poměrně dlouhý-třeba v první třídě, sedíc vedle Jana Kosa, bude cítit, že to není fér. 🙂

axlaranda
12. únor 2016

Ulje je chorvatsky olej, jelikoz tuhle rec ovladam, tak se mi to jmeno zda mastne. To samozrejme neni dulezity... Ale navic se cechum lj vyslovuje dost spatne. Mam kamaradku Ljubu a vsichni ji rikaji Luba. Predpokladam, ze tahle holcicka by potom znela jako Ulana nebo Ujana... Asi to neni dobry napad...

oklementieva
autor
12. únor 2016

@kika_21 No mám z toho obavy že většina právě vzpomene toho Lenina i když to bylo fakt příjmení. 🙂

magdalenax
12. únor 2016

Neradím, to je věc Tvoje a tatínka. Mě se třeba hrozně líbí Karolína, Viktorie a vyhrává Alžběta , -to je prostě krásné, vznešené jméno, které se dá krásně i zdrobnělit a v každém věku má prostě co do sebe. Z těch kratších se mi líbí Jana, Marie a Dana

oklementieva
autor
12. únor 2016

@axlaranda Díky, taky jsem si to myslela. Manžel totíž perfektně ovlada ruštinu a umí to vyslovit dobře. Ostatním to bude dělat asi problémy, hlavně dětem ve školce.

ninive211
12. únor 2016

U nás v Albertu dělá shodou okolností jedna Uljana, je to nejspíš Ukrajinka (i když mluví slušně česky, má dost přízvuk)😀 Pokud nejste cizinci, ale oba Češi, tak bych ho nedávala, fakt zní rusky (já neuznávám ani to, že čeští rodiče pojmenují svoje dítě např. Kevin, jako proč proboha???)

magdalenax
12. únor 2016

@oklementieva Což o to, já to taky vyslovím, ale nakonec všichni zůstanou u Jany a bude mít nakonec problém hlásit, nejsem Jana, ale Uljana

blecha94
12. únor 2016

Mně se nelíbí. Ale dám vám radu, pokud jste s tím ty i tatínek dítěte spokojení, kašli na to, jestli se to líbí tý a tomu. Je to vaše věc a jestli toužíte dát své dceři jméno Uljana, tak jí ho prostě dejte. Lidem se nezavděčíš, ať si vymyslíš cokoliv, vždycky se najde někdo, kdo ti vysvětlí, proč je to jméno pitomý a k ničemu. 😀

magdalenax
12. únor 2016

@blecha94 Souhlasím naprosto

oklementieva
autor
12. únor 2016

@magdalenax v pohodě. Jsem ráda za každý názor. Určitě nechci aby jméno mělo ř, ž nebo š. Cestujeme často do Ruska, tak třikrát do roku. Možná že v budoucnu se odstěhujeme pokud se manželovi podaří rozjet tam podnikání. Ale zatím vychováváme děti tady. Pravděpodobně tady budou chodit do školy, tak nechci aby se cítili dívně kvůli jménu. Zaroveň aby to jméno neznělo blbě ani v Rusku. Ach jo... je to těžké. 🙂

magdalenax
12. únor 2016

@oklementieva Tak co Lenka?

kafr
12. únor 2016

Ahoj, jsem rocnik 81 a jak se jmenoval Lenin netusim- toto bude problem tak mozna babicek. Mame znamou Ljubku a problem s vyslovenim Lj nemame... Takze tady bych problem nevidela
Problem bude v podobnosti s ceskou Janou a rozdelenim slova na slabiky: Lju-ba, Ul-ja-na= proste se to samo na tu Janu rozdeli...
Taky je dulezite spojeni s prijmenim, ruzne variace jmena a zdrobneliny a v ne posledni rade i posmesky, ktere jsou schopny vymyslet deti ve skole.

ninive211
12. únor 2016

@oklementieva Elena?
@magdalenax Lenka jsem já 😀 Ale zní mi teda typicky česky, nevím jestli v Rusku je Lenka známé

oklementieva
autor
12. únor 2016

@ninive211 no já právě pocházím z Ruska. Ale už 8 let bydlím v Česku. Svedl mě před roky český chlap a jsem tady. :D

ninive211
12. únor 2016

@kafr No tím, že nevíš, jak se jmenoval Lenin, bych se zrovna nechlubila, ono se to učí v dějepise na ZŠ 😉(jsem r. 84)

anetka1701
12. únor 2016

Mně se to nelíbí (a to mám dceru Marinu) ale jestli se to líbí vám, tak to klidně dejte :o) Na mně taky koukali divně a tedka se to všem líbí :o)

ninive211
12. únor 2016

@oklementieva Aha. A tak třeba Olga je ruské i české jméno (i když v ČR nyní není zas tak běžné, spíš u generace našich maminek)

magdalenax
12. únor 2016

@ninive211 V Rusku je Lena..., zní to tvrději, ale i tady tak někdo Lenkám říká, i když se mi to osobně nelíbí. Lenka je jméno jemné, není třeba jej zdrobňovat

kafr
12. únor 2016

@ninive211 opravdu pred tebou smekam, pokud si ze ZS pamatujes opravdu kazdou informaci, kterou ses ucila...
Proste si nemyslim, ze se bude lidem bezne vybavovat Lenin...

eva118
12. únor 2016

Co třeba Světlana?

oklementieva
autor
12. únor 2016

@kafr Ano, holky tu pišou, hlavně že se líbí nám. Ale nejsem až tak toho názoru. Hlavně aby pak výmysl rodičů neublížil dítěti.

xpila
12. únor 2016

@magdalenax Tak Lena není zas tak neobvyklá ani tady, nějaké znám a jsou to čisté Češky.

@oklementieva Mně se jméno nelíbí, ale pokud vám oběma ano, tak si ho dejte a je jedno, co si o tom myslí ostatní. Jen taky dost záleží na příjmení, aby se to třeba dohromady špatně nevyslovovalo.

magdalenax
12. únor 2016

A už to mám, - dejte dvě a máš to vyřešený

oklementieva
autor
12. únor 2016

@ninive211 Olga jsem já. Do toho bych nešla. :D

oklementieva
autor
12. únor 2016

@eva118 to se nelíbí ani mě ani manželovi. :(

magdalenax
12. únor 2016

@oklementieva Zní docela dobře Jana-Uljana-......, že?

anetka1701
12. únor 2016

@oklementieva Tak se ještě zamyslete, třeba vyberete něco jiného :o) Pokud si nejste jistý, je to na pikaču...

gepe
12. únor 2016

@oklementieva tak pokud by se nejake deti vysmivali kvuli jmenu, tak je jedno zda to bude Uljana (ula, jana, ana, ulja,uja), nevo pepicka, janicka ci lenicka 🙂
Jak uz psaly holky, neres co si kdo mysli a dejte jmeno pocitove a aby nelamalo jazyk, kdyz by se vyslovovalo i s prijmenim. Nemusite mit preci jmeno hned ted 🙂
Napr moje dermatolozka, ktere je snad uz pres 90, ma krestni Milka 🙂 kdyz nekdo bude chtit byt zly, bude i tak.

oklementieva
autor
12. únor 2016

Holky, a co Alexandra?