Jsem těhotná?

enpru
14. srp 2018

Je mi bohužel zatím 16 let, takže bych nerada byla v tom.. Nedávno jsem měla menstruaci a u konce jsem měla styk a stala se nehoda. Ten den jsme jeli ještě pro nouzovou antikoncepci, to může být tak 3-5 dnů zpátky řekla bych a dnes jsem zase začala tmavě špinit a já nevím, jestli jsem jen paranoidní nebo jestli jsem v tom. Test jsem si zatím nedělala a nevím, kdy ho použít, aby jsem si byla jistá. Jak tedy můžu poznat těhotenství? Špatně mi může být i z nervozity..

vendelinka08
14. srp 2018

To že špiníš je důsedek pilulky po a hormonální nerovnováhy, která to způsobuje... myslím, že těhotná nejsi.... asi bych počkala na další menzes... ale počítej s tím, že to teď můžeš mít rozhozené právě kvůli té pilulce....

xkalisto
14. srp 2018

Poznáš to akorát testem. Jestli si vzala plan B tak bych se moc nestrachovala. Ale jestli špinis nějak výrazně bez důvodu tak možná zavolej raději spíš na gyndu.

katkatris
14. srp 2018

@enpru Některé ženy sice ovulují už při konci menstruace, ale myslím, že těhotná nebudeš. Vzala sis pilulku po a proto špiníš, počítej s tím, že budeš mít teď menstruaci rozhozenou. S těhotenským testem počkej až ti vynechá plánovaná menstruace a až pak si ho udělej. Pro příště si pořiď antikoncepci nebo kondom, protože přerušovaná soulož není dobrá antikoncepce, jednou ti to nemusí vyjít.

ruzicka06
14. srp 2018

@enpru Pokud jsi vzala pilulku ,,po", měla by Tě chránit. Já ji jednou před x lety vzala taky z nouze a měla jsem to stejné, také špinění, menstruace rozhozená. Rozhodně doporučuji nějakou vhodnou formou antikoncepce, buď prášky nebo kondom. Jak se píše už výše, tak přerušovanou soulož taky nedoporučuju, hlavně když jsi ještě takto mladá. Držím palce, ať to dobře dopadne!