Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

lila794
3. črc 2008

Chlop - perfektne fotky!!!! Jaj, ako vam zavidim. My musime byt teraz doma, maly ma nepriechodny slzny kanalik, tak mu ho preplachuju a nesmie mu nafukat. A dnes sme boli aj ockovat, tak nech si, chuda nase, trochu oddychne. Ale zavidim vam - zdravo. A poriadne si uzite hrebenovku!!! Potom hodte nejake fotecky, nech sa aspon takto s vami poturujem.
Inak, vyzerate super partia - horali jedni! 🙂

aponchie
autor
3. črc 2008

ja jsem v dolech akorat tak a uz se neskutecne tesim..kurna celej rok se honim sem a tam a misto abych se valela nekde na plazi jedu na dovcu lozit po horach a potit se 😀

lila794
3. črc 2008

A co by si tam asi robila? Ja by som umrela od nudy!!! Len pozor, teraz vraj maju byt burky. Na horach bude veselo. A idete aj na to Morske oko?

aponchie
autor
4. črc 2008

no kaslem na to asi 10km ona nema sanci ujit a proto hledam jeste narychlo tu krosnu pac jinak zblaznime z ni ..loni byla paradni to sla jak drak a ted chce porad na ruce na konicka no proste se ji uz tolik nechce takze nez ji nosit na rukach a zkazit si dovcu to radsi v krosne,akorat mi blbci zadnou nemame takze ted v jejich 3a neco letech ji budeme kupovat 😀 ale nechce se mi davat 5tacu za deuter nebo salewu ale asi nic jineho nezbude pac ty ostatni nejdou do 20+kg a ona ma uz 18 a taky to polstrovani at je dobre pac to neni zadne pirko tak at zvladneme aspon blbej Hrebienok 😀 😀

lila794
4. črc 2008

Ved jasne! Pojdete, ked bude vacsia. Myslim, ze do tych krosien sa oplati investovat, pokial ich budete vyuzivat. A podla mna treba kvalitnejsie, nech sa v tom dietatko citi fajn. Tak prijemnu dovolenku a ked pojdete cez Liptov - mavajte!!!

adetka
4. črc 2008

ahojte... my sme boli na dovolenke... ale v Bratislave... u mojich rodicov... takze sme akurat kazdy den chodili na nejake to jazero... a zo tri krat po Krpatoch... ale to sa dalo aj s buginou 😀 ...

zajtra ideme na tyzden do Nizkych tatier... do Alvy... sa tesiiim... na nejaku tu turistiku beriem Patapum... v krosnach mi Mirka place (ked sme skusali)... takze mame na plane kupanie v liptovskom Jane, muzeum Liptovskej dediny (chovaju tam aj nejake specialne plemeno koni), povozime sa na lodke po Liptovskej Mare... a dame si cvicne aj nejake tie vyletiky... ked sa bude dat...

zelame pekne turistikovanie s detickami 😉

lila794
4. črc 2008

Takze Adetka, aj vy mavvajte, ked budete na Liptove!!!! 🙂 🙂

tina78
4. črc 2008

Chlop, tie fotky sú úžasné 🙂 🙂 , fakt! No, my zatiaľ s malým nemôžme podnikať túry, lebo s ním cvičíme Vojtovku, za jedno, časovo sa to nestíha a keby som mu už aj jeden den odpustila cvičenie, tak naposledy nam na rehabke povedali, že nemáme malého dávať sedieť, takže musíme zatiaľ zabudnúť na krosničky, ktoré sme si kúpili, škoda, keby som to vedela skor, tak by sme kkupovali nejaký iný nosič ☹
No čo už, ale ved raz prestaneme cvičiť a potom to dobehneme 🙂 a na to sa teda riadne teším!

tina78
4. črc 2008

Lila, tak to mi je ľúto s tým slzným kanálikom, aj my sme to absolvovali, najprv ked mal malý 6 týždňov, to sa mu po 4 preplachoch upravilo a potom sa mu tam o 2 mesiace vrátil zápal, tak si chúďatko vytrpel.....

adetka
11. črc 2008

to tu vsetky turistikujete 😕 ... my sme sa pred chvilkou vratili z dovolenky na liptove... ale kedze slecna nechcela byt ani v pozicanych krosnach, ani v patapume (minuly rok som ju v nom prenosila takmer cele leto)... tak sme mohli cjhodit iba tam, kam mohol kocik... alebo kde sme ju vladali nosit...

1. den: plavanie lodkou po mare, a kupanie v besenovej (na lodke bolo krasne... a v besenovej sa celkom fajn kupalo)
2.: muzeum lipt dediny v pribiline, strbske pleso (hrozilo zle pocasie, slecna sa chcela v strbskom plese kupat)
3. den: lanovkou na Chopok (Lukova) a trosku po nom pochodit, a kusok po kvacianskej doline (na Lukovej fajn, krasne vyhlady a po Kvacianskej sme daleko nezasli... slecna sa stale chcela nosit na rukach)
4. stvrty den: po asfaltke na ziarsku chatu... (slecna vacsinou v kociku, zvladli sme aj tri dazdiky, cesta fajn, na chate velmi prijemne.. a naaadherne pohlady na zapadne tatry)
5. den: westernove mestecko (nechcela som tam ist, som si myslela, ze je to gyc... ale boli tam super akcie, zvieratka, vlacik, vystupenia zvieratiek... takze Mirke a nam sa to velmi pacilo)

(kukuk foto)
o 4 tyzdne nas caka tyzdenny pobyt v Starej Lesnej (iba ja a Mirka... bez auta)... tak sa uz teraz opat tesim

sue
13. črc 2008

Ahojte... môj ocino odišiel v piatok do Chamonix - výstup na Mt.Blanc... tak nám držte palčeky, aby sa v zdraví vrátila celá výprava 😔

aponchie
autor
13. črc 2008

sue ..zavidim 😵 to musi bejt nadhera ten vyhled..neboj se neni to zadna lehka tura,ale taky je celkem bezpecna 😉 jestli ma zkusenosti

sue
18. črc 2008

...tak píšem, že na Mt.Blanc vyšli v utorok ráno presne o deviatej, z 10 člennej výpravy došli hore 5, domov sa vrátili všetci 😅 našťastie 😔

schiffa
25. črc 2008

Jejda, tady je tema hory - hned bych nekam jela. Tak vam zavidim vsem co se nekam vydavate, hned bych se pripojila! Da se to podnikat s detmi? A od ktereho veku?

Loni jsem byla na Himalajich a bylo to krasne. Teda zadny sileny vylez to nebyl, jen tak na upati, a jelikoz to bylo mimo sezonu (obdobi destu - tedy mala viditelnost), tak ten vyhled byl taky omezeny. Nicmene jsem si tehdy rikala, ze se tam letos vratim v sezone a zkusim bud Mt. Everest (zakladni tabor) anebo okruh Anapuren (ten mne laka vice). No, ted cekame mimco, tak to asi uz nevyjde. Prave proto se ptam jestli ma nekdo zkusenosti s trekkingovymi turami s ditetem.

aponchie
autor
25. črc 2008

me to ceka za par dni..doufam,ze tatry budou v cajku..ted tam nejak silene prsi 😝

sue
25. črc 2008

Schiffa, určite sa dá aj s krpcom a podľa mňa je jediným obmedzením zlé počasie, inak neviem o ničom, čo by prckom vadilo... samozrejme, že nie ťahať hneď na 3tisícovku, ale inak sa to dá 😅

aponchie
autor
26. črc 2008

zdravim..kdo je v tech Tatrach na dovolence jak sme se domlouvali,ze bychom se potkali? 😀 nam se to uz blizi

sue
26. črc 2008

Aponchie, pozerám, že je to takmer náš dialóg... kde zmizli všetci turisti? Však pršíííí 😝
My sme tento týždeň v daždi pochodili čo-to po Morave, faaajne bolo...
Aponchie, kedy sa chystáte do Tatier? My ideme teraz v piatok do Krkonoš... tak snáď sa neminieme, či hej? 😕

aponchie
autor
27. črc 2008

sue jedeme za 10dni uz se tesim jak male dite ,ale resime nafofr krosnu nase chyba ,ale snad to zvladneme pac neverim ,ze to mala ujde ja mam planu do aleluja a ona ma male nozky..dodaci lhuta je prave 10dni jinak bych musela koupit pekelne drahej Deuter 😝 a hned jak se vratime jedeme po CR a pak v zari alou cizina ale uz bez hor..hlavne sem zvedava jak nam vydrzi plastenky 😀 sem koupila v tesku takovej malickej pack za 30kc 😀 jako na tu dovolenou aspon at to vydrzi 😀

martina.d.
27. črc 2008

Ahoj baby, tak môjho muža čaká Mont blanc v piatok. Dúfam, že to zvládne. 😀

adetka
27. črc 2008

ahoj aponchie... tu sme... odchadzame 9 augusta... 😀 ... bola som u nasich v Bratrislave... ja svoje plany musim krotit... slecna odmieta (s revom) byt v patapume, alebo krosnach... takze musim chodit kam moze aj bugina, pripadne, kde ju viem nosit na rukach... ale urcite vybehneme na Popradske, Hrebienok (maximalne Zamkovskeho chata) , den stravime v tatranskej Lomnici (je tam okrem stareho muzea aj muzeum tatranskej prirody), vyvezieme sa na Skalnate pleso... kupat sa asi iba do Popradu, pozrieme Kezmarok... 😵

aponchie
autor
27. črc 2008

ahojky to su rada jeste si na sebe musime vymenit telefony a ja si musim aktivovat roaming ne jak posledne az na miste!! 😀 nevis jake je pocasi tedkom?ja musim tu krosnu akutne doresit nebo me picne!..a mam obavu ze to nestihnou poslat do te doby..jeden den chci taky na Skalnate pleso ,ale ja jsem chtela puvodne jit pres Hrebienok pesky pohlednout na vodopady dat si tam pivko a pokracovat lesem az tam a pak slezt dolu do Lomnice a to bez krosny nepujde ani za mak..no a myslis,ze date i Soliska?nebo je to moc odvazne?

sue
27. črc 2008

Martinka, držíím päste 😉
Aponchie, ozvite sa potom a dobehneme kuk na nejaký výletík, hmmm?

martina.d.
28. črc 2008

Sue, ďakujem. Určite to bude riadna makačka. Chceli sme ísť aj my s ním do Chamonixu, ale nakoniec sme to vzdali kvôli dlhej ceste. Možno nabudúce. 😉

adetka
28. črc 2008

aponchie... teraz je v tatrach vraj krasne... uvidime ako bude ten tyzden... a Solisko bez krosien (ona mi v nich neskutocne reve)?... s malou len na mojich ramenach, alebo na rukach?... asi nie... ziadne stity... tento rok nie... zial... este mozno na Sliezsky dom s kocikom... slecna sa chce este vela hravat s kamienkami a kvetinkami (ma 20 mesiacov)... a po obede mi spava... 😅

adetka
28. črc 2008

aponchie... poslala som ti IP moje cislo... mozno este skusim slecnu nasukat do patapumu (ak bude protestovat, tak nie)... ale asi spolu urobime iba nejake oddychove vyletiky, navstevy muzei (v lomnici je jedno z vypchatymi zvieratkami)... pripadne sa mozme spolu ist kupat do nejakeho termalneho kupaliska 😉

aponchie
autor
28. črc 2008

tak ten termal by byl super a kterej doporucujes ?posledne sme byli ve Vrbove a teda nic moc..nas tehdejsi premier Paroubek tam byl vyfocenej s tou svoji Petrou a je to tam jak zasekle v 80tych letech ..jestli znas neco lepsiho pobliz Tater pisni kuknu na netu..nas zatim zaujala Besenova ,ale nevim jaka je vzdalenost od Tater..?posli ti taky cislo 😉

adetka
28. črc 2008

Besenova je super... je vsak zhruba 70 kilometrov od Popradu (asi hodina cest autom)... Tatralandia je iba kusok od Besenovej... mozno o 10 km blizsie...
v Poprade je vsak Aquacity: http://www.aquacity.sk/leveltwo.aspx?id=32&ekme... (podla stranky tam maju novy detsky kutik, plno bazenov, cenovo podobne Besenovej a Tatalandii, a od Lesnej je to iba kusok) 😉

aponchie
autor
28. črc 2008

adetka ja se kuknu ,no ten Vrbov fakt uz jen ve stavu nouze pac je to drahe a hnusne ,ale zase nam posiluje koruna tak se uvidi kazdopadne me se libi ta Besenova moc a Tatralandia je silene draha sem slysela ne?nezeby na tom az tak zalezelo ,ale nevyuzivame vubec zadne tobogany tak mi prijde zbytecne se tam vyvalovat spis ty termaly chapes mame jich malo v CR 😀 a huraaa krosna je na ceste 😀 ja uz se tak tesim,ze me se stava pscyhopat kazdym dnem co se blizi dovolena ja uz imaginarne balim a jen prosim pocasi at je prijemnych 25C max!!a dest jen v noci 😀

lila794
29. črc 2008

Ahojte, som tu davno nebola, tak uz sa vam blizia dovolenky, co? My este nemozeme nikde, maly tiez nechce byt v nosici a na krosna este krpaty. Tak my stale po dolinkach s kocarom, lebo aj na rukach mi je tazky, skoro 9kg a len tri a pol mesiaca 😝 a ja som drobec 😀

Sue a Martina, aj kamosi idu teraz na Mt. Blanc, neviete, ci tam treba sprievodcu?