Kamarádka silně zanedbává 3leté dítě, mám zasáhnout?

klarionela88
9. zář 2015

Ahoj jdu se sem poradit...je mi z toho totiž smutno...kamoska má chlapečka jsou mu tři.. přijde mi podviziveny...je kost a kůže ..základní návyky co byste čekaly vůbec nezvládá a neumí ..ona se o něj moc nestará ...za dva dny strávené sní jsem vypozorovala totální nezájem o to jestli je nebo není napapany...nos mu nevycisti kapky nedá ...dítě spolu dusi se ...uspává ho tak ze ho tři hodiny sikanuje v posteli ...mlátí ho řve ná něj...tahá ho po hospodách kde se huli tráva...ano i ona huli... Neoblika ho pořádně...včera mi celý den strkal do prcka bral mu hračky a přistihla jsem ho jak na fwro ku jde a mého syna bouchal do nosu pěstí... Ptám se mám to někde nahlásit?? A kam...já vim ze to není moje dítě ...ale je mi ho líto vypadá tak zubozene pořád čeká ránu....ona je nezodpovědná...podotýkám ze před 14 dny porodila druhé a dala ho k adopci za což sem docela rada protoze by trpěl taky....co stim? Bojím se ze ten tříletý ji nepřežije zimu.... Ona je ukricena nervni mlátí při každé příležitosti nikdy mu nic nevysvětlí...jen rev a rev

kecalka2
25. lis 2015

Zakladatelko nečetla jsem celou diskusi ale nahlaš to na sociálku.Jde udělat i anonymní udání.Nezavírej před touto situací oči.Jednou by sis mohla vyčítat že jsi nepomohla a už je třeba pozdě :( Prosím dej vědět jak to všechno dopadlo.Je mi z té situace moc smutno

micaella23
18. čer 2016

*****ahoj holky *******

O co jde - obcas prochazim kolem Karlova namesti, parkem, nekolikrat jsem tam zahledla 2fetaky/ opilce, takovy 2v1, matku a otce s malou cca 9m holcickou, jejich stav byl priserny, dite zanedbane, 3x jsem na ne volala mestaky at prijedou se soc. pracovnici a vyresi jejich (ne)starani se o dite at je pak pracovnice navstivi ,,doma,, - cokoliv.... nic se nedelo ani nedeje, dnes tam byla akce a volala jsem znovu ( kdyby me nikdo nezavrel, tak dite okamzite beru z kocaru a nechavam si ji ) Uz nevim jak postupovat, nic o nich nevim, nevim kde bydli, jsou tam porad v tom parku s tim malym chudackem a policajti uz vi o koho jde - nezajem. co mam jeste udelat kdyz jsou tak neschopni? Jen jim zkontroluji doklady a nechavaji to ladem. Na socialku jsem take volala at je nejaka pracovnice se mnou jde zkontrolovat- nic - jen reci jak se mi ozvou atd atd. Mam chut vrazdit uz nevim na koho se obratit, nemate podobnou zkusenost? Vite co dal delat? Ja to takhle nemuzu nechat nemuzu kvuli tomu ani spat://

guinea
18. čer 2016

@micaella23 Ahoj, to je opravdu hrůza, jediné, co mě napadá, je zavolat do televize. Většinou až když taková Nova odvysílá nějakou srdceryvnou reportáž, odpovědná místa začnou fungovat...

micaella23
18. čer 2016

@guinea dobry napad! Tohle me fakt nenapadlo, dnes tam byli nejake stanky a pan z ochranky rikal sam - no jo, to je znama firma.. Se ho ptam - tak proc nezavolate policajty, kdyz to tu mate na starost a vidite od rana, co tu vyvadeji... hlavne ze nadaval lidem, jak odkladaji kelimky vedle kose.. No video a foto mam tak to poslu do tv. To by fakt mohlo zabrat.dekuju

guinea
18. čer 2016

@micaella23 Jsi opravdu moc hodná, že to řešíš! Prosím napiš pak sem, jaký vývoj má situace.

micaella23
18. čer 2016

@guinea urcite napisu, asi to bude na delsi dobu, ale dam vedet.....

verena
18. čer 2016

@guinea
@micaella23 to s tou tv mě taky napadlo, je smutné, jak u nas ve státě věci fungují. A většině lidí je to jedno. Dneska je každý rád, že má klid a nemusí nic řešit. Jsi super, ze se staras🙂

karlajasmine
19. čer 2016

@micaella23 nebo to dej na Facebook ty fotky a videa at to lidé sdílí? Dej to "veřejné" ať fotky vidí kdokoli, čím víc lidi to uvidí tím víc se ostatní zapojí a bude se to řešit.

guinea
1. srp 2016

@micaella23 Ahoj, dnes jsem zase viděla v novinách nějaký článek o tom, jak mezi opilými bezdomovci žije tříleté dítě, spí na zemi a všichni jen "prošetřují" situaci, tak jsem si na tebe vzpoměla. Podařilo se ti něčeho docílit?

hejsa
1. srp 2016

Klarionelo,okamžitě zakročte a nahlašte na sociálce!mimochodem - fakt je to kámoška? 😢