Kanadské borůvky. Pěstujete je někdo?

jabber
24. črc 2008

Pěstujete je někdo? Můžete mi dát nějaké tipy a rady, co a jak s nimi, co se jim líbí nebo nelíbí atd, prostě všechno? 🙂 Dík

eliade
24. črc 2008

jsou fajn,dozrávají postupně,takže jsou po celé léto.Je dobrý mít dva keříky pár metrů od sebe.Prý nejsou samosprašné.Ale to asi najdeš kdekoli na stránkách věnujících se floře.Já stihla jen jednu úrodu,protože mi je sežrala koza.Ale jsou výborný.

třeba tady : http://www.topzena.cz/clanek-818-Kanadske_boruv...

jabber
autor
24. črc 2008

eliade - díky 😉 a ty máš jakou odrůdu? A máš ty vysoké nebo ty menší? Já nějak nevím podle čeho se rozhodnout 😅

eliade
24. črc 2008

no právě,že už nemám žádný 😠

sonisek
24. črc 2008

ahojky, naši je mají taky na zahrádce a jsou teda boží 😵 😵 Nevím kolik tam mají keříčků, ale borůvek je dost a jsou vysoký asi půl metru?? Teď si nejsem jistá...

miresta
24. črc 2008

ahojky, neviem ti presne poradiť ako ich pestovať, ale majú ich moji svokrovci, sú naozaj po celé leto, sú výborné a nefarbia až tak ako klasické. Výšku majú asi 1,2 m a treba im vytvoriť prostredie ako v lese. Takže zasadiť ich po blízku stromov. Naši ich majú za domom, kde majú aj ostatné kríky - egreše, ríbezle a tiež stromy ako slivky, hrušky ale aj ihličnaté. Rastie im tam všetko krásne a spolu to aj pekne splýva.
Dúfam, že som ti aspoň trochu poradila. pa

kupinka
24. črc 2008

No,já je mám,ale nesadila jsem je,to děda 😅 Vím,že musí být aspoň 1,5metrů hluboká jáma a do ní se musí navést lesní hlína....jsou fakt skvělé a taky veliké oproti těm lesním...a každý rok je přihnojuji hnojem,asi proto je mám takové obrovské ty plody....

jabber
autor
24. črc 2008

Holky, díky moc 🙂 já je znám a právě vím, že jsou bezvadný, veliký....mňam mňam 🙂 a proto je chci 😵 . Jen se nějak neorientuju v těch odrůdách - ale ono je to asi více méně teda fuk. A že nebarví - to je super - z toho jsem byla poprvé úplně v šoku 😀

nobody
24. črc 2008

v Kanadě je všecko velký 😀

jabber
autor
24. črc 2008

nobody - ty si děláš srandu, ale když jsme tam byli na borůvkách, tak jsem vážně zírala 🙂 - to jsem do té doby v životě neviděla 🙂

nobody
24. črc 2008

šak to píšu 😀 😀 😀 😀

jabber
autor
24. črc 2008

😀 😀 😀

nobody
24. črc 2008

je tam všechno veliký ... jeden lékař na půl tisíce obyvatel

prostě všechno 😀

jabber
autor
24. črc 2008

a ty medvědi 😕 😀

nobody
30. črc 2008

a ty javory 😀

jabber
autor
19. říj 2008

no tak vida 😀