Kde prodat/darovat (nové) dětské oblečení?

ah1234
30. črc 2019

Ahoj,

máte nejaký typ, kde sa skutočne dobre predáva nové detské oblečenie? Malý rastie pomalšie ako si príbuzní myslia, tak mám doma veľa úplne nových kúskov, ktoré mu v sezóne boli veľké a zostali a je mi ľúto všetko darovať ďalej, keď je väčšina tých vecí ešte nevypraná. A použité kúsky by som rada niekam darovala, kde najlepšie? 🙂

moxha
30. črc 2019

Velmi těžko se ti to bude prodávat,neb dnes je toho hrozně moc...Oblečení můžeš darovat nějaké charitativní organizaci ( třeba kontejnery na obleky),možná i dětský domov či nemocnice

ah1234
autor
30. črc 2019

@moxha ja to prave nechcem davat do tych kosov.. nejak neverim tomu, kam to ide :( nehovorim, ze mam k tym veciam citovy vztah, ale priznavam, ze kupujem malemu celkom pekne vecicky, ktore nie su najdrahsie a staram sa o ne (nema flaky, zmolky atb) a nejako mi je toho luto. Kludne by som to darovala nejakej mamicke, co by to potrebovala, ale proste prave mi pride, ze take nie su, jak pises, je toho hrozne moc.. :(

sudylichozrout
30. črc 2019

@ah1234 vetsinou to dobre jde do kojenaku, azylovych domu. Nevahala bych.

pipi_puncocha
30. črc 2019

Já teda myslím, že zájem by byl.. I tady by se určitě našly nějaké mámy samoživitelky nebo v těžké situaci co by za to byly vděčné. A třeba sama za sebe můžu říct, že finančně jsme na tom asi nadprůměrně, a i tak cca 2/3 věcí pro miminko mám z druhé ruky z důvodu ekologičnosti a prostě proto, že mi to přijde škoda, že se to nevyužije do maxima.

Plus třeba na facebooku jsou různé skupiny, kde probíhají aukce a výtěžek jde potom na pomoc zvířatům/dětské organizaci atd. Momentálně běží taková velká aukce ve skupině o nošení dětí a maminky tam prodávají i třeba doma upečené věci a zájem je veliký, když to jde na dobrou věc.

merope
30. črc 2019

@ah1234 Tak já v podstatě všechno oblečení až na výjimky dostala, ale i v diskusi jsem tady na MK potkala holky, co si všechno musí kupovat. Takže jo, pár takových je a když nějakou podobnou mamku potkáš, může být ráda. Když budeš nabízet za dobrou cenu a třeba "v balíku" (ať neřešíš osobní odběr dupaček za 10 Kč), tak myslím, že udáš. Případně třeba v Černošicích (u Prahy) je garage-sale a možná bude i jinde - tam se právě dětské věci dobře prodávají, jsou různé lokální bazárky na fb a i tam se nabízí (a i prodává) dětské oblečení - typicky právě "tady mám pytel, chci za to 4 pytlíky oříšků".

astyna88
30. črc 2019

Ahoj, já jsem prodávala na fb s tím, že si lidi příjdou a vyberou, co se jim líbí. Takto jsem se zbavila přebytků - na fotkách to nevypadá třeba nic moc, ale v reálu, jak si to lidi mohou osahat, tak zjistí, že to je vlastně super materiál a je fakt, že já ty věci mám hodně pěkné a zachovalé. A kor ty, ještě nové. Bud to vyměn za to, co se ti víc hodí, nebo to můžeš někomu věnovat k narození prcků, také jsem to tak dělávala. škoda, aby se to na to prášilo doma...

bayt
30. črc 2019

@ah1234 Kojenecký ústav?

iulia
30. črc 2019

Chceš-li darovat, ideální v rodině nebo můžeš přemýšlet nad sklady pro pěstouny ( na fb mají stránku). S prodejem je to složitější, ale pokud máš oblečení nové a není to no name značka, máš šanci i prodat - fb. A z použitých (kupované nové) se docela dobře prodává sezónní oblečení. Nesmíš však dát vysokou cenu.

ah1234
autor
30. črc 2019

@iulia vela som podavala sesterke, ta jedina ma mimi a iny neplanuju, lenze jej sa narodil na jar a moj na jesen, takze sa sezonne minaju.. 🤷🏻‍♀️ Uvidime na jesen, moj nerastie a jej je kus chlapa, uz su skoro na rovnakej velkosti a to je medzi nimi polroka rozdiel.. samozrejme rodina je prva v poradi. Skusim na fb 🙂 vela veci mimo oblecenia (kolotoc nad postielku, hraciu deku..) darujem na fb stranke darujte veci pestunom, ale oblecko tam moc nejde

madkat
30. črc 2019

Doporučuji Vinted, já tam prodala oblečení po malé už za tisíce. 🙂

pipi_puncocha
30. črc 2019

@ah1234 A ano, taky se přimlouvám za Vinted, sama jsem tam nakoupila fůru oblečků a věci značek jako Lindex atd. se tam klidně prodávají i za 100kč kus. Ideálně když toho budeš mít více a dáš tam nějakou akci že třeba od 5ks neplatíte poštovné atd.

bayt
30. črc 2019

@ah1234 Hele, jestli si to kojeňák nebo pěstouni nevezmou, tak pak azylový dům pro ženy s dětmi. Ti to vemou zaručeně 🙂 Můžu dát nějaký kontakty...

anakolut
30. črc 2019

@bayt prosím taky o kontakt na azylaky. Ráda bych datovala hezké oblečení a hračky. Taky to nerada hazu do těch které kontejneru na textil.

pexi
30. črc 2019

Tady na konikovi je skupina "věnuji a poptávám za poštovné," kde můžete darovat různé věci i oblečení ;)

ah1234
autor
30. črc 2019

@bayt poslala by si mi kontakt nejaky prosim ? 🙂 darovala by som aj ine veci ako oblecko..

bayt
30. črc 2019

@ah1234 bezva!! 🙂

sona250
24. kvě 2021

@ah1234 A ted neco prodavate? Hledam nejaky nejlépe balik malych bot (25 a vic). Nechce se mi kupovat kazde boty zvlast. Děkuji