Kde se pěkně bydlí kolem Prahy? Kde je škola, školka

barunka81
8. čer 2009

Chci se optat. Čeká nás stěhováni do prahy. Manžel dostal místo v Praze. Chceme koupit nakou nemovistost ale to až tak za rok. Ted chceme do podnajmu. Ale chceme nekde v klidu. Už jsem bydlela na studiích v Praze a je tam na mě moc ruch, hlavně když mame dítko. Můžete mi pražský a kolem pražský maminky poradit nebo napsat názor zkušenost, kde se pekně bydlí i kolem Prahy náke městečko? Kde je škola, školka aatd? A do Prahy se dá dojet tak půl hodiny autem? díky za příspěvky

emamamamu
8. čer 2009

Praha - Libuš 😵 😵 😵 😀

editah222
8. čer 2009

Já bydlela ve Vestci, ale to jsem byla ještě bez závazků takže nevím jak to tam je se školkama a školama. Ale vzhledem k tomu kolik tam vyrostlo nových domů a bytů tam nejspíš něco bude. Hlavně jsem měla za barákem hypernovu, takže i velké nákupy jsem si odnosila sama 🙂
Do Prahy (na metro Budějovická) to trvalo autobusem asi 15-20 minut, autem rychlejší.

lucija
8. čer 2009

Čakovice 😉 Hned za rohem jsou Letňany s nákupním centrem, a ještě kousek blíž je Globus, školky tam jsou a škola určo taky 😉

len
8. čer 2009

No, ono jde o to, na kterej konec Prahy se pak má dojíždět... Já jsem od nás v centru taky za 15-20 minut, ale když jsem pracovala na opačným konci Prahy, nebyl problém dojíždět třeba hodinu a půl jedním směrem... A taky nejde jen o to, jestli někde existuje škola a školka, ale jakou má člověk reálnou šanci se do ní dostat 😒

nunacek
8. čer 2009

barunka81: Z Benátek nad Jizerou jsi na Černém Mostě za 20 min 😉 Benátky mají 7000 obyvatel a v podstatě snad veškerou občanskou vybavenost.

editah222
9. čer 2009

Len - to máš na 100% pravdu. Z Vestce je to do Prahy kousek, ale já měla zaměstnání na opačné straně Prahy a jezdila jsem do práce víc jak hodinu a půl. Proto jsem se taky vrátila do našeho krásného Prostějova, který za hodina a půl obejdu 2x 😀

kim
9. čer 2009

Ahoj Baru
My bydlíme hned za Prahou, nechci psát, kde přesně, ale je to směr Brandýs nad Labem a na Černém Mostě jsi autem za 15 min.Pracuji v Dolních Měcholupech a autem jsem tam taky hnedle.Tenhle náš směr je dobrý i co se týká spojení, vlaky jezdí často, takže bych se vůbec nebála třeba Lysé nad Labem či Nymburku(to je už dál)
Naopak mám byt u Dobřichovic, je tam vážně nádherně(to tenhle směr Lysá je strašně rovinatý a dost nepěkný) ale zase to spojení na Prahu přes Barandovský most je šílený, pořád zácpy a cesta je někdy i na hodinu,bez zácpy na 25 min.
Přeju, abyste vybrali co nejhezčí místečko na bydlení, ono vážně záleží, kde v Praze tu práci manžel má!!!

des
9. čer 2009

Ahoj barunko, jestli hledáte něco směr západ, zkuste se podívat v Kladně - když si vybereš ten správný konec, tak jsi autem na Dejvický za 30 minut v ranní špičce, ale i za 20, když pojedeš v neděli dopoledne 😉 Má 72 000 obyvatel, takže vše od školky až po VŠ a nájmy rozhodně lepší než v Praze.

susik77
9. čer 2009

asi to potom vybirejte podle toho, kde budete pracovat...osobne se mi moc libi Zbraslav, je to busem blizko na Prahu 5, libi se mi aj tu kde bydlime my-P-10-Uhrineves, je tu hezky, obora, rybniky, skoly, skolky ale strasne zacpy...mhd se strasne zhorsilo, takze je to dobry bydleni akorat kdyz mas auto. to samy Ricany a okoli, krasne prostredi, blba doprava ☹

iloha
9. čer 2009

Praha - Prosek, Letňany, Čakovice, Březiněves............občanská vybavenost je sice všude, ale školek málo všude.
Za Nymburk - cca 4O minut do Prahy, tedy pokud to nestojí na Černém Mostě a práci máš tímto směrem.
Já mám byt na Proseku a manžel v Nymburce. Z Proseka je v práci za 15-3O minut, podle provozu a z Nymburka 40minut, též podle provozu. školky jsou plné ale i v Nymburce.........

martinka79
9. čer 2009

Úvaly. školka Úvaly,Tuklaty nebo Roztoklaty. my jsme v Praze asi 45min bydlíme na vesnici idelání kombinace, okud jsi ta správná nátura.

ygreen
9. čer 2009

Horní Počernice, je tu vše, školy, školky, doktoři, obchody, na Černym mostě jsi za 5 minut 🙂