Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

adetka
28. črc 2009

pridavam sa k sisstin... moj manzel tiez chrape.. a ja mam neskutocne slaby spanok (spim ako indian 🙂)... takze my mame oddelene spalne uz od nasej svadby... a vobec nam to neprekaza... a nerobi problemy v intimnom zivote... takto sa obidvaja vyspime... 😉

sisstin
28. črc 2009

adetka: no přítel nepracuje v Cr, takže já spím s malým v posteli..a když jsme spolu, tak já bohužel přežívám to chrápání a malýho maj naši 😅 ale kdyby byl doma každý den, tak určitě spí jinde, protože za a) bysme se nevešli do postele b) to chrápání je fakt příšerný, kdo to nezažil, tak nepochopí.... 😔 sex nám to nenarušuje teda vůbec..doby, kdy jsme spinkali za ručičky a funěli si do obličeje jsou dávno za námi, já se ted potřebuju hlavně vyspat..a to se teda fakt s malým nevyspím, pořád se v noci dost budí..natož nějaký chrápání do toho 😅

asanaa
28. črc 2009

My teda spíme všichni v ložnici,Filda ve své postýlce.Až povyroste tak půjde za bráškou do pokojíčku.
Já si absolutně neumím představit,že by manža spal někde jinde..ke komu bych se tulila?? 😀 😀
on by ani jinde spát nechtěl,pláč Filípka mu nevadí(on teda skoro vůbec nepláče)
A chrápání??Manža chrápe jen občas,mě to neva dávno jsem si zvykla..zamlaskám a je klid 😀
a Filda??Tak toho to absolutně nevzbudí,jak usne tak spí a hotovo 😉

sisstin
28. črc 2009

asanaa: tak tos nezažila pravé chrápání 😖 já mít po ruce kladívko, tak mu ho snad narvu do hlavy(dělám si srandu), to je fakt otřesný 🙄

sisstin
28. črc 2009

asanna: já se tulim k Tygrovi 😀 a vstanu tak min. 5x - 10000x za noc 😅

asanaa
28. črc 2009

sis 😀 😀 ale znááám,můj tatínek chrápe jak motorová pila 😀
Ježiš to vstáváš pořád tak hodně v noci?? 😕 To i Filípek spí lépe 😀
Tak k dětem se tulím mooc ráda,ale manža je manža..potřebuju pevné objetí a pohlazení 😵

sisstin
28. črc 2009

asanna: jo, to spaní je blbý furt..ale jako lepší, vstávala jsem i každých 10minut 😝 ..jako já tě chápu, já se taky dřív tulila..no ale víš jak, ted už potřebuju prostor..a hlavně každá sekunda spánku dobrá 😝 už mě to noční tulení nebere, nejsme spolu rok že 😅

asanaa
28. črc 2009

a co že se malej tak budí??Co jako chce?? 😀 😀

sisstin
28. črc 2009

ale zas musím říct, že když byl malej fakt malej..tak k němu vstával každý tři hodiny a dával mu jídlo, abych si odpočinula..to zas jo 🙂

sisstin
28. črc 2009

asanaa: nejvíc noční můry, ze spaní ječí a klepe se, takže to mě okamžitě vzbudí...a pak bud dudlík, hodně napít...ale nejvíc ty sny 😒

sisstin
28. črc 2009

asanna: navíc má jenom 8 zubů, roste mu to strašně pomalu a bolí ho to..to ho taky budí, a asi ještě dlouho bude 😖

adetka
28. črc 2009

sisstin... presne ako pises... je chrapkanie a chrapanie... moj chrape takmer celu noc... a nepomaha mlaskanie... niekedy ani postrcenie, pohladenie... spi velmi tvrdo...

asanna... moj manzel ma objime, ked ideme s malou spat... polezi si na mojej posteli... dame si pusu... a az po par minutach odchadza do svojej izby... aj po zobudeni si davame pusu... romantika nas neopustila, aj ked sme manzelmi takmer pat rokov... ale skutocne... to chrapanie je neznesitelne... niekedy (ked sme sa pokusali spavat v jednej izbe a na dovolenke) som bola hore celu noc...

majdula
autor
28. črc 2009

Sisstin presne vim o cem mluvis... muj muz obcas taky chrupka, ale staci zamlaskat nebo ho prekulit ze zad na bok a je klid. Ale mame kamarada, kterej u nas obcas prespal a to byla sila - pres dvoje dvere ho bylo slyset a nemohli jsme zamhourit oka, protoze to bylo fakt rezani drivi, opravdu ukrutny! Celkem chapu, ze s takovym chlapem se spat proste neda... a ze mam hlubokej spanek!

nika70
28. črc 2009

Ty jo...to jsem narazila na bezva téma....
Je mi jasný, že teda spíš řešíte spaní rodičů s miminem, což my už nemáme,ale jinak - jak říká Siss...kdo nezažil chrápajícího chlapa, tak neví, co je nutkání vraždit.... 😎
Takže - s miminama kdysi všichni v ložnici, při prvním smráděti byl otec mladej natěšenej jinoch, takže ochotně spolupracoval, vstával, přebaloval mimino, dával mi ho do postele na kojení, odebíral, odříhával, dával do postýlky.....při druhém smráděti už jsem cestovala do obýváku, páč uřvanej pan Dvojka (synátor) budil nejen otce, ale i Jedničku (dcera).

Teď jsme teda v jiné situaci, puboši mají svůj pokoj a já s manželem svojí ložnici, ale obývák je tuze dobrá věc na spaní a stěhuju se do něj asi tak 2-3x v týdnu z důvodu již zmiňovaného chrápání..... 😝
Takže, jestli se budeme stěhovat do baráčku, prisahám baču, že chci svůj pokojík......!!!! 😀

sisstin
28. črc 2009

majdula: on má zlomenou nosní přepážku bo co..a hodně maká, takže je fakt nevyspalej..takže on lehne a spí, a jak usne, tak začne nesnesitelně chrápat, funět a frkat...a i když do něj kopu, tak absolutně nereaguje..a do toho malej, kterýho vzbudí fakt všechno..to by se nedalo 😔 samozřejmě, když není problém, tak spát společně 🙂

nika70
28. črc 2009

Jo holky a mám bezva tip!! Nejlepší pomůcka při chrápacím chlapovi jsou ucpávky do uší z lékárny, jedno jaký - fajn jsou ty nabobtnávací i ty voskový - a máte svatej klid!! Já na ně už brzo dostanu množstevní slevu....jsem stálý odběratel. Jak je zapomenu doma, když jedeme na noc někam pryč, tak jsem hotovson....pak už asi zabere jen kvalitní hutné červené vínko......tím myslím požit a upadnout do hlubokého spánku, nejlépe dříve, než narušitel....

asanaa
28. črc 2009

sis 😀 😀 hihi tak zlomená nosní přepážka jo??To má manža taky 🙄 takže si neustále kape do nosu...podezřívám ho že je závislák 😀 😀
holky to je fakt,že to chrápání mého manžela zase tak hrozné není...občas ho kopnu do žeber a je klid 😅
Kdyby chrápal jako můj táta tak nevím nevím teda 😒

sisstin
28. črc 2009

asanna: jj, nosní sprej je jeho největší kámoš 😝

asanaa
28. črc 2009

ať žije sanorin...ta spotřeba to je mazec,jak říkám on to má místo cigaret 😀

sisstin
28. črc 2009

asanna: na tom fakt můžeš bejt závislá 😉 😒 já kapu, když mám rýmu..ale on má ucpanej nos furt 😝 takže tohle jeho chrápání umocnuje ještě 😒

majdula
autor
28. črc 2009

Jo a bacha, s vekem (pripadne pribyvajici hmotnosti) se to chrapani samozrejme zhorsuje... 😠
Nasi se maji moc radi, ale v poslednich deseti letech spi kazdej sam a dle mamky jsou oddelene loznice nejlepsi vynalez, co pro stastne manzelstvi mohli vymyslet.
Naopak tchanovci (tchan taky chrape - desne) spi stale spolu v posteli z duvodu maleho baraku a mozna zacinam chapat, proc by se obcas zabili 😀

nika70
28. črc 2009

Souhlasím...oddělené ložnice jsou nejlepší vynález...... 😀

jeudi
28. črc 2009

ahojky tak u nas tatka spi v loznici s nama ,ale je to spise naopak ne ze malej budi tatu ale tata malyho silene totiz chrape

jankapiknova
28. črc 2009

ocino spi snami v izbe a si myslim ze by aj mal, ke chce niekto spat sam nech sa neženi 😝

beruska2x
28. črc 2009

jan.. no tak to neni o zeneni ale pokud je dite neklidne a place a tatka rano vstava do narocne prace tak se prece musi vyspat, odpocinout si, lepsi na par dni, tydnu spat jinde nez si pak z nepozornosti z unavy v praci udelat nejaky uraz ne?

dadulik
28. črc 2009

jankapiknova, suhlas s tebou 😉
ocino spi s nami, a ani by ho nenapadlo ist spat niekde inde 😅 a len by to skusil 😠 😀

dadulik
28. črc 2009

nasho ocinka totizto nezobudi ani tank 😀

nika70
28. črc 2009

Já bych to moc nehrotila....co je táta platný v noci u mimina? Je fajn, když chlap chce pomoct, když se v noci nevyspí a ráno do práce...taky nic moc....
Ale myslím, že většina tatínků spí jako když je do vody hodí a nevzbudí je ani kdyby padaly trakaře...to akorát my ženský slyšíme každý šustnutí v postýlce.... 😉

jeudi
28. črc 2009

nika miminko ho nepotrebuje ,ale ja treba jo 😀

smily
28. črc 2009

ani nas sa nezobudi aj keby sa strelalo.....teraz sa prestahoval do obyvacky a je maximalne spokojny....