Uspávání ve velké posteli

lueur
27. led 2019

Ahoj maminky, prosim o radu ty, ktere to maji podobne. Od narozeni dcery mame u postele prirazenou postylku bez bocnice spime napul spolu v posteli a jsem s tim moc spokojena, menit to nechci. Uspavame v nasi posteli, dcera se nakoji, otoci se na druhy bok a spi. A ja odchazim. Nez jdeme spat dcera se vetsinou jeste budi. Nekdy na kojeni, nekdy potrebuje jen pritulit a hned usne. Brzy ale zacne lezt a bojim se, aby nespadla z postele. Jak to resite? Videochuvu se mi porizovat nechce. Partner trochu tlaci, ze ji naucime spat v postylce a dame tam postranici, ma o ni strach, ale ja ji nechci najednou “zamrizovat” a i kvuli nocnimu kojeni, memu spanku atd. Dekuji za reakce

ange_de_la_morte
27. led 2019

Ahoj, syn spal s námi ve velké posteli do 2 let (postýlka byla na druhé straně místnosti jako odkladiště) - když usnul tak jsem vždy obskládala peřinami a polštáři, když se začal hýbat více tak jsem dávala skládací matraci vedle postele aby kdyžtak padal do měkkého ( spadl všeho všudy jednou a to ještě když jsem byla u toho - nestihla jsem zachytit) .... hlavně jsme ho ale co nejdříve učili správně slézat - jakmile už trochu lezl tak jsme ho otáčeli nožičkami z postele dolů , překvapivě rychle to pochopil a fakt nepadal

eviicka
27. led 2019

My takto spíme i po druhých narozeninách, také obkládám polštářem, přikrývkami.

jenny91
27. led 2019

@lueur Ahoj, my máme teď ročního synka a spí s námi celou dobu v posteli. Slézání pořád nechápe, ale zato velmi dobře ví, že za okraj postele nemůže, že by spadl. Nějakou nehodu jsme někdy měli, ale vlastně to nikdy nebylo z postele, spadl nám třeba z gauče, ale hodně rychle se zkrátka naučil, že za okraj už to nejde a teď bych byla hodně překvapená, kdybych ho ještě viděla zbuchnout. Vždycky jsme mu nechávali tak nějak svůj prostor, aby si věci sám osahal, a myslím, že právě proto je na sebe dost opatrný. (Nedávno jsme třeba byli na návštěvě, kde měli u krbu velmi horká skleněná dvířka. Manžel se synkem koukali do ohně, malý prý zkusil opatrně přiblížit ruku ke dvířkám, ale cítil zdálky, že je to tam horké a vůbec se jich tedy nedotkl.) A jinak dřív jsem postýlku pro jistotu taky obkládala matracemi.

sunflowerr
27. led 2019

Máme to skoro stejně, taky by mě zajímalo... Dala nsem si to tak hlavně kvůli tomu,že syn kvůli rostoucím zubům špatně spaval a když ho mám u sebe, je klidnější....
Když potřebuji odejít a syn spinká, volám manžela ať si jde za nim lehnout, kdyby se vzbudil, ať nespadne. Protože většinou hned pláče a leze a kolikrát už mi z postele takto málem spadl ☹
Až bude manžel v létě jezdit pryč, tak doufám, že syn už bude umět aspoň slezt z postele 😕

gruyerre
27. led 2019

@lueur Měli jsme to úplně stejně, ale pak nás opravdu nenapadlo nic lepšího, než dát postranici, ač mě to taky drobet mrzí. Když se pak malý (teď 11 měsíců) v noci probudí, a už jsme v posteli my dospěláci, bereme si ho většinou k sobě. Ale když jsou v ložnici po uspání naše děti večer samy, nemůže tam být malý "na volno", protože je opravdu schopný ve vší tichosti během pěti vteřin od probuzení skočit z postele. Až to budeme považovat za bezpečné, sundáme tu bočnici zase. Staršímu jsme ji sundali asi v roce a čtvrt, když už uměl sám slézt z postele.

lueur
autor
27. led 2019

Ona je zivel, uz ted kdyz se probudi a vola na nas, je otocena na brise a celem ke dverim a kouka, kde jsme. Toci se dokola, zacina se plazit. Rikam si, ze pak i nejaky periny a polstare v pohode preleze. Chodi spat brzo, takze aby tam byl nekdo s ni je nesmysl. Uvazuju, ze vymysline nejakou zabranu, co dame na postylku a kdyz pujdem spat oddelame, aby na noc byla volna🤔

berna90
27. led 2019

@lueur manželskou postel máme z jedné strany přiřazenou u zdi a z druhe strany přiražena postýlka a skříň.... Máme chuvicky na noc, ale přes den necháváme volné a vzdy syn začne hulakat a stojí u okraje postele, bude mu teď 11.mesicu, z postele prepadnul jednou a doteď nechápu jak to udělal.....

bayt
27. led 2019

@lueur Spíme se synem od jeho půl roka na matracích na zemi. Videochůva je fajn, ale upřímně, někdy je tak rychlý, že bych to asi ani nestihla a už by sletěl...

lueur
autor
27. led 2019

@bayt taky me napadlo. Delame to tak u nasich, ale doma to nemame jak udelat, nevim, kam bych ty matrace dala🤷🏼‍♀️

malytlustyhroch
27. led 2019

Celou manzelskou postel do ohradky, my tedy v tomhle veku syna byli na spacim patre, to slo ohradit asi lip nez klasicka postel.

kittyy17
Autor odpověď smazal
Zobraz
ronja55
27. led 2019

Syn má 16 měsíců a spí s námi od narození. Z jedné strany máme jako vy postýlku bez bočnice a na druhou stranu udělám val z peřin a nikdy se nám nestalo že by spadl. A to už 4 měsíce chodí. Když se vzbudí tak si sedne a začne plakat. Nikam neleze ani nepadá. Je to o naučení dítěte. A to umí od roka slézat sám z postele.

mysicka_lb
27. led 2019

Taky jsem to řešila. A v tom jednom přechodném období, kdy by syn už uměl spadnout z postele a ještě neuměl bezpečně slézat, to prostě muselo být tak, že usnul na matraci na zemi (já jsem si k němu přilehla a nakojila ho v leže, pak jsem odcházela. Když se vzbudil, než jsem šla spát, znova jsem uspala na té matraci. Spát jsem pak šla do toho samého pokoje, kde byl na matraci, ale na normální postel. A teprve když se potom vzbudil, vzala jsem si ho k sobě do postele. Když se pak naučil bezpečně slézat z postele (okolo roka), už jsme matraci zase dali pryč.

mialagia
27. led 2019

@lueur tak dcera s námi spí takhle furt (přes 3 roky)😁a je fakt že párkrát spadla, naštěstí máme v ložnici koberec..problém je, že i když umí slézt, v noci když spí než za ní přijdeme, se různě kutálí ve spánku po celé posteli takže může spadnout ve spánku..chce to dát na druhou stranu postele (nebo do její postýlky) nějakou zábranu, prodávají i přídavné..nebo nějaký nábytek..😉

puhelin
28. led 2019

Dcerka s nami spi takto uz 22 mesicu. Po usnuti ji oblozim perinou, kdyz jdu spat, zaclonim ji telem. Uz nam sice 2x spadla, ale nastesti mame koberec. Od te doby mam na zemi okolo jeji casti postele polstare. Jednu dobu jsem to resila zidlemi, zada delala zabradli me strany postele u jeji postylky.

alexovka
28. led 2019

Syn s námi spí v posteli od 9ti měsíců. Nejdřív jsme měli vedle postele postýlku bez bočnice, když chtěl prostor, sám si do ní vlezl. Pokud byl vzhůru, nikdy nespadl, rychle se naučil slezat. Párkrat se ale stalo, ze v noci spadl ve spánku, když ležel na okraji a chtěl se přetocit....toho se bojím víc, než že spadne když je vzhůru.

odula
28. led 2019

My prirazili jednu stranu postele ke stěně a na druhý straně byla postýlka. Takže ze dvou stran stěna, z jedny postýlka se spruslema a u nohou zamotana peřina.

no_title
28. led 2019

měli jsme to podobně, akorát syn spal rovnou v naší posteli. Mám postel u zdi, tak spal u zdi (co nejdál od okraje). Než se naučil slézat, tak jsem kolem postele dala staré peřiny, kdyby náhodou... Je pravda, že asi 3x zhučel dolů, ale nic se mu nestalo, jen se lekl. Ale hlavně jsem se ho naučila co nejdříve slézat. To byla taková zdlouhavá práce, vždycky, když jsem ho viděla slézat po hlavě, tak jsem mu říkala "otočit" a natočila jsem ho, ať slézá zadečkem napřed. No... asi po měsíci úmorého vysvětlování to pochopil a od té doby už nespadl.

bayt
28. led 2019

@lueur Já spím totiž s malým v jeho dětském pokoji, a tam máme ty matrace. Muž spí nadále v naší původní ložnici, aspoň se vyspí do práce. Prcek mi nikdy odnikud nesletěl.

milisent
28. led 2019

Mame to presne stejne, postylku u postele. Mala uz se plazi a rada se presouva mne na matraci. Takze po cele posteli jsou naskladene polstare, velky plysovy medved, periny a nekolikrat za vecer ji chodime kontrolovat. Jsem zvedava co vymyslime, az se nauci ty barikady prelezat 😒

ivuska1986
28. led 2019

Ahojky, fungujeme na stejném principu, na naší straně máme zábranu z Lidlu, uchycuje se pod matraci, je roztahovací, stála 500 kc

lueur
autor
28. led 2019

@bayt my to mame prilezitostne naopak. Partner spi v pokojicku, kdyz je horsi noc nebo kaslal a jinak spime vsichni spolu, mala ho nebudi. Ona v noci jen knourne na piti a pak zase spi.
Zatim zkusim aby spinkala z vecera v te prirazene postylce a tu jednu stranu uz nejak zabarikadujem😁 zatim asi postaci i perina.
@ivuska1986 po te postranici jsem prave uz koukala, ale uz ji nemaji🙁
Dekuju vsem za reakce, jsem rada, ze nejsem jedina, kdk to chce mit dal takhle a da se to.