Kdy jít na matriku?

kristyna99
14. bře 2018

Ahoj, kdy se má jít na matriku s jménem. Otce uvádit nebudu. Na internetu jsem našla jen články kvůli uvádění otce.
Děkuju 🙂

cuuza
14. bře 2018

Na matriku chodíš jen pokud chceš uvádět otce, takže není důvod...

kafr
14. bře 2018

Dneska začínám mateřskou (6 týdnů), jsem vdaná. V po jsem byla na gyndě a sestřička mě poslala na matriku, že mi tam dají papír na jméno, který vezmu do porodnice a ať už si zajistím dětskou lékařku. Tak jsem využila úředního dne a zajela na tu matriku (bydlíme ve vedlejší obci). Matrikářka na mě koukala, co to po ní chci, že to mi měli dát na gyndě, ale vyštrachala formulář s hlavičkou vedlejšího města, kde je taky porodnice (já budu ale rodit jinde). Aby bylo jasno: bydlím v obci A, gyndu mám ve městě B, formulář mi dala do města C a rodit budu v městě D. 😂
Vidím to tak, že se chci stejně stavit v porodnici předem, ať nemusím formuláře vyplňovat mezi kentrakcema a domluvím se tam.😒
Ať žije úřední šiml!

priefi
14. bře 2018

@kristyna99 po porodu si tam budes muset vyzvednout akorat rodny list ditete

betelgeuzz
14. bře 2018

Jméno může člověk dítěti vymyslet klidně po porodu, není potřeba mít vyplněný papír před porodem.
Na matriku se chodí jen, když nejsou rodiče sezdaní a chtějí příjmení po otci.

kristyna99
autor
15. bře 2018

@betelgeuzz @priefi děkuju

@kafr tak to je teda veselé 😅 každopádně díky za odpověď

monnytka
15. bře 2018

My jdeme na matriku uvést jen otcovství, jinak bude mít miminko příjmení po mě.A ted začínám 7měsíc. Prý je akorát čas.

alexkisss
15. bře 2018

Holky přidam se do debaty s manželem spolu nezijeme uz prez 3 roky presto nejsme rozvedeni ted cekam z ninejsim pritelem miminko a me zajima kdyz bych neuvedla otce v rodném listě byl by tam muj bývalí, muzu tam po te uvést otce pravého nebo tam automaticky bude bývalý manžel

snahnah
15. bře 2018

@alexkisss Musíš se nejdříve rozvést, do RL bude zapsán bývalý manžel, je tam nějaká lhůta a pak přes soud změnit otce na nynějšího přítele. Takhle nějak to cca před rokem řešila kamarádka. Pokud jseš těhotná s jiným, měli by vás rozvést okamžitě během 1 stání, pokud souhlasíte oba, nemáte spor o majetek atd. Ale můžu se plést, radši to pořeš s právníkem 🙂
Nevím jak teď, ale před 10 lety jsem na matriku nešla, jméno nahlásil těsně po porodu, otce jsem neuváděla a pro RL jsem poslala mamku, sama bych tam nedošla.

alexkisss
15. bře 2018

Uz sem volala na matriku tak vim co a jak diky

priefi
15. bře 2018

@alexkisss automaticky bude tam Tvuj manzel, aby tam byl pritel, musi mit prokazane testy otcovstvi.

alexkisss
16. bře 2018

Volala sem na matriku a staci kdyz po narozeni ditete z ročním listem žádal zalobu o popření otcovstvi muj bývalý to popre a pritel uzná a hotovo

astyna
16. bře 2018

Pokud jsi vdaná, nic na matrice nepotřebuješ. Já tam nešla před porodem druhého - to jsem byla už vdaná - jen jsem si vytiskla formulář na jména od porodnice.