• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

4. listopadu 2011 
Popelko, moc se v tom neorientuji, ale zatím jsem opravdu všude četla, že první očkování minimálně po ukončeném osmém týdnu a druhé maximálně měsíc poté :unamused:
11. čer 2009 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
popelka: každý vet ti řekla něco jiného,protože každý to dělá jinak.ale je to rozdíl jen 2-3 týdnů,takže rozhodnutí je na tobě.tak hlavně,že byl s máti klid.já tu měla tchýni.zatvářila se blbě na kočku spící v postýlce (mám přes ní přehozený prostěradlo,tak mi tam kočka neva),ale nic neřekla,před manžou si to nedovolí.a moje máma mi dnes taky řekla,že zvířata a děti jsou ok,že já taky tak vyrůstala.
11. čer 2009 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No, mě vet. řekl, že je jen jedno očkování a ono je snad i nějaké za dalaší měsíc??? Jsem z toho jelen :rolling_eyes:
11. čer 2009 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Popelko, ano, musí se pak přeočkovat - proč, to tu nedávno vysvětlovala Sue...
11. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
popelka.miri: Kombinovat vakcinaci a odcerveni je mozne pouze s odcervovadly typu Advocate nebo Stronghold, ktera se davaji za krk a stoji cca 200 Kc / davka. Pri podani klasicke tablety ci pasty a vakciny naraz se jedna o vysokou a zcela zbytecnou zatez organismu. Pribalove letaky vakcin doporucuji odcervovat s dostatecnym predstihem, aby byl organismus prosty cizopasniku - pokud totiz telo bojuje s toxiny, produkovanymi cervy, nema uz dost sil na to, aby si vytvorilo obranne latky proti vakcinovanym chorobam. Tedy zbytecne vyhozene penize (o stresu a zatezi pro zvire nemluve).

Prvni vakcina se musi po 3-4 tydnech zopakovat, pokud se nepreockuje, je to stejne, jako kdyby kocka nebyla vakcinovana vubec. Osobne bych ti doporucila vakcinovat kombinovanou vakcinou s chlamydiovou rymou, ktera je sice draha, ale proti chlamydiim chces kotata i deti rozhodne chranit.

Kazdy veterinar by se mel ridit udaji, ktere diktuje pribalovy letak preparatu, takze se mrkni sama, jak se to s tim vekem ma:

PUREVAX RCPCh
"Indikace - Aktivní imunizace koček ve věku 8 týdnu a starších"
http://www.mevet.cz/ProductDetails.aspx?productId=236

PUREVAX RCP
"Indikace - Aktivní imunizace koček ve věku 8 týdnu a starších"
http://www.mevet.cz/ProductDetails.aspx?productId=280

FELOCELL CVR
"Vakcinační program: kočky mladší 9 týdnů revakcinovat každé 3-4 týdny až do věku 12 týdnů. Kočky ve věku 9 týdnů a starší: 2 dávky v rozmezí 3-4 týdnů. Doporučuje se revakcinace každý rok."
http://www.lekarna.cz/felocell-cvr-a-u-v-inj-25x1davka/
(tady sice vychazi, ze ti muze zvire dobnout uz na 6 tydnech, ale bude se vakcinovat celkem 3x)

NOBIVAC FORCAT
"K aktivní imunizaci koček od stáří 8 týdnů za účelem
- zmírnění klinických příznaků a vylučování viru způsobených infekcí kočičím kalicivirem, kočičím herpesvirem typu I a Chlamydophila felis
- prevence klinických příznaků, leukopénie a vylučování viru způsobených infekcí virem infekční panleukopenie koček."
http://www.lekarna.cz/nobivac-forcat-a-u-v-inj-sic-5x1dav-di/

Urcite si precti tento clanek: http://www.kocky-online.cz/clanky/vakcinace-aneb-laicky-pruvodce-ockovacim-prukazem
11. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
kocour se nám pomalu vrací z výletu domů :grinning: o víkend lítal u sousedů o ulici níž a včera byl u sousedky přes ulici. :grinning: jen doufám,že si nedá ještě kolečko na druhou stranu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2009 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Sue: díky za odkazy...narazila jsem tam na téma dvě kočky jsou lepší než jedna...ještě dneska jsem měla pochybnosti, jestli toho druhýho mám pořídit, ale dočetla jsem se tam, že 2 jsou lepší a dokonce i 2 kocourci, že jsou v poho...tak díky..dneska mi jeden prodavač v zoo hobby taky řekl, ať do toho jdu, ale trochu se bojím těch peněz za to první očkování...to bude drsný, ale zas nejedu na dovču a nikam, tak to snad zvládnu, ale matka se fakticky zblázní a sežere mě zaživa :confounded:
Zajímalo by mě, jak to máte s kočičím stromem, jestli to funguje a jestli se dá takový strom udělat podomácku zadara...ještě nevím, kdo by mi ho vyrobil :rolling_eyes: ...ale má to smysl ho mít doma? :confused:
Dneska jsem koupila Mackovi takový ten prut s myškou na konci a děcka jsou nadšený a Macek taky :grinning:
Před chvílí mi usnul na klíně v ruce jak miminko, tiskl a choulil se ke mně a usnul mi na zádech...fakt k sežrání kotě :dizzy_face: ...Ještěže mi malá spí, jinak by zase žárlila :grinning:
12. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Popelko, já bych pro začátek koupila nějaký obyč škrabadlo a ony kočky stejně budou šplhat po všem možným v bytě... Strom můžeš dodatečně pořídit vždycky, ale ona ani ta domácí výroba nebude zcela zadara, obzvlášť, když netušíš, kdo by ti s tím pomohl... Takže teď šetři korunky na očkování a teprve v druhým kole mysli na strom. I když musím říct, že se mi ty stromy líbí moc a věřím, že kočky jsou z nic nadšeny :dizzy_face: Ale taky máme 2+1 (a to jsme v něm 2 bez dětí) a spekuluju, kam by se nám takový monstrum vůbec vlezlo...
12. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já si představovala nějaký kmínek nahoře prkénko a po straně tak 2 další prkýnka na ležení a nějaký ty provazy, tohle jsem teď viděla na jedný fotce...myslím, že by se to dalo docela lacino...co zahrada a dům dá :wink: , ale chce to šikovný ruce :unamused:
12. čer 2009 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
popelka: mě manža dotáhl domů pro kočky kus kmene ze stromu v průměru má asi 10cm a je půl metru dlouhý,mám ho položený před telkou a kocour kolikrát i na něm jak malý kotě usnul.a co mají škrábadlo,tak na něj zvysoka kašlou.
12. čer 2009 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
a známá má v panelákovém 2+1 pravý strom v květináči,to je něco pro kočky :grinning:
12. čer 2009 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ted jsem koukal na stranky nalezenci.cz a docela mě překvapilo,že většina čičin,co se ztratila,byla kastrovaná.myslela jsem,že právě kastrací se dá toulání zabránit.ale vážně 80% inzerátů uvádí,že jde o kastráty.
12. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
benjik: A vis, proc to tak je? Protoze ty nekastrovane malokdo hleda... to neni vtip, bohuzel :unamused: Je to stejne, jako s tvrzenim, ze kastrovani kocouri trpi na mocove kameny. Oni na ne trpi kocouri nekastrovani, ale - lide chodi na veterinu prevazne s bytovymi mazliky -> bytovi kocouri byvaji kastrovani (s vetsinou nekastratu se neda v byte vydrzet). A majitele venkovnich nekastrovanych zvirat moc neresi, proc jim zvire zemrelo, jestli to byly nejake kameny v moci nebo jed, kterym soused travil krysy...
12. čer 2009 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak, damy, razim teorii, ze skrabadlo je v byte naprosto nezbytne, pokud nechcete, aby kocka drapala vsude, kde ji napadne (tapety, nabytek, sedacka). A nejvic se mi osvedcil kocici strom az do stropu, mam ho uz 9 let a naprosta spokojenost panuje (pravda, dvakrat do roka menime ten spodni kus, ktery je drapanim nejvic zatizen). Tipy na vyrobu stromu svepomoci:
http://kocky-online.cz/clanky/akce-splhadlo
http://kocky-online.cz/clanky/urob-si-sam-kocici-strom
12. čer 2009 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Sue, prostě je potřeba odlišit příčinu a následek :wink:

Jinak díky za tipy, hned předávám manželovi :grinning:
Škrabadlo máme, je velice oblíbené, ale bohužel teď kočka objevila tohle:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40090065
A věřte mi, že lovit ji zevnitř nebyla legrace, papír pochopitelně rozdrásán :rolling_eyes:
13. čer 2009 v 00:08  • Odpověz  • To se mi líbí
len: To vypada jako mooooc pekna kocici schovka :sunglasses:
13. čer 2009 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ja bych chtela kocku co je podobna garfieldovi ..co to je zhruba za rasu?je to persan nebo obyc poulicni smes? :grinning: mala nechce nic jineho a jeste by bylo fajn kdyby mluvil :grinning:
13. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie: Kocka exoticka. Laicky receno: kratkosrstky persan.
13. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
je nekde nejake foto a cena zrzaveho exota? :grinning:
13. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie: Myslis cerveneho :grinning:
13. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
zrzateho nejlepe no jo ..nasla sem ,ale takoveho divneho to mi pripomina stare nabarvene babky s trvalou..

http://kocky.sbazar.cz/persky-a-exoticky-kocourek-uherske-hradiste-o2693088.html
13. čer 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak očkování první dávku máme za sebou...nejdřív ho oočkoval a dal mi tu pastu na odčervení..prý jí mám dát až zítra :unamused:Další očkování máme za měsíc..taky jsem se ho ptala na druhé kotě kocoura a moc super se na to netvářil, tak mě zas nějak vystrašil a říkal, že kastrovat se dá kdykoli, ale že on tak kolem 6 měsíce :confused: Tak teď už jsem z toho fakt jelen, jezdila se po netu po různých názorech a kastrace se mi doporučovala po 10.měs. pak roce pak i kolem 6.měs...Asi se picńu...Mít 3 děti je teda jednodušší :rolling_eyes:
Jinak, zajímalo by mě, dal mi leták na očkování proti plísním u koček, která je prý hodně přenosná na lidi a hlavně děti, nemáte s tím někdo zkušenost? Kolik očkování se dává a kolik to stojí. Mě vyjde na obě kočky očkování i odčervení na 1000, což je najednou dost...Mimochodem, byla tu máti a nějak se cicmala s Macíkem :confused: Prý jak je milej a hezkej...počkejte až uvidí dalšího!!! To už cukrbliky nebudou a až zjistí, že to jsou oba kocouři, tak se picne tuplem...kvůli značkování...musím jí to nějak inteligentně vysvětlit :sweat_smile:
Jinak kocour mě pěkně škrábnul, jak se bránil, to máti taky nenadchlo, kvůli dětem...neznáte na to někdo nějakou mast nebo něco, když se to pak stane i dětem...
13. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
apo: Sak je to bez PP. Tam nemuzes cekat, ze to bude plemeno moc pripominat :wink:

Jsi ze sev. Moravy? Mrkni na
www.volny.cz/royal.dream
http://www.ztazu.cz/
http://www.zthalgau.com./
http://www.kocky.euweb.cz/

Jo, a chces kocku na mazla, ne na vystavy... to je dulezite, paac ceny vystavnich jedincu jsou nekde jinde nez mazliku...
13. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
pockej to co sem nasla stoji 3500a je to bez papiru jo???
jj chci se nunat a mazlit na vystavu ho brat nebudu to nikdy..ale aby byl zrzatej pritulnej perskej to jo :grinning:

proc posilas zavirovane stranky? :grinning: jeste ze mam nejlepsi antivir na svete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta bna druhem odkazu je hrozna teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: dalsi nejde otevrit
13. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
apo: Je to z databaze chovatelu na Kotatko.net, nekoukala jsem se na to...
13. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahaaa toz nejde to ,ale nevadi kdyby nekdo videl nekde i potulne se flakat garfielda at mi da vedet beru ho dom :sunglasses:
13. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Mimochem: kolik si myslis, ze stoji odchov kotete od 0 do 10 tydnu na krmivu, stelivu a vet. peci?
13. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
popelka: já na škrábance používala framykoin,ale jen když to bylo nějak hodně.jinak vymýt kysličníkem a basta fidli
13. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
sue ja uz nevim,ale kocky sem mela dve od malickych tak si uz nepamatuju..jednu sem mela z utulku a stalo me to porizeni wc stelivo nejake ty provozni veci jidlo pul na pul domaci a kapsicky a pak par injekci a prasku na odcerveni vic jak 1500to cele nestalo bych rekla
13. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie: souhlasím,že kotě od narození do těch 10týdnů zas tolik nestojí.Většinou ještě stejně pije od mámy,takže kupuješ žrádlo hlavně pro kočku a ty by jsi musela koupit i kdyby kotata neměla.a pytel steliva z plusu za 50,- nám vystačí na měsíc a to čistíme wc každý den.
13. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek