Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
5. črc 2009

No, já taky koukala, jak si do nového pelíšku hned vlezli a libovali si v něm...můj první kocour, totiž jedině na křesle, pelíšek ne, a to měl nádhernou ratanovou boudičku s molitanovým vnitřkem, ten by se mým kočičákům určitě líbil 😵 Tchyně ho ale nevratila 😠
Lucija, docela ti závidím, nové kotě, taky bych brala jednu kočičí slečnu ke klukům, mě by se líbila nějaká celá bílá kočička 😵

lucija
5. črc 2009

No tohle bude černobílý nebo bíločerný. Já je ještě ani neviděla, mám na výběr ze dvou 😉

popelka.miri
autor
5. črc 2009

lucija: nejlepší je, když si tě vybere to kotě nebo, když si padnete navzájem oba 🙂 Já to takhle měla u Macíka, přišla jsem si pro mouratou kočičku, ale odnesla si zrzavibílého kočičáka 😀
Prostě jsme si líp sedli 😉

amadora
5. črc 2009

Tak my máme za sebou prvé kŕmenie 🙂 Zlato malé, ono je už také odovzdané keď mu čistíme očká a všetko, krásne drží. Tak sme ho zobrali dnu, poumývali očká a potom sme ho striekačkou kŕmili. Hneď ožilo, až sa triaslo ako papalo a mužovi ešte aj prsty olizovalo ako ho držal 😀 Potom sme mu natreli očká a odniesli k mamičke. No uvidíme či mu to prospeje 🙂 Ešte raz vám ďakujem za rady 😉

benjik
5. črc 2009

amadora: uvidíš,že bude v pořádku,když se o něj tak staráte.zkus mu ještě žínkou zespodu masírovat bříško,aby jsi podpořila trávení.za pár dní uvidíš výsledky.

amadora
5. črc 2009

Benji ďakujem, dúfam že máš pravdu 🙂

popelka.miri
autor
5. črc 2009

Amadora: chudáček malý, mělo určitě hrozný hlad ☹ , tak mu dávejte každé 2-3 hodiny papat a uvidíš 🙂
Holky, jak vám baští kočky teď, když je horko? Mně se zdá, že moc ne...Mourek trochu víc, ale Macík vůbec nemá chuť...ožívá až večer, to pak dělá teprve bordel a žere...jinak pořád oba spí, ani ne v pelechu, ale pod stolem u okna na zemi

xxxjaninkaxxx
5. črc 2009

Holky, jak řešíte s prominutím "chcaní" do postele? Máme tříletého kocoura a tak jednou za tři měsíce to máme v posteli. Je naštěstí vykastrovanej, ale smrádek z toho taky je a nemluvě o tom, jak vypadají naše peřiny a matrace ☹

amadora
5. črc 2009

Popelka presne sme sa s mužom dnes o tom rozprávali že nejako nechcú žrať ako je to teplo 😒

popelka.miri
autor
5. črc 2009

janinka: veterináři tvrdí, že to kočky dělají úmyslně, že je k tomu něco vede, porucha chování...a většinou právě do postele! 😝
Prý záleží na vztahu, který mají k tomu člověku, který v té posteli spí 😅 , ale hlavně, pokud prý chodí "dělat" do postele, tak bez milosti zamezit přístup do pokoje s postelemi 😉 a taky prý může pomoct dá po bytě více kočičích záchodů, aby si kočka sama vybrala, kam chce chodit...Ale taky jsem se dočetla, že kastrace nemusí úplně vždy vyřešit značkování...
Můj první kocour byl docela prevít a ten se např. mstil, když ho můj ex např popadl a praštil s ním (nesnášel ho 😠 ), tak se chodil vydělat do vany...jako na truc! nebo vedle záchoda, a pozor, to byl už taky vykastrovanej 🙄
Prostě bych ho do toho pokoje, pokud to jde, nepouštěla 😉

lucija
5. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme si dneska byli obhlídnout ty kočičáky a mám obavy. Koťata jsou větší než náš Macík a to jim je prý 8 týdnů. No mazec, ale hlavně nejsou vůbec ochočený 😒 Jen to jedno co si bereme my se nechá i vzít do ruky, ale je plachý, hrozně. Myslíte, že se bude dát ještě naučit a vymazlit??? 😕

popelka.miri
autor
5. črc 2009

Lucija: 8 týdnů není moc, takže máš velkou šanci ho ochočit a taky výhoda je, že už jedno kotě ochočený doma máte a tohle to určitě brzy odkouká 😉
Např. můj první kočičák hrozně žárlil na druhého a chodil se o to víc mazlit a druhý pak taky...jakoby se předháněli, kdo bude víc mazlenej 😀
Ale určitě si vezmi to nejkrotší kotě 🙂

lucija
5. črc 2009

Popel, ono jiný než to nejkrotší se ani chytit nedá 😖 Ale zrovna to nejkrotší mi hned padlo do oka 😵
No snad to klapne a bude to v pohodě...

amadora
5. črc 2009

Lucija všetky naše mačatá boli vždy hrozne dlho plaché. Prídu na kŕmenie ale pohladkať sa dlho nedajú. Z toho musia vyrásť. Vyrástli tie čo sme mali predtým a naučili sa čo a ako, vyrastú aj tieto čo máme teraz a určite aj tie tvoje 🙂

lucija
5. črc 2009

Ami, díky za uklidnění, no budu dělat co budu moct 😉

amadora
5. črc 2009

Naše majú už pomaly 3 mesiace (tie tri z od prvej mačky) a tak by som ich už vymaznala a nie a nie sa dať chytiť 😀 Akurát tie od druhej mačky sa dajú ale tie si zvykli nasilu kvôli tým očkám. Teda až na jedno, to voláme Tiger, lebo to chrčí a sipí keď nás vidí 😀

lucija
5. črc 2009

No ty koťata toho kamaráda, co si pro jedno z nich jdeme, jsou jak pumy, ta moje je ,,klidná,, ale ta druhá, tu chytli a prskala a syčela a i zubiska cenila, no mazec. A to třetí, černý, to se pro jistotu ani chytit nedalo 😀

amadora
5. črc 2009

Keby tak tie mačiatka nikdy nevyrástli 😅 Mňa to hrozne ukľudňuje a zlepšuje mi náladu keď tak stojím na dvore a pozerám ako vystrájajú 🙂

lucija
5. črc 2009

Jj, deska jsem na ně koukala a bylo to super, jen mám nějakobavy z toho až začnou takhle ,,vystrájat,, v noci 😖 To už mě asi tak moc uklidňovat nebude 😅 😀

amadora
5. črc 2009

No to ti verím 😀 Ja milujem hlavne deň keď chodia smetiari a povykladáme pred dom kukaňu a vrecia s odpadom a mačky ich musia skontrolovať, roztrhať a všetko vysypať 😝 A môj muž neznáša keď sa mu pletú popod nohy, už nie raz letel dvorom čo ich nechcel zastúpiť a skoro si sám rozbil nos 😀 Vtedy šomre že "tie tvoje mačky" 😅

xxxjaninkaxxx
6. črc 2009

Popelka.miri - Takže náš kocour má poruchu chování? 😀 No někdy mi to i přijde, že je vyšinutej 😀
Teď naposledy to udělal, když jsem se vrátila po 14 dnech z nemocnice, tak to byl jeho dárek na přivítanou. Za těch 14 dní tady nic neudělal a jen co jsem přišla, tak byla nadílka v posteli 😒 Tím mi chtěl asi říct, že jsem tu měla být s ním. Přitom tady nebyl sám, ale je pravda, že se s ním asi nikdo moc nemazlil, tak mi chtěl dát co proto.
Ráda bych mu zabránila v přístupu do ložnice, ale máme takový průchozí pokoje a tak řešený byt, že tomu nelze zabránit. Vždycky to vydrhnu takovým tím protikočičím sprejem, ale stejně to nezabírá. Přítel už toho má dost a chce ho dát pryč, ale já ho pořád omlouvám a dát ho pryč teda nechci. Ale tohle mě na něm hrozně štve.
A dělají tohle i kočičky?

petyfox
6. črc 2009

Zdravím holky,
máme doma kočičáka(Britská modrá tečkovaná) a hrozně líná každý den ho češu ale je to pořád stejné.Srst má krásnou ...ale jsem už bezradná s těch chlupů-je to normální???Jestli máte některá zkušenost a co vám pomohlo tak dejte tip!!!Děkuji

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Janinka: tak tyhle problémy s chlapem a kocourem znám! Můj exmanžel toho kocoura nesnášel, protože ho chodiol ráno budit a skákal na nohy, když jsme prošli a tak...on s nílm vždycky hodil, nebo tak, prostě mizera, no 😠 a taky ho chtěl pořád dát pryč, ale já nechtěla, protože i tdak to byl můj miláček 😉
Pryč jsem ho dala až ve chvíli, kdy jsem byla potřetí těhu a kocour stupňoval svoje chození se vydělat do vany a já jako těhotná jsem to nemohla cítit , bylo mi pořád zle a ten smrad a pak to uklízet a k tomu mi ex rozhodně nepomohl, takže se kocour odebral ke tchyni...ale doteď mě to mrzí, protože ho tam vyhodili ven a nestarali se o něho a já ho po roce viděla a byl chudák špatnej, lízal mě jak o život ☹ , ale to já už byla před porodem. A teď je prý mrtvý 😖
Ale jak píšeš, to že ti to udělal po příchodu z nemocnice, jasně říká, že se zlobí, že jsi mu odešla a nemazlila ses s ním 😀 ...jak jinak to má chudák říct, viď 😀
Dneska u snídaně si kocour klidně skočil na stůl a užíral nám chleba s máslem a eidamem a dokonce olizoval vodu z rajčete 😕 ,tohle ještě nikdy neudělali! Začínají být horší než psi 🙄

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Teď mě napadlo, jestli jste si všimli, že ve filmech jsou většinou psi a kočky proti sobě a většinou jsou kočky ty zlé a psi ti hodní a kočky to většinou slíznou...Jako kočky a psi- film,taky kočky zlé 😅
Vyjímka snad jen Pejsek a kočička 😀
Proč všichni dělají z koček potvory a ze psů klaďase? 🙄

amadora
6. črc 2009

Popelka ja mám pocit že aj v živote je to tak. Poznám toľko ľudí čo doslova neznášajú mačky a tie reči že mačky šíria choroby a bože chráň mať mačku pri dieťati alebo ju hladkať v tehotenstve 😖

Náš drobček má dnes krásne očká, dúfam že jej to vydrží 🙂 A hlad ako za troch 😀

benjik
6. črc 2009

ahoj holky,tak jsem byla u babi seznámit naší Amálku s Valentýnkou a pohoda.Val kotě hned opusinkovala a očichala a pak ji jen hlídala kam leze,takže to vypadá nadějně.kotěti to bylo jedno,tu zajímalo,co kde prolézt.Škoda,že se splou zase uvidí až za pár dní,zítra totiž nastupuju na vyvolávání naší holčičky,takže se domů z porodnice dřív jak za týden nedostanu. a manža když přijede večer z práce bude rád,když se ještě dostane za mnou na návštěvu,natož aby ještě bral kotě na návštěvu k babi.ale úplně si Amálku zamiloval.když jsme ji nesly domů z útulku,tak mi ji nechtěl ani dát. 😀

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Benjik: tak to gratuluju! brzy už budeš maminkou a držet toho broučka v náručí 😵 Když si na to vzpomenu, jaké to bylo, tak mě to vždycky dojme...je to nádhera 😵 Hlavně ať jste obě v pořádku, zdravé a ať máš pokud možno rychlý porod..i když mě to naposled vyvolávali 2 dny, malé se ode mě nechtělo 😀
To je super, že se Val má ke ,kotěti, že nejsou problémy 😉
Amadora: tak vidíš, že se to lepší...já když se dám do jídla, tak jsem taky rozežraná...kočky to mají asi stejný 😀
Moje máti taky byla proti kočce a malý, přitom teď chodí a diví se, jaký jsou hodný oba dva 🙄

amadora
6. črc 2009

Benji tak držíme palce aby všetko dobre dopadlo a tešíme sa s tebou 🙂

Mám otázku... ako reagujete keď vidíte dáke deti trápiť zvieratko a jeho rodičia na to kašlú? ☹ Deti našich susedov už utýrali nie jedno zvieratko a teraz majú novú zábavku, rodičia im doniesli mača. Je mi to tak ľúto keď to vidím... práve som si musela zavrieť okno aby som ich nepočula ako sa bavia tým že kúpu mačku v bazéne, hojdajú na hojdačke a zatvárajú do vedra a podobne... 😒

benjik
6. črc 2009

popelka: když mi ji budou vyvolávat jen dva dny.tak budu jen ráda.ono poslední dobou tady ty vyvolávačky na mělnický mimča moc nepůsobí a všechny rodí až tak 5.den. 😕
kotě ted padlo za vlast,jak bylo utahaný z čerstvýho vzduchu. 😀 jen se psem se ještě nemusí,ale taky když se k ní přižene takový divoch jako ten náš,tak to asi chvilku potrvá

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Amadora: to je strašný!! 😨 Jejich rodiče jim nic neřeknou??? To snad ne!! Takhle vedou děti k tomu, jak se chovat k živému tvorovi, jak se pak budou chovat k ostatním dětem, lidem?
Tohle bych těm rodičům normálně řekla, nebo i těm dětem a pořádně bych je za to sprdla, protože existuje zákon proti týrání zvířat a tohle týrání určitě je, takže pokud to děti neví, tak rodiče by měli a určitě bych jim třeba řekla, že pokud to tak nechají, že to oznámím! 😠
Já znám případ, kdy děti měli suchoz. želvu a lpořezali jí šlachy u nohou 😢 😠 Některé děti tonechápou, ale rodiče jsou tady od toho, aby jim to vysvětlili 😠
Dost mě vzal nedávno ten případ, jak ti publerťáci utýrali kotě, bylo to v tv a skandál jak hrom! Šmejdi, já bych je zavřela na x let!! 😠 A rodiče je ještě bránili! 😠