Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lilike
22. črc 2009

popelka,z mudrej knizky som vycitala ze tatra mlieko je v pohode,ale riedene,asi vodou,sak cim inym.No a potom este smotanka.Len nie obycajne mlieko,lebo od pol roka nemaju macky ten enzim co spracovava bielkovinu,tak obyc mlieko nie.

renda71
22. črc 2009

holky a co třeba naředěný Sunárek? ten by nemohli?

amadora
22. črc 2009

Dievčatá ja teda neviem, my sme všetkým mačkám čo sme kedy mali aj čo poznám na dedine vždy dávali kravské mlieko a nikdy s tým nebol žiaden problém 😕

lilike
22. črc 2009

amadora,mne tiez kamoska co ma siamku vravela ze nasa cica domaca moze mliecko,potom som sice citala ze po pol roku stracaju ten enzym,tak neviem,teraz jej davam len smotaku a jogurt.
podla mna to treba vyskusat,aj sa pokadi tak nedavat,lebo vraj z toho mavaju hnacky. 😖

benjik
22. črc 2009

lilike:číča má smůlu,už má zoubky,to by bolelo. 😀
jinak naše kočky taky pijou normálně mlíko a v poho,ale jen polotučný.plno jim vadí a odstředěný nechutná ani mě.naše měli běhavku právě po tom mlíku pro kočky.

renda71
22. črc 2009

holky já jsem asi magor 😀 chtěla bych tomu našemu tygrovi pořídit ještě kočičí kamarádku 😵 jedna mi tak padla do oka,jenže nevím,jestli to doma projde(dvě kočky) 😒
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

renda71
22. črc 2009

jé já se omlouvám,mám otevřená dvě okna a toto album rozhodně nepatří sem,sori 😉

popelka.miri
autor
22. črc 2009

Renda:koukala jsem ti do alba, ten pokojíček, to je kouzelný 😵 To by u nás neprošlo, mají jeden větší pokoj pro ně všechny ☹ Já to vyřešila šalamounsky, zdi modrý, koberec růžový a doplňky napůl 😉
Jinak určitě mu pořiď kámošku, to je nejlepší mít min. 2 kočky 🙂 Já bych chtěla ještě úplně bílou kočku-holku a jmenovala by se Týna (mimochodem takhle se jmenuje holka mého ex 😀 ) a dala bych jí růžový obojek a růžovou rolničku 😵 Já vím, hrabe mi 😀 To by se ale mí kočičí kluci pak o ní rvali a mojí mámu by odvezli do blázince, že mám 3 kočky a 3 děti ale žádnýho chlapa 😀 😀

renda71
22. črc 2009

popelka ta kočička je právě bílá,skusím vložit na chvilku fotku do toho alba,pak ji hned smažu.
díky za pochvalu pokojíku,no jo malá má naštěstí svůj pokojíček,tak tam takovou růžovo fialovou divočinu mít může,aspoň na čas 😀

renda71
22. črc 2009

tak fotka číči mi nejde bohužel uložit ☹

amadora
22. črc 2009

Môj manžel zase strašne túži mať kocúrika a ako na potvoru sa nám vždy narodia mačičky 😀

Dnes sa mačiatka hrali na dvore naháňačku a skrývačku a náš Majko bol z nich vo vytŕžení. Nazeral do každej škáry kde zaliezli, lozil za nimi a hrozne sa mu to páčilo keď vykukli a zase sa schovali, tak sa chichotal 🙂 A len po štyroch lozil, aj po kameňoch a betóne, však ako mačičky 😀

amadora
23. črc 2009

Dievčatá, my máme nezvestného drobčeka ☹ Dve mačiatka sa hrajú vonku ale jeho nikde niet... mám takú úzkosť na duši, dúfam že sa objaví 😢

benjik
24. črc 2009

amamdora: tak co kotě? našlo se?

amadora
24. črc 2009

Benji našťastie sa našlo, hneď som ho vymojkala a poriadne vyhrešila ako ma nastrašilo 😀

benjik
24. črc 2009

amamdora. tak to je skvělé,asi se jen schovávalo před tím horkem.

benjik
24. črc 2009

tak ted jsem kočku lovila v kopřivách,potvora nám zdrhla ven a zrovna do kopřiv. 😠 tak jsem sice popálená,ale kočka je doma

amadora
24. črc 2009

Benji au au 😝

benjik
24. črc 2009

no co alepson budu zdravá a fenistil to spravil

benjik
24. črc 2009

já budu muset někdy vyfotit kotě,jak spí na záchodovým prkýnku a jedna packa ji visí dolů do záchoda.bomba pohled 😀

amadora
25. črc 2009

Benji tak to musí byť pohľad pre bohov 😀

renda71
25. črc 2009

holky já mám takovou radost 😵 přemluvila jsem manžela a zítra si jedem pro bílou kočičku,takže Damiánek bude mít kamarádku 😵

popelka.miri
autor
25. črc 2009

Renda, ty se tak máš! 😵 Bílá kočička, to bych taky brala. Vččra tu byla chvilku máma a děsně se rozplývala nad kocoury! 😕 A to mi to rozmlouvala, byla proti, včera by se rozustila, jak ho mazlila a říkala, že jedna lpani u nich z práce a tak...že má kočku...a jak je super...Koukala jsem jak blázen 😀

renda71
25. črc 2009

no mě překvapil dnes manža,byl zásadně proti druhé kočce a dnes sám začal,tak jak to bude s tou čičinou?? 😵
tak jsem se toho hned chytla no a zítra už bude u nás 😵 je fajn,že jsou obě stejně staré(3 měsíce),tak si budou spolu krásně hrát 😀 hned je vyfotím a zítra vložím foto 😉

amadora
25. črc 2009

Renda to je super! Tešíme sa na fotky a nech si kocúrik kamošku rýchlo obľúbi 🙂

popelka.miri
autor
26. črc 2009

Tak hlásím, že kocouři konečně vzali na milost granule...Konečně...ještě to sice není tolik, ale už se to rýsuje 😎 JInak čím jsou mí kočičáci starší, tím už jsou jako povahy jasnější! Macík je samorost, osobnost, nikdy mu nikdo nic nevnutí...mazlit se přijde, jen když on chce, většinou večer, nesnese, aby ho někdo tahal, když on sám nechce....kromě naší malé 😵 .
Moureček je pravý opak, kliďas, vděčný, mazlivý, pořád ho každý může mazlit, tahat a on se nechá a ještě přede a dělá mu to dobře...Je už teď jasné, kdo tady bude dominantní kocour a kdo ne 😀

benjik
26. črc 2009

renda. tak co nový přírůstek?
popelka: tvůj macík je povahově stejný jako naše Val,ta si taky dělá co chce ona.jinak amálka objevila další pelech,spí Nelče v nákupním košíku v kočárku.

amadora
27. črc 2009

No mňa hneď z rána pot oblial, muž išiel psovi naliať vodu a to naše malé drobča keď to videlo hneď preliezalo pletivo do voliéry a chcelo sa ísť pozrieť čo tam má 😖 Našťastie to muž zbadal a rýchlo ho vyhnal.

renda71
27. črc 2009

ahoj holky,jsem naštvaná 😠 měli jsme si včera jet pro kočičku ale paní majitelka mi večer poslala mail,že z nějakých rodinných důvodů celou neděli nebudou doma a že se mi ozve 😒
tak teď jen sedím a čekám,ach jo ☹

benjik
27. črc 2009

amamdora: myslíš,že by mu pes ublížil? třeba by se spřátelili.co dát pesanovi kotě očuchot pod vaším dohledem,aby věděl,že mu ublížit nesmí?u nás platí,že pes a kočka jsou nejlepší přátelé.
renda: tak to naštve,teda spíš na...e.člověk je natěšený a nedočkavý,aby už byl mrňous doma a ted takhle.já než jsem si šla pro Amálku do útulku,tak jsem normálně počítala už i minuty.přeju,at máš číču brzo doma.

amadora
27. črc 2009

Benji máme vlčiaka, vždy bol zvyknutý behať voľne po celom dvore a od začiatku ako sme si priniesli domov Ciciačika sme ho učili že jej nesmie ublížiť. Ale on mal stále také zvláštne obdobia, chvíľu ju olizoval a vôbec mu nevadila a po pár dňoch ju naháňal a musel dostať po zadku 😒 Minulý rok keď mala mačiatka tak tiež mu vôbec nevadili za čas a potom zrazu jeden deň jedno mača zadrhol ☹ Odvtedy je zatvorený vo voliére a nepúšťame ho na dvor a u mňa je v nemilosti 😔 Už mu viac neverím...