Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

amadora
29. črc 2009

Rendi to ma mrzí že má Daisynka taký strach 😒 Ale nechápem prečo keď hladkať sa ti normálne dá a Damiánko je ku nej dobrý 😕

benjik
29. črc 2009

amamdora: tak co číča? už se nepokouší lézt k psovi?

amadora
30. črc 2009

Benji no zatiaľ je živá a zdravá tak hádam nie 😀

benjik
30. črc 2009

teda holky,dnes jsem v nemocnici viděla nádherný asi dvouměsíční kotě.bylo šedý jakoby dostříbrna.vypadala jak malá britka,ale byla to obyč číča.nádherná.škoda,že se nedal chytit 😒

amadora
30. črc 2009

Benji aj naše mačiatka sú také, ako strieborné. Hrozne sa mi preto páčia, ešte som také nevidela. Ako polárne líšky 🙂

benjik
30. črc 2009

amadora: jo to jo,jen tahle byla jednobarevná a u těch tvých se mi zdá,že mají více odstínů.stejně by mi ji manža nedovolil,už by nás tu bylo moc 😒

renda71
30. črc 2009

tak Daisy se už začíná rozkoukávat,dokonce už papkala a byla na záchodě 😀 Damísek jí ale nedá pokoj,chtěl by si hrát ale ona na něj nemá náladu 😒 dokonce ho sekla tlapkou,že má nějaký malý a jakoby slzavý očíčko ☹
ale jsou to koťata a snad už ráno bude líp 🙂

amadora
30. črc 2009

Benji áno, oni majú ešte čierne pruhy na tom 🙂 Za to si ich nechcem dať 😅 No možno jednu, ale dve si určite nechám 🙂

Renda to je fajn že robíte pokroky 🙂

popelka.miri
autor
30. črc 2009

Benjik: ty jsi jak já...minulý týden jsem byla s dětmi na kole a našli jsme tam mouratý koťátko, choulilo se tam samoa mělo bolavé očko ☹ Taky jsem měla chuť si ho odvézt, ale bohužel to nejde, není už místo ani peníze ☹ Teď jsem musela Barunce pořídit akvárko, protože se zakoukala do ryb, je z nich hotová... 😵 Takže jsme to vyřešili, děti mají kocoury, já ještěrky a malá bude mít rybičky 😀 😀 Jinak kocouři mají dneska obzvláště mazlivou náladu, lehli mi na stůl k pc a pořád mi strkali do ruky, abych je mazlila a předli 😵

benjik
30. črc 2009

já jsem strašnej kočkomaniak 😀 my máme číču venku na vodítku,spí u dvéří,manža griluje,tak tam jsou spolu.

amadora
30. črc 2009

Keď som bola malá tak som mala doma hádam každé možné zvieratko. Všetko čo som našla vonku som dotrepala domov 😀 Mali sme doma mačky, psy, fredku, potkana, holuby, vrabce, papagáje všetkého druhu, škrečky, morské prasiatka, dokonca aj slimáky 😀

benjik
30. črc 2009

já měla i žabičky,ale asi ve 12ti se to ve mě nějak zlomila a j mám od té doby na ně fobii. 😒 a to jsme bydleli ousek od rybníka a slyšelay jsem je od ráno do večera.morčata donesla domů kdysi máma, stím,že to jsou dvě holky a za pár dní bylo morčat víc a víc,byl to toiž páreček 😀
zítra si nám beru Val,tak uvidím jak snese ty změn co ji tu čekají: kotě a mimčo24 hodin na očích,přestěhované pelechy.hlavně mě zajímá jak ji tu příjme Amálky,přeci jen to tu považuje za čistě voje území

popelka.miri
autor
31. črc 2009

Teď jsem opět zažila překvápko...od středy tu nemám 2 starší děti a malá je nějaká nervní, protivná...teď usnula konečně v postýlce na boku a ten zlobivej kocour Macík, ne ten mazlivka hodnej, na ní ležel namáčklej, přední packy měl na ní položený za hlavičkou a čuměl na mě 😀 Jakoby chtěl dát najevo, že když tu nemá děti, tak tohle mimino je jeho a bude si jí hlídat 😀 😀 Divím se, že se nevzbudila!! 😕 Tak jsem ho odnesla a pomazlalila ho...začal mi chodit na akvárko, doufám, že to nerupne, jinak jsem ve 4. patře a vytopila bych plno rodin 😖 Je dost drzlej a oprsklej...ten druhej jen chodí za nim a je to zlatíčko...Macík je šéf!
Benjik: jako malá jsem taky chytala žabky, skokany...říkala jsem jim Tačudi 😀 Teď mám doma rosnici 😉 Mě žáby teda fascinujou pořád, i ropuchy!
Amadora: já jsem podobný typ asi jak ty, taky jsem měla doma všechno možný, hotová zoo...ale do 2+1 se toho tolik nevešlo...prasátka určitě ne 😅

renda71
31. črc 2009

já se musím taky pochlubit co jsem všechno měla za zvěř 😀 tak byli to vždycky kočičky,pejsek,rybičky,vodní želvy,papoušci,pískomilové,zakrslí králíčci ze kterých nakonec vždycky vyrostli přerostlí prasata 😵 křečci,gekoni,tak a teď si nějak nemůžu vzpomenout jestli jsem na někoho nezapoměla 😀
v součastný době máme jen Labradora(pouze venku),ty dvě číči(pouze doma) a suchozemskou želvičku 🙂
k tomu 3 děti a manžela 😀

amadora
31. črc 2009

No ja sa stále ešte snažím nahovoriť manžela na nejaké zvieratko, už som mu navrhovala biele myšky, pieskomilov, malého králička a ešte nejaké to šteniatko... zatiaľ neúspešne, ale ja sa nevzdám 😀

len
31. črc 2009

Tak tu mám dvě kočky 😵 Přechodně teda, máme tu na týden na letní byt Aduščinu mámu, ale pochopitelně se nepoznávají a Aduš teda pěkně prská 😝

popelka.miri
autor
31. črc 2009

Benjik, tak jakej teď máš názor na spojení mimina a kočky? 🙂
Už jsem si naprosto jistá, že je to ok, protože dneska malá popadla toho darebu kocoura, pořádně si ho k sobě přitáhla a tulila, ho říkala, čiči,tuli 😵 a muchlovala ho chudáka, div nedýchal a on byl tdak hodnej a poslušnej, jinýmu to prostě nedovolí, ale malé dovolí vše!! Je úžasnej kámoš...jakoby měl rozum z toho, že ona z toho rozum nemá 😀 😀 Jsou to zkrátka zlatíčka a dneska jak jí hřál zádíčka, když spinkala...pohled pro bohy 😵 😵

amadora
31. črc 2009

Popelka to je zlaté 🙂

Leni to je sranda že sa nespoznávajú 😒

popelka.miri
autor
31. črc 2009

JO, já je mám jak další 2 děti 😅

len
31. črc 2009

No, moc sranda to není, neviděly se dva měsíce... ale to je příroda, snad se neservou a budou kamarádky - malá má výhodu domácího prostředí, velká zase váží dvakrát tolik 😉

benjik
31. črc 2009

len: tak to máme ted stejně,já si dnes donesla Val,neviděli se s Amálkou měsíc a taky na ni Val prskala.zatím se více méně ignorují,tak uvidím jak se to vyvine.
popelka: kočky a mimi v pohodě,stejně se zatím ignorují.i když Amálka se občas už zkouší s nelinkou mazlit.otírá se jí o tělíčko a štouchá do ní,ale jen když malá jí. 😀

clara86
3. srp 2009

Ahojte 🙂 Mate niektora doma Birmu? Ja mam rezervovane maciatko, mozem si ist pre nho koncom augusta, uz sa velmi tesim. Kupila som aj kryty zachodik, aj skrabadlo s brlozkom. Tento tyzden sietujeme balkon 😀

benjik
3. srp 2009

clara: já teda ne,ale to jsou tak krásný kočky,že bych ji hned brala.jenže to by muž asi už nerozdýchal 😀

amadora
3. srp 2009

ahojte 🙂 včera večer pozriem z okna a naskytol sa mi ohromný pohľad, skoro som sa ušúľala od smiechu 😀 hodila som foto

benjik
3. srp 2009

amadora:jéé a má číča vůbec řidičák? 😀 😀 😀

amadora
4. srp 2009

Benji nekontrolovala som, ale sedela tam ako prikovaná, možno ju už boleli labky a rozhodla sa že od dnes chodí výhradne autom 😀

clara86
4. srp 2009

benjik: moj manzel to tiez tazsie rozdychaval, hlavne kvoli sume za maciatko, Birmy su drahe plemeno. Ale nakonec som o ukecala, strasne som tuzila mat birmu 🙂
Halo nema niekto taku cicu? 😉

benjik
4. srp 2009

clara: zkus tohle:http://www.modrykocour.cz

benjik
4. srp 2009

tam spíš někoho najdeš

clara86
4. srp 2009

ok dik 😉