Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

oscarka3
6. říj 2009

ahoj draga. vraj sa odporúča aby mala každá mačka vlastné wc aj svoje misky na jedlo a ďalej od seba.my sme mali zatial stále len jednu mačku,tak neviem.snáď sem nakuknú holky čo majú dve a poradia.myslím,že popelka má dvoch.

renda71
6. říj 2009

draga já mám číči dvě,kočičku a kocourka,wc mám jedno kryté a bohatě to stačí,jen se musí častěji měnit stelivo 🙂 kdybych měla dvě wc,tak nevím jak bych to kočkám vysvětlovala,že jedno je dámské a druhé pro pány 😀 mysek mám spoustu,jenže stejně dlabou vše z jedné,takže když dojedí,umyju a připravím na další chod 😉

janis8
7. říj 2009

moja velka tuzba po macke sa stala skutocnostou.. aj my budeme mat onedlho macku , perzskeho kocurika strieborne tienovaneho.. momentalne mam taku dilemu, ze neviem aku velkost prepravky a kryteho wc by som mala kupit, lebo ked vyrastie moze mu byt mala..

a este by som uvitala nejake rady ako zabezpecit, aby mu moj syn neublizil.. rozmyslala som nad nejakym vyssim skrabadlo, ci nejakou rohovou polickou vo vyske, kde by mal pokoj a bezpecie pred aktivnym batolatom.. no zatial ked je taky maly to asi velmi nepojde..

draga
7. říj 2009

renda díky, zkusíme to zatím s jedním a uvidíme jak to půjde...já se spíš bojím aby se naše kočičí dáma neurazila, že je doma nový vetřelec...to bude asi pěkná práce jí přesvědčit, že je pořád naše milovaná 😀

draga
18. říj 2009

tak číča už je doma...adaptace naprosto v pohodě akorát...naše stará kočičí madame je uražená...holky nevíte jak jí vysvětlit, že se nemusí bát, že jí máme pořád rádi...snad si zvykne

miskachrumka
18. říj 2009

tak aj mi mame cicu doma už odvtedy ako som zistila ze som tehu ba dokonca skor! 😉
jedien co mi vadi je ze plzneeeeeeeeee 😠 😝

dalilala
18. říj 2009

takze rozhodne som za mat doma zvieratka spolu s detmi, ale musi sa pri tom dbat na bezpecie. aby deti nieco nechytili alebo tak dajako. macicku mame, ked bola mala a hrava bolo treba davat pozor aby maleho neposkriabala.a teraz pozor hlavne treba davat pozor na odcervovanie aby deti nechytili toxokarozu, je to velmi nebeypecne.
ja moju micku odcervujem drontalom a tym zaroven usetrim synceka ybytocnym chorobam. 🙂

lilike
9. lis 2009

Ahojte kočkarky,dlho som tu nebola,ale vidim ze nie som sama 😉 Ako sa mate,nasa cici uz riadne narastla,ma uz 3,5 kila,bude to riadny macek.Kazdu chvilu sa nieco nove nauci,uz vyskakuje na klucky a dokaze si na kupelke otvorit dvere....Stale je hrava,nepozorujem ze by sa mienila ukludnit 😀 .Ale nevadi,aspon si uzijeme tu hravost,lebo caom uz bude len lehnit na gauci.
Tak zdravim vsetky cicky,a piste sem nech to tu nezrusia 🙂

medena
14. kvě 2010

Ahojky, nemáte někdo radu, jak zabránit kočce (nebo jí znechutit), aby lezla do dětské postýlky? Jednu postýlku zatím nepoužíváme, je jen upravena tak, abychom tam mohli mimi odkládat (prostěradlo, mantinel), a kočka to vzala jako svůj pelech. Během dne jí tak 10x vyhazuju, a jí je to šumák, vleze tam znovu. Chlupy až tak neřešim, ale tím, že chodí ven, tak postýlku zaprasí od bláta a to mi už vadí. Už jsem to tam vystlala igelitem, což nepomohlo, teď jsem tam zkusila dát použité pleny, aby věděla, že je to dítěte, ale nepomáhá to. Dík za radu.

sophiejane
14. kvě 2010

jooo, to bude těžké medi...my máme kocoura jen v bytě a přebíhá přede mnou po stole, leze na linku, můžeme ho mlátit, a nic nepomůže...ted jsem někde slyšela že nesnášejí postříkat je postřikovačem na kytky, jen vodou 🙂 možná by to pomohlo jí cáknout kdykoli do té postýlky vleze, třeba se jí to znechutí...ale jsou to potvory...

medena
14. kvě 2010

Hmm, to můžeme zkusit, ale aby si nezbalila batůžek a neodstěhovala se od nás 🙂

oscarka3
14. kvě 2010

to s tým postrekovačom by som radila aj ja 😉

nevesta
14. kvě 2010

Jj, potvrdzujem, postrekovac na kvetinky je naj vychovna metoda pre macky 😉

sophiejane
14. kvě 2010

neboj, neodstehuje, lepší než ji bít....si to pak spojí s postýlkou a bude to ok

nevesta
14. kvě 2010

Bitkou u macky nevyriesia nic...

medena
16. kvě 2010

No tak za pokus nic nedáme - postřikovač přichystán u postýlky a uvidíme, až se tam zase číča usadí. Bít ji za prvé nechci, za druhé souhlasím s tím, že to na kočku moc neplatí...

modra_slunecnice
16. čer 2010

Zdravím mě by spíš zajímalo chování kočky/ koček když jste si přinesli mimi domů. toxo neřeším, dok mi řekl jestli kočky mám už delší dobu tak jsem toxo prodělala, pokud né stejně v těhu se to řešit nedá a určitě bych kočky nevyhodil a celý byt nedezinfikoval abych likvidovala potencionální místa kde se kočka otřela slinama. Dělat test kočkám mi řeklo vet že je vyhazování penez ze stejného důvodu, protože kočka but toxo prodělal pak má imunitu a pokud neprodělal nemá jí kde chytnout, pokud nechodí ven a pokud jí chytne např. z obuvy a tak ji pordělá a opět je otázka zda jí já chytnu nebo ne a zda jsem jí třeba neprodělal jako malý dítě - strejda měl králíky ty mají toxo taky a můžete dostat toxo z králičího masa, špatně omyté zeleniny atd. Spíš pokud mi můžete písnout vaše zkušenosti a opatření při příchodu mimi do domácnosti s kočkami.
Likviduji WC také sama, používám rukavice a umývám si ruce. Myslím že je jedno zda chodíte po ulicích plných výkalu od psů rozpuštěných deštěm a doma pak dáte boty na rohožku a vše se vám vesle šíří po bytě průvanem a odparem, případně prachem nebo ulízíte kočičí WC koček které jsou řádně očkované, odčervené, skoro mi to příjde bezpečnější než si vyzouvat boty

ajsbirka
16. čer 2010

@modra_slunecnice ahoj, tak my máme doma 3 kočky a jedno 3,5 měsíce starý mimi. pořád se mi někdo ptal, už když jsem byla těhotná jak to jako vyřešíme s kočkama a můžu říct, že se mi potvrdilo přesně to co jsem si myslela a i řikala dřív. kočky si prcka vůbec nevšímají. ony mají rády svůj klid a on je pro ně hodně rušivý element 😀 . v podstatě k němu vůbec nejdou a když už kolem musejí , třebas když je v lehátku, tak pěkně uctivým obloukem. do postýlky nemůžou, neb tu máme v ložnici a tam nesmí ( i když se přiznam že už mi párkrát proklouzly a vlítly pod postel ). taky by neměly mít přístup do dětského pokoje, kam je opravdu nepouštim. jediný co dělam je , že si vždycky myju ruce, když jsem předtím na ně šáhla a pak jdu pro prcka. ale to hlavně, že mě vadí když na ně šáhnu a pak si náhodou šáhnu na obličej tak mě začnou svědit oči, tak abych mu náhodou nezpůsobila to samé. jinak záchody jim dezinfikuju savem. no a pak musíme taky často ( nejpozději ob den ) vysávat. toť vše. jo a co se týče toxo, tak to jsem si nechala jenom pro jistotu udělat testy než jsem otěhotněla. jinak máš pravdu. víc pravděpodobné mi přijde se nakazit venku než doma , kde mam kočky co ven nechodí.

modra_slunecnice
17. čer 2010

@ajsbirka - díky za osobní zkušenost. já asi budu řešit omezení vstupu do postýlky sítí proti hmyzu, mám 1+1 a tak jediný pokoj který funguje jako obyvák - ložnice a dětský pokoj a kočky jsou zvyklé v něm být, když zavřu dveře a to trénuju už řadu měsíců tak kocour co je starší a tak zvyklý od kotete být se mnou "behá" po dveřích a vydrží to dlouho a halvně mě to trhá uši a nervy. Fak děkuji za potvrzení že dávat kočky pryč nebo dělat nějaká drastická opatření je zbytečný, partner byl nejdřív absolutně proti aby kočky zustaly když bude mimi ale já je měla dřív jak jeho a jsou mi přítelem i když on je protivný takže s tím u mě nepochodí, vidím to jako bych se třeba za rok rozhodla že dítě dělá moc nepořádek a chtěla ho dát pryč..... tuhle argumentaci sice nechápe a kouka na mě jako na vraha že to srovnávám ale já to tak cítím.

ajsbirka
17. čer 2010

@modra_slunecnice nemáš vůbec zač. s tou sítí je to dobrý nápad. pokud máš tak malý byt tak je přeci jenom víc než pravděpodobný, že kočandy by šly zkoumat postýlku i zevnitř 🙂 . jinak já bych je pryč určitě nedávala. pro mě ( a naštěstí i pro manžela ) jsou kočky součástí rodiny . tak to prostě je a my to tak bereme. ano, je to náročnější, hlavně na úklid, ale jsem za ně fakt ráda. navíc si myslim, že malej bude jednou rád, že má kolem sebe zvířátka, už teď na něm vidim, jak na ně zaujatě kouká, takže co teprve až bude starší. jediný čeho jsem se bála a pořád bojim je to aby na ně nedej bože nedostal alergii, ale to je něco co se řeší až když se to stane a nemá cenu se děsit teď. takže se toho určitě neboj . věřim že si to všichni dohromady pořádně užijete 😉 .

slunce_veruna
27. srp 2010

Ahoj holky,
priznam se ze vas nemam precetene cele, ale podle vyhledavace mi to nenaslo ze byste to tu uz resily.
Mam problem, mam 3 mesicni mimi a 2 polovenkovni kocky. Kocky mi pritahly blechy a ja je chytila. Mate nekdo radu co s tim? Bojim se ze kdyz vsechno a vsechny odblesim tak pujdou na malyho, na nej nic strikat nechci. Prosim o radu pokud mozno do IP. Diky moc.

Jinak koukam ze resite to samy co jsem jako tehu resila, taky jsem koupila sitku proti hmyzu, cely detsky pokoj byl az do navratu z porodnice na skrinich protoze kocka chrapala jak v postylce tak v kocarku tak mi rozskrabala prebalovaci podlozku. Ale jakmile prislo mimco tak kocky jsou jak vymeneny, vubec do niceho nelezou ani kdyz tam malej neni. Jediny s cim valcim je ze kdyz ho chovam tak se chovaj jako bych ho nechovala a chtej mi sedet na kline nebo na rameni na nem jako v druhy vrstve. Ale to jim dam na prdel a je chvili klid.

popelka.miri
autor
3. lis 2011

Ahoj, kdysi jsem založila tuhle diskuzi a ted se k ní vracím...Mám problém. Před týdnem jsem si donesla od Cibely asi 8týdení kotě, bylo v pořádku až na uši, měl tam cizopasníky, dostal kapičky, ale večer začínal dostávat průjem. Prostě jen tak ukapával ze zadečku a v noci už nestíhal vůbec a rovnou do postele a kolem kočičího záchodu taky...jinak žral, vrní, když ho hladíme...má teda pěkně zadělanej zadeček a to okolí, zalepený, umývala jsem ho vodou. Odčervený pry byl, ale jen jednou a pastou Flubenol. Já mu dala podruhý to úterý...
Má teda nafouklý bříško a co ho máme, tak pořád říhá, škytá a prdí...jakoby nafouklý. Veterinářka mu dneska píchla injekci antibiotik Ceporex, prý máme jít ještě na dvě a pak odčervit. JInak mě docela dostalo, že samotné léky stály jen kolem 30Kč a za úkony/jen mu prohmátla bříško a píchla tu injekci/ si naúčtovala 150Kč!
Máte někdo nějaké zkušenosti s podobným problémem??? Kotě našli pohozené na smetišti.

oscarka3
4. lis 2011

@popelka.miri , tiež som si dakedy doniesla domov mačiatko v takom stave. pomohlo kyslé mlieko alebo acidofilné. časté odčervovanie mu asi veľmi prospievať nebude

popelka.miri
autor
4. lis 2011

Kotě je ale pořád nafouklé, určitě má červíky...problém je ten, že ho odčervili málo a nesprávně...Po včerejší antb. injekci se nelepšilo, ráno opět průjem...dala jsem mu mrkev s bramborem, ale nechce to a stříkačkou černý čaj. Mléko nedávám, nedělalo mu dobře, ani veterinářka mi ho ne nedoporučila.

chiquitas
22. únor 2017

Ahoj 🙂 chtěla bych se zeptat, jak kočce důrazně vysvětlit, že tohle prostě ne! Máme doma 9m kastrovaného kocourka Birmy. Je to děsný mazel, o agresivitě snad nikdy neslyšel, všude musí být...děti ještě nemáme a přítel se vrací domů na prodloužené víkendy, takže chlupatý miláček se mnou spinká pěkně v posteli 🙂 celkově bych ho zhodnotila jako línou, spící, chlupatou kouly chlupů, která je děsně ukecaná 😀 jen jsme teď spolu narazili na jeden problém...za boha mu nemůžu domluvit, že nesmí lézt na akvárium. Není tak veliké a vršek je pouze opatřen šoupacím krycím sklem. Stačí to jenom trochu pootevřít a hned mi něco může utéct (nemám tam pouze rybky). Můžu se stavět na hlavu, ale ten kašpar tam prostě poleze děj se co děj :-/ nějaká rada? Nejde ani tak o ty ryby, ale asi ho to trochu hřeje a jako vyhlídku to taky nejspíš nepoužívá, protože hned vedle má vyšší místo. Moc dobře ví, že tam nesmí. Když zvýším hlas a jdu k němu, že ho shodím, tak rychle seskočí a upaluje někam jinam. Přijde mi, že to dělá naschvál. Možná mě i dokonce zkouší. Minule jsme usnula v obýváku a ten ťuhýk ležel na akváriu, házel ocasem a pozoroval mě...No myslela jsem, že ho v tu chvíli v tom akvárku vykoupu 😀 je možné, že to dělá schválně? Že psi běžné v pubertě zkouší svého páníčka, to ví nejspíš každý...ale kočka? Je to možné? Díky za každou reakci 😉

zdeenik
22. čer 2017
Uživatel zdeenik je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdeenik.

Já se musím pochlubit. 😀 Naší kočce jsme koupili robotickou toaletu catgenie. Je prostě famozní a velice užitečná a ty těžký prachy za to stály.

mladakraska1991
Odpověď byla odstraněná
Zobraz