Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
6. čer 2009

máte někdo zkušenost s vodníma fontánkama? my ted jednu dostali,tu od puriny a příjde mi strašně nepraktická.ne teda fontánka samo o sobě,ale technické řešení.číča,když se chce napít,tak se vždy praští o ten zobáček,ze kterého to teče.ta miska je totiž dost malí a úzká

sueanek
6. čer 2009

sicinka: Mam zcela nevystavni kocky domaci 🙂 Ale vet. peci i krmivo maji na lepsi urovni nez lecktera vystavni krasavice...

sueanek
6. čer 2009

benjik: Potvrzuju, co psala Sicinka, a to ze prumerny vek kocek jsou dva roky. Cislo je ovlivneno obrovskym poctem dospivajicich kocouru, ktere kazdy rok srazi auto na ceste za nevestou...

benjik
6. čer 2009

sueanek: a taky u tebe platí,že se kolikrát číči mají líp než lidi? je pravda,že než jsem byla těhu,tak jsem radši byla o suchým rohlíku jen abych číče nemusela koupit tu úplně nejobyčejnější konzervu,ale nějakou normální( tím myslím,žádný tesco za 8,-),

sueanek
6. čer 2009

benjik: Zatim nikdy nebylo tak zle, aby kocky nemely svoje Hillsy a Bozity 😉

benjik
6. čer 2009

já to myslela jako příklad,že prostě si spousta lidí radši odepře sobě než aby odepřela číčám.
já měla sousedku,co svoje kočky krmila samýma lahůdkama typu nejlepší šunku,sýr,vařila jim líp než manželovi,až jsem těm kočkám kolikrát tak záviděla,že bych si to hned vyměnila s nima 😀

sueanek
6. čer 2009

benjik: Tak. Jednou si je clovek poridil, vzal za ne odpovednost, tak se musi starat...

benjik
6. čer 2009

přesně tak,jen doufám,že své dítě nebudu rozmazlkovat stejně moc jako kočky( tím myslím množstvím hraček a tím,že spoustu věcí smí a nic jim nedokážu zakázat,třeba spát s náma v posteli),páč jestli jo,tak moje ddítě bude pěkně rozmazlený 😀

draga
6. čer 2009

benjik budeš 😉 myslím rozmazlovat...kočka je vlastně taková příprava na dítě...kdo má kočku je trochu víc v pohodě s příchodem mimíska ,,,noční buzení...pláč...apod. 😉

benjik
6. čer 2009

ještě jsem se chtěla zeptat,vy co máte byt s balkonem,máte tam nějakou sítku,aby kočka náhodou nevyskočila ven za ptáčkem a nezahrála si na batmane? babi bydlí v 9.patře,v létě mívá otevřené dvéře na balkon a já se bojím,že když náhodou usne,tak se kočka půjde podívat na kraj balkonů,ujede jí packa a poletí 😒

sueanek
6. čer 2009

benjik: Tvoje obavy jsou naprosto na miste. Kocka nemusi ani uklouznout, muze rovnou skocit - kolem letici ptak ci moucha vzbudi lovecke pudy... a kocka spadne. Pady z vetsich vysek konci komplikovanymi zlomeninami i smrti. Obcas se sice stane, ze kocka vyvazne bez zraneni, ale to je fakt vyjimka...

draga
6. čer 2009

benjik jj to je i moje noční můra...ona kočka asi jen tak nesletí ale přesně čumí na ptáka a bác ho...já nedávno (no bylo to na konci února) a strašně se za to stydím ...větrala u synáčka v pokojíčku a pak jsme šli spát...asi kolem 4 ráno mě probudila panika, kde je Málka, jak to že nepřišla do postele...nemohla jsem usnout, hledala všude, pak vzbudila manžela a trklo mě, že jsem jí asi nechala na okně a že vyskočila (bydlíme v 1.patře)...oblíkla jsme se, šla jsem obíhat panelák a mezitím jí manžel našel nalepenou zvenku na okně na parapetu...celou noc tam chudinka musela přečkat...já jsme se z toho nemohla vzpamatovat jak jsem neoparná...a blbá...no ale číča se držela domova...teď si dávám sakra pozor 😉

len
6. čer 2009

K té diskuzi o délce života venkovských koček, v manželově rodině to opravdu platilo - nejdéle jim vydržela kočka asi 3 roky, jinak všecko zaběhnutí bez návratu, přejetí autem a bohužel v posledních letech otrava. Na vedlejším statku asi hubili krysy, či co, ale poslední dva kocourci přišli domů zemřít jeden jako roční a druhý jako pětiměsíční - to se ještě u veterináře povedlo zachránit, ale za měsíc se otrávil zas a to už nezvládnul 😔 Od té doby radši kočky nemají...
Takže já nemám žádné výčitky, že kočku nechci pouštět ven. A co se týče stravy a péče, to máte tak, když si neplodnej pár pořídí kotě, tak je to jako mimino - prostě dostane maximum, co jí můžu dát 😉 Načetla jsem toho stohy, vyzjistila si, co jsou to ty "správné" značky a teď jen aby si z toho něco vybrala a jedla, že 😉 Ale stejně jí nejvíc jede přemražené a občas převařené maso, což je kupodivu i to úplně nejlevnější, co může dostávat 😀 Namrazila jsem do zásoby spoustu pytlíčků, zrovna jsme v akci sehnali kuřecí prsa, denní dávka vyjde na 7 káčé. K tomu granule, už jsem zjistila, že (z té správné misky 😉 ) zkonzumuje Gimpet a Iams, ještě chci zkusit Hills, co tu mám - dvoukilovka se pohybuje kolem 300-400 Kč a i kdyby jedla jenom to (což nejí, když má to maso), tak má ten pytel skoro na dva měsíce, takže to se dá. Kočičí mlíko v Rossmannovi za 14 Kč krabička, co má na týden (ředím vodou, ať do sebe dostane víc tekutin)... No, myslela jsem, že to bude daleko horší 😉 A počáteční investice (nemluvím o ceně kotěte) byla cca 1500 - škrabadlo, záchůdek, přepravka, první pytel steliva - uznávám, že před výplatou docela dost, ale zase je to jen jednou.
Fakt si nemyslím, že kdybych z cenových důvodů přesedlala na whiskas granule + kapsičky, že bych nějak ušetřila - a přitom výživově jsme někde zcela jinde...

benjik
7. čer 2009

draga a sueanek: a je teda lepší taková jakoby moskytiéra nebo rovnou drátěná sít,co se dává králíkům? já tam babi zatím mezi ty žebřinky dala,takovou tu izolaci pěnovou,co se používá pod plovoučku,ale to jen jako krajní řešení.předtím jsme bydleli ve 4.patře a je pravda,že když jsme kočku neměli nonstop na očích,tak kolikrát seděla zvenku na okenní parapetu.
drag: mě na mimčo spíš připravil pes,toho jsem musela pouštět jeden čas ven i několikrát za noc a hádej komu knučel do ucha? mě,ani ho nenapadlo budit třeba manžu
len: jasně to chápu,že když nejsou děti,tak rozmazluješ zvíře.jen znám i lidi,co děti mají,ale kočky jsou pro ně přednější i než děti.ale starat by se měli o oboje snad stejně.
my máme asi fakt divný kočky,sežerou totiž stejný množství drahých značkových granulí jako whiskasu.nebo jsou prostě jen rozežraný

draga
7. čer 2009

benjik nevím ale kámoška si na balkon dávala takovou síť jakoby z provázku...prostě větší oka ale kočka nepropadla...instalovali jí to přímo lidi co to dělaj pro kočky...nějak to tam nastřelovali či co 😎 vypadalo to jako síť na ryby 😀 my balkon máme z chodby takže tam se Amálie nedostane...

popelka.miri
autor
7. čer 2009

Ahojky kočky 😀 , tak ráno jsem byla u té paní s koťaty, jak jsem včera psala, mají už 7 týdnů a ta paní i její dcery byly s těmi koťaty sami a máma kočka někde schovaná (asi se bála, z toho co prožila ☹ ) vůbec jsem jí neviděla, ale jeden černý kocour tam taky byl a mazel velkej 😀 ..Původně jsem chtěla nádherné kotě, holčičku, huňatou, asi čistokrevný předek 😉 , mouratá tmavá a huňatá kráska s nádherným kukučem, ale jen jsem si jí vzala do ruky, tak se do mě pustila, kousala a byla pěknej divoch, kousala koberec, lítala, asi jako tehdy ten můj kocour...stejný vzhled i povaha 😀 ...tak jsem si vzala malého bílo zrzavého kocourka a to byl mazlík, lízal mě, usnul u mě a asi si mě našel 😵 tak jsem si vzala tohohle 🙂
Ta paní mi pořád kladla na srdce, kdy ho mám naočkovat a odčervit, že mu dávali ředěnou tatru (už jí má v misce), dali mi dokonce kapsičku 😅 a holky se nemohli rozloučit a ta paní i plakala, chudák...prý je vypiplali prakticky sami, byli vymazlený dost! Tak jsem jí pozvala na návštěvu, dala i jí telefon a mail, že jí budu informovat 😉 Donesla jsem jim nějaké granule a konzervy a oni to nechtěli a ještě mi chtěli dát sami!!! Tak jsem jim to tam dala jakože pro ostatní kočičky a za koťátko...Děti ho doma ohleduplně opečovávají, žádný tahání!! a on k nim jde sám a dokonce u nich usne a oni chodí kolem něj a když spí, tak šeptají, aby ho nerušili 😀 Akorát malá nějak asi žárlí!! 😕 Hned jsem jí musela 2x kojit 😀 , cítí konkurenci. Chtěla si ho pohladit, tak jsem jí jen lehce dovolila sáhnut, aby ho neumačkala, je to ještě mrňous- oba!! 😀
Tak doufám, že nám bude prospívat...jinak ex nás tam vezl, ale hned jsme se rafli, takže aspoň vím, že místo chlapa budu mít v posteli fakt toho kocoura 😀 ..Ten se aspoň mazlí, nenadává a nebuzeruje 🙄

len
7. čer 2009

Popelko, gratuluji ke kotěti 🙂
Jinak teda asi tě nepotěším, ale já mám v posteli chlapa i kotě a obojí nejde moc dohromady, kotě má lovecké pudy a jakmile se pod peřinou něco pohne, hned po tom skočí - nejlepší je, když mě třeba manžel pohladí, tak jak se ruka pohne... Ale pomalu se sžíváme, snad bude líp 🙂 Nejnovější hit je, že kotě objevilo, kudy se dostat dovnitř do povlaku s peřinou, takže manžel říká - mám na břiše kočku - kouknu, na dece nesedí, pod dekou není, no a ona si z nás dělá srandičky uvnitř deky 🙄
Dnes pojedeme šokovat tchýni, děti byly vychovávány, že v posteli se za žádných okolností nejí a kočka do postele nesměla nikdy (byla venkovní). Takže já mám připravenou větu - už ani ty snídaně v posteli nejsou, co bývaly, když nám po peřině tancuje kotě 😀
Jo a pokrok největší, kotěti došlo, že granule v bílé misce jsou identické s těmi v zelené, takže už spořádá i granule z bílé misky - jen tak 🙂

benjik
7. čer 2009

popelka: tak to si vás kotě vybralo vážně sama,je skvělý,že si i tak rychle zvyklo na děti.přeju hodně společných krásných chvilek
len: chudák tchýně 😀 dej pak vědět,jestli nedostala z tý tvý odpovědi infarkt

popelka.miri
autor
7. čer 2009

Holky, to je sranda! Lilinka se nechce od kotěte hnout, pořád hlídá, aby jsme byli ticho, když spinká 😅 Je to chůva jak u mojí malé tak u kotěte 😀
Za to malá, ta nějak cítí, že je kotě taky mimi a pořád za mnou chodí a pořád chce jen kojit!! A tulí se jak o život..Jinak kotě celkem ignoruje, bála jsem se, že to bude horší...akorát mu pořád bere jeho hračky, asi mu závidí, či co 😀 Když přijde kamarádka s malým, tak tomu nebere nic ańi nežárlí, ale na Macka teda jo 🙄
Jinak pořád ho zkouším dávat na kočkolit, má ho i vedle misek a pelíšku, ale bez úspěchu 😒 ..Normálně se vyčůral do pelechu, tak jsem ho hned přesadila na wc, ale zdrhnul 🙄
Prý je ta kočka máma nic moc nenaučila... Ten můj první kocour byl sice z ulice a dost zanedbanej, ale na kočkolit šel hned, asi jak byl zvyklej zvenku na hlínu...
Poradďte, jak na něho, aby se to brzy naučil

benjik
7. čer 2009

vedle misek mu ale kočkolit nedávej,tam ti nepůjde,jak už tu dřív holky psali.trpělivost,párkrát ho ještě šoupneš na kočkolit a bude chodit sám.vždyt je to ještě miminko 🙂

popelka.miri
autor
7. čer 2009

Tak kotě je docela mazaný, normálně moje děti spí na palandě, obě...a Macík najednou koukám a on se uvelebil holce (ta ho šišmá nejvíc 😅 )na peřině v posteli a za chvíli byl u kluka v posteli...doufám, že neskočí i do postýlky k malý...ta už ho taky krmí...má hrneček na hraníl a lžičku a kocoura normálně krmila 😀 ..Dokonce už na něj volá čiči, jak hezky najednou žvatlá 😅 Jinak ho docela vzala na milost a už se na číču i směje, tak je to dobrý...odpoledne ještě žárlila a teď to vypadá nadějně 😉

popelka.miri
autor
7. čer 2009

Hlásím úspěch 😀 kocour už použil kočkolit! tak mu to snad vydrží...Holka je z něj tak nadšená, že ani nechce jít spát a ráno ani do školky, aby si ho užila 😀

benjik
7. čer 2009

to je skvělý,ted ani děti nemusíš ráno nutit vstávat,ted budou z kotěte,tak nadšený,že budou vstávat sami od sebe 😀

popelka.miri
autor
7. čer 2009

Benjik: no, já má teď spíš problém, že nechtějí ani jít spát 🙄 , to ráno byli vzhůru vždycky moc brzy, což je nesnesitelný, když pak budí všechny okolo...Zatím ani kotě něfňuká po mámě, zařádil si nabaštil se a teď si zalehl do košíku a kouše ten, asi bude taky chrnět...Za to malá ještě nespí...ale já už teď padám 😝

benjik
7. čer 2009

to se nedivím,že nechtějí jít spát a až ti usnou,tak se snad v noci nevzbudí zvědavostí co dělá kotě.by mě zajímalo,proč děti tak rádi brzo vstávají? švagrový 4letý dvojčata nám už v 6 ráno dupou nad hlavou,natěšený až půjdou do školky.

popelka.miri
autor
8. čer 2009

Benjik:moje děti vstávají i v 5 ráno! 😝

popelka.miri
autor
8. čer 2009

Tak večer si kocour našel pelíšek na houpacím křesle na polštáři a ráno mě vzbudily děti, jak si s ním hráli...Macík se vyspal dorůžova, hrál si s míčkem, pomazlil se, předl mi do ucha- to mi fakt chybělo 😀 ...snědl kapsičku, došel si i na kočkolit, takže to vypadá nadějně 🙂
Holky, když uvařím kuřecí krky a mám jich moc, můžu je dát do mrazáku vařený a pak je jen rozmrazit pro kocoura? 😒

benjik
8. čer 2009

popelka: ty mě děsíš tím vstáváním,doufám,že naše Nelča tak aktivní nebude 😖 ,klidně ty krky zamraž a pak až ti rozmrznou,tak je na chvilku hod ještě do mikrovlnky nebo teplý vody,aby se lehce ohřály a kocour se ti bude olizovat¨až za ušima

popelka.miri
autor
8. čer 2009

Benjik, proč myslíš, že jsem dneska tak brzy na netu? 😀 Já si už pár dní připadám jak živoucí mrtvola, V noci furt kojím a pak ráno ty další dva dělaj bordel už v 5 v 6 hod!
Za tebe může aspoň zaskočit někdy manža, to máš dobrý 😉
Docela by mě zajímalo, když můje 17měs. holka žárlila na kocoura, jak se bude chovat kočka k mimču 😅
Ale dneska ráno už je to lepší, už si malá zvykla...akorát nevím, který mimčo chovat dřív, kotě mám za krkem a Barča mi sedí na klíně 😀 , super, že to kotě mi aspoň přede do ucha a líže krk...tohle chlapi nedělají 😀 😀 ..nebo jo? 😕 😀

benjik
8. čer 2009

za mě v noci těžko zaskočí manžel,toho by totiž nevzbudil ani výbuch granátu těsně u hlavy ☹ a v práci je 7 dní v týdnu až do večera,takže během dne se pomoci taky nedočkám.
jasně,že je kočka lepší než chlap,ten se příjde přitulit jen když něco chce. 😀 lehni si s oběma do postele,dítě po jedný ruce,kotě po druhý a můžeš hladit zároven obě mimča. 😀