Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kočky do bytu, když jsou zvyklé chodit ven?

mis_el
15. led 2018

Ahoj, budeme se na podzim stěhovat do bytu a mám dva kocoury. Jsou teď zvyklý chodit ven, kdy se jim zachce, ale když je zima tak se skoro celý den válí doma. Budeme jezdit na chalupu, v létě klidně každý víkend ale v zimě tak často ne. Navíc jeden z nich je hodně háklivý na kočkolit, nechodí do něj, chodí na záchod ven. Myslíte, že si zvyknou na byt? A bude to 4. patro, bojím se že mi budou utíkat na balkon a že můžou skočit, nebo že je budu honit po schodech po baráku. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji 🙂

kafr
15. led 2018

Sousedi na chalupě, měli 2 kocoury a žili v bytě. Na léto (sezónu) se stěhovali na chalupu i s kocourama a do práce jezdili odtud (pak uz byli v důchodu). Kocouři chodili do bedýnky ale i na chalupě a na noc je zavírali uvnitr (spali s nimi v posteli). Mourek se vždy druhý den po přestěhování na chalupu sebral a vzal roha na cca 2-3 dny (i noci). Teď už jsou sousedi staří, jeden kocour už umřel (v asi 16 letech) a druhý už má taky věk, takže mu je jedno, že je zavřený v bytě, na chalupu už nejezdí.
Bojím se, že kdyz je budete na chalupu vozit jen na víkend, budete je pak těžko strkat do přepravky, půl týdne s vámi nebudou mluvit a možná i dělat naschvály. Ale pokud jsou starší, tak už třeba budou rádi za pohodlíčko.
My máme taky dva kocoury (0,5 a 6 let), na chalupe jsme zůstali na trvalo. Malý je ještě trdlo, starší je rád, když se dostane dovnitř, ale pak si sám mňoukne, že chce ven a zbytek dne o něm už nevím. Do bytu bych ho nedostala.
Záleží na věku a povaze. Kočky jsou na tohle horší než psi. Jsou to svéhlavé osobnosti.

mis_el
autor
15. led 2018

@kafr jsou jim cca 2 a 3 roky, ten starší je klidnější. V noci je také zavírám ve uvnitř, v létě je to ven v noci táhne a v zimě jsou evidentně rádi, že jsou v teple. No uvidíme, babička taky měla kocoura v bytě a v létě jezdili na chatu, kocour když viděl že se balí věci tak utekl do lesa a odjeli bez něj. Druhý den se vždy pro něj vrátili a Tomík už na ně čekal a sám hupnul do auta 🙂
No jsem na to zvědavá, doufám že si zvyknou...

janapetrvalska
15. led 2018

stejovali jsme se take z baraku do bytu do 5patra, na zoohit.cz sezenete sit za par korun , mam tak obehnane zabradli pres neskacou ale ze zacatku jsem to mela i vrch aby nepreskocili zabradli. Kdyz jsou dva vyhraji si, kockoli kdyz jeden nesnese tak bych resila zdanahodou nema nejaky zdr.problem, nemaji to jak jinak dat najevo, pripadne pokud opravdu nevyhovuje zkusit jine je xx druhu.. me se osvedcil zverlit cerveny s vuni- sice ze by vonel to ne, ale dela krasne hrudky, a kockam to pripomina venek. V kvetinaci trava a vubec bych nepoustela ven, omezi se nemoci, a dalsi pece napr.proti klistatum a blecham.. v byte poradne skrabadlo ..

janapetrvalska
15. led 2018
janapetrvalska
15. led 2018

jinak taky mame dve ciciny, a fotka je s tou aktivnejsi a ta kdyz chce a vlastovky litaji stremhlav skrz balkon tak si i zalovi , coz samozrejme nejsem nadsena ale za 6let v byte se nam to stalo 3x jinou jsou to vychovane ciciny, i kdyz si pozerou travu (aby vygrcaly chlupy z zaludku) tak jdou na lino , pro nekoho nechutne ale je to jejich zivot.

zdenkaklok
15. led 2018

@mis_el Asi bych pro jistotu nějak zabezpečila balkon, co kdyby je náhodou napadlo to přeskočit nebo si vylést nahoru a pak by mohli spadnout. Jinak osobní zkušenost nemám. Jen jedna kamarádka má doma kočku, ale tu má v bytě už od malička.

mis_el
autor
15. led 2018

@janapetrvalska ta síť je super nápad, děkuji! jsou to lodžie, zábradlí je vyzděné, takže je jenom dírka pod, takže síť dám jen od zábradlí nahoru. Jsou tam ty lodžie dvě tak nebudu mít strach větrat nebo pořád hlídat jestli jsou zavřené dveře. Tetě takhle vyskočila kočka ze 3 patra, dokonce dvakrát. Travičku jim koupím. No zdravotní problém mít může, ale on do něj dřív chodil, byl zavřený vevnitř do kastrace. Pak jsem si vzali druhého, a od té doby chodí jenom ven. Doufám, že když bude mít každý svůj, že to bude v pohodě.

mis_el
autor
15. led 2018

Taky byl problém, že když do něj šel, a nebyli jsme doma abychom to vyčistili, tak tam znovu nešel a měli jsme to dlažbě. Ale to je normální, a klidně budu mít ty kočkolity tři aby si mohl vybrat. Druhému kocourovi je to jedno a půjde tam klidně desetkrát 🙂

janapetrvalska
15. led 2018

Travicku nemusite kupovat staci vydloubnout trd venku, ale myslete na odcerveni venkovni trava ma potvurky co muzou zbastit. Treba nas kocourek jde do zachodku nekolikrat, ale rano se nemuze dockat az vycistime, aby tam mohl hned jit ;D muze mit problem s ledvinami mozna malo pije , cukrovka kdo vi.. zkuste treb obyc pisek, to ale nedela hrudky , a nepohlcuje pach ,.. ale zverlit cerveny doporucuju .. zkuste vymenit granulky pokud mate nejkae obyc zkuste britky, hills , neco na ledviny , muze to byt i tim.. jinak uz jsou urco na sebe zvykli tak tim to nebude ..

mis_el
autor
15. led 2018

@janapetrvalska on se tam vyčůrat šel, ale spíš na velkou jsme to dost často našli vedle. Někdy se vyčůral do postele a tak, ale kastrací se to srovnalo. Jak jsou venku tak to hold nejde vysledovat, jestli třeba nemají průjem a tak. Občas se mi doma pozvrací, ale chytají myši a ten mladší chodí do rybníka chytat rybičky, takže se nedivím že jim sem tam něco nesedne. Jinak je odčervuji pravidelně, mají obojky na blechy, budeme jezdit na chalupu a budu je tam normálně pouštět takže budu červy i blechy řešit stále. Ten kočkolit určitě pak zkusím různý, on mi teď doma nepůjde od žádného, prostě jde raději ven. Hlavně mám radost z té sítě, mě něco takového vůbec nenapadlo 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli