Kojením tloustnu - zvládneme to zvrátit?

cilkat
3. únor 2016

Ahoj,
Předpokládám, že nejsem sama, kdo při kojení přibírá. Tři měsíce po porodu plně kojím a pokud bude vše v pořádku, předpokládám, že budu částečně kojit do dalšího těhotenství. A to je ten problém. Potřebovala bych do tý doby schoditt aspoň 10kg nabraných za tohle těhu (resp 9 + 1 za Vánoce). Jste na tom některá podobně? Typy, triky... nebo jen vzájemná podpora a trunfování 😀 ?

zuzaaanka
3. únor 2016

No, konecne se nasel nekdo, kdo je na tom stejne jako ja 😀 promin, nemam skodolibou radost, ale jsem rada, ze nejsem jedina, pac v okoli holky jen hubly a ja si pripadala jak exot a depky prichazely a odchazely...
Kojim uz rok a jeste prestavat nebudem. Prvni tri mesice jsem mela po kojeni doslova mega hlad, jenze maly trpel na prdiky a pul roku plneho kojeni jsem nemohla jine ovoce a zeleninu nez banan, jablko a mrkev. Peklo. Byla jsem zvykla jist fakt hodne zeleniny. V tehu jsem nabrala 12 kg, ale 10 mi zustalo, resp. vse jsem nechala v porodnici a zas jsem to nabrala zpet za par tydnu ☹ ted uz kojim jen vecer a v noci, uz se snazim jist uplne vsechnu zeleninu, nemlsat, i kdyz to nekdy nejde... V zacatcich kojeni jsem mela doslova hlad na sladke... Se spankem to taky neni ruzove, coz je potreba ke spravnemu fungovani metabolismu, nepravidelny rezim. Az v posledni dobe se mi dari jist pravidelne a nezrat vecer 😀 od porodu jsem chodila 5-10km rychlou chuzi denne a stejne mi to nepomohlo k nicemu. Ted jsem si koupila permici na plavani, zvykame malyho na UM, abych mohla aspon dvakrat tydne chodit. No, je to tezky. Rozumove je to ok, rikam si, ze delam pro prcka to nejlepsi, ale pocitove... Depky pred zrcadlem... Co uz, snad to bude lepsi, az kojit jednou prestanu. A doufam, ze s druhym prckem budu kojenim hubnout 😀 tak kojeni zdar a omlouvam se za dlouhy prispevek, ale jsem rada, ze se mam s kym o to podelit 🙂

zuzaaanka
3. únor 2016

Jo, tim, ze vecer od zacatku roku jim jen zeleninu, tak mam 3kg dole. Hodne jsem se bala, abych neprisla o mliko, ted je to ok. Jo a taky mam porad zacpu, chodim tak jednou za 3-4 dny, coz je desny. A zkousela jsem vlakninu, otruby, seminka, jogurty... Vse marne... Uklinuju se tim, ze telo snad vi, co dela.

jaajaa
3. únor 2016

Tak na to asi triky nejsou, ja teda po porodu zhubla, ale kojenim se to vzdy zastavilo a metabolismus se mi upravil az po ukonceni kojeni.

janicka1984
3. únor 2016

Kojim 15 měsíců a místo abych hubla, pribiram. Snažím se jíst "líp", cvicim, chodim na procházky, ale kynu snad i ze vzduchu. Všechny ženské v okolí jsou při kojení poloviční, většina hubne, ale já jsem opět výjimka. Přestat kojit se mi (spíš dceři) nechce

cilkat
autor
3. únor 2016

No... já si po Vánocích začala fakt dávat pozor na sladký... ale vyhnout úplně s emu nezvládám, páč na něj mám fakt šílenou chuť. Tak to zkouším dojídat ovocem, ale někdy nejde ani to. malej naštěstí zvládá skoro všechno (asi až na česnek), takže jíst můžu "co chci". nicméně zařívání mám taky slušne rozhozený, takže jíst jenom zeleninu nejde - potřebuju škrob, nebo mě rozbolí žaludek tak, že se ani nezvednu ze židle.
S pohybem je to mizerný... byla jsme zvyklá se hýbat dost, ale v těhotenství to nešlo (bylo mi fakt blbě)... takže teď i vyjít ty dvě patra do bytu je občas problém...
@zuzaaanka A ze škodolibé radosti tě nepodezřívám... vždycky potěší, když člověk zjistí, že v tom není sám 😀 .

kittykat22
3. únor 2016

@cilkat z vlastnej skusenosti - nejde to zmenit. Ja som najviac pribrala ked som dokojila - pretoze telo prestane vydavat mnozstvo energie, ale to nepojde hned zastavit v nabere. Ak chces schudnut tak musis zacat cvicit. Dobra sprava je, ze cvicenim to pojde velmi rychlo dole, ako mas tie kg navyse kratko.

elu
3. únor 2016

jsem 4 měsíce po porodu a neshodila jsem ani kilo, jsem natekla prasnice...já si říkám, jestli to není zadržování vody, jak telo kojí, potřebuje z něčeho to mlíko vytvářet, piju, cvičím nejím sladky , lítám jak hovado a ani gram....po prvním těhu to bylo stejny a pak jsem to všechno zhubla raz dva..ale bojím se, že po druhém to už nikdy nezmizí

zuzaaanka
3. únor 2016

No, ja prvni mesice kojeni musela jist a pit po kazdem kojeni. Mam hodne nizky tlak od prirody a tak jsem neustale omdlivala. Takze jidlo jsem musela mit s sebou kdykoli a vsude 😀 ja fakt doufam, ze se to po ukonceni kojeni zlepsi, ale to muze trvat mesic, pul roku, rok... Kdo vi, jak bude ten nas malej poklad chtit mlicko 🙂

cilkat
autor
3. únor 2016

@kittykat22 Dobré vědět... Ono pokud bude vše v pořádku, tak nebudu přestávat kojit ze dne na den, že... takže tam nějaký čas na zvyknutí bude...

@elu taky doufám, že to částečně je voda... i když váha se na to úplně netváří.

margot_ka
3. únor 2016

Tak koj dal a Za chvili budes mrkat na drat. Ja jsem snad do roka bylo na kecy typu xe se z kojeni hubne alergicka - protoze U me to nefungovalo,pro mela jsem vic jak pres tehu a i kdyz jsem cvicila, domu to neslo.
A pak najendnou mi kazdy zacal rikat,jak jsem hubne - behem chvili 15 kg domu - pres druhym tehu jsem bylo o 10 kg niz nez startovni vaha s prvni :D
Ze zarazky to moc nefungovalo, az pozdeji 😉

margot_ka
3. únor 2016

Ze zarazky....
Idiotskej telefon ;))

margot_ka
3. únor 2016

Jezis! Zacatku

kittykat22
3. únor 2016

@cilkat ja som spravila chybu, ze som nezacala cvicit ked som prestavala kojit. Myslela som si ze dokojim postupne - znizim prijem jedla a schudnem. Dobry nefunkcny plan. Dokojila som postupne, znizila som jedlo - co ale pri rozozrani pri kojeni nestacilo, a stejne som pribrala, a oddychnuta baculata som isla nasrana do fitka 😀 Dnes s odstupom by som zmenila to, ze by som zacala cvicit uz pri kojeni 1-2x v noci alebo na noc.

elu
3. únor 2016

@cilkat já se vubec nemužu pomalu pohybovat jak jsem si zku...páteř..chodím na aquaearobic, to je jediny sport, který mužu ted v mém stavu delat,,závislost na sladkým mám taky, částečně se mi to podařilo odbourat, že se cpu slunečnicocýma semínkama...místo čokošky k televizi 🙂

pav_la
3. únor 2016

Holky, já jsem na to stejně, jsem 8 m. po porodu, stále kojím a přibírám. V těhotenství jsem nabrala 12 kg, 10,5 jsem nechala v porodnici, pak doma během prvního týdne jsem zhubla další 4 kg. Moje radost ale dlouho netrvala a váha začala jít nahoru. Je pravda, že hlavně ze začátku jsem do sebe rvala sladké horem dolem, jinak jsem nebyla schopna fungovat. Teď poslední dobou už takovou potřebu nemám a hlídám se, ale váha se dolů nehne. V pátek jsem objednaná k výživové poradkyni, protože se už na sebe nemůžu ani podívat.
Když vidím okolo kojící, jak jsou mnohem štíhlejší než před otěhotněním, tiše závidím. A to kojím ještě 2x odpoledne a cca 6x v noci.

cilkat
autor
3. únor 2016

@margot_ka tak třeba to taky tak dopadne... kdy se to zhruba zlomilo?
@elu Já se o záda bála hodně, ale zdá se, že to zvládly (respektive se během šestinedělí zas celkem srovnaly)
@pav_la 6x v noci nekojím ani teď... když zrovna nemá blbej den.

pav_la
3. únor 2016

@cilkat U nás to bylo do třech měsíců krásné, kojila jsem v noci 1x a pak až k ránu. Pak se to postupně horšilo a teď jsme na tomto číslu. Malý se hrozně budí a spí špatně a kojení je to jediné, co ho uklidní a znovu uspí.

margot_ka
3. únor 2016

@cilkat ani ti nevim. Urco ne driv jak v roce

cilkat
autor
4. únor 2016

@pav_la tak to mě docela děsíš... tři měsíce mu budou zítra.

@margot_ka Tak to je blbý... chtěla bych děti do dvou let od sebe 😀

cilkat
autor
4. únor 2016

Musim se pochlubit: začala jsem před týdnem každý den doma 10-15 minut cvičit.... váha stojí (respektive lítá tak, že není vidět nic), ale za ten týden (!) 7 cm v pase dolů. Ono hodně z toho není zhubnutí, ale posílení břicha... ale o to mi jde možná víc, než o ty kila... Tak uvidíme, jak to půjde dál. Mlíko zatím v pohodě...

kalerina
12. únor 2016

Ahojky tak já jsem 13 měsíců od porodu a nezhubla jsem vůbec nic. Teď s tím konečně něco musím dělat. i když jsem začla cvičit tak sladké je moje droga. Takže zase nic. Kojit taky ještě kojím večer a přez noc. se svými 150 cm a 65 Kg mám tak deset kilo co dělat.

rumisik
12. únor 2016

Krásný den všem, já kojím už dva a půl roku. Při těhotenství sem zhubla 9kilo (+netuším kolik sem nechala v porodnici) a po porodu začla nabírat, ostatní maminy kolem mě kojily a hubly a já kojím a nafukuju se.... Teď sem na +20kilo nad svůj předtěhotenský stav (který taky už nebylo co se BMI týče v pořádku)... Jednu dobu sem pravidelně 20minut cvičila a + denní procházky... nic nepomáhá, nic se nehýbe, leda nahoru. Jím zdravě jen né vždy pravidelně, což asi bude kámen úrazu... Bohužel už tak nějak nemám vůli s tím něco dělat, nebo spíš nevím co... Ráda se nabudit vašimi úspěchy 🙂

kittykat22
12. únor 2016

@rumisik na zaciatku si vzdy pozeram motivacne fotky inych pred a po a potom sa motivacne uz pozeram na seba 🙂 to je to jedine co na funguje

kocvarovas
12. únor 2016

Přidávám se taky. Za celý těhotenství jsem nabrala 10 kg, říkala jsem si paráda, bude to hned dole. Malá vážila po narození 4 kg. A já stále ne a ne slést na předtěhotenskou váhu. A přitom naše malá to je hladoveček, kolikrát mám pocit, že mě musí celou sněst a nic.. Tak snad jak přestanu kojit. Už začínáme s příkrmy, tak třeba, snad, doufám...

brokovich
12. únor 2016

Super téma. Já v těhu pribrala 13 kg. V porodnici jsem nechala 4,5 kg. Malý mel 2,8 kg. Po 3 měsíci ch kojení jsem mela porad tech 8,5 kg nahore. Kojila jsem 13x denne a nemohla fungovat bez sladkeho. Teď v 5 a pul mesicich už máme prikrmy a i malý lip spí, tak není takový stres a váha jde pomalu dolů. Za první mesic 2,5 kg. Držím palce, ať to jde i vám. 🙂 Sladký ale teda omezuju minimum. 😒

daika
12. únor 2016

Ahoj holky, klid, klid, klid 😉 taky jsem s tim valcila. Byvavala jsem 57kg slecinka, rodit jsem sla s 80kg, z porodnice prisla o 10kg lehci, coz vypadalo celkem sympaticky. Rozkojila jsem se, Bum prask a 5kg zpatky. Dokud jsem kojila na plny pecky, neslo dolu ANI DEKO a mohla jsem se stavet na hlavu, kazdy den cca 10km s kocarem, +brusle, jidlo jsem zkousela omezovat a to jsem nejedla nijak extra, jen mi strasne strasne chutnalo mliko 😀 kdyz jsme zavedli prikrmy a kojeni malicko zkrouhly, neco malo slo dolu (aktivita zachovana) a zbytek se zacina odstehovavat az ted, mesic po ukonceni kojeni (dcera 14m) a moc nechodim s kocarem, to uz jsem hodne ubrala.
Cely slavny problem byl (s nejvetsi pravdepodobnosti) v zadrzovani vody, mozna... V tomto ohledu to bylo fakt hrozny obdobi, vsichni hubli a ja porad jak tehotnej slon a i kdybych tancovala po usich, nic nezabiralo. Proto - jestli muzu poradit- dokud kojite, fakt na to kaslete, kupte si vetsi obleceni, at depky z oblikani a pohledu na starou garderobu nemaji prostor, v klidu dokojte a pak to pujde dolu (a vsichni okolo zacnou tloustnout 😉 ) a kdyz ne samo, tak nic nebrani sebou nejak zlehka hybnout a pomoct si 🙂

zuzaaanka
13. únor 2016

@daika Diky moc za motivacni prispevek 🙂 taky doufam, ze velka cast moji vahy je voda a az prestanu kojit, tak to nejak dolu pujde. A mliko? Kupovali jsme ho na kartony 😀 a kdyz jsem si sla koupit novy dziny, tak mam stejnou velikost jako pred tehu, tak ja fakt nevim...