• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kojila jsem cizí dítě...

12. dubna 2010 
ari, presne, už máš príkrmy... :wink:
Hlad by to zahnalo, len by nedostalo protilátky a vitamíny, ktoré obsahuje kolostrum napríklad počas prvých dní života dieťatka...
11. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky s prikrmama, když je díte zatím kojeny tak i kdyby dostalo místo mlika mrkev, tak se z toho nemají, vždyť to trva tak týden než sizvykne na tu novou chuť a konzistenci a celkove krmeni lzickou :wink:
11. dub 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal: jak u koho, navíc suchar do ruky, voda, něco ... hodinu, dvě, tři zachráníš, když jse o krizi
11. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak teda já nevím ale mě urazilo to, že bych měla být ve 40 stará bába :slight_smile:)) ale na druhou stranu jsem si to taky kdysi jako mladý tele myslela, že 40 je hrůza...te´d vím, že je to pořád v pohodě, mám plno zkušeností a už mě jentak nic nevyvede z míry...jen některé názory tady jak jsou podávány mě trochu zaráží...jako srovnávat kojení a sex, říkat, že bych se zabila kdybych zjistila, že mě kojil někdo jinej než máma... :grinning:
11. dub 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je fuk, dodnes se to v porodnicíh děje, že si vzájemě matky nakojí děti, když jim to nevadí. Ale já osobně bych měla strach, když neznám zdravotní stav matky a nebylo by mně to příjmený. Raději mateřské mlíko ze stříkačky.
11. dub 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě zase víc vyhovuje představa, ze mi dítě nakojí někdo, koho znám, vím ze je cistotnej atd než ze by moje díte dostalo mlíko od cizího, koho jsem neviděla- i když je mliko kontrolovany, je mi to víc nepříjemný, ta představa :wink:
11. dub 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem to pročetla - nic nemám proti kojení cizího dítěte cizou matkou, jen nevím, já bych asi žárlila, kdyby mi dítě kojila jiná paní :pensive: její mlíko bych jí klidně dala, ale prso nevim no... pro mě prsa intimní nijak nejsou, ani kojení, je to jídlo... na druhou stranu v případě nějaké krize bych se tomu asi nebránila... a jak píše Kaleilah - předtím mě to ani nenapadlo, ale dcerka měla s jakýmkoli UM problém - zkoušela jsem bebu, sunar, nutrilon a hamilon a po všem blila jak alík ještě x hodin po podání dávky UM - když už neměla co, otřásalo se jí tělíčko křečema a jakoby zvracela naprázdno :frowning2: v tom případě fakt vidím jako nejlepší možnost nechat ji nakojit někým jiným!

nemám ráda řeči typu, že po UM jsou děti nejinteligentnější na celým světě a já nevím co všechno, ale MM je pro mě správná možnost proto, že je to prostě přirozený, UM bude vždycky jen náhražka.
11. dub 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
simlenka - nejinteligentnější? vidíš a my co jsme měli děti na UM se neustále setkáváme s tím, jak budou naše děti až na druhém místě, po těch kojených MM, protože to je to jediné správné :rolling_eyes:
12. dub 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tohle téma mě zaujalo tak jsem to dočetla až dokonce. Názory některých mamin jsou zarážející a používají tu fakt silný slovní kombinace. :frowning2: Řadím mezi maminy který měli problémy s kojením-přisáváním. TAky je promě kojení intimní záležitost- nesnášela jsem když na mě při kojení někdo civěl. Ale to co se tu probírá je fakt síla. Zkrátka proč nenakojit dítko kamarádky, dítko má hlad mamina v nedohlednu, mlíka je dost. :wink: Kdybych s kamoškou udělala tzv,,výměný pobyt dítek" :slight_smile:tak bych nejspíš poznala co to je přisáté a pijící dítko - a neskončili bychom po 2 měs na NUtroši-za rozkojení bych to stálo. Tvrdit že UM je lepší jak MM od jiné matky je blbost. Vemte případ z Jihlavy výměna dětí- maminy kojili cizí dítka 10M a pochybuju že to pro ně bylo nezdravý.......toto je extrémní přirovnání
Středověk a pravěk bych tady nevytahovala. Např Marie Terezie je známá taky tím, že v parku na procházce nakojila brečící dítko žebračce. A do kriminálu ji nikdo neposlal :slight_smile:
NA MK jsou pořád stejný hádavý a urážující maminy, sice moc nepřispívám,spíš diskuze čtu ale těmto pisatelkám bych přístup zamítla, říct svůj názor a na 10 stránkách urážet je rozdíl. :unamused: Takže holčiny NEPRUDTE!!!! :angry:
12. dub 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim ze kojeni je ciste vztah mezi ditetem a matkou, je to intimco, svy prsa pujcuju jen MM a kdysi davno malymu a tak to taky zustane :grinning:
ani bych cizi dite nenakojila ani bych to nedovolila u svyho.. at uz z citoveho, hygienickeho, zdravotniho hlediska... nikdy nevite co ta druha snedla a jestli to nebude prckovi vadit, nehlede na to ze znam matky co u kojeni kouri :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lisanda - já si nemyslím, že někdo tvrdil, že Um je lepší než MM cizí matky, spíš jde o vnitřní pocit, toho že dítě kojí cizí žena. Pro někoho je přípustnější podat UM, pro někoho zase ne. Záleží na úhlu pohledu.
Paroubek by cizí dítě na procházce v parku taky nakojil, kdyby mu to zvedlo volební preference :grinning: :wink:
12. dub 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen s některýma tvýma názorama nesouhlasím ale to s Paroubkem mě fakt pobavilo :slight_smile:)))) :grinning: tomu bych i věřila :sunglasses:
12. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga: já tohle téma vůbec neodsuzuji, jen je dobré říct, že každý na to má jiný pohled. Ale to na většinu věcí :wink:
12. dub 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ygreen - jj, to byl můj překlep - nejinteligentnější mají být samozřejmě po MM, ale nevěřím tomu - mám pocit, že je to naopak, ale je to jedno - mně na tom kojení prostě uchvacuje ta přirozenost, ženská má prsa aby kojila, je to tak prostě zařízený od matky přírody. Co se týká zdraví - já mám zkušenost takovu, že dokud jsem kojila (18M), tak terezka byla absolutně zdravá, neměla ani rýmu a co nekojím, tak už měla 5x antibiotika a vpodstatě jí pořád něco je :pensive: - takže na tom asi něco bude, ale nebrala bych to jako tutovku, může to být kvůli spoustě jinejch věcí... - přesto ve mě hlodá červík, že jsem měla ještě chvíli s kojením vydržet
12. dub 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek