Kolik měřily a vážily vaše holčičky v půl roce?

bartakova_veronika
25. dub 2018

Malá se narodila o 16 dní dříve plánovaným císařským řezem. Měla bohužel špatné průchody, nakonec po porodu nechápali na co čekali a proč malou nevyndali už dříve. Deformace hlavičky - naštěstí se srovnala a má jí už krásnou ale i tak 2x ultrazvuk mozečku pro jistotu, běhání na neurologii a nakonec ještě do toho vojtova metoda ...

Malá se narodila se 42 cm a váhou 2150 gramů ... včera měla půl roku a měří 62 cm, váží 5660 gramů. Zajímalo by mě jaký rozdíl měli vaše dětičky po půl roce. Jestli jsme na tom dobře a vše dohání 🙂

verinka88hb
25. dub 2018

Ahoj, malá se narodila o 3 týdny dříve, měla 3210g, 48cm, v půl roce měla 8,5 kg a 70 cm. Asi bude dlouhá, my s manželem nejsme žádní prckové, nyní jí bude 10 měsíců a bude mít cca 10 kg a 75cm.... 🙂

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
mievsa
25. dub 2018

Dcera se narodila 37+3 s váhou 2610g a 46 cm, V půl roce měla 5805g a 62 cm. Narodila se dříve kvůli anémii a mému Rh faktoru -. Přibírala pomalu právě kvůli té anémii

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@vendes jj s tou vojtovkou jsem to také čekala horší ... všichni jak na ní nadávají, ale my chytli skvělou fyzioterapeutku a vůbec u toho nepláče 🙂 jo vždy při prvním cviku, kdy mi to ukazuje pláče, ale po druhém cviku doma už vůbec a občas u toho dělá kraviny a směje se 🙂

letadylkokane
25. dub 2018

@bartakova_veronika ahoja, mala se narodila 40+4, 2570 g/46 cm. V pul roce mela neco pod pet kilo. V roce 7 kg a ted v roce a trictvrte ma devet kilo a 80 cm. At ji cpeme, jak ji cpeme, je droboucka.

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@mievsa tak koukám, že jsme na tom podobně a prospívá podobně jako ta vaše ... tak asi to nebude tak špatné s váhou ani mírou 🙂 mě ani do teď neřekli pořádně proč přibírala tak málo ... odhad sice nakonec byl 2500 gramů + - 680 gramů ale nakonec se narodila jako malý drobeček 🙂 měla jsem ukončení 37+5 a strávila 31 dní v porodnici ... 14 dní před porodem a 3 týdny s malou z toho 14 dní byla v inkubátoru .... a to chtěli ještě prodloužit termín císařským řezem o týden ... naštěstí o den dříve než byl plánovaný mi odtekla plodová voda takže jsem šla ještě o den dříve než bylo v plánu .... jenom pořád říkali že má špatné průchody pupečníkem a zhoršené průchody hlavičky ....

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@letadylkokane ty jo, takhle droboučká po skoro dvou letech a i v půl roce 🙂 má alespoň taková být po kom? na to, že se narodila takhle pozdě ... ale alespoň měla porodní váhu nad 2500 gramů 🙂 já jsem jí bohužel od 3,5 měsíce přestala úplně kojit, do 3,5 měsíců jsem kojila + přikrmovala Nutrilonem .. teď už jenom Nutrilon a od 4 měsíce zeleninou .. teď už zavádím maso a ovoce ...

letadylkokane
25. dub 2018

@bartakova_veronika jj, ja mela uplne stejne miry a vahy. Mam 160 cm a vdavala jsem se s padesati kily. Ted mam teda o krapet vic uz 🙂 Manzel taky neni veleobr, takze ano, ma to po kom mit. Jenze stejne jsme si s ni uzili. Strasnych doktoru to resilo, nikdo neprisel na nic, jen antropolozka byla rozumna a videla v tom dedicnost. Ted uz to neresim, jen hlidam stravu, aby ji mela pestrou a kaloricky naplnenou. Kojila jsem do 7 mesicu, prikrmy od ctvrteho mesice. Pak misto kojeni do roka UM, ktere v roce mala uz sama odmitla pit a presla na beznou mlecnou stravu a zacala jist s nami nase jidla.

luj89
25. dub 2018

dcera mela 65 cm a 6150 g. v pul roce by pry mely mit deti dvojnasobek por. vahy.Nasi Dr. se porad zda, ze dcera vazi malo, tak chdime na prevazeni i mino prevence. budeme radi za 8 kg v roce. ja to ale neresim. ja jsem drobna, rodila jsem s 59 kg... jo a vojtovku mate na co presne? podle me se dneska dava snad automaticky predcasne narozenym detem, aniz by byl duvod. Ja ji po par dnech vzdala a dobre jsem udelala, dcera mela kiss syndrom, takze u toho plakala bolesti... Na kiss syndrom jsme tedy prisli az par dni po zacatku cviceni.

mievsa
25. dub 2018

@bartakova_veronika Luci taky měla sledované průtoky v hlavičce 2 měsíce
Jednou byly horší tak jsem byla 3 dny v nemocnici, pichli kortikoidy, kdyby náhodou šla ven a ještě se naštěstí umoudřila a 3 týdny byly průtoky ok. Odhad měla 2720 takže se docela trefili. V porodnici jsme byly týden, ale ještě jsme se po 3 dnech vraceli na transfúzi. Byla sledovaná co 14 dní krevní odběry, párkrát to bylo na hranici, ale zvládla to už bez transfuze, akorát pomalu přibírala. Zase aspoň vynosila oblečení 😁

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@letadylkokane tak to u nás strašně neuroložka řeší, že v 5ti měsících pořádně nezvedá hlavičku a že se neumí otočit na bříško atd atd ... takže nás donutila na vojtovku .. to samé nás tlačila i obvodní ... jediná fyzioterapeutka v ní vidí šikovnou a úplně zdravou slečnu .... také jí odečítá 16 dní dřívější porod + 14 dní v inkubátoru .... nevím co by všichni chtěli ,... naštěstí váhu a míru neřeší takže jsme asi na tom dobře .... váhu řešila akorát na začátku kdy přibírala méně než 20 za den ... ty je jich tabulky .... já jsem taky malá .. mám cca 153 cm, manžel má cca 175 cm ... také jsem byla štíhlá ... sice jsem se narodila normálně 48 cm a vážila 2800 gramů ale ještě ve 20ti jsem měla 37 kg ... co jsem poznala manžela šli kila nahoru ... před porodem jsem nakonec měla 59 kg ... před porodem 75 kg no a zůstali mi pár kil .. takže mám teď 65 ... snad brzy konečně pujdou dolu .. a manžel ten byl taky maličký .. ten se narodil 46 cm a vážil 2450 gramů takže to že byla maličká asi má po něm ....

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@luj89 také jsme po propuštění z porodnice chodili každou chvíli na převážení protože právě přibírala méně než těch jejich 20 ... ty jejich tabulky bych zrušila ... jo je pravda že neuroložka posílá snad každého na vojtovku ... na neurologii chodíme kvůli hlavičce, která se musela po porodu hlídat .... měla jí opravdu dost šišatou .... jinak na vojtovku nás poslali právě hlavně kvůli tomu, že hlavičku nezvedala a že se nepřetáčí atd ... každé dítě je jiné a každý si na to příjde ... ale tak pro jejich pocit jsme tam šli ... malá je šikovná a mi alespoň rádi pokecáme a poradí když potřebujeme 🙂 máme jenom dva cviky a je pravda, že je nedělám pravidelně .. ani se to nedá, protože buĎ jsme venku a nebo spinká .... nevěděla jsem co je kiss syndrom tak jsem vyhledala ... tak snad to malá nemá hodně špatné ....

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@mievsa mě to zjistili někdy ve 34 - 35 týdnu ... poslali mě pro jistotu do porodnice na sledování takže jsem tam musela 14 dní ležet a dostávat injekce do ramene, nakonec se umoudřili že jí vyndají a následně ještě 3 týdny jsem tam s malou musela strávit aby nabrala těch 2500 gramů ... nakonec nás pustili se 2450 gramy .... takže potom po porodu následně sledovali 2x ultrazvuk mozečku ale naštěstí vše v pořádku .... akorát že já ty průtoky měla celých 14 dní zhoršené i když se trošku lepšili ... ale pořád ne tak jak by měli .... a to chtěli ještě právě týden počkat ale když mi dělali ve 37+4 ultrazvuk, zjistili že mám méně plodové vody tak se nakonec rozhodly na 37+6 ale malá se rozhodla sama jít dřív, kdy následně ve 37+5 mi odtekla plodová voda a šla jsem za 5 hodin na císařský řez ... nedoporučili rodit normálně už kvůli tomu že nenechávají rodit pod 2,5 kg a ještě byla koncem pánevním, takže jsem i já odmítala rodit přirozenou cestou ... živě si to pamatuji, kdy jsem si dala banán, chtěla vyhodit do koše šlupku od banánu a následně jsem si napřed připadala, že jsem se počůrala, tak jsem se převlékla, skočila na WC no a zjistila že mi odtéká zbytek plodovky :D

bervidova
25. dub 2018

Naše se narodila v termínu (40+1) a měla 49cm a 3420gramů. Na půl roce 6770gramů a 63,5cm. Zatím je drobnější, na roce měla 71cm a 8,2kg

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

já právě slýchávám jak děti v půl roce mají třeba i 10 kg tak mě to přišlo divné .... i já měla v roce málo ... obvodní všechno strašně hrotí i když tedy je pravda, že teď už nic neříkala že by málo přibírala nebo rostla pomalu

mievsa
25. dub 2018

@bartakova_veronika To je dobře, že je v pořádku 😉 Já toto měla i u syna, jenže nikdo mě neposlal do rizikové poradny, nikdo to nehlídal a pak se mohli zbláznit po porodu, že má vysoký bilirubin, je anemický a musel na výměnu krve. Takže jsem ráda, že porod vyvolali dříve, spíš manžel zavelel po posledním hraničním utz, že se jde rodit 😂

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@mievsa mě naštěstí můj gynekolog poslal do poradny právě někdy ve 34 týdnu a ta mě následně potom poslala pro jistotu na pozorování ... no nebylo to moc příjemné ale alespoň jsem mohla chodit kam se mi chtělo a nemusela jsem být na pokoji .. horší to bylo když se už malá narodila .. první týden jsem to moc nevnímala ... přeci jenom na pooperačním jsem strávila asi 4 dny než jsem šla na nadstandard ale i tak to nebylo další dva týdny příjemné, když je člověk zavřený a nikam nemůže kvůli malé ... využívala jsem to když přišel manžel tak jí pohlídal a já se šla ven vyvětrat ... jsem ráda že to nakonec dopadlo tak jak dopadlo ... ale nechat jí tam déle tak nevím nevím ... ale pokud by se nerozhodly a mě neodtekla plodová voda tak bych asi taky už řádila ...

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

takhle vypadá dnes, jde vidět jak má hlavičkou krásně srovnanou a takhle vypadala malá pár dní po narození .... měla strašně prodlouženou hlavičku ....

1105lenka
25. dub 2018

Naše malá se narodila v termínu vyvolávaným porodem,měla 2520g a 45cm a v půl roce 6280g a 66cm.

dancamich
25. dub 2018

Dcera měla výchozí váhu 3160 gramů. V šesti týdnech měla 5660 gramů. V šesti měsících vážila 8760 gramů. Já jsem sice mini vydání, ale manžel je vysoký.

mievsa
25. dub 2018

@bartakova_veronika Dcera měla 2320 g, když nás pustili. Nechtěli, chtěli udělat ve čtvrtek odběry jestli není nutná transfuze, jinak by s námi nedělali nic. takže jsem si vyprosila jít domů a ve čtvrtek ráno jsme tam byly na odběry a hned nás zase hospitalizovali na den na transfuzi. Mohla jsem to od pondělí vydržet do čtvrtku, ale já byla už psychicky v háji, nešlo mi kojení, stresovalo mě vážení, říkat si o dokrm ... přiznávám, že v nemocnici se měním na plačku 😀
Dcerce se krásně hlavička spravila 👏

terezapetrova
25. dub 2018

@bartakova_veronika můj prvorozený se narodil ve stejném termínu se zhruba stejnými mirami, v půl roce mel 7,250gr ale k tomu 75cm! Jinak i kdyz už se asi od 30tt vědělo, ze bude malý a byl rodila sem prirozene..

v_erunka
25. dub 2018

Naše malá se narodila aby o 16 dní dřív a měla 2710 a 48 cm. Teď má 5 a půl mesice a včera měla 65 cm a 7450 g. Ze začátku jsme taky bojovaly s vahou, měla silnou žloutenku a nechtela jist. Teď už naštěstí dobrý. Jen nás nejspíš taky čeká cvičení, protože se ještě neotáčí.
A tvoje malá je hezoucka 🙂

jitkakas
25. dub 2018

Dcera se narodila v terminu s vahou 4230g a 50cm V pul roce mela 6360g a 65 cm.

vendes
25. dub 2018

@bartakova_veronika Dcera se v druhé polovině cvičení už taky smála. Měla tři cviky, ale cvičila jsem s ní jen dva a nikdy jsem to nedávala čtyřikrát denně. Myslím, že jí to pomohlo, měla predilekci hlavy a centrální koordinační poruchu.

ivuska1986
25. dub 2018

Ahojky, my sly ven o 14 dnu drive cisarem, Ani mela 47 cm a 2970, pul rok mela pred mesicem a vážila 8200, ale ona je fakt jedlicek, takovy nas burticek, ja myslim, ze si vedete dobře👍

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@dancamich to je hezké vidět že v 6ti týdnech mělo vaše miminko to co naše Emička v půl roce :D

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@mievsa měla jsem to podobně .. už jsem měla sto chutí s tím seknout a jít prostě domu s malou ... taky jsem tam už byla po třech týdnech na nervy ... též mi nešlo kojení .. nebo spíš šlo, ale prostě nestačilo .... bylo mi též blbé si říkat o dokrmení ... některá sestřička bez problému sama mi řekla že ať si klidně příjdu, jiná jí prostě nedala a 6 hodin v kuse mi brečela a já z toho byla psychicky špatně i když jsem jí dávala co půl hodiny k prsu ... nakonec stejně po 3,5 měsících jsem přestala kojit úplně .. do 3,5 měsících dostávala s dokrmem .... ☹ několikrát jsem tam brečela ... ta psychika byla na mě už moc po 31 dnech v porodnici .... ten první týden to šlo .. to jsem se zotavovala po císaři ale další dny už byla náročnější a náročnější .. kort to stávání po třech hodinách a budit malou abych jí nakrmila a psala čárky kdy jedla, kolik dostala dokrm a kdy se počůrala nebo pokadila bylo hrozné ... když už jsem byla konečně doma tak vše bylo úžasné a žádné trápení .. malou jsem prostě nechala spát, i když dětská doktorka mi řekla abych jí ještě budila, že je malá a málo přibírá ... včera na váhu ani míru nic neříkala tak snad už bude dobře ....

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@terezapetrova u kluků je to trošku jiné 🙂 ty rostou rychleji ... ta představa když vidím kamarádky syna, kterému jsou dva měsíce a je stejně velký a váží víc než naše princezna tak jsem si říkala jestli není malá a neváží málo .. ale co se dívám tak většina kluků je mnohem větší a těžší 🙂

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@v_erunka tak to už je velká holka 🙂 my jsme naštěstí žloutenky se vyhnuly .. ale asi to bylo tím že byla v inkubátoru .. neboť se to říká ... děti, kteří tráví v inkubátoru tak žloutenku nedostanou tak nevím co je na tom pravdy ... pokud budete muset na vojtovku tak se jí nebojte 🙂 jestli chytnete příjemnou fyzioterapeutku tak to zvládnete ... taky jsem se toho bála a pohoda ... je fakt že druhý cvik mi dělá problém ale malé pomohl a začala se otáček na bok a sem tam se přetočí i na bříško i když jí to dá trošku zabrat ... někdy musím pomáhat hlavičkou .. ona jí právě zaklání a díky cvičení kde jí nutím aby předkláněla hlavičku dopředu tak se mi vzápětí krásně otočí na bříško a snaží se hlavičku dávat právě při otáčení dopředu takže jsem ráda, že nám to pomáhá a začíná se přetáčet bez záklonu hlavičky ... jinak děkuji 🙂 malá krásně roste do krásy oproti tomu, když se narodila 🙂 měla jsem vůbec strach si jí vzít do ruky a hlavně koupat když byla takový drobeček ....