Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

nalka
29. led 2009

Lendy děkuju,taky jsem koukla.Ale ted teda nevím co 😀 Potřebovala bych nějaký vzorečky,abych si mohla vybrat.A taky nevím,asi jsem fakt deb..,ale na tech vichy stránkách nejde objednávat.A nebo jsem prostě nepřišla na to jak.Nemají tam ani ceny.No schválně tam holky mrkněte.

lendy1
30. led 2009

nalka, to jsou jen prezentační stránky firmy, Vichy koupíš v lékárnách nebo na netu, např..: lekarna.cz, docsimon.cz...

aponchie
30. led 2009

ahoj..jaky mate nazor na to,ze nekdo ma MMA prodava treba kremy clinique nebo lancome ,ale bez krabicek nove nerozbalene nenacate prej,ale kdyz se zeptas na expiraci tak ti neodpovi?jak dlouho vlastne takovy krem vydrzi?ono se stejne nepozna,ze nebyl otevren ..kdyz je treba zakoupen 2005 ma jeste vydrz?

lendy1
30. led 2009

aponchie, už jsem to tu řešily, bohužel mi to nejde najít...na Jahodě a jinde prodávají nové, neotevřené krémy bez krabiček a ty krémy jsou tak jak píšou-nic není prošlého, krémy mají přez sebe ochranou folii-takže se to dá poznat, že nebyl otevřený. Já jsem takle kupovala spoustu kosmetiky a bez potíží, rozdíl s krabičkou a bez krabičky byl i víc než 100,-Kč. Ale takové věci kupuji spíš na Jahodě a spol. než na MMB, protože nevím, od koho to ty holky mají. Na MMB kupuji jen od jedné holčiny, kterou znám i odsud a té 100% věřím.
Myslím, že to tu už zanett vysvětlovala, jak to je s tou spotřebou, ale už si nevybavím závěr 😀

aponchie
30. led 2009

no ja prave jednu holku znam co takto prodava a osobne ma to natahane ze statu a lezi ji to 4roky doma a ted to prodava a nechce se mi verit,ze to ani neotevrela pac ji znam,jen si rikam jestli je na te lahvicce zezadu napsana expirace nebo to je jen na papirove krabicce?pac nechtela ani za nic rict jaka ta doba je

bihan
30. led 2009

Aponchie, pri krémoch sa väčšinou udáva expirácia od dátumu otvorenie - máš vzadu obale znak otvorenej krabičky a na tom znaku je za koľko mesiacov od otvorenia je nutné ten produkt spracovať - krémy, čo mám doma, majú 12m, odličovače 6m. Väčšinou sa to neviaže na dátum výroby, lebo majú aj ochrannú fóliu atď. Ide tam skôr o pravidelný prienik baktérií, ktoré ten krém potom rozkladajú. V zásade čím viac vody, tým rýchlejšie treba spotrebovať.

aponchie
30. led 2009

aha takze kdyz se zeptam jestli by to odsroubovala a nafotila s tou folii na uzaveru tak to by slo?

m.a.r.t.i.n.a
30. led 2009

APONCHIE, ja som pred Vianocami na MMB SK kúpila od jednej baby z Bratislavy CLINIQUE krém na tvár, dávala ho bez krabičky a za dosť dobrú cenu s tým, že je to bez obalu a preto tá good price. Poslala som jej na účet 1000,-Sk a ke&ď mi došiel balíček skoro ma šlahlo. Téglik bol celý poškrábaný a to, čo bolo vnútri malo ďaleko od originál obsahu. Smrdelo to starým lanolínom alebo čím, tak som to s ňou riešila, napísala som jej aj na hodnotenie ako ma oklamala, potom mi telefonovala nech to zmažem, že mi vráti peniaze a že aj krém si mám nechať.... Takže cez net bez krabičky už nikdy....

bihan
30. led 2009

Ja myslím, že ak to má ochrannú fóliu, ktorú predávajúca nafotí, tak by to išlo.. krém, ktorý takúto fóliu nemá, aby som určite nekupovala.. to môže byť otvorené do neviem kedy.
Ale oplatí sa to vôbec kupovať bez krabičky? V netových obchodoch sa dajú nájsť originály za veľmi prijateľné ceny.

ella1
30. led 2009

aj neotvorený krém má svoju dobu spotreby.tiež ho nemôžte mať doma 10r. hoc aj neotvorený a potom si naň spomeniete a chcete použiť.....
ale netuším koľko to môže byť......

lenki33
30. led 2009

neviem ako inde vo svete, ale v Sk urcite na v EU asi tiez plati to ze:
na vyrobkoch,ktore maju dlhsiu dobu spotreby ako 3 roky, to je skoro kazda bezna kozmetika,kremy, pasty, sampony... sa nemusi!!! udavat datum spotreby ani vyroby. Ma tam byt len nakresleny ten otvoreny teglik s cislom, cize za kolko mesiacov sa ma po otvoreni spotrebovat. Ale napr pri davkovacoch nemusi byt ani to,pretoze to vlastne neotvarate. Na obaloch sa udava len sarza, z ktorej bezny smrtelnik nic nezisti,ale predajcovia by mali mat ciselniky,podla ktorych by vam mali povedat z akeho roku to je. A kremy alebo sera sa vo velkych firmach vyrabaju napr pol roka a potom zase az za rok alebo aj dva,takze ked je krem vyrobeny pred nejakymi 3 rokmi tak je to pohodickaaaa 😎 konzervanty to zakonzervuju 😅

lucenek
30. led 2009

No mě zarazilo že jsem koupila v Tesku Nivea baby sun 50SPF a v akci...koukám na datum expirace či výroby a ne a ne se dopátrat, tak jsem chtěla vědět jestli nekuouju prošlý šmejd..zapolija jsem do akce 2 pordavačky a bylo mi řečeno že je tam tištěný kod, první číslice znamená rok výroby a od otevření se počítá spotřeba 12male jak je to u kosmetiky jako takvoé......

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
31. led 2009

a pigmety zas nejedou.....
topí se mi z Lush king of skin, požila jsem jej třikrát mimo proud a není vevlhku je v suchu ale v koupelně a je z něj polovinčí hrouda.....tak šel do ledničky tím pádem v další objednávce se musí objevit

lendy1
31. led 2009

luci, jsem ti písla do Nyxů 😉

mendyka
31. led 2009

Lendy: Ahoj, dosla som tak po 30-tu stranku, takze neviem ci si o tom tu uz pisala..ale myslim ze na mojasvadba, si spominala, ze mas tie gelove ocne linky Elizabeth Arden so stetcom. Chcem sa ta opytat ake su, pripadne ak je nejaka lepsia alternativa, ale tiez chcem vediet aky je ten stetec... ci sa da alebo je lepsie si kupit nejaky iny na linky...a tiez sa chcem opytat na Loose Powder od TLC, ako si sa trafila do odtiena. Viem ze v Prahe sa da zohnat, no na Slovensku bohuzial. A este jedna vec, zasielas vecicky aj na slovensko, ak by som nieco prihodila do objednavok? dik

lendy1
31. led 2009

mendynka, co se týká TLC, tak teď to řešíme na novém fóru, mrkni sem, jsou tam i fajn odkazy:
http://pigmenty.ic.cz/viewtopic.php?t=27&postda...
budu objednávat Banane, ale vzhledem k ceně to bude pro více holek.

k těm linkám: jsou úžasný, jiný než gelový linky už nechci. Opravdu se skvěle nanáší, barevně jsou ty E. Arden perfektní a drží dobře. Kromě těch E. Arden mám ještě Fluidline od MAC černý (vydrží celý den a ani se nehnou) a pak si vezmu ještě jedny z Coastalu:
http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.c...
Kdybych věděla, že něco tak úžasného, jako gelové linky existuje, tak si nekupuji pořád různé tužky, fixy a tekuté linky s kterými mi to stejně nikdy nešlo nebo za chvilku člověk nevěděl, jestli si linky maloval nebo ne.
Těmi gelovkami jde namalovat jak velmi tenoučká linka, tak i tlustčí, výraznější.
Používám jen jeden štěteček (vždy ho otřu, pokud střídám barvy linek), který byl u E.Arden, ale totožný má např. NYX:
http://www.cherryculture.com/cosmetics/makeup/n...
on je ten štěteček trošku jiný než u tekutých linek. Tento je plochý, placatý, hoooodně tenoučký a zakončený do špičky či obloučku a právě jen mírným pootočením toho štětečku se dá vytvořit během jednoho tahu z jemné linky silnější linka.
Jinak ohledně toho zasílání: na SK bohužel neposílám, ale určitě by se někdo našel, kdo by objednával napůl nebo pro více lidí. Vím třeba o sonicka_1:
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

mendyka
31. led 2009

lendy1: Narazila som medzi tym na tu temu TLC, som tak napoly rozhodnuta 🙂...este mam predsa jednu otazku, nemas nahodou nejake aktualne spravy ako je to na cheape? asi pred dvoma mesiacmi nechcelo mi vziat moju kartu a teraz tie gelove linky su tam za uzasnu cenu...

mendyka
1. únor 2009

Baby co vravite na kozmetiku Alcina?

Zanett: Ma v sebe aj nieco prirodne? 🙂
Moja kozmeticka ma tak trochu tlaci do toho , http://www.a-cosmetics.cz/kura-s-ovocnymi-kysel...
vraj je to v mojom pripade lepsie ako dermabrazia, ze to krasne vyhladzuje a vypne a neostava plet podrazdena ako po zakrokoch a je to dobre si davat v zime, v jeseni, maxmalne skora jar...nemate s tym niekto skusenost? celkovo aj s touto kozmetikou?

ella1
1. únor 2009

mendyka- ja som kedysi skúšala aha- kyselinu.....je to ozaj dobré, len si pamätám, že vtedy sa ešte nevedelo, aký účinok to bude mať na pleť o pár rokov......či to proste viec neuškodí ako pomôže, či pleť skôr nezostarne......
ja som mávala kozmetiku ILCSI, to robila nejaká madarská pani Ilcsi, ona aj pestovala rastliny, to bolo čisto prírodné, teda čo najviac...mali sme to v škole.....ale na akné to bolo ozaj super.......

ella1
1. únor 2009

keby niekto chcel, našla som aj stránku:
http://www.ilcsi.com/products.php?cmssessid=T32...

lendy1
1. únor 2009

mendyka, na cheapu jsem si chtěla něco koupit minulý týden a nešlo mi to. Nechtělo mi to vzít kartu a prý mám zavolat a objednat po telefonu 😠 Ale přitom někomu to jde, tak fakt nechápu...Ceny tam mají skvělé, jen kdyby mi to šlo tam teď platit.
Ještě posílám jedny super stránky, zatím jsem nezkoušela objednávat, ale ceny lepší než na Jahodě, pošta po Evropě zdarma.
http://www.feelunique.com/

Alcinu jsem dostala kopu vzorečků od někoho k objednávce a nijak extra mě ta kosmetika nenadchla. Každopádně za tu kůru s AHA kyselinami je to docela dost peněz, takových výrobků je na trhu spousta a i za míň peněz 😉

lenki33
1. únor 2009

alcina je dost draha ale napr. ich kolagenovy krem, alebo masky su fakt super 😉

alanis851
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
1. únor 2009

ježiš zas otravujue 😠

mendyka
1. únor 2009

alanis851: Ja by som ti to rada vyplnila, som marketacka, takze viem ake je to zhanat ludi na dotazniky...ale zial (alebo chvalabohu) 🙂 nemam nadvahu 😉

anjelikbobo
1. únor 2009

Aké máte skúsenosti s kozmetikou Mary Kay?

alanis851 vyplnila som ti dotazník,snád ti to pomôže

mendyka
1. únor 2009

Baby a mate nejake skusenosti s mary kay? viem ze je tu na to tema, ale pytam sa priamo vas, stihla som len dve stranky...uvazujem zeby som si dala stretko s konzultantkou...mam zalusk na puder a rozhodujem sa nad TLC alebo prave Mary kay...mam trochu obavy ze na moju mastnu plet TLC nebude stacit...vela ludi pise, ze je to draha kozmetika, ale puder stoji 14 €, tak oproti TLC je to este luxusna cena 😉

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mendyka
1. únor 2009

Na mojasvadba je o mary kay forum.....kazda druha je tam poradkyna 😒