Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

monkula
23. únor 2008

prečo nie? Veď Ti prišli, nie?

sisstin
23. únor 2008

monkula: v den dodání mi volali, že nejsou na skladě v celý CR..tak jsem tu objednávku zrušila..a ted jsem ráda 😎

monkula
23. únor 2008

Aspoň si ušetrila...

sisstin
23. únor 2008

mon: no ani ne..jsem místo toho koupila něco jinýho 😔 😅

zanett
23. únor 2008

sis, co?

monkula
23. únor 2008

myslela som si..
Už Ti prišli tie korzetíky, aby si bola krásna? 😀 😀 😀

sisstin
23. únor 2008

zanett: co co? 😀 😕

mon: jo..už je mám doma..ten nextovej je úúúúžasnej 😀

zanett
23. únor 2008

No myslim co sis misto toho koupila? 😀 😉

monkula
23. únor 2008

zanet, inú kozmetiku... 😀 😀 😀

sisstin
23. únor 2008

zanett: tuším, že hadry 😅

lendy1
23. únor 2008

zanett, jj, decleor. Mě právě přišlo, že je drahá až moc a že by to byla 100% přírodní jsem právě pochybovala. No jo, ale on si pod pojmem 100% přírodní každý představuje něco jiného, co? Já třeba když slyším, že Oriflame, Yves Rocher atd...jsou čistě přírodní tak protáčím oči...

zanett, a to opravdu stačí jít na laser 3x a je to?

siss, no 2x denně bych to teda teď nezvládala, jsem ráda, že se malý sám ráno zabaví a mám vždy tak 10-15min., než se začne shánět křikem, kde jsem 😀

tak mě se vrátili kluci z procházky, tak mažu za nima...

zanett
23. únor 2008

Jo, lendy, ty 'zarucene prirodni' jako Oriflame nebo YR me taky dostavaji 😀 😀 🙄 Ja teda, kde muzu, tam pouzivam prirodni (tu opravdu prirodni 😉 😀 ), protoze te kosmetiky pouzivam opravdu dost a kdyz si sectu vsechny ty chemikalie, tak jsem dost toxicka 😀 , takze kdekoliv se chemii muzu vyhnout, tak to udelam (sampony, kondicionery, balzam na rty, sprchace + telova mlika atd). Ale treba na plet obliceje jsem dost 'hakliva', tam se bojim, aby se mi po te ryze prirodni nevyrazila nejaka vyrazka 😀 , ja mam na obliceji dost citlivou plet (i ta sestra, co mi dnes delala ten laser, se divila, ze jsem rychle zcervenala...)...Jinak, pry by tri sezeni na tom laseru (ne vice nez ctyri tydny od sebe) mely byt dostacujici....ale napr. na opravdu silne akne nebo na hluboke vrasky je jich potreba 5-8.

Sis, to mi pripomina, taky uz nemam nic moc slusnyho na sebe (hlavne do prace), ale kdyz jsem ted platila ten laser (£400!!!! za tri sezeni) a jeste si chci dokoupit spoustu kosmetiky, kterou 'nutne' musim mit.... 😀

zanett
23. únor 2008

Hele, kde jste kdo? Ja vim, je pozde, ale mne zatrhl sef v praci internet, tak si to musim o vikendu vynahrazovat 😀 😀 😀 ...az do noci! 😀

sisstin
24. únor 2008

zanet: 400liber? 😲 😲 😲 😲 😲

zanett
24. únor 2008

Jo, 400, ale to je za tri zakroky (takze mam jeste dva zbyvajici predplaceny). Kazdy samotny zakrok stoji 150 liber (150 x 3 = 450, kdyz se zaplati predem, tak se usetri 50 liber - lepsi, nez nic). Ale pamatuju, ze kdyz jsem pred lety sla v CR na ten smoothbeam laser, tak jsem dohromady se vsim vsudy (i s konzultaci) - proste se vsim platila neco kolem 15. tisic Kc (konzultace, samotny zakrok, spesl kosmetika, ktera se musi po zakroku pouzivat, hydratacni laserova maska - urychluje hojeni atd)...

kasli
24. únor 2008

ahojky, tak hlásím že jsme si koupila od L´Orealu tem minerální make-up a naprostá spokojenost 😀 Pro mě je tohle naprosto dělaná věcička, pč nejradši pouřívám korektor a sypký pudr a tohle je ještě lepčí 😉

aponchie
24. únor 2008

holky co znate na stazeni poru?ja zkousela vzorek od clarins nevim jak se to jmenovalo ale teda nic moc flaska stoji800kc a kdyz sem to aplikovala po 2dny tak zadny viditelny rozdil 😝 pac shanim make up co neni jak voda ale ma kremovou hutnejsi konzistenci a kazdej mi necha ty dirky zvyraznene tak uz fakt nevim!zase nechci davat tunu make upu

negrovka78
25. únor 2008

ahoj,já mám make-up od L´Orealu,ale ten s tím krémem dohromady,jsem spokojená,ale přemýšlela jsem taky nad tím minerálním 😅 Jo a řasenku používám jedině od Max Factor,jiný mi nesedí a většinou mě štípou(nosím kontaktní čočky) 😎

wladka
25. únor 2008

aponchie, za dva dni sa vysledok nedostavi.. to je na dlhsie.. odporucam pokracovat v tom, mozno to zabere 😉 .. ja mam obcas pupacik, pouzivat Zineryt, a za dva dni vyrazka nezmizne, najskor za tyzden 😉 ..

musilka
25. únor 2008

Ahojda nedávno jsem si koupila nový make-up od Maybelline Affinitone a jsem s ním nadmíru spokojená Mám problém s vyrážkou ale on jí skvěle zamaskuje. A tka mám teď nový stíny od Avonu jsou to 4 barvy - bílá růžová a dva odstíny šedý v krabičce se zrcátkem a vypadají moc hezky když sepoužijou všecky a vystínuje se oko.

teď bych ale potřebovala pomoct jak se zbavit beďrů už mě to se*e mám je po hormonech vždycky cca tejden ale je to šílený. Dík za rady 😉

lendy1
25. únor 2008

aponchie, na stažení póru má ještě Clinique - Pore miminizer - ale ten docela vysušuje, nic pro mě, stojí na Jahodě cca 500,-Kč, já mám teď objednán Pore Genious od H. Rubenstein, tento týden by to mělo dorazit, tak jsem zvědavá, prý je lepší než ten Clinique. Zkombinuji to pak ještě s bází pod make-up a myslím, že to bude přesně ono 😉

musilka, tak zkus nějakou lokální péči od Vichy nabo La-Roche...

musilka
25. únor 2008

lendy no já bych potřebovala vědět jestli to Vichy opravdu pomáhá než do toho dám peníze 😅

zanett
25. únor 2008

Ja mam taky rozsireny pory a kdyz jsem se na moznosti lecby ptala dermatolozky, tak mi rekla, ze rozhodne nedoporucuje zadne pripravky na jejich zmenseni, protoze ty, co jsou dostupne na trhu jakoby 'stahnou' vrchni cast poru k sobe (jakoby ho uzavrou) a sebum (maz) se potom hromadi uvnitr poru a vysledkem jsou ucpane pory, ktere nakonec vypadaji jeste vetsi. Jedinym resenim je pry mikrodermaabraze (mam vyzkousenou) nebo chemicke peelingy.

lendy1
25. únor 2008

jj, zanett, tohle mi přesně dělala ta zelená řada Normaderm od Vichy, tak to letělo do koše 😠
Ale ten stahovač se mi zdá lepší, než byl třeba krém od Normadermu, je to takové lehší a stačí ho strašně málo. Měla jsem na vyzkoušení ten Clinique a měla jsem ho asi na 10dnů a nic, žádný problém, jen se mi zdál, že prostě vysušuje, což já nepotřebuji.
A s tou mikrodermabrazou máš zkušenost jen přímo někde u kosmetičky nebo jsi to zkoušela doma s nějakým krémem? Já se toho docela doma bojím, ale viděla jsem, že spoustu značek má tyto přípravky na bázi mikroderma...tak nevím...

musilaka, no řekla bych, že tato kosmetika je účinější než drogérková, ale zkus se zeptat v lékárně, oni ti dají i vzorečky. Ještě zkus klidně i Biodermu-ta má taky fajn kosmetiku.
zkus třeba toto:
http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh...
http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh...

já Normaderm nemůžu, ale spousta lidí si to pochvaluje...ale dle mého je ta La Roche v této řadě taková šetrnější než Vichy...

ella1
25. únor 2008

ja teda vichy tiež nemusím,ale ten peelingový gél na každodenné umývanie je fakt super!a sem tam normaderm nočný.
inak používam la roche,ale už bez alkoholu-napr. pleť. voda hydraphaze.
a môžem povedať,že mám naozaj peknú pleť(aj ked sem-tam vyrážky sú)ale na rozdiel od toho,čo bolo predtým.... ☹
no a teraz som sa začala tak každý druhý deň naparovať nad harmančekom,potom vyčistím pleť vodou a pleť sa začala pekne čistiť!fakt odporúčam! 😉

zanett
25. únor 2008

Je nutne bojovat s pory na vsech frontach; pravidelna pece, zivotni styl atd atd. Tak napr. rozsirene pory jsou vetsinou dany geneticky a vyskytuji se u mastnejsi pleti, s cimz zadny krem nic nezmuze. Je potreba komplexni pece: kosmetika, ktera je nekomedonni (neucpava pory) - ovsem pozor na komercni pripravky (i ty, ktere jsou udajne urceny pro boj s komedony) - ty totiz casto obsahuji alkohol (vysusuje plet a vysusena plet produkuje vic mazu a dela tak pory vetsimi), sodium laureth sulfat, lanolin, mineralni olej (vazelina), parabeny atd ty vsechny jsou obsazeny v 99% komercni kosmetiky (te, ktera je bezne k dostani v drogeriich a je 'levnejsi') a tyto slouceniny bohuzel prispivaji bud k vysouseni pleti (viz synteticky alkohol ethyl- nikoliv alkohol denat ziskani z prirodnich zdroju) ci jejimu podrazdeni a vysledkem je vetsi produkce mazu, ktery poru ucpava a opticky zvetsuje.

Pokud jde o zivotospravu, je to totez: cim vic tuku/oleje snim, tim vic ho budu v tele mit a nekde se to projevi (mastnejsi - i nepartne - plet, vlasy atd) - cim vic tuku/ tim vic mazu a tim vetsi/rozsirene pory

Vek: cim je clovek starsi (tim myslim i nad 20 let veku), povoluji kolagenova vlakna v pokozce a pory se zvetsuji - tim padem i clovek, ktery byl v ranem mladi bez rozsirenych poru je muze ve strednim veku mit, protoze uz nema tolik pevnou pokozku, pac chybi dostatek kolagenu, ktery by kuzi drzel vypnutou - dobre jsou lasery na stimulaci kolagenu - stimuluji produkci noveho kolagenu, ktery dela kuzi napnutejsi a mladsi a pory se tak casem trochu zmensi.

Proti rozsirenym porum nikdy nepomuze jen jedna vec, je to beh na dlouhou trat (jako treba hubnuti nebo boj proti celulitide). Je naivni si myslet, ze si koupim super drahy krem a za par dni nebudu mit ani jeden viditelny por 😝

Lendy, ja zkousela mikrodermaabrazi primo o odbornika, ale moc spokojena jsem nebyla, protoze mi to dost podrazdilo plet - ale chapu, ze na spravny typ pleti to muze mit blahodarne ucinky.

Jinak, lendy, to ze ti ty kremy na pory vysusily pokozku, to je jasne, protoze ty pory jakoby uzavrely a maz nemel kam odtekat (nechci byt nechutna 😅 ) a ty jsi potom mela pocit suche kuze - ano, protoze samo-procistovaci proces byl narusen a maz uzavren uvnitr poru... 😉

aponchie
25. únor 2008

ja jsem mluvila s kosmetickou a ta mi taky rikala ze nejaky obrus pleti ci co bych mela podstoupit a ze s emi to jakoby sloupne ta vrstva kuze a bude lepe navic mam smisenou plet a porad nejake drobne akne a ze to fakt pomuze toz nevim nevim ja asi nebudu na nejake drahe kremy pac jsem flakac na denodenni pouzivani neceho 😝 ted mam skondividula od oriflamu a je dobrej vrasky nad ociva super vyhlazene po2mesicich ale potrebuju i neco aby se plet vypla a ne byla unavena ale to je ten blbej stres dneska sem to cetla v priloze MF dnes ze se toto vsecko na pleti projevi.

negrovka78
25. únor 2008

Nemáte někdo zkušenost s tímhle? http://www.obchod-kosmetika.cz/odlicovaci-cisti...

sisstin
25. únor 2008

holkyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

sisstin
25. únor 2008

negr: díky za odkaz 😀 😀 😀 😀