Kožené kabelky vs. eko kožené

emotys
3. říj 2018

Ahojte holky, čistě informativní, jste za kupování kvalitnějších kabelek z pravé kůže nebo spíše levnějších z Eko kůže? Děkuji za každý jeden Váš názor, Lenka

xkalisto
3. říj 2018

Kabelku kupují podle toho jak se mi líbí a aby nebyla moc předražená. Raději 5 hezkých levnějších kabelek ať mám k oblečení než jedna náramě fajnová na které to stejně není poznat.

budouci_maminka
3. říj 2018

Za mne raději 2 poradne kvalitní co vydrží, v neutralnich barvách co se dají kombinovat s cimkoliv nez hromadu kabelek co se budou po par mesicich drolit. Me by í nebavilo furt přehazovat důležité věci z tašky do tasky, znám se, ztrácela a zapominala a hledala bych furt věci🙂 jinak kabelek mam kolem 15, stridam jen 2...

misa357
5. říj 2018

Já mám jednu, kvalitní, koženou, neutrální, dražší. Tahám jí pořád a není to na ní vidět, hodí se téměř ke všemu. Pak mám psaníčko na slavnostnější příležitosti a batoh do přírody. Za sebe říkám, raději jednu pořádnou, než deset šuntů. Ono to totiž poznat je a hodně. Stejně tak boty a bundy. Raději si našetřím na kvalitní a nadčasové, které mi vydrží roky, než mít narvaný skříně laciným hadrem.

westie
5. říj 2018

@emotys Mam rada kvalitni kozene. Nechci neustale resit, ze kabelka uz vypada odrbane.

dominika1986
5. říj 2018

Nemusí vždy platit pravá kůže je levnější než umělá, často to je hlavně o značce a cenově to může být právě naopak (např. Lasocki x Guess, Hilfiger atd.). Já to po zkušenosti s kabelkou Deichmann (koženka), kdy se mi po dvou hodinách nošení prodřely uši , řeším tak, že u značek typu Deichmann nebo CCC výhradně kabelky z pravé kůže, u dražších značek klidně i z umělé (preferuji typ saffiano). Není to asi sice záležitost na 20 let každodenního nošení, ale kabelky vypadají docela dlouho pěkně a kvalitně.

isabelafuentes
5. říj 2018

Me vzdycky pobavi ten nazev "eko kuze" 😃 Zni to, jako lepsi kuze, ale je to umelotina. Fajn komercni tah 😃

isabelafuentes
5. říj 2018

Jinak, ja mam rada i latkove, napr. zn. S. Fiorentino, anebo z Fleru..

gabuse778
5. říj 2018

Eko kůže je prostě koženka, nevím, ale podle mého to z kůží nemá žádné dočinění. My tohle řešili u pohovky a dali jsme po naší zkušenosti přednost kůži, takže tak bych to viděla i u kabelky, raději kůži co vydrží 🙂

misa357
5. říj 2018

@isabelafuentes A navíc vůbec není "eko", naopak je velice "neeko".

kvmatonka
5. říj 2018

@emotys kdysi jsem kupovala kabelky levné, po půl roce jsem mohla vyhodit. Takže jsem hledala až našla to co mi vyhovuje a to Darabags kabelky, mám jich 8 (různé tvary, velikosti, barvy) a teď nově batoh. Střídám dle ročního období a potřeby, divadlo, procházka, nákupy, atd. Pořád jako nové. Už bych levné kabelky nekoupila. To raději zainvestuji do pořádné kožené kabelky 🙂

flowerbl
5. říj 2018

@kvmatonka zrovna Darabags jsou z většiny bohužel koženka, což mi přijde vzhledem k jejich cene neúměrné, ale je pravda, že jednu taky mám a i ta koženka vydrží... Jinak i za mě raději dvě kvalitní, než spoustu nekvalitnich

hanih
5. říj 2018

Taky jsem pro pár kvalitnějších než spoustu levnějších. Btw. @kvmatonka Darabags jsem si kdysi před lety koupila a vydržela mi necelý rok, pak začaly být látkové části ošoupané a koženkový popruh se na jedné straně začal trhat.

kvmatonka
5. říj 2018

@flowerbl já je mám již několik let, nosím je všude, nijak je nešetřím, nosím v nich kde co a pořád jako nové. Ale já mám dost často z kůže od nich. Vybírám si 🙂 a tu jejich koženku, ale fakt nemám nikde nic odřené popraskané. Takže jsem spokojená.

isabelafuentes
5. říj 2018

@kvmatonka Darabags se mi neosvedcily,strasne tezke na noseni a malo uzitneho prostoru. A neumerne ceny.

kvmatonka
5. říj 2018

@isabelafuentes no tak ono asi záleží zrovna jakou máte. Já je nikomu nevnucuji. Já jsem s nimi nadmíru spokojená. O🙂

zelenaesmolda
5. říj 2018

Nejsme tak bohati abysme si mohli dovolit kupovat levne veci.Lepsi jedna nebo dve kvalitni kabelky nez plna skrin suntu

linbrno
5. říj 2018

Darabags mám dvě. Když vezmu, kde všude je tahám a jak moc je přetežuju, tak se divím, že po 4 letech pořád drží a vypadají skoro nově;). Jinak aktuálně smeřuju ke koupi 1*2 kvalitních kožených (ne nutně suormodní značka), univerzálních.

babanci
17. zář 2019

Kupuji si kožené. A souhlasím s @zelenaesmolda , že je lepší kvalita než kvantita.

2hanah
23. zář 2019

@isabelafuentes preferuji název "syntetika" 😂 než ekokůže.