Křenice - jak se vám zde žije?

anadriewen
17. bře 2019

Ahoj všem,
jelikož jsme si manželem ani po 10 letech v Praze nezvykli, chceme si koupit dům v lokalitě Praha - východ a prchnout před ruchem velkoměsta. Při hledání našeho nového domova jsme narazili na Křenice. Najde se někdo, kdo zde žije nebo žil a podělí se se mnou o svou zkušenost? Předem moc děkuji za reakce.

katynka1989
17. bře 2019

@anadriewen ahoj. Bydlíme přes vesnici. Záleží co tě zajímá? Nám třeba nejvíc vadí špatná doprava. Ráno a večer kolony do Prahy, autobus jezdí v dlouhých intervalech. Když si chceš jít někam sednout s přáteli na skleničku tak z Prahy se ti taxi prodraží a bus v noci nejezdí. Jako plus beru že je to k něco levnější než v Praze. Ale pokud mají děti kroužky tak zase je autem vozis. V lepším případě kousek od vesnice v horším opět do Prahy. 🙂

sudylichozrout
17. bře 2019

@katynka1989 Tohle je presne duvod, proc bych nikdy nechtela do lokality bez zeleznice a S linek. Uvazovali jsme o koupi nejakeho starsiho domu ve stare zastavbe za Prahou a tohle byla jedna z podminek. Vlak, abychom mohli v klidu jezdit do Prahy bez nekonecneho tvrdnuti v kolonach.
@anadriewen jeste lokalitu dobre promyslete, abyste misto vysneneho klidu nebyli za par let nestastni.

anadriewen
autor
18. bře 2019

@katynka1989
@sudylichozrout
Ahoj holky,dekuji za vaše reakce. My máme asi trochu jiné priority,než možnost dojíždění vlakem či snadnou dopravu z vecirku v Praze...
Křenice rozhodne momentálně nejsou lokalita,pro kterou jsme se rozhodli,máme jiné priority. Ale nemohli jsme si nevšimnout,ze se v této obci prodává poměrně dost nemovitosti a za výrazně méně peněz,než v jiných obcích (i takových,které také nejsou dostupné vlakem). A nemůžu přijít na to,kde je zakopany pes, a proto hledám nekoho,kdo by mi život v obci dokázal přiblížit se své zkušenosti,protože to nemůže být samo sebou...

sudylichozrout
18. bře 2019

@anadriewen Tyhle lokalni cenove rozdily jsou dost casto zpusobene tim, ze se v uzemnim planu pocita se stavbou obchvatu, logistickeho centra/skladu... Zkratka s necim, co zpusobi trvalou zmenu lokality. Manzelova klientka ted z toho duvodu prodava dum kousek od prahy. Planuje se tam stavba obchvatu prave.

anadriewen
autor
18. bře 2019

@sudylichozrout Také mě to napadlo a už jsem po tom pátrala,něco už je naznačeno v mapách,ale média zahadne mlčí... Nejspíš tedy ten obchvat,přece jen je to vesnice mezi poli a lze asi předpokládat,ze se tam dost ponese hluk,když ho nic nebude tlumit...

sudylichozrout
18. bře 2019

@anadriewen Jj, je to mozne, respektive pravdepodobne. Vzdycky je dobre se kouknout na dokumenty, ktere se vztahuji k vybranemu mistu, clovek si pak udela snaze obrazek o tom, jak se tam bude asi v budoucnu zit.

anadriewen
autor
18. bře 2019

@sudylichozrout Diky za názor😉

sudylichozrout
18. bře 2019

@anadriewen Jee, neni zac 🙂

katynka1989
18. bře 2019

@anadriewen jinak mě ještě napadlo jestli jsou komunikace obce a voda a tak všechny sítě. U nás třeba nejsou jsou soukromeho vlastníka. Což je pak pro banku problém a nechce dát hypo.