Kurzy šití na stroji na Chrudimsku, Pardubicku

mrabbit
8. kvě 2017

Ahoj všem, ráda bych se během 2. mateřské naučila šít na šicím stroji. Jsem totální začátečník. Nevíte někdo o kurzech šití v Chrudimi, Pardubicích, ev. Havlíčkově Brodě či v okolí těchto měst? Na internetu nemůžu nic najít. Nevíte o inzerátech ve Vašich městech, šikovné švadlence, která něco takového pořádá? Ráda bych se naučila šít základní věci - potahy na polštářky, kapsáře, ušít si závěsy, zkrátit kalhoty, třeba vytvořit něco na děti, garderobu si šít nebudu 🙂. Předem děkuju za info.

majvik
8. kvě 2017

to by mě taky zajímalo. Sice i tak nevím kam bych odložila děti, ale nějaký kurz by mi taky bodl, ale zatím co jsem tak narazila tak samá Praha☹

mrabbit
autor
8. kvě 2017

@majvik Já jsem také našla jen Prahu ☹ Ten kurz vypadal moc pěkně, jen je to dost z ruky. Našla jsem ještě někde krátkou diskuzi, kde paní z Chrudimi nabízí kurz šití, ale odkaz nefungoval a bylo to z r. 2014. Tak uvidíme, třeba se někdo ozve 🙂 Moc ráda bych začala něco tvořit. Hlídání dětí by se pak pořešilo 😀

crawler
8. kvě 2017

Já mám šicí dílnu a něco takového zvažuji, ale nápad je zatím v plenkách 🙂 Chrast u Chrudimi😉

majvik
8. kvě 2017

@crawler nemáte náhodou eshop s látkami a galantérií?😀

mrabbit
autor
8. kvě 2017

@crawler Jéé a nechceš brzy nápad zrealizovat? 🙂 Chrast by šla, tu mám 20 km 🙂

majvik
8. kvě 2017

@mrabbit jo, tak hlídání na pár hodin by se domluvilo, ale třeba do té Prahy už to pro mě je dost problém☹ Já trošku něco tvořím, ale dělám jenom to co si sama vymyslím, jak si asi myslím že by se to tak mohlo šít, střihy žádné nevedu, prostě patlám metodou pokus omyl a ty omyly jsou dost časté☹ takže nějaké základy a řády bych se možná mohla naučit😀

mrabbit
autor
8. kvě 2017

@majvik Jj, mně Praha taky nehrozí. Já nemám ještě ani šicí stroj 😀 Čekám, co se kde vyvrbí, kdo by co doporučil... 🙂 Tak to jsi min. o dva kroky napřed 😀

crawler
8. kvě 2017

@majvik nee,to nemám - jsem výrobce dětského oblečení, ale materiál neprodávám🙂

@mrabbit no,když ono je to trošku složitější s tím,jak zajistit volné stroje mimo výrobu...ale budu o tom přemýšlet intenzivněji...🙂

majvik
8. kvě 2017

@crawler aha, tak nic. Já jen že občas nakupuju látky z Bítovan, což je v podstatě hned vedle Chrasti🙂

crawler
8. kvě 2017

@majvik to je známá 🙂 svět je malý🙂

hz
8. kvě 2017

@mrabbit @majvik damy, je to tezke nekoho najit. ja se ucim pokus omyl-rovne siti na platne. ted uz mam overlock na pruzne latky. hodne mi pomohla zdejsi skupina o siti-doporucuji.
A jinak asi nevite, kdo @crawler je-tak ji vygooglete-site moc primove vecicky pro deti-merino! nase deti maji nekolik jejich bodycek👍 doporucuji a zavidim👍👍

crawler
8. kvě 2017

@hz jéé, děkuji za tolik milých slov a zároveň posílám povzbuzení-začínala jsem před pár lety stejně- pokus omyl a také mě hodně podporovala šicí skupina na koníkovi🙂

majvik
8. kvě 2017

@crawler jo to je🙂 hodně malý🙂
@hz už jsem googlila🙂 ale napadlo mě jestli to s eshopem aidina.cz nemůže mít něco společného🙂 jinak já šiju už v podstatě od dětství - takové ty věci jako polštářky, chňapky a tak, ale teď co mám děti, tak jsem se vrhla i na takové ty složitější kousky jako kabelky, tepláčky, pyžamka a tak ale zatím to šiju obyč stojem s overlockovým stehem. A docela ráda bych si vyzkoušela overlock, trošku se o tom něco dozvěděla, pochytila nějaké "moudra"😀, no prostě bych se ráda naučila šít pořádně, abych potom mohla třeba u @crawler škemrat o práci jako švadlena😀

crawler
8. kvě 2017

@majvik přesně to jsem také tenkrát potřebovala-vyzkoušet si overlock a coverlock - právě chápu ty potřeby,co mají švadlenky,když je to baví, ale neví, zda do toho či onoho stroje investovat,protože třeba neví přesně,co jim ten stroj nabídne...atd...Jinak Verča-aidina mě občas rychle spasí,když akutně potřebuju softshell, tak to mám i s dovážkou domů 😀

majvik
8. kvě 2017

@crawler no právě - já si myslela že si koupím tenhle stroj s overlockovým stehem a bude mi to stačit, ale jednak s tím strojem nejsem vůbec spokojená a za druhé - když to člověk otočí z rubu tak ty švy pořád vypadají tak ušmudlaně, není to ono... Ale pořídit si overlock - to je pro mě investice ve výši minimálně jednoho měsíčního příjmu. Manžel by mi asi přispěl, ale to bych musela opravdu vědět že ho "uživím", že s ním budu umět zacházet a opravdu na něm ušiju něco co třeba budu moct i sem tam po kamarádkách prodat, nebo tak... A ty jsi taky začala jen tak z ničeho na mateřský?
já už jsem tam nakupovala látky asi třikrát a teď taky chystám další objednávku - má moc pěkné věci🙂 jednou jsem si pro látky dokonce jela, ale paní nebyla doma - mluvila jsem jenom s babičkou😀

hz
8. kvě 2017

@majvik uplne te chapu. taky jsem chtela udelat kok dale a posunout se k upletum, tak jsem proste koupila overlock na bazaru-riskla jsem to a vyslo to(navic jsem mela podporu manzela)ikdyz to serizeni a predevsim nastaveni pnuti niti je porad pro me spanelska vesnice.. ale je to moc prima stroj, mam ted vetsi radost ze siti, vyrobky vypadaji profesionalne.

@crawler koupila jsem na sijemdetem merino a strihla pro syna overal-po tve obrovske inspiraci prekrasnych overalu. musim priznat, ze to merino z sijemdetem a z toho tveho(nejspis zahranicniho) je nebe a dudy. ale chtela jsem zkusit usit rostouci overal-ted budu dosivat..moc pekna inspirace👍

majvik
8. kvě 2017

@hz no, tak u nás manželova opora končí v tom "tak když potom budeš šít něco kloudnýho, tak si ho kup" ale že by mi pomohl s nějaký nastavením, pnutím a tak o tom si můžu nechat leda tak zdát. A ani ve svém okolí nemám nikoho kdo by overlock měl, takže by to bylo všechno na mě☹ a tak se mi do toho moc nechce. Obzvlášť teď, když mi za pár měsíců končí mateřská a vůbec nevím co bude dál. To šití mě docela dost baví, ráda bych se tomu nějakým způsobem věnovala, ale obávám se že na to abych šila sama zdaleka nemám☹ a když si najdu nějakou práci opravdu na plný úvazek, pak doma děti, hospodářství, tak kdo ví jestli pak ještě na nějaký šití bude čas... ☹

hz
8. kvě 2017

@majvik jsme na tom dost podobne. mame velke vydaje a mnoho prace-rekonstuujeme velky statek vlastnimi silami... ale tak nejak se snazime koukat pozitivne na zivot a hledat spise duvody proc ano nez ne, zijeme jen jednou a rekla bych, ze i mala zmena/sobeckost te muze posunout dal-treba jako se to stalo u crawler..fajn mi prijd treba fler-muzes se realizovat a prodavat tam sve vyrobky, staci ti v podstate ten overlock a muzes prodavat.

majvik
8. kvě 2017

@hz nejsem si ale vůbec že by ty moje výrobky na fléru obstály, když vidím co vy tady ve skupince šití dokážete vykouzlit za nádhery🙂 uvidíme. Občas něco potřebuje ušít nějaká kamarádka nebo tak, tak zatím to jedu v takovém úzkém okruhu, ale většinou se mi to nepovede úplně tak jak by to mělo vypadat, takže to spíš řeší tak že to dávám prostě jako dárek - ušetřím tím pádem, protože už nemusím kupovat nic jiného třeba k narození miminka, vánocům, narozeninám nebo tak, ale nevydělám si ani na čistou vodu😀

hz
8. kvě 2017

@majvik ty nadherne kousky se prave samy siji a vypadaji bozsky diky overlocku(ikdyz treba z rubu to je nic moc, lic vypada profi)-prala bych ti si jej zkusit, hodne bys pochopila-setri to i cas, jen nastrihas treba triko a sesivas a zacistis v jednom kroku a za chvili mas hotovo(pokud ti to deti dovoli😀)

majvik
8. kvě 2017

@hz to je hezká poznámka pokud děti dovolí😀 "néé, maminko, neci šít, maminko né, di pyč"😀 uvidíme. zatím to nechám přes léto tak jak to je - stejně teď bude spoustu práce kolem zahrádky a zvěře, tak pak třeba na zimu si udělám radost🙂

ivetm
9. kvě 2017

v Chrudimi dela Lucka Chmelikova,jinak obcas je kurz v Pce

mrabbit
autor
10. kvě 2017

@ivetm Děkuju za info, vygooglila jsem si ji a napsala e-mail 🙂 Tak uvidíme. Absolvovala jsi nějaký kurz u ní či je to známá?

ivetm
16. kvě 2017

@mrabbit ani jedno,ale mela nabidku s kurzem v obchudku u pani Teznerovy

lenkasykackova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ebak
11. led 2020

Je tu nějaká maminka, která šije, baví jí to a chtěla by se šitím živit? Chrudimsko či Pardubicko😉

katcha03
11. led 2020

@ebak dobrý večer, bydlím 6km od Chrudimi, šití mám jako koníček, šiju pouze pro své děti. Aktuálně jsem na rodičovské, přemýšlela jsem, že bych šití měla jako přivýdělek, ale nejsem žádný profík no.

ebak
11. led 2020

@katcha03 napsala jsem sz