Kynuté knedlíky s jahodami. Může tam být listerióza nebo toxoplazmóza?

vlasticka5
17. lis 2022

Dobrý den,
mám pitomý dotaz. V létě nasbírané jahody na samosběru (2ruzna místa), doma odstopkovany, dany do pytlíku (neumyté) a zamrazene. Dnes budou kynuté knedlíky s oněmi jahodami, může tam být listerióza nebo toxoplazmóza? Přeci jen byli jakou dobu v mrazáku, pak projdou varem, jen prostě jahody nebyly umyté. Jsem na začátku 2 trimestru.
Díky za odpověď

knuffel
17. lis 2022

Já bych se nebála breberek, projde to varem. Maximálně bude skřípat hlína mezi zubama. 😁

amazienka
17. lis 2022

Ty jo, fakt se divím, že se lidstvo dožilo 21.století..

michaela666
17. lis 2022

@vlasticka5 Nečti ty internety a používej svůj rozum! Vždyť se úplně zbytečně stresuješ. 🤦

nita1984
17. lis 2022

Všichni jíme jahody rovnou ze záhonu. A ne, pokud nejsou od blata, nemeju je. Je mi skoro 40 a nikdy mi nic nebylo. Ani jako těhotné, ani jako dítěti 😀💪💪 asi silný jedinec

lacehea
22. lis 2022

Vzdycky jsem jako dite pila s nasi kockou mleko z jednoho hrnku, protoze jsem nesnasela u prevareneho mleka nahore tu kuzicku co vytvorilo. Nikdy jsem toxoplazmozu nemela....
Co bych dneska dala za to, kdyby se v obchode dalo koupit to mleko, ktere kdyz prevarim vytvori tu blanku.
Cely zivot kdyz koupim mleko u sedlaka, tak ho piju neprevarene.
Zasadne.
Jedla jsem jahody i vsechno ostatni vzdycky primo ze zahonu.
Kdyz se to da samozrejme.
Ne zabahnene.
Ono je to taky na imunitu prospesne...... ne bez duvodu male dite dava vsechno do pusinky.
Dcera jedla namocenou psenici z kastrolku pro slepice. Nevedela, ze slepicky maji jinou imunitu a jinou psenici nez ona. Taky se ji nic nestalo. Nevim kolikrat se to stalo.
Snad jen jednou

malytlustyhroch
22. lis 2022

@vlasticka5 k veci: vareni toxoplasmoza neprezije, dlouhe skladovani a mrazeni by taky nemela. Vetsina lidi, projde toxoplasmozou bez priznaku a spoustu uz ma protilatky v dobe tehotenstvi, takze tyhle konikovske kecy: "jedla jsem kockolit i v tehotenstvi a nikdy mi nic nebylo" poustej jednim uchem tam, druhym ven. Toxo v tehotenstvi muze byt prusvih a je dobre, ze to resis. Nekdo ma protilatky uz pred tehu, nekdo ma stesti, ale pak jsou taky ty rodice, co meli smulu. Ale knedliky si uzij bez rizika 😘

lacehea
22. lis 2022

@malytlustyhroch ne stelivo pro kocky jsem nikdy nejedla.