Lázně Klimkovice. Co mě tam čeká?

silver2501
8. únor 2009

Ahojky Holky,

jedu do lázní Klimkovic od 18.2.2009 nejedete taky některá? 🙂

Ve dvou se to lépe táhne 🙂

Vubec to tam neznám a jedu poprve, tak ani nevím, co mě tam čeka 🙂

vejirka
12. led 2010

Jo a ještě - je tam v tom areálu pošta? A nějaké služby typu manikúra a tak? 🙂 Jaké tam jsou ceny?

saralinda
13. led 2010

Holky, můžu se Vás zeptat, za jak dlouho po operaci (měla jsem mimoděložní, ale asi to bude podobné u zamlklého těhotenství) vám doporučili nástup do lázní? Předem moc moc děkuji za radu.

vejirka
13. led 2010

Ahoj saralindo 🙂 .

Já jsem si taky prošla mimoděložním těhotenstvím, bylo mi tehdy 23, vzali mi vejcovod a lázně mi nikdo nikdy nedoporučil.
A mě to ani nenapadlo, že bych do nějakých lázní mohla jet. Zjistila jsem to asi po roce, ale v té době už to bylo nějak promlčené, možná se pletu, ale mělo by se tam jet do půl roku, nebo osmi měsíců po operaci. Takže se určitě zeptej gynekologa a nenech se odbýt.

Do lázní jedu až teď, po třech letech, ale to už kvůli neplodnosti (která je mimo jiné způsobená i tím, že jsem bez jednoho vejcovodu). Nebýt tehdy trubka, tak už jsem teď mohla jet podruhé, jednou po operaci a jednou na neplodnost. Ale pozdě byka honit 🙂 .

Určitě se zeptej a fakt se nedej. Já jsem si je i teď musela vyřvat a nakonec jít i k jinému gynekologovi, aby mi je napsal, protože můj se o tom nehodlal ani bavit 😠

saralinda
13. led 2010

Verijka, v tom jsem naštěstí měla štěstí. Zeptaja jsem se gyndařky, ta souhlasila a napsala mi doporučení. Obvoďačka taky neměla nic proti. Takže jsem ani ne měsíc po operaci a dneska už jsem nesla zprávu na pojišťovnu.

vejirka
13. led 2010

Aha, tak teď už to půjde našup 🙂 . Mi se z pojišťovny ozvali telefonicky za 3 dny, že to je schválené a z Klimkovic mi dopis přišel za další dva týdny. Mě to vyšlo tak před Vánocemi, ale když odečtu Vánoce, tak nástup je za další dva týdny. Takže já myslím, že do měsíce taky pojedeš 🙂

dorra
16. led 2010

Ahoj Vejirko,
nevím, kolik stál internet, bylo to před rokem a lázně měl myslím jiný majitel. Ale čím delší bylo připojení na pokoji, tím to vyšlo líp.
S oblečením jsem si připadala jak ve skleníku. Vlezeš tam, potřebuješ tepláky a kecky na cvičení, plavky do bazénu. Byla tam prádelna, žehlírna (myslím za poplatek). Já jezdila domů, takže tyhle věci jsem neřešila. Nelíbilo se mi, že se tam nesmělo kouřit, jen v jediné restauraci, co tam je, se kouřit mohlo. Všichni stáli u vchodů ven a smrad se táhl dovnitř a večer v té restauraci načuchly hadry. To mi bylo nepříjemné. Jinak je tam pošta, kino, tanečky, přednášky s prezentacemi všemožných vochcaplin, butiky, potraviny, jedna kavárnička, restaurace (my ale chodili na procházky do hospůdek v okolních vesnicích), každý den tam jsou různé stánky s nezbytnostma,kterým se nedá odolat. Byla jsem na pedikúře a nehtách, bylo tam kadeřnictví, ale kosmetiku tam zrovna v mém termínu neměli. Holky chodily i na solárko. Fén normálně nepoužívám, vlasy jsem si umyla vždy ve sprše po bazénu a tam fény byly. Nepotřebuješ ani ručníky. Na pokoji je pořád měnili a u procedúr vždyfasuješ prostěradlo. Po jodobromové koupeli je dobré se ten den nekoupat, bo ty minerály působí na kůži delší dobu. Při menzes měj u sebe tampony, jen na elektriku se chodit nemá.
V jídelně to bylo tak, že místo přidělila obsluha. Vybíralo se myslím ze tří jídel. Já asi dva dny seděla s babkama s cukrovkou a ony mi vždy vypily sladké pití a vzaly moje sladkosti a pečivo a vůbec, takže mě pak sami přestěhovali a to jsem byla ráda, bo ty babky byly i jinak divné, furt do mě vyrypovaly. Jinak ta voda způsobuje hubnutí, takže jsme si s nepřetržitým přejídáním nedělali starosti. Je tam posilovna, můžeš chodit na speening, extra navíc do posilovny i na masáže. Mimo procedúry se to taky extra platí. Při inhalacích opravdu zpívej, jinak to nemá smysl. Pořádali tam zájezdy do divadla do Ostravy a další zájezdy. Snad jsem na něco důležitého nezapomněla (do tělocvičny tenisky nepotřebuješ, ale do posilovny jo - taky jedna z procedúr). Vezmi si s sebou nějaké kratší kalhoty pod kolena na střídavé koupele. Na elektriku si neber kalhoty s kovovými částmi (spona, knoflík, zip..). Popálily by Tě, takže by Tě tam svlíkli. Tepláky si jen trochu stáhneš z bříška. Jo a ještě prý šperky v koupelích zčernají. Ale mi to bylo jedno, už je mám zase zpátky stříbrné. Přeju Ti, ať si to tam užiješ a aťTi lázně pomůžou po všech stránkách. Jen si to tam nedokážu představit ve společnosti s diplomkou 😅 . Ale jak si to zařídíš, tak to tam budeš mít.

dorra
16. led 2010

Ještě, na jídlo chodit nemusíš, ale.. Propadlo by a loni vařili fantasticky, za celý měsíc se tam nic v jídelníčku neopakovalo. Oběd a večeři můžeš změnit za balíček, který si den nebo dva? předem napíšeš do karty a dají Ti ho u snídaně. Byl to vždy sýr, paštika, musli tyčinka, džus, chleba, umělohmotný nůž a ubrousek. Já často jezdila hned po procedúrách do Ovy, bo tam mám hodně známých a večeři bych nestihla. Tak jsem ty balíčky mívala, ale vždycky jsem záviděla, když jsem četla jídelníček. Jo a na pokoji nesměla být spirála nebo varná konvice, ale když ji před pokojskou nebudeš ukazovat.. Lůžkoviny převlíkali jednou týdně. A už fakt nevím, co by Tě ještě zajímalo.
Měj se fanfárově!

vejirka
20. led 2010

Dorrko, moc děkuju za podrobný popis, hodně mi to pomohlo 😉 . Vůbec jsem nestíhala, tak jsem neměla čas odpovědět, ale přečetla jsem si to a jela tu s celkem jasnou představou, co mě čeká 🙂.

Přesně, jak jsi psala, člověk si tu připadá jak ve skleníku. Mě taky dost zaskočilo to, že podle prvního dojmu tu jsou v drtivé převaze důchodci o berlích. V jídelně sedíme u stolu zatím jen dva, já a takový šedesátiletý dědula 😀 , naše konverzace byla dobrý den, to je vaše pití, nashledanou 🙂 .
Pokoj jsem si zaplatila ten jednolůžkový, tak si užívám soukromí 😎

dorra
31. led 2010

jéva, pozdravuj tam! Je tam furt dr. Antonín? A co jinak, dobrý?

vejirka
1. únor 2010

Joo, je tu dr. Antonín 🙂 . Je v pohodě, takový fajně ukecaný 😎 .

Je to tu dobré, jen mě tu rozesmutňují kočky, co sedí venku za dveřmi na lavičce a smutně se dívají dovnitř 😔 . Je mi jich hrozně líto, tak je chodím krmit a večer hladit a zahřát je 😒.

Dorrko, všem tu nabízejí prodloužení těch lázní. Myslím všem, co tu jsou o berlích a s nějakými těmi roztroušenými sklerozami a tak. Nenabízeli to i tobě? Neslyšela jsem totž ještě o nikom s gynekologickými problémy, komu by to nabídli. A já bych tu i zůstala déle 🙂

tonny
14. kvě 2010

Ahoj holky, chystám se do Klimkovic, nepojede tam taky některá?

neiry
15. kvě 2010

Tonny, já tam byla v únoru, takže nejedu, ale moc si to tam užij, hned bych jela znovu 😵

tonny
15. kvě 2010

Neiry a mohla bys mi napsat, jaké to tam bylo? Co procedury, ubytování, osazenstvo, ...Díky moc!

neiry
15. kvě 2010

Tonny, mi osobně se tam moc líbilo, prostě pohoda, klid, vytržení ze stresu všedních dnů 🙂 . Jedinou starostí tam bylo chodit včas na procedury a zkoumat jídelní lístek, co bude dobrého 🙂. Já tam byla na neplodnost, takže procedury byly zaměřené na podbříšek - nějaké teplé balneové obklady, ohřívání podbříšku elektrickou lampou, individuální cvičení mojžíšovky pod dohledem fyzioterapeutky, rovnání zad fyzioterapeutkou, skupinové cvičení mojžíšovky, masáže zad, teplé obklady celých zad, podvodní masáže a hlavně koupele v jodobromové vodě. To jsem měla skoro každý den. Pak jsem měla taky párkrát fitness, párkrát skotský střik a tak jednou dvakrát do týdne bazén, kde se zase cvičily cviky na tu gynekologickou oblast. Jo a ještě jsem tam chodila na skupinou psychoterapii, kdy jsme cvičili nějaké čínské cviky na uklidnění psychiky a nějaké samouzdravování.

Ubytování - já si zaplatila pokoj jen sama pro sebe, takže jsem byla sama a mi to vyhovovalo, nejsem zase moc družný typ 🙂. Ale ostatní holky, co tam byly, tak většinou dostaly někoho svého věku (cca) a se stejným zdravotním problémem. Snažili se dávat dohromady holky, co tam byly přes gyndu, lidi, co měli roztroušenou sklerozu, o berlích a tak. Aby si rozuměli a mohli pokecat o svém problému 🙂 . Většina si spolubydlící pochvalovala, ale třeba paní od mojeho stolu v jídelně, co měla roztroušenou sklerozu, ale byla ještě v dobrém stavu, dostala druhou s podobnou nemocí, která byla úplně nesoběstačná a ta první se o ní musela víceméně starat. Jakože nemusela, ale bylo jí to blbé, tak z toho byla nešťastná, že si ty lázně vůbec neužila a skákala jen kolem té druhé.

Jinak věková struktura - drtivá většina důchodci a střední věk o berlích. Tolik berlí jsem snad v životě neviděla 😕 . Pak tam byly mladé holky přes tu gynekologii/neplodnost/endometriozu, nebo střední věk ženských po odebrání dělohy, skupinka Arabů, spousta lidí na vozíčku, nebo nějakém podobném zařízení, chlapi normálního věku prakticky žádní, nebo taky o berlích.

Jídlo tam bylo moc dobré, každý den se vybíralo ze tří druhů na každý chod. Je tam i restaurace a takový bar s cukrárnou, nějaké obchůdky, potraviny, pošta, pidi knihovnička, asi 3 počítače s internetem. Celý ten areál je pod jednou střechou. V jedné části je ubytování, pak se přejde a jsou tam jídelny, a pak část, kde se chodí na ty procedury. Já tam byla v zimě, kdy byly ty strašné mrazy, takže jsem ven vůbec nevylízala.
Já jsem se tam nenudila, na pokoji měl každý televizi, já jsem si navíc vzala svůj notebook, takže jsem byla pořád připojená na internetu...Ale vím, že někteří se tam dost nudili, asi záleží na povaze.

Jediné, co mi tam hodně vadilo bylo, že kolem toho celého areálu se toulalo strašně moc koček. A to už tu někdo psal přede mnou, takže to můžu potvrdit. Některé byly v hodně špatném stavu, shlukovaly se u všech východů a třepaly se zimou. Bylo to strašné. Já mám kočky ráda, takže jsem trpěla. Strašně moc lidí je tam chodilo krmit a stejné množství chodilo to jídlo vyhazovat i včetně provizorních misek. Byl to boj. Nebýt těch koček, tak ten pobyt byl na jedničku, ale takhle jsem na ně pořád musela myslet, chodila jsem si je hladit, zahřívat je a tak ☹ . Ale už je lepší počasí, tak věřím tomu, že tohle tam snad nezažiješ 🙂

Jo a jinak na těch lázních jde poznat, že už mají svoje roky. Já teda nebyla nikdy v žádných jiných, ale třeba ta léčebná část je místy už taková odrbaná, komunistické dveře, barvy a tak. Takový byl třeba i můj pokoj. Jakože v klidu, ale šlo poznat, že už má nějakých 15 let...Ale jak jsem tam byla v pokoji u jiných holek, tak ty měly krásně opravenou koupelnu, všechno moderní, pěkné. Asi to tam postupně rekonstruují. Každý den chodí na pokoj pokojská a utře prach, umyje záchod, jednou za týden vymění povlečení. Toaletní papír dostaneš jen jeden, pak už si musíš kupovat. Ale to už je fakt detail 🙂 . Nevím, už mě nic nenapadá, kdyžtak se zeptej, pokud by tě ještě něco zajímalo 🙂

neiry
15. kvě 2010

Jo a vidíš - procedury jsou každý den od pondělí do soboty. Od pondělí do pátku každý den tak 4-5, dopoledne i odpoledne, v sobotu tak 1-2 dopoledne a v neděli není nikdy nic. Já jsem kousek od Klimkovic, tak jsem jezdívala o víkendu domů na návštěvu, nebo přijel manžel za mnou, zaplatil si nocleh, já mu koupila nějaké procedury...Byla jsem na to tom jednolůžkovém pokoji, tak tam to šlo, udělali mu přistýlku, na dvoulůžkových to nešlo. Možná tak načerno spát na zemi, ale vstup nepacientů do té ubytovací části byl jinak zakázaný, tak to bylo na vlastní riziko.

tonny
16. kvě 2010

Ahoj Neiry, díky moc za vyčerpávající info 🙂 Chtěla jsem se ještě z praktického hlediska zeptat, jestli sis tam brala župan a ručníky. Jo a někde jsem četla, že prý tam jezdí městská do Ostravy, je to pravda? Já mám v O. rodiče od manžela, takže se těším, že je budu moct navštívit. A je tam taky nějaký kulturní program pro hosty? A bazén jsi mohla navštěvovat jen při procedurách nebo i mimo? A ten jednolůžák sis rezervovala předem, četla jsem, že tam mají i nějaké nadstandartní pokoje, ale nevím, kolik se za ně platí ☹ A předem díky 🙂

neiry
16. kvě 2010

🙂 Ahoj, župan jsem si nebrala. Na procedury všichni chodili v teplákovkách, nebo takovém hodně sportovním oblečení. Jednak se to využije na to cvičení, a pak je to takové pohodlné. Nebo nějaké kraťasy, rifle, trička. Ručníky jsem měla, ale nepotřebovala jsem je. Na pokoji dostaneš dva + plus jeden na zem a pokojská je měnila. Teď si nejsem jistá, jak často, jestli jednou, dvakrát do týdne...nevím. A na těch vodnatých procedurach, masážích atd. dostaneš všude prostěradlo, do kterého se utřeš, případně v něm ležíš v zábalech, takže tam vůbec není třeba nosit ručníky. Prostěradlo dostaneš i na bazéně.
A při příjezdu dostaneš od sestřiček takovou velkou průhlednou tenkou látku a tu pak budeš s sebou nosit na ty procedury a budeš si na ni lehat. Třeba při těch cvičeních a tak.
Jo, autobus tam jezdí do Ostravy, zastávka je hned u toho areálu. A jezdí často, takže není problém se dostat do centra, nebo na tramvaj, a pak přesednout.

Kulturní program tam je 🙂, 2x do týdne tam bývají tzv. taneční večírky 🙂. Hrává tam živá hudba, většinou nějaké takové ty "šlágry" z 80.-90. let. Taky tam bývají jednou za čas koncerty. V té době, kdy jsem tam byla já, tak byla plesová sezóna, tak tam každý víkend byl ples. Bývají tam odpoledne taky nějaké reklamní akce, Oriflame, nějaké kloubní výživy a tak. A pořádají tam výlety do divadel v Ostravě. Jo a vidíš, je tam i promítací sál, tak tam občas je i "kino" 🙂. Podle mě, kdo se chce zabavit, tak se zabaví. Určitě si ale s sebou naber nějaké časopisy, nebo knížky, ať tam máš co dělat mezi procedurami. Někdy je mezi nimi třeba mezera půl hodiny a člověku se nechce zpátky na pokoj, tak se tam dá všude někde vyvalit a číst si.

Bazén i všechny ostatní procedury, které třeba nemáš v rozpisu, nebo i ty, co máš a chceš jich více, můžeš navštěvovat kdykoliv, když máš volno. To už si ale musíš zaplatit sama.

Ten jednolůžák se údajně předem nedá rezervovat, prostě tam přijedeš a řekneš, že chceš pokoj sama pro sebe a pokud oni mají volný, tak ti ho dají. Já jsem za těch 28 dní za to dala navíc asi 5,5 tisíce plus pětistovka internet, takže mě ten "luxus" vyšel asi na 6 tisíc navíc. Ty nadstandardní pokoje jsou podle mě ty jednolůžkové. A nadstandardní jsou asi v tom, že máš v ceně televizi (jinde se prý platí), jsi tam sama a je tam možnost té přistýlky.
Ale před nástupem do lázní ti přímo z těch lázní přijde papír a tam jsou ty ceny vypsané. Jako je to dost, ale já jsem byla ráda. Měla jsem svůj klid, topit jsem si mohla, jak jsem chtěla...S ostatními jsem se potkávala na těch procedurách, při jídle a tak, takže jsem si osaměle nepřipadala. Ale fakt záleží od povahy 🙂
Jo a vidíš, jsou tam úplně papírové stěny 🙂, prostě takové nějaké panelákové jádro. Hlavně ráno a večer, jak je klid, tak jde slyšet sprchování a splachování snad od všech pokojů široko daleko a totéž se týká televize, hlasitých hovorů, nebo nedejbože nějakých "párty".

neiry
16. kvě 2010

Jo, ale teď jsem si uvědomila v souvislosti s těma ručníkama - pokud budeš chodit extra na bazén za svoje peníze, tak tam prostěradlo nedostaneš, takže si ručník určitě vezmi 🙂 . Vůbec mi to nedošlo, já chodila plavat jen v rámci procedur, kdy se dostávalo to prostěradlo 🙂. Ale tak to si vlastně můžeš vzít klidně ručník z pokoje...no, nějak to určitě vymyslíš 🙂

dorra
18. kvě 2010

Zdravím fanynky Klimkovic! Koukám, neiry, že u Tebe byla léčba taky úspěšná.
Jen doplním, že jsou tam obchody, potraviny, trafika, suvenýry, pošta, butiky, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, solárium, můžeš si tam vyprat i vyžehlit, ale já si vzala malou žehliču s sebou. Já tam byla na podzim, kočky tam nebyly, ale zase mě štvalo, že do areálu venku nesmí psi. My máme pejsku jako děcko, sbíráme po ní, ale tam nesměla ven ani z auta na parkovišti. Hned přiskočila ostraha a chtěli nám ji zastřelit.. Tak nechápu, že tam strpí kočky nadivoko.
Byla tam fajná knajpa přes les, chodili jsme tam na tvarůžky, a pěkné hospůdky cestou do Ovy.
Taky bych se tam ráda vrátila.
Navíc ta voda a výpary mají velký vliv na hubnutí, takže jsem si mohla dopřát přežírací dovolenou, ale zároveň jsem ještě zhubla.

neiry
18. kvě 2010

Tak já jsem nezhubla, ale ani nepřibrala a to jsem se tam fakt cpala o stošest, moc mi tam chutnalo 🙂. Žehličku jsem taky měla s sebou, sice jsem se tam v řádu dočetla, že nesmí být nic jiného než fén, ale neřešila jsem to a pokojská naštěstí taky ne.

tonny
18. kvě 2010

Ahoj holky, díky za info. Už nevím, na co bych se měla ještě zeptat. Ale s tou "hubnoucí" vodou jste mě potěšily. Po tom slepáku jsem docela shodila a před mimčem bych ještě chtěla dát nějaké to kilčo dolů 😀 Ale těším se už moc...a to to ještě nemám schválené, tak doufám,. že to klapne.

dorra
13. črc 2010

@tonny ahoj, tak jaké byly lázně?

tonny
13. črc 2010

Ahojky holky, já tam terpve jedu. Příští týden, už se moc těším. Ale musím říct, že než jsem z nich dostala termín nástupu, tak jsem myslela, že umřu 🙂

eva5
14. črc 2010

Ahoj HOLKY
@tonny já jsem tam byla v dubnu hned po velikonocích to ještě byla zima 😉 ,ale moc se mě tam líbilo.Do těchto lázní jezdí hodně arabů s manželkami a dětmi,ty jejich ženy musí i v těchto vedrech chodit zahalené od hlavy až k patě---psal mě to kamarád z Ostravy --jezdí do Klimek na bazén.Jinak voda je tam léčivá je to moře 😉 teda ne ,že bych zhubla,ale už jsem těhotná 😉 dovezla jsem si instantní sůl domů a pokračovala jsem v koupání a rochnění i doma 😀

dorra
14. črc 2010

Jo té soli mám taky doma balíky, ale 😅 jsem lenoch, lázně jsou lázně..

@tonny a kdy jedeš přesně?

dorra
14. črc 2010

@eva5 Gratuluju k těhotenství!!! My tehdy s kamarádkou taky otěhotněly skoro hned po návratu domů.

eva5
14. črc 2010

@dorra ..děkuju 😉 mě to vychází někdy na březen jsem teprve na začátku ---já jsem lenoch zase ve cvičení ,jak já jsem slibovala ,že budu cvičit mojžíšovou 😔 🙂

dorra
14. črc 2010

@eva5 haha, taky jsem si koupila DVD.. Někdy příští týden nebo tak nějak se tam chystám na výlet, chci si tam koupit balón. Chci ho právě z Klimek.

dorra
14. črc 2010

@eva5 vzala jsem si tehdy i aktivně cvičení toho pána pod pyramidou zlaté energie.. 😀 jj, sejde z očí a z nutnosti podpisu v průkazu a zabaleno.. 😎

eva5
14. črc 2010

@dorra --balón jsem si přála k narozeninám vloni v listopadu ani nevím,kde ho teď mám???jinak pyramida byla super---jsem usnula ,ale to myslím nevadí,jen ty sny byly trochu divoky